Rekordowe wynagrodzenia burmistrza Sawaryna, zastępców Nikitińskiego i Milera oraz skarbnik Blejsz

  • 09.02.2021, 20:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rekordowe wynagrodzenia burmistrza Sawaryna, zastępców Nikitińskiego i Milera oraz skarbnik Blejsz
Wiceburmistrzowie Gryfina Paweł Nikitiński i Tomasz Miler oraz skarbnik Beata Blejsz osiągnęli większe dochody roczne niż… marszałek województwa Olgierd Geblewicz czy prezydent Szczecina Piotr Krzystek! Burmistrz Mieczysław Sawaryn z tytułu zatrudnienia w Urzędzie Miasta i Gminy zarobił więcej od wicewojewody Marka Subocza! Przeanalizowaliśmy wynagrodzenia władz Gryfina za 2019 rok.

Ekstraprofity dla gryfińskiej władzy

Dodatek specjalny dla wiceburmistrza Tomasza Milera przekraczający 60 tysięcy złotych rocznie, dla wiceburmistrza Pawła Nikitińskiego ponad 50 tysięcy rocznie, a dla burmistrza Mieczysława Sawaryna ponad 33 tys. zł rocznie. Do tego uznaniowe nagrody od prawie 18 do niemal 26 tys. zł rocznie oraz dodatek funkcyjny liczony w tysiącach złotych. Takie ekstraprofity otrzymały władze Gryfina w 2019 r.

Czy praca Sawaryna, Nikitińskiego i Milera przekłada się na tak wysokie dodatki do wynagrodzeń?

 

Zadłużona gmina, a tymczasem….

Publikujemy wysokość rocznych dochodów brutto osiągniętych w 2019 r. przez burmistrza Mieczysława Sawaryna jego zastępców Pawła Nikitińskiego i Tomasza Millera oraz sekretarz Ewę Sznajder i skarbnik Beatę Blejsz.

burmistrz Mieczysław Sawaryn

Dochód roczny z tytułu zatrudnienia - 150.199,78 zł (w przeliczeniu na 1 miesiąc: ok. 12.516 zł):

  1. wynagrodzenie zasadnicze i wysługa brutto: 69.120 zł
  2. dodatek funkcyjny: 25.200 zł
  3. dodatek specjalny: 33.120 zł
  4. nagrody uznaniowe brutto: 0 zł

wiceburmistrz Paweł Nikitiński

Dochód roczny z tytułu zatrudnienia w UMiG - 196.358,23 zł (w przeliczeniu na 1 miesiąc: ok. 16.363 zł):

1. wynagrodzenie zasadnicze i wysługa brutto: 60.480 zł

2. dodatek funkcyjny: 26.400 zł

3. dodatek specjalny: 53.760 zł

4. nagrody uznaniowe: 25.720 zł

wiceburmistrz Tomasz Miler

Dochód roczny z tytułu zatrudnienia: 171.182,793 zł (w przeliczeniu na 1 miesiąc: ok. 14.265 zł):

1. wynagrodzenie zasadnicze i wysługa brutto: 50.400 zł

2. dodatek funkcyjny: 26.400 zł

3. dodatek specjalny: 63.744 zł

4. nagrody uznaniowe: 17.720 zł

sekretarz Ewa Sznajder

Dochód roczny z tytułu zatrudnienia: 140.150 zł (w przeliczeniu na 1 miesiąc: ok. 11.679 zł)

1. wynagrodzenie zasadnicze i wysługa brutto: 69.548,58 zł

2. dodatek funkcyjny: 25.740 zł

3. dodatek specjalny: 19.656 zł

4. nagrody uznaniowe: 16.100 zł

skarbnik Beata Blejsz

Dochód roczny z tytułu zatrudnienia: 170.167,74 zł (w przeliczeniu na 1 miesiąc: ok. 14.180 zł)

1. wynagrodzenie zasadnicze i wysługa brutto: 72.904 zł

2. dodatek funkcyjny: 26.400 zł

3. dodatek specjalny: 41.736 zł

4. nagrody uznaniowe: 21.210 zł

-Wykazane nagrody uznaniowe są zgodne z Regulaminem wynagradzania pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie. Gratyfikacje przyznawane były za realizację dodatkowych zadań, za inicjatywę i kreatywność w realizacji projektów, pozyskiwaniu środków finansowych, za szczególne osobiste zaangażowanie w sprawy ważne dla gminy. Nagradzanie pracowników jest formą podziękowania za pracę. Służy też motywowaniu do podejmowania kolejnych działań – z upoważnienia burmistrza argumentuje sekretarz Ewa Sznajder.

