Nie chcę dyskredytować, a poinformować. Sprawa rozliczeń za śmieci [list czytelnika]

  • 25.01.2021, 19:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie chcę dyskredytować, a poinformować. Sprawa rozliczeń za śmieci [list czytelnika]
To ciąg dalszy wywodów pana Eugeniusza Bełcha. Sprawa dotyczy naliczenia opłat za śmieci w gminie Gryfino i przyjęcia kontrowersyjnej uchwały przez radnych a podsuniętej przez burmistrza Mieczysława Sawaryna. List poniżej.

Wasze prośby aby napisać ostrzej i więcej o naszym wymiarze sprawiedliwości nie znajduje mego poparcia. Nie jest moim zamiarem zaszkodzenia, przeciwnie staram się uchronić Go przed śmiesznością. Brudy chcę „prać” tylko w naszej społeczności.

Przy obecnych możliwościach w dobie komputerów nagłośnienie sprawy nie stanowi problemu. Mogę rozesłać pliki do TVN 24 czy do rodziny i przyjaciół w całej Polsce aby w lokalnej prasie problem nagłośnili! Fala hejtu rozlałaby się w całej Polsce.

Wyobraźcie sobie taką prześmiewczą sytuację: jako senior 70 + słyszę, że na terenie naszej gminy doszło do ohydnego zdarzenia, została zgwałcona kobieta. Nasza policja namierzyła prawdo podobnych sprawców a prokuratur wystąpił do Sądu o tymczasowy areszt. Nasz pan, pani Sędzia każe zamknąć wszystkich mężczyzn w gminie. Prokurator oponuje i mówi Wysoki Sądzie to absurd nie można stosować odpowiedzialności zbiorowej! Jak mam zamknąć pana Eugeniusza? Chłop w tym wieku o takich rzeczach to może tylko pomarzyć a może ma prostatę! Słyszy - to nie istotne posiada instrument wystarczy, że weźmie viagrę i nieszczęście gotowe. A tak prawdopodobny sprawca nam się nie wymknie.

I co? Można się nabawić lęku stresowego? Mogę potrzebować specjalistycznej opieki abym mógł wyjść z mieszkania bez strachu, ze powyższy Wysoki Sąd nie zamknie mnie pod zarzutem gwałtu w odległych rejonach naszej Gminy.

Pisałem już o odrębnej własności lokali, i że nie można stosować odpowiedzialności zbiorowej. A teraz oficjalnie informuję Wysoki Sąd, wszelkiej maści burmistrzów i administrację wszystkich Spółdzielni Mieszkaniowych, wszystkie Wspólnoty a także TBSu, że popytaliśmy lokatorów, kto nie segregował śmieci. Otrzymaliśmy jednoznaczną odpowiedź – śmieci nie segregowali samotni seniorzy, którzy zmarli z powodu podeszłego wieku i szalejącej epidemii. Jak "burmistrze" chcą pieniędzy to miejsce pobytu wyimaginowanych dłużników poda administracja Cmentarza Komunalnego. Amen.

Bełch Eugeniusz

Czytelnik nawiązuje do wcześniejszego swojego listu tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/39498,a-na-smietnikach-stada-ptakow-i-szczurow-pisze-czytelnik-i-przesyla-zdjecia

