Ostatnie zakażenia i zgony

  • 06.02.2021, 10:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ostatnie zakażenia i zgony
W ciągu ostatniej doby przybyło 5965 zakażonych. Zmarły powodu COVID-19 - 72 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 211 osób. Jak ostanie dane Ministerstwa Zdrowia wyglądają w stosunku do naszego województwa i powiatu?

Ostatniej doby w  powiecie gryfińskim Ministerstwo Zdrowia odnotowało 16 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Dokładnie tyle co wczoraj. Niestety, znowu odnotowano 1 zgon.

Podobny jak ostatnio jest w powiecie gryfińskim współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 1,96. W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest nieco ciemniejszym kolorem.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 552 (przybyło o 6)

Liczba wykonanych testów: 224 (trzy więcej niż wczoraj

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 18 (tak jak wczoraj)

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowe 327 zakażeń. Niestety, 14 osób zmarło na choroby współistniejące i COViD-19.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano średnią na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 1,94. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone jaśniejszym kolorem.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 9 181

Liczba wykonanych testów: 1908

w tym z wynikiem pozytywnym: 357

W kraju mamy dzisiaj 5965  nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

mazowieckiego (986),

pomorskiego (601),

śląskiego (485),

kujawsko-pomorskiego (466),

wielkopolskiego (451),

warmińsko-mazurskiego (439),

dolnośląskiego (329),

lubelskiego (320),

łódzkiego (319),

małopolskiego (293),

zachodniopomorskiego (278),

podlaskiego (217),

podkarpackiego (205),

lubuskiego (180),

świętokrzyskiego (162),

opolskiego (102).

Resort  poinformował, że 132 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Ostatniej doby łącznie zmarły 283 osoby.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sauron
Sauron 07.02.2021, 10:00
Kryzys szczepionkowy w UE dowodzi, że to Wielka Brytania miała rację, a Ursula von der Leyen się skompromitowała i spowodowała, że Europejczycy wyszli na głupców - pisze w brytyjskim dzienniku „The Times” Peter Tiede, szef działu politycznego niemieckiego dziennika „Bild
wschodnia propaganda...
wschodnia propaganda... 07.02.2021, 10:55
oj trollu wschodni - że też nie cytujesz nic o Wuhan i nic z tej prasy zagranicznej, co ci nie pasuje...
Bez tej Unii Polska nie miałaby żadnej szczepionki, bo kupujemy za tę samą cenę, co Niemcy i Francuzi - a sądzę, że gdyby był wolny rynek, dużo państw zaoferowałoby wyższą cenę, niż Polska byłaby w stanie przebić.
No ale komuś pewnie chodzi o wepchnięcie szczepionek chińskich i rosyjskich - z Węgrami już się udało...
punkt
punkt 07.02.2021, 10:45
Jak coś pisze troll sauron to należy czytać, że jest wręcz przeciwnie., Uwielbia też opinie wyrwane z kontekstu.
🍈 Melon
🍈 Melon 06.02.2021, 18:42
Jak słuchałem dzisiejszej prelekcji Rafałka i Boryska to myślałem, że zsikam się ze śmiechu.
Też tak mieliście ?

