Wykonawca obwodnicy Gryfina w ciągu DK31 wybrany

  • 05.02.2021, 19:44
  • Mateusz Grzeszczuk / GDDKiA Oddział w Szczecinie
Wykonawca obwodnicy Gryfina w ciągu DK31 wybrany Fot. GDDKiA
Oferta konsorcjum firm Roverpol i Rover Infraestructuras została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gryfina o długości 5,6 km. Zwycięskie konsorcjum zaoferowało kwotę 74,77 mln zł. Pozostali oferenci mają teraz 10 dni na ewentualne odwołania. Dokumentacja postępowania będzie jeszcze podlegała kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Inwestycja z Programu budowy 100 obwodnic GDDKiA

 

Przetarg został ogłoszony pod koniec września ubiegłego roku. Było to możliwe dzięki ujęciu inwestycji w rządowym Programie budowy 100 obwodnic, który obejmuje dziewięć zadań w województwie zachodniopomorskim. W przetargu na realizację jest jeszcze obwodnica Szczecinka w ciągu DK20, gdzie sprawdzane są oferty złożone przez wykonawców. Dla pozostałych siedmiu inwestycji w ubiegłym roku zostały podpisane umowy na opracowanie dokumentacji.

 

Projekt i budowa

 

Wykonawca obwodnicy Gryfina będzie miał 17 miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Roboty budowlane powinny zostać wykonane w ciągu 19 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych). Realizacja inwestycji planowana jest w latach GDDKiA 2021-2025.

 

Obwodnica uwolni Gryfino od ruchu tranzytowego z DK31

 

Odcinek DK31 przebiegający przez Gryfino prowadzi głównymi ulicami miasta, będąc w jego południowej części jedyną drogą, na której kumuluje się ruch tranzytowy i lokalny. Obwodnica Gryfina ominie miasto od wschodu, wyprowadzając z niego ruch tranzytowy. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym). Na trasie obwodnicy przewidziano budowę czterech rond - na początku i końcu obwodnicy, na skrzyżowaniu z DW120 i na skrzyżowaniu z drogą powiatową.

