Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia również o szpitalach. Co z testami nauczycieli?

  • 08.02.2021, 10:52
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia również o szpitalach. Co z testami nauczycieli?
W Szpitalu Powiatowym w Gryfinie przebywa 11 pacjentów. W skali kraju jest ponad 12,5 tys. hospitalizowanych. Ponad 1,3 tys. znajduje się pod respiratorem. W naszym powiecie ubywa potwierdzonych przypadków koronawirusa. Co wynika z dzisiejszego (8 lutego 2021 r.) raportu Ministerstwa Zdrowia i naszych obserwacji?

W Szpitalu Powiatowym w Gryfinie mamy kilkunastu hospitalizowanych. TAk się to przedstawia w ciągu ostatnich trzech dni:

-stan na 06 02 2021 r.: 9 osób hospitalizowanych, zgonów nie było

-stan na 07 02 2021 r.: - 11 osób hospitalizowanych, zgonów nie było, wypisów nie było

-stan na 08 02 2021 r. - 11 osób hospitalizowanych, zgonów nie było, wypisy w godzinach popołudniowych.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 4 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Na szczęście nie odnotowano żadnego zgonu.

Kolejny dzień niski jest w powiecie gryfińskim współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 0,49. W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest jaśniejszym kolorem.

I kolejne dane dzisiejszego raportu Ministerstwa Zdrowia: 

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 408 (czyli spada)

Liczba wykonanych testów: 38 (trudno dać wiarę w tę liczbę Ministerstwa Zdrowia zważywszy ilu w niedzielę przebadało się nauczycieli, być może, że będą uwzględnieni za kolejną dobę)

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 4 (trzy razy mniej niż wczoraj)

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowe 122 zakażenia. Niestety, 5 osób zmarło na choroby współistniejące i COViD-19.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 7 333

Liczba wykonanych testów: 1034

w tym z wynikiem pozytywnym: 138 (dwukrotnie mniej niż wczoraj)

W kraju mamy dzisiaj 2 413 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. To dwukrotnie mniej niż wczoraj.

Dzisiejszy (8 lutego 2021 r.) raport resortu zdrowia z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

mazowieckiego (438),

pomorskiego (332),

kujawsko-pomorskiego (227),

podkarpackiego (155),

wielkopolskiego (155),

śląskiego (145),

zachodniopomorskiego (122),

dolnośląskiego (111),

lubelskiego (110),

świętokrzyskiego (95),

podlaskiego (90),

lubuskiego (88),

łódzkiego (84),

małopolskiego (83),

warmińsko-mazurskiego (70),

opolskiego (40).

Ministerstwo Zdrowia dziś odnotowało 2 413 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 34 osoby.

Pamiętajmy, że poniedziałkowe dane zawsze odbiegają od danych z pozostałych dni.

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wy *** ***
wy *** *** 09.02.2021, 00:44

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gość
Gość 09.02.2021, 00:32
Czy media mówią, czy to inne osoby o wirusie, to każdy z Was jest kowalem swego losu, ale nie można tego ignorować lecz wyciągać daleko idące wnioski i zachowanie w obliczu pandemii, bo mówienie że jej nie ma, a jest zmyślona, to jest zaprzeczeniem rozumowania istoty homo sapiens. Tak rozumują ludzie o niskiej zdolności myślenia i temu zaprzeczają. Przecież również można powiedzieć, że prądu w gniazdku elektrycznym niema, a jeśli jest, to co wtedy ?, bo może porazić i zabić człowieka, tak jak ten wirus ?. Więc należy uczyć się i to stale, ale od osób mądrych i uczciwych, a przede wszystkim mających ogromną wiedzę nie tuzinkową, a nie pobierać nauki od wichrzycieli, ludzi złych i głupich popychadeł w rękach wroga naszego kraju. Oni Was niczego mądrego i pożytecznego nie nauczą, a będziecie tylko niewolnikami w ich rękach. Więc przytoczę tu jedno zdanie, że nauka, to potęga wiedzy i klucz do sukcesów. pa
sauron
sauron 08.02.2021, 13:22
UE dopuściła szczepionkę czyżby zabójcze koperty miały wpływ?
dopuściła - i co chiński trollu?
dopuściła - i co chiński trollu? 08.02.2021, 16:49
Ile w Wuhan dostają ci, co ujawniają prawdę? A - racja - znikają...
makuch
makuch 08.02.2021, 12:37
W szpitalu tylko najcięższe przypadki. Przeważnie każą leżeć w domu. z tego co się orientowałem wśród znajomych z Gryfina i Szczecina.
i juz
i juz 08.02.2021, 12:41
MAkuch czyli lepiej nie chorować!
lockdown do poł września
lockdown do poł września 08.02.2021, 12:01
Jak poinformował monachijski naukowy instytut ekonomiczny Ifo, właściciele niemieckich firm spodziewają się, że ograniczenia w życiu publicznym będą obowiązywały jeszcze przez siedem miesięcy. W dodatku prognozują, że ich przedsiębiorstwa wrócą do normalności dopiero za ponad 10 miesięcy. - Wzrost liczby szczepień nie przyniósł jeszcze decydującego efektu - stwierdził szef działu sondaży Ifo Klaus Wohlrabe.
siedzę sama w domu
siedzę sama w domu 08.02.2021, 11:47
Ludzie czemu jest tak zimno? Już się boję, że to objaw koronawiorusa! Też tak macie w domu?
sauron
sauron 08.02.2021, 12:34
Ale przecież Unia powiedziała że to dobra szczepionka..? hahhahaha
do pólgłówka
do pólgłówka 08.02.2021, 12:41
Trollu sauronie bo u nas w Europie się dyskutuje na różne sprawy otwarcie, ale to nie znaczy, że się coś zaraz skreśla.
chech
chech 08.02.2021, 11:55
Sawaryniarze podłączyli śmieci pod wodę i powierzchnię mieszkania - na razie... Spróbuj podkręcić kaloryfery...
Mirek
Mirek 08.02.2021, 11:43
Jak ja nie lubię poniedziałków. Dane są wtedy takie zwichrowane!
smutne perspektywy...
smutne perspektywy... 08.02.2021, 11:33
W ciągu pierwszych 3 tygodni stycznia wydano o prawie 9 tys, aktów zgonów więcej niż rok temu. Część pewnie chorób innych - ale ciekawe jak dużo jest tych NIEZGŁOSZONYCH, CO PRZECHODZILI BEZ LEKARZA? Ile osób nawet mając objawy nie idzie się testować - i zakaża innych?
A tych statystyki nie podają.
Osiem zachorowań... 38 testów... To i tak duży procent... Eksperci mówią, że pozytywnych powinno być około 5% - wtedy można mówić o rzeczywistym obrazie choroby zakaźnej w społeczeństwie - tak jest duże niedoszacowanie....
eM
eM 08.02.2021, 11:27
Jeśli badania nauczycieli były w południe wczoraj to powinni uwzględnić w dzisiejszym raporcie.
pisie prawo...
pisie prawo... 08.02.2021, 11:56
Ale nie uwzględnili - i co im zrobisz...

Pozostałe