Czy to początek trzeciej fali epidemii?

  • 17.02.2021, 10:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czy to początek trzeciej fali epidemii?
Wzrasta liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia podało dziś 17 lutego 2021 r. kolejne informacje dotyczące epidemii COVID-19. Po raz pierwszy od miesiąca mamy w kraju ponad 8 tys. zakażeń na dobę. Oficjalne dane poniżej, a infografiki, dotyczące też naszego województwa i powiatu, w fotogalerii.

W Polsce mamy - jak informuje Ministerstwo Zdrowia - 8 tys. 694 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. To ponad 3 tys więcej niż wczoraj.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 14 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. To o dwa więcej niż wczoraj. Na szczęście nie ma zgonów.

Średni jest w powiecie gryfińskim współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 1,72. Rośnie. W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest nieco ciemniejszym kolorem.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 324

Liczba wykonanych testów: 227

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 14

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowe 430 zakażeń (wczoraj było 245). Niestety, 9 osób zmarło na choroby współistniejące i COViD-19. To o trzy więcej niż dzień wcześniej.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano średnią na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 2,54

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 7148

Liczba wykonanych testów: 2429

w tym z wynikiem pozytywnym: 450 (wczoraj było 299, a przedwczoraj 136)

Dzisiejszy (17 lutego 2021 r.) raport resortu zdrowia z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

mazowieckiego (1400),

śląskiego (872),

warmińsko-mazurskiego (795),

wielkopolskiego (770),

pomorskiego (683),

kujawsko-pomorskiego (582),

małopolskiego (515),

łódzkiego (478),

dolnośląskiego (432),

zachodniopomorskiego (430),

podkarpackiego (396),

podlaskiego (361),

lubelskiego (359),

lubuskiego (245),

świętokrzyskiego (150),

opolskiego (89).

W Polsce z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarło 45 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 234 osoby.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czy leci z nami pilot? I czy robiono mu narkotesty?
czy leci z nami pilot? I czy robiono mu narkotesty? 18.02.2021, 09:47
Te wzrosty w żaden sposób nie mogą być powiązane z weekendem w Zakopanem. Rząd znowu przegapił symptomy - bo przecież ogłosił poluzowanie DOKŁADNIE W MOMENCIE WZROSTU!
A efekty weekendu - zobaczymy za 7-10 dni...
*** ***
*** *** 18.02.2021, 02:24

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Sauron
Sauron 17.02.2021, 21:55
Jezeli "lockdown" potrwa w Niemczech do Wielkanocy, to 40% biznesow z BANKRUTUJE, i zabraknie kasy na muzulmanow i odszkodowan dla zydow. Na 83 miliony niemcow, to juz maja ponad 10 milionow "ciapaty ch" - koloro wych. W szpitalach na 10 dzieci, rodzi sie srednio 7 muzulmanow. Jezeli tak szybko beda sie rodzic, a niemcy "odchodza", to spodziewa sie "wojny domowej" wciagu 5-10 lat. Niemcy zakupili u Putina szczepionke "SPUTNIK" (cena i ilosc to tajemnica), i beda chcieli "pospulstwo" tak szczepic. Jezeli chodzi o jego prace, to przyjmuja teraz do dziennikarstwa mlode lewa ctwo i . Kazdy artykul co pisza dziennikarze, przechodzi przez CENZURE, i atmosfera u dziennikarzy jest bardzo nieprzyjemna,
do prymitywa sraulona
do prymitywa sraulona 18.02.2021, 09:45
sraulon, przecież ty polskiego prymitywie nie znasz, to niemiecki dla ciebie za trudny.. Same fake newsy...
Kk
Kk 17.02.2021, 20:19
Mam pytanie, kiedy będzie IV fala . Idioci 🤣🤣🤣
sauron
sauron 18.02.2021, 09:09
fala bedzie jak wymysla sobie, a zakodowane mozgi przez media beda robic co im kaza
łowca zielonych ludzików
łowca zielonych ludzików 17.02.2021, 20:29
Kk, a kiedy chamski troll z Moskwy przestanie obrażac inteligencję Polaków?
Jadzia
Jadzia 17.02.2021, 20:19
Dobrze, że ilość zakażeń nie wystrzeliła gwałtownie w górę , tylko pnie się powoli.
trafna diagnoza
trafna diagnoza 17.02.2021, 20:01
W obecnej sytuacji musimy zachowywać się rozsądnie i przestrzegać zaleceń sanitarnych. Wobec tak dużej liczby zachorowań, zaostrzenie reżimu jest zasadne. Największym źródłem zakażeń są nie tylko prywatne kontakty, ale też miejsca zgromadzeń większej ilości ludzi i to ich musimy teraz unikać. Czasowe zerwanie kontaktów, spotykanie się ze znajomymi, zrezygnowanie z imprez – to jedyne sposoby na ograniczenie transmisji wirusa - podkreśla specjalistka.