Mateusz Grzeszczuk / GDDKiA Oddział w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ded
ded 13.02.2021, 22:56
Po co te głupie ronda, to jest obwodnica i drogi które ją przecinają powinny być podporządkowane !!!
Jacek
Jacek 13.02.2021, 23:28
Dzięki rondom jest płynniejszy ruch.
Gg
Gg 08.02.2021, 17:07
Ale gówno, a nie obwodnica dalej jazda przez pierdziaszewa i te ronda. Brakuje jeszcze przejsc dla pieszych co 50 m. Słabo.
POślico wy ....j
POślico wy ....j 07.02.2021, 17:33
No co !!! Mietku i te dwa Twoje giermki ( o tzw. radnych nie wspomnę ) No co ?? DYMISJA !!!!
Samo gadanie nic nie da
Samo gadanie nic nie da 07.02.2021, 12:15
Jakieś służby powinny tym się szybko zająć , bo takie samo gadanie nic nie daje a czas biegnie , od tego opłacamy co miesiąc radnych aby takie zawiadomienie złożyli , żadna łaska , bo jeśli skończy się tylko na pohukiwaniu na sesjach to znaczy że wszyscy się boją i są ,,naciskani,,
zastraszeni czy kupieni? Jest inna możliwość?
zastraszeni czy kupieni? Jest inna możliwość? 07.02.2021, 14:59
Puzik - jest "naciskany" - ale kto i na co go naciska? Ktoś ma na niego haki? Jak mógł poprzeć taki projekt?
Zenek.
Zenek. 07.02.2021, 11:29
Radnym i urzędnikom ,którzy wiedzieli cokolwiek o obwodnicy i wykupowali działki masowo, myśląc o fortunach ,zapłacić im teraz 1/10 wartości, bo to oni stali na czele by nikt się o tym nie dowiedział, bedzie sprawiedliwie?!
...
... 07.02.2021, 15:01
wystarczyło "szepnąć" znajomemu handlarzowi nieruchomości - warto zobaczyć, kto jest tam posiadaczem hektarów...
Małgosia
Małgosia 07.02.2021, 02:47
Ciekawe czy ludzie, którzy pół roku temu kupowali od gminy działki przy ul. Artyleryjskiej przy lesie wiedzieli , że będą zamiast przy lesie mieszkali bezpośrednio przy obwodnicy ?
a od kogo kupowali???
a od kogo kupowali??? 07.02.2021, 10:51
oj tam - ciekawe czy SPRZEDAJĄCY wiedział, że tam będzie obwodnica, che che
Wstyd mieć takie władze
Wstyd mieć takie władze 07.02.2021, 00:46
I pomyśleć, że dokumentacja była gotowa w 2013r. - jeszcze za rządów Henryka Piłata. Potem przyszedł Sawaryn i zmieniając granice miasta opóźnił inwestycję jak na razie o siedem lat. Zmiana granic miasta, wymagała zmiany trasy obwodnicy. I tak oto różne trefne działki zyskały 60 krotnie na wartości a inwestycja do dzisiaj nie rozpoczęta.
aż tyle???
aż tyle??? 07.02.2021, 08:42
Kto jest właścicielem działek co mają SZEŚĆDZIESIĘCIOKROTNĄ przebitkę? Rozumiem, że działki w granicach miasta rosną w cenę. Że wykup pod drogę też może być korzystny - ale aż tyle?
Jak ktoś miałby tyle zyskać - nic dziwnego, że Puzik zastraszony? Bał się o zdrowie i życie rodziny?
Gdzie są służby, żeby wyjaśnić sprawę "nacisków" o których mówił publicznie?
ktoś nazwał "cwancyk"...
ktoś nazwał "cwancyk"... 07.02.2021, 11:11
czyli kto kupił kawałek pola ZANIM przesunięto granicę miasta - już zyskał na wartości... Ciekawe, kto "przypadkowo" niedługo przed ogłoszeniem zamiarów Sawaryna kupował pola, bo "miał przeczucie"...
zgr
zgr 07.02.2021, 00:20
Tak niedługo każda wieś będzie miała obwodnice, chory kraj.
obcy
obcy 06.02.2021, 23:44
Ci sami partacze robią rondo w Podjuchah , czeka nas przekładanie terminów i fszerka
x
x 07.02.2021, 08:31
Partacze, ale swoi. Można różne wałki robić.
Budowlaniec
Budowlaniec 06.02.2021, 17:38
Dobrze, że pis stawia na polskie firmy.
Niech
Niech 06.02.2021, 23:52
*** pis
Kotulowo ty też ???
Kotulowo ty też ??? 06.02.2021, 15:50
Nazwiska właściciel działek przez które będzie OBWODNICA !!!! Ilu radnych ? No tak chyba z 90 % .
Mucha też???
Mucha też??? 06.02.2021, 17:49
Oczywiście - kto ma tam działki, kto kupił "przypadkiem" hektary pól które "niespodziewanie" znalazły się w mieście... Warto zobaczyć, ile niektórzy na tym zyskali - i czy byliby zdolni do grożenia radnemu, który chciał być przeciw, ale "po miesiącu pełnym nacisków" był za, chociaż chciał, żeby projekt upadł - czy coś takiego, bo trudno rozeznać...
bawik
bawik 06.02.2021, 15:13
Ta zabawa trwa już ponad 30 lat
Roki
Roki 06.02.2021, 15:33
I końca nie widać.
tyle
tyle 06.02.2021, 15:37
A do tego Sawaryn gmatwa.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.02.2021, 14:21
A no wyromontowanie 1.5 kilometa z Czepina do Żabnicy to już nigdy się nie doczekamy i wyjeżdżając od strony z Żabnic do Gryfina też masakra drogowa odcinek przy oczyszczalni to podwozie mozna stracic..... gmina ma od lat w głębokiej ciemni Zadymioną i śmierdząca od fobryki Żabnice