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 26.01.2021, 20:08
Znam tego bełchta, to piesek wardy. Stary komuch
dość faszytowskich metod!
dość faszytowskich metod! 26.01.2021, 21:13
"Ola" reprezentuje typowe metody proburmistrzowskich trolli. Jak ktoś ma inne zdanie to trzeba go ośmieszyć, wyzwać i zmieszać z błotem.
Gryfino ma pamięć...
Gryfino ma pamięć... 26.01.2021, 21:21
Tercetowi radzę nie ruszać pewnych argumentów w myśl zasady kto mieczem...
Poirytowana!
Poirytowana! 26.01.2021, 18:56
Swietne zdjęcie! Smieci w górę, nakaz segregacji, a nie ma gdzie wyrzucić! Ostatnio kilka pojemnikow odwiedzilam w centrum i nie bylo gdzie wrzucić plastikow. To przepraszam jak segreagować i gdzie? I za co tyle placimy jak kubły ciagle przepelnione? Redakcjo poruszcie temat malej liczby i przepelnionych pojemnikow do segregacji!
...
... 26.01.2021, 21:22
No przecież poruszają - to nie pierwszy w styczniu. Ale tercetowcy, podobnie jak ze sprawą klepsydr jęczy, że "znowu to samo"...
Jula
Jula 26.01.2021, 16:21
Niech ci niby bogacze na kredy z domków niech nie porzucają śmieci mam kilka zdjęć i nagrań bo to już przesada
Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy 26.01.2021, 14:10
Problem ze śmieciami po zmianie jest a zwłaszcza w blokach i budynkach mieszkalnych wielorodzinnych , o turz mieszkam na wiosce w budynku wielorodzinnym gdzie jest jeden wjazd i w tym wjeździe są dwa mieszkania każdy z nas mieszkający ma swój nr mieszkania nr budynku jest jeden i tupytanie do burmistrza naszej gminy jak to będzie liczone za śmieci bo sąsiad z drugiego mieszkania stawia mi śmieci segregowane koło mojego pojemnika pomimo,że mają swój i większy metraż mieszkania to komu za to przyjdzie płacic za śmieci ja mam trzy worki segregowanych a on sześć dostawia do moich i co mam płacić też za jego bo stawia kołowego pojemnika
aspet
aspet 26.01.2021, 13:07
Jak dostałem rachunek przestałem segregować i tyle
niestety, takie będzie efekt
niestety, takie będzie efekt 26.01.2021, 18:41
Niestety - skoro odpowiedzialność zbiorowa, to normalnym odruchem człowieka będzie złość i odreagowanie upokorzenia - ponosić karę i to ileś wstecz za coś, czego sie nie zrobiło?
Bełch Eugeniusz
Bełch Eugeniusz 26.01.2021, 11:38
Do fachowca od "logiki stosowanej".
Aby nie doszło do takiej sytuacji jaką pan opisujesz należy mieć kompetentnego zarządzającego. Kogoś, na Kogo obecnych radnych Gminy nie stać. Mieliśmy szczęście, że prezes Warda przewidział "takich od logiki" . Przypomnę. że tercet z poparciem kilkoro odszczepieńców z Spółdzielni wiele starań dołożyło aby w zasobach Spółdzielni nie było zabezpieczeń w postaci termo zaworów. Poza tymi kilkoma działającymi wbrew interesom Spółdzielni i na niekorzyść spółdzielców więcej "odszczepieńców" nie ma. Nawet najgłupszy spółdzielca w odróżnieniu (bez obrazy) od tego wybiorczo stosującego logikę, zdaje sobie sprawę o zadziałaniu automatyki. W wielkim skrócie (po szczegóły do Pana Wardy) zawory reagują przy spadku temperatury chyba przy 14 "C . Gościowi odechciało by się tego rodzaju manifestacja. Bez otwierania zaworów grzejnika mam ok 22-23 stopnie. Całe odium w postaci kosztów spadku temperatury poniósł by pański fachowiec. Dlatego zwracam uwagę na sposób zarządzania przez prezesów Spółdzielni. Oni do swoich obowiązków przygotowują się z dużym wyprzedzeniem. Spójrzcie na fakty. Popatrzcie na rachunki w mojej S.M."Regalica". Opłaty, na które Prezes Warda ma wpływ systematycznie są obniżane. Tak więc zanim napiszesz kolejną uwagę, proszę zasięgnij informacji bo narażasz i to mocno swoją "logikę stosowaną".
Ola
Ola 26.01.2021, 20:11
Oooo, piesek wardy się odezwał. Warda każe mu szczekać i patrzcie, SZCZEKA
do ola
do ola 26.01.2021, 21:23
kundlu - idź do tercetu, da ci kość...
korona z głowy
korona z głowy 26.01.2021, 13:10
Panie Bełch, a kompetentnego zarządzającego na stanowisku burmistrza ani jemu podegłych nie ma!
mgr logiki stosowanej
mgr logiki stosowanej 26.01.2021, 08:25
