List od czytelnika w sprawie opłat za śmieci. Życzenia dla burmistrza

  • 16.02.2021, 14:14
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
List od czytelnika w sprawie opłat za śmieci. Życzenia dla burmistrza czyt. Fragment listu z UMiG (całość w fotogalerii).
Chciałem się podzielić ciekawą i dość ważną sprawą. W piątek wieczorem (12.02.2021) Panie z Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie roznosiły korespondencję w sprawie opłat za śmieci - odpady komunalne. Nie chcę tu poruszać tematu wysokości opłat i sposobu naliczania, bo jest on bardzo kontrowersyjny i już gorąco dyskutowany.
Korespondencja to ZAWIADOMIENIE o zmianie opłat od nowego roku. Większość z NAS już zapewne o nich słyszała, więc może to i nie nowość. Niemniej jednak pismo jest datowane na 02.02.2021 (czyli luty), w treści pisma jest informacja, że podatnik ma płacić ustaloną kwotę w terminie do 27 każdego miesiąca z dołu począwszy od stycznia 2021 roku. Wyjaśnię tylko, że płatność z dołu oznacza, że płacimy za dany okres na jego koniec. W tym przypadku za styczeń - do 27 stycznia, za luty do 27 lutego, itd.
Podsumowując pismo datowane 2 lutego otrzymaliśmy 12 lutego z informacją o płatności do 27 stycznia! Tak na marginesie to uchwała została podjęta 5 listopada 2020.
Trzeba być tutaj bardzo czujnym, bo już można dostać upomnienie, że jest niezapłacone za styczeń i za chwilę mieć wystawiony tytuł wykonawczy.
Pismo (w załączeniu) jest podpisane przez Panią Kingę Rataj (chyba żona Komendanta SM).
Takie sytuacje, w których gmina nie załatwia spraw w terminie to już chyba norma, sprawy i pisma trwają miesiącami, dłużej niż przewidują to terminy ustawowe, które są łamane bez żadnych konsekwencji.
Czy to tylko lenistwo czy też niekompetencja?
Pytanie retoryczne raczej - KTO ODPOWIADA ZA TAKIE SYTUACJE i jakie dostaje za to nagrody i wynagrodzenie? Jakie są wyciągane konsekwencje?
Ciekawe ilu mieszkańców jeszcze czeka na takie zawiadomienia?!
 
PS.: wszystkiego najlepszego dla pana Mieczysława - burmistrza naszego z okazji jutro 61 urodzin.
Pozdrawiam mieszkańców gminy i pozostałych czytelników.
czytelnik
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M.
M. 19.02.2021, 13:43
Karygodne!
dokładnie
dokładnie 17.02.2021, 14:53
Jaka to niesprawiedliwość połączona z niedbalstwem.
Górak Bożena
Górak Bożena 17.02.2021, 12:53
Termin sprawy w WSA wyznaczona jest na dzień 10 marca 2021r.
Czekamy.
bird
bird 17.02.2021, 13:40
Powodzenia w sądzie pani Bożeno. Trzymamy kciuki.
Owca
Owca 17.02.2021, 09:38
Ponoć w puku ludzie składają wypowiedziana bo mają dosyć tego cyrku. Prawda to?
no co ty
no co ty 17.02.2021, 10:16
Cyrk Sawaryna się zacina?
Jakub
Jakub 17.02.2021, 08:22
a mnie dziwi beztroska w czasach pandemii. Dlaczego urzędnicy roznoszą te koperty, czy z nimi roznoszą covid a może zostawiają kopertę i zabierają covid do urzędu. widać dbanie o pracowników i mieszkańców. Czy jest tam ktoś myślący?
XXL
XXL 18.02.2021, 12:32
Słuchaj Kuba, można było pismem poleconym, ale gdybyś był w tym czasie w pracy, to awizo i kolejka na Poczcie.
Pomijam dodatkowe koszta wysyłki i Twoje bezpieczeństwo zdrowia stania w kolejce.
"Paniał " czy powtórzyć ?
Ekologia
Ekologia 16.02.2021, 20:34
Opłaty opłatami, najśmieszniejsze jest to że PUK jeszcze wszędzie nie dostarczył worków do segregacji, na pytanie kiedy będą słyszymy że wszędzie zostały dostarczone, a jeżeli nie ma to ktoś ukradł, a wymagają segregacji i naliczają nowe opłaty.
Tercet specjalnej troski
Tercet specjalnej troski 16.02.2021, 18:25
Ten tercet to jest głupszy jak ustawa przeiduje
🤑
🤑 16.02.2021, 18:06
Pytania mam
Czy radni zrobią coś w sprawie tych opłat śmieciowych? Miała być sprawa w sądzie .
No i drugie ważne pytanie
Czy ktoś może coś zrobić w sprawie tych zawrotnych zarobków "ważnej piątki z umigu" tzn burmistrza
dwóch wice, skarbnik i sekretarz ?
Nie wyrażamy zgody na okradanie gminy.
11:10 zawsze będzie...
11:10 zawsze będzie... 16.02.2021, 21:52
Puzika pytaj, on ma wprawę w "naciskach" - sam mówił na sesji...
Giena
Giena 16.02.2021, 18:00
To świadczy o jakości rządzenia.
Na wstecznym do przodu
Na wstecznym do przodu 16.02.2021, 16:36
Lenie na szczaw do Szczawna!
meeee
meeee 16.02.2021, 18:00
Niech dołącza do Mietka.
Niekompetencja aż poraża...
Niekompetencja aż poraża... 16.02.2021, 16:14
B_rdel. Nic lepiej nie określa tego całego śmieciowego cyrku jak dopiero "b_urdel"...
Knagulec
Knagulec 16.02.2021, 14:39
Dojdą wszystkich
dopytuję
dopytuję 16.02.2021, 14:37
a co z tą sprawą sądową?
Bodo
Bodo 16.02.2021, 18:01
Pewno będzie się ciągnęła. Ale jak wojewoda nie raczył zobaczyć zaniedbań to nie ma wyjścia jak czekać.
szok
szok 16.02.2021, 18:09
Ale taka niesprawiedliwość połączona z niedołęstwem?!
A Srutututu, żenie jego kompetencja. Ot prawdziwy Srutututu.
A Srutututu, żenie jego kompetencja. Ot prawdziwy Srutututu. 16.02.2021, 14:34
Pany wcki kazali.
mniemam
mniemam 16.02.2021, 14:32
Niekompetencja Sawaryna jest chyba powszechnie znana.

Pozostałe