PS.
Przecież jak teraz oni by rządzili to w Polsce worków foliowych na zwłoki by zabrakło.
che che
che che 06.02.2021, 20:10
Ale się podniecasz, sraulon - tylko czemu ty się w ten temat wpisujesz ze swoimi podnieceniami?
A skąd ty wiesz, jakby było, gdyby było? Może MORAWIECKI NADAL BYŁBY PRZY TUSKU???
sauron
sauron 06.02.2021, 17:00
Nareszcie będziemy słuchać Niemieckiego radia i telewizji w Polsce po Niemiecku Brawo Herr Budka
bit
bit 06.02.2021, 17:32
Sauron zamilcz północnokoreński trollu.
do chińskiego prymitywa
do chińskiego prymitywa 06.02.2021, 17:26
chiński trollu - od dawna można było, jak ktoś znał języki obce - u was w Chinach NIE MOŻNA SŁUCHAĆ NICZEGO POZA RZĄDOWYM PRZEKAZEM???
udar covidowy
udar covidowy 06.02.2021, 16:14
Udar mózgu jest najcięższym i najczęstszym powikłaniem neurologicznym u pacjentów z COVID-19 - ostrzega neurolog prof. Adam Kobayashi. Może wystąpić również u osób bardzo młodych i nieobciążonych dodatkowymi chorobami. Lekarze mówią już wprost o udarach covidowych, bo w badaniach porównawczych pacjentów widać wyraźnie różnicę w przebiegu choroby u zakażonych koronawirusem.
racja
racja 06.02.2021, 17:56
choroba jest dopiero od niecałego roku - dopiero zaczynają się powikłania - i zaczynają się możliwości porównywania statystycznego...
Obawiam się, że to nie koniec - wielu jeszcze "bezobjawowych" którzy są poza obserwacjami - zapłaci za to dużą cenę...
Niestety "bezobjawowych" rząd wyrzucił poza statystyki - niezrozumiałe, bo nawet w najgorszym okresie nie przekroczyliśmy możliwości laboratoriów odnośnie testowania tzw. "złotym standardem" - nie mówiąc o testach antygenowych...
sauorn
sauorn 06.02.2021, 17:24
Dopóki nie zmienimy ordynacji wyborczej do sejmu i senatu, nadal jak z kapelusza wyskakiwać nam będą nieodwoływalni Cimoszewicze, Borowscy, Jachiry, Czarzasty, Gasiuk, Naumann, Scheuring, Śmiszek, Wałęsa i reszta bandy
nie-Polaków.zbek ow
a tych "nieodpowiednich" to nowiczokiem, czy jak w Chinach "znikną"?
a tych "nieodpowiednich" to nowiczokiem, czy jak w Chinach "znikną"? 06.02.2021, 17:40
chie chie - chińskie wzorce demokracji WYBIERAMY TEGO, KTÓREGO WSKAŻE UKOCHANY PRZYWÓDCA - OCZYWIŚCIE DEMOKRATYCZNIE...
Gdzie tam "nieodpowiedni"...
ciekawostka
ciekawostka 06.02.2021, 15:01
Brytyjscy naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że najbardziej odpowiedzialną grupą za rozprzestrzenianie się koronawirusa są osoby w wieku 20-49 lat.
nic nowego...
nic nowego... 06.02.2021, 15:38
to są rodzice dzieci w wieku szkolnym. Przećwiczyliśmy to we wrześniu i październiku...
RYDZYK
RYDZYK 06.02.2021, 16:39
PIS : NAJWYŻSZY CZAS TO POWTÓRZYĆ ! OTWIERAMY TE BUDY!!!!!
ale
ale 06.02.2021, 16:14
Najmniej odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się okazały się dzieci. W tej grupie nowe zakażenia wynosiły 6 proc.
nic nowego...
nic nowego... 06.02.2021, 17:29
tylko dzieci przenoszą bez zakażania - co było można zaobserwować we wrześniu i październiku w Polsce - chorowały rodziny dzieci nie (przynajmniej nie wykazywały objawów, chociaż nie wiadomo, co dalej z powikłaniami)...
mixt
mixt 06.02.2021, 16:32
Czyli to nie takie oczywiste.
nic nowego...
nic nowego... 06.02.2021, 17:33
oczywiste - tylko trzeba spojrzeć szerzej - zaszczepienie nauczycieli ochroni nauczycieli. Ale społeczeństwa nie - bo to dzieci i młodzież powodują - tłok w autobusach i tramwajach (przez co stłoczeni ludzie łatwiej się zarażają), roznoszenie wśród rodzin, wreszcie - rodzice, którzy dojeżdżają do szkół z dziećmi i po dzieci - to również tłok, zagęszczenie - i ryzyko.
Dlatego we wrześniu i październiku tak mocno w Polsce wzrosły zachorowania - bo to był cały system zagrożeń wytwarzanych zagęszczeniem w szkołach tylu tysięcy ludzi... To nie był wcale problem tylko uczniów i nauczycieli...
zwykła matematyka...
zwykła matematyka... 06.02.2021, 13:56
Każda transmisja wirusa to zwiększenie prawdopodobieństwa mutacji - i o tym też trzeba pamiętać nie zgłaszając objawów ani kontaktu z chorymi i licząc, że przejdziemy bezobjawowo...
memory
memory 06.02.2021, 13:55
Zaczęło się w UMiG. Pamiętamy!
pamiętamy
pamiętamy 06.02.2021, 15:01
A przed tym był wyjazd na narty.
Melon
Melon 06.02.2021, 13:34
Admin jakąś błyskawic a zakompleksiona śmieci forum do roboty
che che
