Wzrasta liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem

  • 16.02.2021, 10:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wzrasta liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem
Czy to oznacza początek trzeciej fali epidemii? - pytają już co niektórzy. W naszym powiecie dziś mamy trzykrotnie, a w województwie dwa razy więcej przypadków zakażeń niż dzień wcześniej. Jak ostatnie dane Ministerstwa Zdrowia wyglądają w stosunku do naszego województwa i powiatu? Sprawdź infografiki w fotogalerii.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 12 nowe i potwierdzone przypadki koronawirusa. Niestety odnotowano 1 zgon.

Średni jest w powiecie gryfińskim współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 1,47. W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest nieco ciemniejszym kolorem

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 340 (przybywa)

Liczba wykonanych testów: 149

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 14

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowe 245  zakażeń (wczoraj było to 111).  Niestety, 6 osób zmarło na choroby współistniejące i COViD-19.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano średnią na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi x. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone jaśniejszym kolorem, ale nie najjasniejszym.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 7217

Liczba wykonanych testów: 2175

w tym z wynikiem pozytywnym: 279 (wczoraj było 136)

W kraju mamy dzisiaj 5178 (wczoraj 2 543 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

mazowieckim (824),

warmińsko-mazurskim (616),

pomorskim (404), 

kujawsko-pomorskim (384),

wielkopolskim (379),

łódzkim (355),

śląskim (342),

podkarpackim (279),

dolnośląskim (258),

lubelskim (254),

zachodniopomorskim (245),

małopolskim (224),

podlaskim (198),

lubuskim(158),

świętokrzyskim (73),

opolskim (49).

W kraju z powodu COVID-19 zmarły 44 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 152 osoby.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szokujące
szokujące 17.02.2021, 10:02
Nowa siatka płac medyków zakłada obniżki ich pensji w stosunku do przeciętnego wynagrodzenia w kraju pisze Rzeczpospolita.
cyt
cyt 16.02.2021, 20:47
Nie ma znaczenia, czy jesteśmy na świeżym powietrzu, czy w pomieszczeniu. Jeśli znajdziemy się blisko osoby zakażonej koronawirusem i w dodatku nie będzie żadnych przeszkód w postaci maseczki, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dojdzie do transmisji. Wiatr może tylko ułatwiać to zadanie, roznosząc aerozol z wirusem na większe odległości - wyjaśnia prof. Gut. - Oczywiście, gdybyśmy mieli porównać gdzie istnieje większe ryzyko zakażenia - na wolnym powietrzu, czy w pomieszczeniu, to rzecz jasna, że w zamkniętych przestrzeniach jest ono większe. Nie oznacza to jednak, że będąc na dworze, możemy się poczuć na tyle bezpiecznie, żeby nie przestrzegać zasad bezpieczeństwa - podkreśla wirusolog.
mgła mózgowa
mgła mózgowa 16.02.2021, 23:23
Nie pamiętam o zasadach.
ona
ona 16.02.2021, 18:14
Mój mąż przyszedł dziś z pracy, usiadł przy stole do obiadu, spróbował i powiedział, ze to jedzenie nie ma smaku.
To zadzwoniłam na infolinię, gdzie zgłasza cię przypadki COVIDA, powiedziałam, że mąż stracił węch i smak. Przyjechała karetka i mam gada z głowy na 14 dni.
Tak tylko piszę, żeby ostrzec facetów, którym nie smakują obiady żony.
rozbawiona
rozbawiona 17.02.2021, 01:22
ona świetny dowcip, obśmiałam się jak norka
Knagulec
Knagulec 16.02.2021, 13:27
Aby gumowca trafiło
Polak mądry po szkodzie.
Polak mądry po szkodzie. 16.02.2021, 12:35
Europa wprowadza jeszcze większe obostrzenia.... a my totalnie obluzowujemy. Sami durnie w tej Europie..jak widać.
niestety
niestety 16.02.2021, 11:43
Rządzący zwracają uwagę na brytyjski wariant koronawirusa. Wiceminister zdrowia ujawnił, że badania pokazują jego 5 proc. udział wśród nowych zakażeń w Polsce
cyt
cyt 16.02.2021, 11:35
To jest to, czego się obawialiśmy - mówił w Radiu ZET główny doradca premiera ds. walki z COVID-19 prof. Andrzej Horban. - Jeżeli będziemy mieli nieszczęście, to za dwa tygodnie możemy spodziewać się bardzo dużego wzrostu zachorowań, jak w Czechach - dodał. Rządzący podkreślają, że na decyzję w sprawie obostrzeń jeszcze za wcześnie, ale wyjaśniają, co może ich skłonić do ponownego zwrotu w kierunku lockdownu.
ćwierkacz
ćwierkacz 16.02.2021, 11:16
Minister mówił dziś od odwróceniu trendu. "Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik - 5 tys. 178 nowych zakażeń - jest o ponad 1 tys. większy niż tydzień temu" - napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.
:(
:( 16.02.2021, 11:05
Niedobrze że wzrasta.
wkrótce
wkrótce 16.02.2021, 11:02
To się dopiero okaże czy druga fala.
rządowe stanowisko
rządowe stanowisko 16.02.2021, 11:41
Według Horbana "jesteśmy na najlepszej drodze, żeby zawitała do nas trzecia fala epidemii"
???
??? 16.02.2021, 12:21
Coś się nie mogę doliczyć - pierwsza skończyła się, gdy długopis powiedział "wypłaszcza się a nawet spada". Druga "wirus w odwrocie, nie ma się czego bać" (prawdomówny). Trzecie "strategia przynosi efekty"...
To ile już tych fal było????

Pozostałe