 

Dla porównania roczny dochód z tytułu zatrudnienia w 2019 r.:

- marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz: 150.467,15 zł

- prezydent Szczecina Piotr Krzystek: 155.668,28 zł

- wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz: 120.865,85 zł

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (285)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dorota
Dorota 15.02.2021, 22:06
Te nagrody to kurna za co się pytam? A urzędnicy to ile nagrody dostali w ubiegłym roku? Mówię tu o zwykłych szarakach, a nie wazeliniarzach i donosicielach oczywiście. Pierwszy raz od 30 lat urzędnicy nie dostali nagrod na Dzień Samorządowca. Nie wstyd wam? Ci ludzie zapierdal...ją tak naprawdę na was, bo żaden z was robotą się raczej tu nie skalał. Wylazło szydło z wora, ale syty głodnego nie zrozumie. Te podwyżki, a raczej ochłapy co daliście pracownikom w ubiegłym toku, dawno pożarła inflacja, wasze podatki i haracz za śmieci! Do roboty się brać albo przynajmniej w niej siedzieć!
do naciskania...
do naciskania... 15.02.2021, 22:25
Pytaj "naciskanego" Puzika...
kisiel
kisiel 15.02.2021, 01:04
I tu bardzo dobrze widać na co im tak naprawde zależy!
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 14.02.2021, 18:07
wali gryfińska a na smalenie woda za free z urzedu ah ah ah *** cabaret
Byly pracownik
Byly pracownik 14.02.2021, 16:55
Dostalam prace w urzędzie w tamtym roku , z doswiadczeniem 13 letnik dostalam pensję na reke 2200 zl, jak poszlam do pani Sznajder z zapytaniem ze pensja moja jest ponizej widelek jakie burmistrz podpisal to powiedziala ze nic nie poradzi.......porazka juz tam nie pracuje
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 14.02.2021, 18:05
trzeba było powiedzieć ze babka była zydówką i pracowała w UB ha ha ah o to pensja by wzrosła ha ha ha
nie dziwi to
nie dziwi to 14.02.2021, 17:24
Bo trzeba było iść i postraszyć burmistrza. Sekretarzowa boi się własnego cienia, nikt z pracowników nie chodzi tam z problemami jak mówią
niesprawiedliwość
niesprawiedliwość 14.02.2021, 17:05
Gdybyś nazywał się mIler to dostałbyś ok 10 razy tyle
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 14.02.2021, 11:30
elita gryfina ha ha ha **** intelektualna 
kaznodzieja
kaznodzieja 13.02.2021, 23:55
Nie orzą nie sieją a zbierają.To jest sztuka!Całe życie na krzywy ryj z pieniędzy podatników.I jeszcze nagrody po mnogo tysi za pracę, za którą dostają pensje przecież.
pytam
pytam 13.02.2021, 23:26
Ten starszy człowiek jest z nadania boskiego, więc sam najlepiej co komu się należy. A ciekawa rzecz, jeśli starszy człowiek jest z boskiego nadania, to kim są jego przy***sy?
nieleagal
nieleagal 13.02.2021, 23:21
To oficjalnie, a ile nieoficjalnie?
tomber
tomber 13.02.2021, 22:54
Taki kraj, mamy sygnalistów, trzeba nagradzać.
G
G 13.02.2021, 22:51
Co to znaczy za dobrą pracę.Urzędnik wykonuje swoje czynności zgodnie z kartą stanowiskową. Jak jest mierny to wynagrodzenie ma takie jakie ma.Jeśli Pan Burmistrz tak dzieli pieniądze to znaczy, że czas na emeryturę. A zastępcy Pana prezydenta mają chyba wystarczającą gażę.To pracownik zap...la a kasę dostają darmozjady.