piszczyk
piszczyk 09.02.2021, 20:25
a rybacka?? odcinek od fabryki do oczyszczalni to pajac w brudnyvh butach niech szpachluje popapraniec szef tercetu
NN
NN 07.02.2021, 14:47
Bo ludzie mieszkający na wsi to tylko podatki muszą płacić a na tych terenach to nie ma pożądanej infrastruktury drogowej. Dziury w asfalcie, brak chodników a o sygnalizacji to zapomnij. Ile jest kilometrów drogi między sygnalizacją w Gryfinie a szkołą w Radziszewie? Do tego osoby mieszkające przy DK 31 narażone są na uporczywy hałas, emitowany przez transport drogowy. I gdzie kończy się obwodnica???
Lop
Lop 06.02.2021, 11:40
Jakieś 4 takie obwodnice pis przelał dla rydzyka
Zenek.
Zenek. 06.02.2021, 11:29
A kiedy remont ul. Krasińskiego, już miał się rozpocząć w zeszłym roku ,a my dalej jeżdzimy jak po torze krosowym, obietnice były i się skończyły? Tu też by się przydały ronda na skrzyżowaniu z ul. Woj. Polskiego i z Asnyka ,bo tu Gryfinianie poruszają się swoimi pojazdami jak dzieci we mgle.
Chcdt
Chcdt 06.02.2021, 08:23
Jak znam życie to obecny układ kierował się tylko swoimi priv korzyściami w tym temacie, więc oby nie było jak z ul Łużycką 😂😂😂w sensie wiecie.... Jakości
memory
memory 06.02.2021, 12:36
To zo Sawaryn obiecał a zrobił z Łużycka to o pomste do nieba woła!
Gmina wszystko opóźnia
Gmina wszystko opóźnia 05.02.2021, 23:18
Na razie dzięki zmianom granic miasta i co za tym idzie zmianom przebiegu obwodnicy są na starcie dobre trzy lata do tyłu.
business is business
business is business 06.02.2021, 00:59
Ale niektórzy zyskali na działkach!
cwancyk
cwancyk 06.02.2021, 11:26
Tylko dlaczego z budżetu państwa pod wykup działek na obwodnicę płacić się będzie za działki MIEJSKIE - a nie pola?
Ktoś na tym głosowaniu Puzika dużo skorzystał - oczywiście radni od Sawaryna głosowali, jak im szef kazał - ale Puzik to CZŁOWIEK DUDAR!!!
bul bul bul
bul bul bul 05.02.2021, 21:35
Gryfino tonie!
przepowiednia
przepowiednia 05.02.2021, 21:33
Elektrownię węglową zamkną, samochody puszcza obwodnica i Gryfino znowu stanie się sennym miasteczkiem jak na pocz. lat 70-tych.
Wróżbita Maciej
Wróżbita Maciej 06.02.2021, 11:46
Jeszcze nie dawno pisałeś odwrotnie😁 określ się
czy piszesz od siebie czy po potrzeby ........
Chojnianka
Chojnianka 06.02.2021, 08:39
Gryfino to dno. I kupa mułu. Zamknąć Do tego smroda i kopciucha. Powiat przenieść do Chojny
88
88 07.02.2021, 07:42
Też uważam, że Chojna powinna zostać powiatem, przynajmniej powinno się tam mieścić Starostwo Powiatowe. Chojna ma katedrę, nowe perony na stacji PKP i leży w środku powiatu. he,he,he
Gmina Gryfino tak jak gmina Police, to właściwie peryferyjne osiedla wielkiego miasta które wkrótce zostaną wchłoniete w granice administracyjne Szczecina. Gryfino podzielą los Płoni, Śmierdnicy, Jezierzyc, Zdrojów, Podjuch, Żydowiec, Klucza, które do 1948 roku należały do powiatu Gryfińskiego. Oby stało się to jak najszybciej, bo przynajmniej skorzystają mieszkańcy gminy. http://zbc.ksiaznica.szczecin.…
ktoś
ktoś 07.02.2021, 13:47
,,Chojna ma katedrę''
Katedrę... Buahahahaha. Chojna nigdy nie była diecezją czy archidiecezją, więc z jakiej racji nazywacie ten kościół katedrą?
,,Chojna powinna zostać powiatem,''
Historycznie Chojna nigdy nie była w jednym powiecie z Gryfinem. Dopiero w 1975 r. Chojna zaczęla podlegać pod urząd rejonowy w Gryfinie.
Co do reszty wypowiedzi to Gryfinu nie grozi wchłonięcie przez Szczecin gdyż ekspansja urbanizacyjna Szczecina odbywa się po zachodniej stronie Odry, a prawobrzeżna część Szczecina jest rozczłonkowana, są osiedla-eksklawy wygląda jak np. Wielgowo, Płonia-Śmierdnica-Jezierzyce czy Podjuchy-Żydowce -Klucz i wygląda jak konurbacja kilku miasteczek.
Rafek
Rafek 06.02.2021, 18:57
A Chojna to niby co ruskie lotnisko a wy na kolanach 30 lat
swój
swój 06.02.2021, 11:20
Nie damy terceciarzom zniszczyć Gryfina! TAk, ze niedoczekanie twoje chojnianko.
Janka
Janka 05.02.2021, 23:11
To akurat dla mieszkańców na plus
Nie każdy lubi żyć w smrodzie, pyle i halasie
sarna
sarna 06.02.2021, 01:00
Ale chyba nikt w biedzie i braku perspektyw. No chyba że to ma być miasto emerytów.
paradoks...
paradoks... 06.02.2021, 00:20
Dziwne, że nie wyprowadza się z 20 tysięcznego miasta gdzieś do leśniczówki w lesie...

Pozostałe