Tymczasem, mimo wielu apelów i zaleceń, niektórzy nadal nie noszą masek lub robią to w nieprawidłowy sposób. Zdaniem ekspertki takie zachowania nie przyczynią się do ograniczenia liczby zachorowań ponieważ są nieskuteczne.

Prof. Szuster-Ciesielska zauważa, że ludzie czują się już zmęczeni natłokiem informacji, być może nie widzą nikogo chorego wśród swoich bliskich czy znajomych i nie czują zagrożenia. - Tymczasem wiemy już, że wirus przenosi się nie tylko drogą kropelkową, czyli poprzez kaszel, ale jest obecny także w aerozolu, a to oznacza, że zakazić możemy się także w rozmowie z kimś. Dlatego maseczki powinny być nieodzownym elementem naszego życia. Musimy je nosić prawidłowo, zasłaniając usta i nos, ponieważ w przeciwnym razie nas nie ochronią - podsumowuje.
realista
realista 17.02.2021, 15:50
Trzecia fala przyjdzie bez wątpienia. Oby nie za wysoka i nie za dużo osób się "utopiło".
sauron
sauron 17.02.2021, 15:44
Amerykanie z bidetem na czele zrobili unie w KUKU i anglicy to samo.W angli juz 25 % zaszczepionych a w ameryce bidet obiecal ze przez 3 miesiace zaszczepi 100 MLN ludzi.UNIE ZROBILI W H***
kuku
kuku 17.02.2021, 16:08
srauon, czyżbyś promował chińskie i rosyjskie szczepionki? Jakoś niekoniecznie ludzie wierzą twoim mocodawcom...
Knagulec
Knagulec 17.02.2021, 19:59
To SRAULON je.... mózg
mądry
mądry 17.02.2021, 15:48
Walka z pandemią to nie wyścigi. Kto jak na czym wyszedł zobaczymy jak się skończy i podsumujemy. Jeśli porównać pandemię do maratonu, to jestesmy mniej więcej w połowie trasy. Za wcześnie na podsumowania. Stanowczo.
się dopiero zacznie
się dopiero zacznie 17.02.2021, 15:33
Sprawa jest niezwykle prosta, mamy działające galerie i to jest efekt ich otwarcia. Trzeba zrozumieć, że jeżeli otwarto galerię, to my nie musimy być w niej pierwsi. Można pójść za tydzień, wtedy kiedy będzie wiadomo, że jest tam względny spokój i bezpieczeństwo. Ale jeśli niektórzy pragną być pierwsi, to muszą się liczyć, że wraz z nim pójdzie tam liczne grono. Tym samym zwiększają sobie ryzyko zakażenia. Ale to jest sprawa rozsądku. Żadne miejsce jako miejsce nie przenosi zakażeń, zakażenia przenoszą ludzie. Jeżeli dokonamy wyboru i znajdziemy się w grupie ludzi nieodpowiedzialnych, to podejmujemy ryzyko i przyczyniamy się do zwiększenia zachorowań. A jeszcze Zakopane się nie odezwało - wyjaśnia prof. Gut.
sauron
sauron 17.02.2021, 15:32
Tak, UK bardzo źle wyszło na Brexicie - jedno z czołowych państw pod względem szczepień na świecie. Widać jak na dłoni, że negocjacje całego bloku silnych państw są mocniejsze. I jakoś Borysa firmy nie oszukują, a van der Sreyen tak.
do prymitywa
do prymitywa 17.02.2021, 15:40
Czyżby sraulonie? A ile do Chin przechwyciliście? A ile oxfordzkiej? A Polska mogła produkować i co?
sauron
sauron 17.02.2021, 15:48
Trza było pracować a nie zajmować się politykierstwem wymierzonym głównie w osłabianie Polski!
...
... 17.02.2021, 16:09
sraulon, jeśli uważasz, że łaszenie się do rosyjskich oligarchów uprawiane przez skrajnych prawicowców to "praca dla Polski" - to jesteś prymityw...
sauron
sauron 17.02.2021, 15:47
Unia euro-eunuchów okazała się dokładnie tym, czym jest - komunistycznym, skostniałym przeżytkiem, który nie umie i nie może działać w trybie kryzysowym. Jest sytuacja, w której szczucie na Polskę i Węgry nie rozwiąże problemu, no i klops! Unia całkowicie bezradna! Przeszkadzać Polsce na każdym kroku umieją, a zmusić do przestrzegania umowy firmy która produkuje na ich własnym terytorium - już nie!
?
? 17.02.2021, 16:11
Sraulon, prymitywie - to wolisz silniejszą Unię? Żeby wydawała rozkazy każdemu państwu? W kazdej sprawie?
Aleś ty durny z tą prymitywną propagandą...
groźnie
groźnie 17.02.2021, 15:24
Obecność wariantu brytyjskiego w Polsce jest faktem. Proszę wziąć pod uwagę, ile osób przyjechało do kraju na święta z Anglii. A ta mutacja jest na Wyspach już od września. Proponowałbym zainteresować się szerzej także wariantem południowoafrykańskim, dwoma wariantami kalifornijskimi oraz nigeryjskim. One dotrą do nas wcześniej czy późnej - mówi w rozmowie z WP abcZdrowie prof. Włodzimierz Gut, wirusolog z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.
proste
proste 17.02.2021, 20:19
Bo większość testów wariantów nie wykrywa.
cytat
cytat 17.02.2021, 15:17
Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że średnia wzrostu zachorowań zwiększyła się aż o 20 proc. z tygodnia na tydzień. Wyraził zaniepokojenie taką tendencją. Skomentował także sprawę obostrzeń.
- Odwraca się tendencja, która do tej pory oznaczała spadek dziennych liczb zachorowań. Przeistacza się w tendencję, która ma charakter trwały i która mówi o zwiększeniu się zachorowań z dnia na dzień – powiedział minister.
?
? 17.02.2021, 15:52
To skoro tendencja się odwraca, jak kolebal się pomyślunek rządu, żeby otwierać w piątek hotele itp? Przecież to JESZCZE nie efekt tego weekendu!!!
Jak zwykle na łapu capu...
sauron
sauron 17.02.2021, 15:09
Jedyne słowo jakie słyszę od wejścia do tego kołchozu UNI to "MUSIMY". To już brzmi jak komunistyczne zawołanie, "TOWARZYSZE". Banda nieudacznych idiotów.
cheche
cheche 17.02.2021, 15:53
sraulon - u was w Chinach nic nie musicie - WY CHCECIE - tako rzecze partia... A inni znikają...
sauron
sauron 17.02.2021, 15:02
warszawskie bydło rozwozi teraz śmierć po całej Polsce.Wynik sabatów czarownic klemparta i wściekłych macic ,bez mózgów.A zapomniałem o tępej GIMBAZIE.
chech
chech 17.02.2021, 15:54
sraulon "warszawskie bydło" - to o łażących bez masek posłach "kuńfederacji"? Tych brązowych bosaczkach i innych chłopaczkach?
sauron
sauron 17.02.2021, 14:54
Niemcy zamykają granice "przez covid", żeby przy okazji zastopować napływ tych "herzlich wilkommen", ale przecież oficjalnie nie mogą się do tego przyznać. Kto wie, czy Johnson też nie chciał odzyskać kontroli nad tunelem pod kanałem i tymi pontonami co z Francji z uchodźcami" płyną. Dwie pieczenie przy jednym ogniu.
chech
chech 17.02.2021, 15:55
sraulon, aleś ty prymitywny trollu!
sauron
sauron 17.02.2021, 14:52
Gdyby pandemia wyglądała tak jak w opowieściach polityków to nie brylowaliby na stokach, knajpach tylko zawijali rodziny i uciekali. Widać po wystąpieniach (...)