S.
S. 13.02.2021, 15:41
W naszym UMIG, identycznie jak w filmie Folwark Zwierzęcy. ABW, CBŚ powinni się temu przyjrzeć.
Zamotani
Zamotani 13.02.2021, 18:32
Tak powinni nawet byli, ale w innej sprawie bo to jest tak że kontrole w budżetówce sie planuje, ewentualnie dorażne się przeprowadza w przypadku zgłoszeń nieprawidłowości więc jak widać w Gryfindorze wszystko gra i buczy.Ja proponuję sprawdzenie zwolnień od lekarzy psychatrów w UMiG i jednostkach gminy pracowników. To oczy może się otworzą. Jak fajnie jest i tym wszystkim szczekaczom o urzędnikach, że żle pracują pozamykają buziaczki, oni chcą dobrze pracować tylko są żle i beznadziejnie zarządzani i motani w jakieś dzikie układy.
ślepy
ślepy 13.02.2021, 17:40
No to pa byli i nic nie widzieli
???
??? 13.02.2021, 17:52
A posłuchali wypowiedzi Puzika przed głosowaniem, i podziękowania Milera za głosowanie - przed głosowaniem?
z wioski
z wioski 13.02.2021, 12:27
A później gminna kasa pusta i nie ma na to czy tamto bardzo potrzebne mieszkańcom.
gong
gong 13.02.2021, 00:23
Jak powiedział pewien polityk H... d... i kamieni kupa, To są władze naszego miasta - zrujnowane.wycięte, rozbebeszone, niedokończone - jak mówiła pewna babinka"brożka"im się to po prostu należy.
Julek
Julek 13.02.2021, 00:12
Kompromitują się tym skokiem na gminna kasę.
Gminny
Gminny 12.02.2021, 20:28
Proszę Państwa, burmistrz nie przyznał nagrody i dodatki specjalne dla tych co nie pracują, a przyznał tym którzy wyróżniają się i ciężko pracują, ponieważ sobie zasłużyli
Kuriozum
Kuriozum 13.02.2021, 17:46
No taka prawda Pan Nikityński pracuje ponad siłę , szczególnie w dziedzinie upokażania współpracowników, którzy na niego pracują. Kurjozum zarządzania.
wiewiórka
wiewiórka 13.02.2021, 07:32
Tak się starają, że aż podwójne schody w parku zrobili
buchachachacha
buchachachacha 12.02.2021, 20:34
Puzik Sobczak i Polański nie zasłużyli u pana burmistrza?
tik_tak
tik_tak 12.02.2021, 19:08
Władzy należy nieustannie patrzeć na ręce, a media są od tego aby informować podatników jak rozdysponowywane są ich pieniądze. To jest nasz interes, a nie prywatny folwark. Jakie dodatki i nagrody należą się za współczesne ruiny byłej komendy czy Pałcyku pod Lwami albo spalonego GEMa?
myk
myk 12.02.2021, 18:07
To jest kpina ludzie pracuja po dwa etaty zeby zyc godnie a oni podnosza podatki na swoje pensje za siedzenie w fotelu i spijanie kawki nawet nie maja czasu dla interesantow z problemami po glupi papierek trzeba poczekac az jasnie panstwo kaczy pic kawke bo maja przerwe a co ma powiedziec taki kasjer w sklepie ktory musi przerwac jedzenie kanapki bo trzeba opslorzyc panstwa z urzedu bo sobie po ciasteczko przyszedl do kawki
studium przypadku
studium przypadku 12.02.2021, 15:21
Potrzebny jest kapitał do współkupowania działek w odpowiednich miejscach
SKANDAL
SKANDAL 12.02.2021, 15:19
BO IM TO SIE POPROSTU NALEZY... ZA NASZE PODATKI DOJNE KROWY
szok
szok 12.02.2021, 15:14
[email protected] Przecież wicek Miler ma dodatku specjalnego więcej niż wynagrodzenie zasadnicze! Co to ma być???? Jawne dojenie kasy z gminy!

Pozostałe