Mam pytanie do tego Pana. Jeżeli ktoś w bloku, gdzie są odrębne lokale, otworzy okno na całą zimę i włączy grzejnik na full, zapłaci Pan więcej za ogrzewanie? Ano zapłaci Pan więcej, bo podzielnik słuzy do podziału całego kosztu ciepła dostarczonego do budynku na poszczególne lokale.
Podobnie z odpadami, niestety poszczególne lokale nie mają osobnych śmietników i spółdzielnia rozlicza budynek jako całość, pokrywając ten koszt z wpływów od właścicieli poszczególnych lokali.
Wniosek taki, że to w ramach spółdzielni czy tez wspólnoty należy wypracować system sprawiedliwego zrzucania się na taką należność.
zdrowy rozum
zdrowy rozum 26.01.2021, 15:07
z taką "logiką" do tercetu - a to mieszkańcy bloków mają wybór co do firmy śmieciowej, stawek itp? Czy to ustala gmina?
mongolia
mongolia 26.01.2021, 15:36
Srutututu napisał co mu ślina na język przyniosła, albo co mu czynny neuron podpowiedział
do nielogicznego logika
do nielogicznego logika 26.01.2021, 14:01
popełniasz błąd - koszty utrzymania bloku to jedno Natomiast śmieci - obciąża GMINA KONKRETNYCH LUDZI PODATKIEM O KONKRETNEJ STAWCE - jakkolwiek to nazywać - jest to "podatek śmieciowy' nakładany na obywatela przez gminę - zarządca nieruchomości, niezależnie, czy zarządza dwoma domami jednorodzinnymi, czy 30 blokami - nie ma wpływu ani na wysokość opłaty ani nawet na wybór firmy odbierającej śmieci (tu coś się chyba zmieniło, ale i tak opłaty rozliczane są PRZEZ GMINĘ - a nie przez zarządcę)...
podatnik
podatnik 26.01.2021, 01:06
Ci dziadersi tylko łupią.
Ha ha
Ha ha 25.01.2021, 22:35
Knagulec lubisz trójkącik to wal szybko do domu. Gumowiec już tam jest u twojej starej
Knagulec
Knagulec 26.01.2021, 09:23
Knagulec jest singlem pozdrów ty swoją starą ode mnie szwagier
Gumowiec
Gumowiec 26.01.2021, 12:18
Czyli jesteś eunuchem i kastratem przykro mi
D.
D. 25.01.2021, 21:18
Bo to jest Gryfino Piękne Inaczej...
Bonawentura
Bonawentura 25.01.2021, 21:43
D, uważaj, bo za takie słowa ścigają.
Knagulec
Knagulec 26.01.2021, 09:24
Chyba konara
precyzja
precyzja 25.01.2021, 22:12
za co? Za stwierdzenie że jest piękne? Czy że jest inaczej?
Ksawery
Ksawery 25.01.2021, 22:25
do precyzja: za próbę podważenia autorytetu tercetu
?
? 25.01.2021, 23:25
czy można podważyć coś, czego nie ma? Za tę próbę to powinni aneks podpisać, albo coś w nagrodę - że ktoś wierzył, że można podważać?
Barry
Barry 25.01.2021, 22:30
do Ksawery: Tylko, ze tercet autorytetu nie ma bo się tyle razy skompromitował.
Dno...
Dno... 25.01.2021, 22:09
Myślisz, że znowu zrobią pokazówkę? :d
.,jkuhglv
.,jkuhglv 25.01.2021, 21:11
rozmaryn sawaruyn na aut
karma
karma 25.01.2021, 21:44
Sam się swoimi głupimi działaniami wyautował.
reality show
reality show 25.01.2021, 20:56
Smutna gryfińska rzeczywistość Gryfina, które nie ma gospodarza.
Ola
Ola 26.01.2021, 20:15
A SM regalica ma gospodarza?! Nie miała i nie ma. Tylko biorą i skubią tych co ich karmią. Kiedy walne zgromadzenie członków spółdzielni?
do ola
do ola 26.01.2021, 21:24
Kundlu tercetowy - jakoś już nie robicie zebrań w siedzibie urzędu? Teraz was podwyżki nie obchodzą, bo mnieciowe kundelki siedzą cicho?
@
@ 25.01.2021, 20:56
Jasne, niektórym to by pasowało, żeby wszyscy bali się i cicho siedzieli ? Nic z tego, może być tylko gorzej, bo ludzie są mocno wkurzeni!
Fery
Fery 25.01.2021, 20:48
Fairy na 1 planie
poinformowany
poinformowany 25.01.2021, 20:55
Fery już od miesiąca siedzi!
Knagulec
Knagulec 25.01.2021, 20:28
Tu zeruje gumowiec
Gumowiec
Gumowiec 25.01.2021, 21:30

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

:)
:) 25.01.2021, 20:23
Przykład mnie się podoba. Tylko czy tercet zrozumie?
proste
proste 25.01.2021, 20:50
Gdy tercet rozumiał to nie przygotowałby tak idiotycznej uchwały.
życzliwa
życzliwa 25.01.2021, 20:10
Panie Gienku ostrożnie, bo te "bumistrze" ciagac będa pana po sądach o obrazę.
emeryt
emeryt 25.01.2021, 20:00
Dokładnie! Traktuja nas podle. Nie można stosować odpowiedzialności zbiorowej.

Pozostałe