che che 06.02.2021, 13:38
sraulon, tobie się wszystko pomieszało, śmiecący trollu...
Adminie
Adminie 06.02.2021, 13:21
Adminie! WYŁĄCZ komentarze! Koniec z ludzką nienawiścią i głupotą!
kuku
kuku 06.02.2021, 13:31
kuku - nie podoba ci się - nie czytaj trollu...
cha cha cha
cha cha cha 06.02.2021, 13:54
Probumistrzowskim trollom cos nie na rączkę.
Adminie
Adminie 06.02.2021, 13:21
Adminie! WYŁĄCZ komentarze! Koniec z ludzką nienawiścią i głupotą!
cha cha cha
cha cha cha 06.02.2021, 13:54
Proburmistzrowskim trollom stop!
Gumowiec
Gumowiec 06.02.2021, 13:15
Czy ktoś wie co dzieje się z miekiszonem Knagulcem. Tak tylko pytam bo wczoraj nie był na terapii AA
.
. 06.02.2021, 15:42
O gryfiński kretyn się odpalił co pisze sam do siebie Knagulec , Gumowiec !!!
Ty masz w głowie łajno nie mózg !!
Knagulec
Knagulec 06.02.2021, 20:05
tępa pało Knagulec jest jeden
Knagulec
Knagulec 06.02.2021, 18:25
Debilowata ciotko to dwie różne osoby jałopo
Knagulec
Knagulec 06.02.2021, 13:36
Kołysze twoja starą
Melon
Melon 06.02.2021, 11:17
Niemco m wybaczyliście.
Przebaczyliście im, ponieważ mieli pieniądze, aby Wam zapłacić, kupili Wasze przebaczenie za pieniądze. My byliśmy biedni, żyliśmy pod rządami Sowietów, więc nie mogliśmy Wam nic zaoferować, a wy w sposób cyniczny podjęliście decyzję obarczyć właśnie Nas winą.
Wysyłacie swoich uczniów do Polski, chodzą po naszych ulicach, machają izraelskimi flagami, zioną nienawiścią i strachem, patrzą na nas jak gdyby zobaczyli diabła, a potem udają się do Berlina, aby tam się bawić . I oni są szczęśliwi w Berlinie, siedzą w kawiarniach niedaleko siedziby Gestapo i czują się komfortowo. W Niemczech widzą kulturę i sztukę, u nas widzą tylko martwe ciała.
sauron
sauron 06.02.2021, 12:15
Szkoda ze politycy nie cierpia szwabskie tylko zwykli obywatele , przez Merkel i reszte lewactwo dzis wstyd byc Niemcem!!
wykrywacz trolli
wykrywacz trolli 06.02.2021, 11:55
sraulon - pod jakimkolwiek nickiem piszesz - jesteś tak samo prymitywny i tak samo objawiasz brak elementarnej znajomości historii...
sauron
sauron 06.02.2021, 11:36
Los oddaje to co dawali innym , sprawiedliwosc zawsze jest - wczesniej czy pozniej !! ukradli respiratory sasiadowi bo jechaly przez niemiecki teren , zapewne wiedzieli ze prawie rok pozniej beda im bardzo potrzebne .........., niemiecki narod pada na pysk juz od dluzszego czasu bo politycy nie zajmuja sie swoim krajem tylko innymi w ktorym bardzo dobrze sie dzieje
wykrywacz prymitywnych trolli
wykrywacz prymitywnych trolli 06.02.2021, 11:57
sraulon, ty się respiratorów od handlarzy bronią odpimkuj. A o Chińczykach, co wiedzieli wcześniej i nie powiedzieli nie piszesz?
do prymitywa o móżdżku kurczaka
do prymitywa o móżdżku kurczaka 06.02.2021, 11:22
sraulon - odbiło ci? Chiński nowy rok się skończył i po urlopie wracasz?
Doucz się historii Europy, prymitywie...
wirusek
wirusek 06.02.2021, 11:13
Ale na pływalnię można pójść!
:)
:) 06.02.2021, 11:38
taaa - i baseny odkryte też otworzyli łaskawcy... Ale czemu wirus na siłowni atakuje, a w szatni basenu nie?
tyle
tyle 06.02.2021, 12:23
:) bo logiki w tym żadnej.
kpiny...
kpiny... 06.02.2021, 11:13
przybyło 16 chorych - na kwarantannie przybyło 6. Doprawdy - na Syberii albo Antarktydzie większy kontakt ludzie przez tydzień mają ze sobą...
A tak na poważnie - nie zdusi się zarazy, jeśli chory nie będzie uczciwie zgłaszać osób z kontaktu, jeśli osoba z objawami nie pójdzie na testy itp...
To że rząd stworzył taki dziurawy system, to jedno. Ale drugie to jest odpowiedzialność za zdrowie - także innych.
S
S 06.02.2021, 11:21
Tak, wokół mnóstwo osób z objawami, ale nie chcą się badać, bo nie chcą być na kwarantannie.
racja
racja 06.02.2021, 11:58
Nawet jak pójdą i testy potwierdzą to NIE MÓWIĄ, Z KIM SIĘ KONTAKTOWALI - stąd te absurdy, że 16 osób przez tydzień z nikim się nie spotykało, w lesie mieszkało...
realista
realista 06.02.2021, 11:18
kpiny... potwierdzam bo podobną sytuację wokół siebie obserwuję. I dlatego widzę czarny scenariusz.
kpiny...
kpiny... 06.02.2021, 11:23
Co więcej - nieizolowany wirus, rozprzestrzeniający się w sposób niekontrolowany MUTUJE... I może pojawić się "polska mutacja" - dużo groźniejsza, niż poprzednie...
bilans
bilans 06.02.2021, 11:09
Dzień podobny do dnia - niestetety!

Pozostałe