Słynny Krzywy Las do wycięcia? Część drzew obumarła - alarmuje National Geographic Polska

  • 26.01.2021, 22:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Słynny Krzywy Las do wycięcia? Część drzew obumarła - alarmuje National Geographic Polska
- Krzywy Las koło Nowego Czarnowa w gminie Gryfino jest unikalny, to nasza wizytówka. Wiele lat walczyłem z turystami, żeby nie deptać kory drzew. Ale mieli to w nosie. Zdjęcia były ważniejsze. Czy teraz największa wizytówka regionu pójdzie na stracenie? Myślę, że warto nagłośnić sprawę - mówi nasz czytelnik, informując jednocześnie o artykule w National Geographic Polska z 25 stycznia 2021 r.

W bieżącym wydaniu National Geographic Polska w pierwszej części artykułu można przeczytać, że: 

"Sosny w Krzywym Lesie posadzono najprawdopodobniej w 1934 roku. Jak na drzewa, nie są więc bardzo stare, ale znak czasu dał o sobie znać. Na oficjalnej stronie internetowej Nadleśnictwa Gryfino poinformowano, że wycięto dwie obumierające sosny. Jedna z nich była dodatkowo nieprawidłowo ukształtowana. Uznano, że oba drzewa mogły stanowić zagrożenie dla turystów odwiedzających pomnik przyrody".

Zachęcamy do przeczytania całego artykułu o Krzywym Lesie opublikowanego w National Geographic Polska. Poniżej link do lektury:

https://www.national-geographic.pl/artykul/slynny-krzywy-las-do-wyciecia

 

Ostatnio na igryfino informowaliśmy o działaniach przeprowadzanych w Krzywym Lesie:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/37535,nadlesnictwo-o-krzywym-lesie-ingerujemy-w-pomnik-przyrody-w-sytuacji-gdy-stanowi-on-zagrozenie-dla-bezpieczenstwa-publicznego

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prosi_my
prosi_my 31.01.2021, 01:40
Krzywy Las to nasza wspólna sprawa. To pomnik więc niech się nim zajmie społ konserwator zabytków pan Pezda!
Zenek
Zenek 28.01.2021, 16:18
Pewnie jest chetny na dzialkę . I dlatego twierdzą że las obumarł .
Ryś
Ryś 27.01.2021, 18:11
Burmistrz musi odejść z całą swoją śmietanka bo cała gminę doprowadź do ruiny jak nie baszta i mury obronne to teraz krzywy Las oni to tylko kasę liczą czeby im się zgadzała
Polnische Wirtschaft
Polnische Wirtschaft 27.01.2021, 15:54
Hańba. Ten las to jedyna atrakckcja w tym padole.... Ewenement światowej sławy.. Tyle czekali, aż zgnije aż się doczekali.. Teraz będą w swoim żywiole żeby je w pień powycinać.. Jak setki innych.
Arn de...
Arn de... 27.01.2021, 11:55
Jak wynika z ostatnich badan National Geographic Polska Krzywy Las to nie wynik hodowli drzew na sanie ALE SKUTEK ZAKUPU PRZEZ NIEMCÓW SZCZEPIONEK SOSEN OD PRODUCENTA Z HOLANDII TOŻSAMEGO Z PRODUCENTEM NASION ; BURAKA CZERWONEGO POKRĘTNEGO ; KTÓRY NA POLU POLSKIEGO ROLNIKA WYRÓSŁ W UBR.
MF
MF 27.01.2021, 10:00
Nie mogę tego pojąć, jak miasto przez ostatnie kilka lat upadło. Nie mieści mi się w głowie
Olo-eko.
Olo-eko. 27.01.2021, 09:57
Jak nie wiadomo o co chodzi ,to chodzi o pieniądze. Jakiś nowobogacki pseudo biznesmen upatrzył sobie parcele na robienie kasy,jest las ,woda blisko?
Knagulec
Knagulec 27.01.2021, 09:45
W pierwszej kolejności należy wyciąć z pyty gumowca
Thomas Muller
Thomas Muller 27.01.2021, 02:22
Od czasu zawarcia w ubiegłym rok słynnego aliansu pomiędzy PGE, burniszczem Sawarynem i Nadleśnictwem wycięli ponad połowę lasu. Nadleśnictwo zapewnia , że będą nowe nasadzenia prostej już teraz sosny. Pierwotnie z tych sosen miały być płozy do sań pod Stalingrad.
Targowisko nie miejskie
Targowisko nie miejskie 27.01.2021, 01:36
Może leniwy tercet ma już kupca na ten teren?
złota rączka
złota rączka 26.01.2021, 23:37
Zaśpiewam, jak:" O szczęście trzeba grać vabank, vabank, / Z fortuną tak to zwykle bywa, / Kto nie naraża nigdy się na szwank, / Ten głównej stawki nie wygrywa / Vabank o szczęście trzeba z życiem grać, / Bo ono kpi z ostrożnych graczy. / Fortunę trzeba dużą stawką brać / Z tą panią nie da się inaczej. /Fu, fu, fu, Fi, fi, fi, fi, fi Szu, szu, szu... Szy, szy, szy, szy, szy. Ki, ki, ki... Ka, ka, ka, ka, ka Du, du, du... Da, da, di, di, du... Zagrajmy jeszcze raz vabank, vabank, / Z fortuną tak to zwykle bywa. / Kto nie naraża nigdy się na szwank, / Ten głównej stawki nie wygrywa.
Handlarz
Handlarz 26.01.2021, 23:29
Kiedyś w kabarecie" Rak" Bercik mówił o banku Amber Gold. Amber to nazwa, Gold to od zakrętki typu" twist" i słoik. Kasę masz na kiwnięcie palcem, możesz ją nawet co chwila" macać", nie utrzymujesz tabunów menagerów, prezesów, paszczołapów, samochodów czy kochanek, kochanków bankowców. Jak stracisz to winisz siebie, ale zazwyczaj kupisz tu dolary tu euro czy funty... A banki, cóż, wolny rynek, bankrutujcie, jak stocznie, firmy, szpitale...
znaczenie słów
znaczenie słów 27.01.2021, 07:37
Gdzie zbankrutowała stocznia na wolnym rynku?
Corronerr
Corronerr 26.01.2021, 23:17
Podobno jakiś gryfiński rozprówacz zakopuje tam swoje ofiary
Gumowiec