Część komentarza usunięta.
administrator

 
sauron
sauron 17.02.2021, 15:00
admin co za cenzura (...)

Skończ z mową nienawiści, bom już nie zamieścisz żadnego komentarza.
administrator
Knagulec
Knagulec 17.02.2021, 20:00
Jechać z k...
sauron
sauron 17.02.2021, 15:26

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

chech
chech 17.02.2021, 15:56
sraulon - napisz chociaż raz na temat, a nie wklejasz prymitywne tekścidła propagandowe jak z socrealistycznych czytanek...
stop mowie nienawiści
stop mowie nienawiści 17.02.2021, 15:43
Banować nienawistnego trolla który jak wyraźnie widać jest trollem na usługach obcych służb.
sauron
sauron 17.02.2021, 14:51
To nie rządu wina lecz Polaków, bo są lekkomyślni i nieodpowiedzialni. Zabawa w Zakopanem bez maseczek i na dodatek suto zakrapiana a także spacery młodych pod wodzą lampucery, chcacych obalić rząd i wiele innych głupawych imprez to powody nie kończacej się pandemii.
chech
chech 17.02.2021, 15:57
Sraulon, prymitywie - doucz się, czy efekt tego weekendu już jest widoczny! Tępak by już coś o covidzie przez rok przyswoił - ile czasu się rozwija...
sauron
sauron 17.02.2021, 14:46

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Madzia
Madzia 17.02.2021, 13:28
A ten rok miał być łatwiejszy, a tu się wszystko knoci.
sauron
sauron 17.02.2021, 14:49

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Karina
Karina 17.02.2021, 13:05
Mnie tam wszystko jedno faceci nie mają jaj A niech to szlag trafi

Pozostałe