Podano datę zaszczepienia wszystkich zgłoszonych nauczycieli

  • 16.02.2021, 06:01
  • PAP
Podano datę zaszczepienia wszystkich zgłoszonych nauczycieli
Chciałbym, żebyśmy do 10 marca zaszczepili wszystkich nauczycieli - zadeklarował w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Jak dodał, do końca marca trwać będzie szczepienie osób powyżej 70. roku życia.
W poniedziałek ruszyła kolejna tura rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19: dla pozostałych grup nauczycieli, nauczycieli do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich. Potrwa ona do 18 lutego. W ubiegłym tygodniu rejestrować się na szczepienia mogła pierwsza grypa nauczycieli - ci, którzy obecnie pracują stacjonarnie z dziećmi i młodzieżą. Wszyscy nauczyciele będą szczepieni preparatem firmy AstraZeneca.
 
Dworczyk był pytany w RMF FM, do kiedy zostaną zaszczepieni nauczyciele, jeżeli takie tempo dostaw szczepionek jak obecnie się utrzyma. "Chciałbym, żebyśmy nauczycieli zaszczepili do 10 marca najpóźniej. Być może to nastąpi wcześniej" - odpowiedział i dodał, że chodzi o wszystkich nauczycieli.
 
"Od dzisiaj, od 8 rano zaczęły się zapisy wszystkich pozostałych nauczycieli - nie tylko tych, którzy prowadzili do tej pory naukę w trybie stacjonarnym, również nauczycieli akademiccy zapisują się od dzisiaj na szczepienia i również ci nauczyciele, którzy jeszcze półtora tygodnia temu nie mogli się zapisać, bo byli w wieku powyżej 60 lat. W ostatnich dniach zostały zmienione warunki używania szczepionki AstraZeneca, więc dzisiaj również zapisują się na szczepienia nauczycieli między 60. a 65. rokiem życia" - przypomniał pełnomocnik rządu ds. programu szczepień.
 
Jak dodał, wszystkie szczepionki dla nauczycieli są zabezpieczone. "Jeśli nie pojawią się żadne nieprzewidziane zdarzenia, to powinno nam się w tym czasie udać zaszczepić wszystkich nauczycieli" - powiedział.
 
Pytany, kiedy zaszczepieni będą seniorzy, Dworczyk przypomniał, że obecnie szczepieni są seniorzy powyżej 70. roku życia. "Grupa między 60. a 70. rokiem życia najprawdopodobniej zacznie być szczepiona w marcu, ale tutaj nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, bo też czekamy na potwierdzenie dostaw AstraZeneki do końca marca i w tym czasie, kiedy otrzymamy te potwierdzenie, czyli do końca tego tygodnia - takie mamy deklaracje - będziemy mogli odpowiedzialnie odpowiedzieć na pytanie, które pan sformułował, kiedy seniorzy powyżej 60. roku życia zaczną być szczepieni" - powiedział.
 
Szef KPRM powiedział, że do końca marca trwać będzie szczepienie osób powyżej 70. roku życia. Szef KPRM potwórzył także wcześniejszą deklarację, że do końca pierwszego kwartału zaszczepionych ma zostać 3 mln osób. "Jeśli chodzi o drugi kwartał, deklarację producentów - niestety na razie tylko mailowe i ustne - są o wiele większe, więc liczymy na przyspieszenie procesu szczepienia, ale nie podajemy żadnych szczegółów, ponieważ nie otrzymaliśmy żadnych dokumentów od producentów szczepionki" - powiedział.(PAP)
 
autor: Grzegorz Bruszewski
 
gb/ itm/
PAP

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

yo
yo 18.02.2021, 11:13
Jak w tym tempie będą szczepić, to niedługo nie będzie już kogo.
i co teraz?
i co teraz? 16.02.2021, 21:05
Nauczycielki z Krakowa ze skutkami ubocznymi po szczepionce AstraZeneca:
https://www.onet.pl/informacje…
uczyciel
uczyciel 16.02.2021, 19:10
nie mogę doczekac sie karcianych godzin
do ruskiego idioty
do ruskiego idioty 16.02.2021, 21:42
ruski trollu - NAucz się po polsku... W rosyjskim są "uczitiele"
niedowierzanie
niedowierzanie 16.02.2021, 14:46
Najpierw trąbili, że od początku dzielą szczepionki na dwie porcje, żeby II dawka była niezagrożona - a tu okazuje się, że opóźnienia dotyczą DRUGIEJ dawki także?
Takie sygnały dochodzą - czy ktoś podjął decyzję "jakoś to będzie, będziemy martwić się potem", byle nie odwoływać pierwszych dawek???
Tak, tak - uwierzcie
Tak, tak - uwierzcie 16.02.2021, 14:37
Lato 2022 r.
naucz
naucz 16.02.2021, 09:40
nie wierzę
bo zydzi roznoszą tyfus  ha ha ah sieg haill rodszyld ave  windsor
bo zydzi roznoszą tyfus ha ha ah sieg haill rodszyld ave windsor 16.02.2021, 08:01
szczepić wszystkich obowiązkowo na tyfus
York
York 16.02.2021, 14:38
Sczepić z Pikusiem.
Sylwek
Sylwek 16.02.2021, 09:54
Ajwaj nie wypowiadaj się o sprawach o których nie masz pojęcia.
Ania
Ania 16.02.2021, 07:37
A w Gryfinie cisza , nikt nie zna swojej daty szczepienia

Pozostałe