Czy wytną malowniczą aleję lipową?

  • 19.02.2021, 12:42
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czy wytną malowniczą aleję lipową?
-Jestem zaniepokojony przygotowaniem do wycinki alei lipowej między Krajnikiem Dolnym a owczarnią. Wszystkie drzewa po lewej i prawej stronie przygotowane są chyba do wycięcia, ponieważ oznaczone zostały pomarańczową kropką. W lesie tak oznacza się drzewa do wycinki – mówi nam zaniepokojony pan Arkadiusz.

Aleja znajduje się na granicy gmin Chojna i Cedynia – niedaleko Doliny Miłości.

-Jest to jedna z najpiększniejszych alei w województwie. Ma walory krajobrazowe i przyrodnicze. Tu są dobre przestrzenie do dziupli. Zwłaszcza gdy drzewa kwitną jest to przepiękny widok. Takie aleje należy chronić! – mówi pan Arkadiusz.

Właścicielem drogi, przy której rośnie po jednej id drugiej stronie lipy, jest powiat. Zapytaliśmy o działania zarządcę drogi.

-To nie jest oznakowanie do wycinki. Wyróżniliśmy tylko drzewa które podlegać będą pielęgnacji. My mamy swój alfabet oznakowań. Planujemy tam cięcia pielęgnacyjne, głównie usuwanie odrostów, ale i gałęzi, które zagrażają drodze. Wycinka nie jest przewidywana - mówi nam Arkadiusz Durma, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Gryfinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Takie IQ
Takie IQ 20.02.2021, 17:47
Tną w pień wszystko. I to w całej Polsce.... Jeszcze trochę będziemy mieli deficyt tlenu..
a.
a. 20.02.2021, 09:35
Mają swój alfabet... Haha ^^
rowerzysta
rowerzysta 19.02.2021, 14:38
To też świetna droga rowerowa - Zieloną Odrą.
Bandyci ekologiczni ?
Bandyci ekologiczni ? 19.02.2021, 13:21
W Gryfin tercet ciemniaków ekologicznych od sześciu lat maluje tak drzewa w parku i jest ich coraz mniej. Teraz pod topór pójdą stare lipy i jesiony wzdłuż alejki Parkowej. Wcześniej wycięli wszystkie sosny i świerki po stronie szkoły i sali gimnastycznej. Potem drzewa wzdłuż peronu pierwszego a teraz kolej na lipy, graby i jesiony. Cały czas tną higienicznie i zmniejszają powierzchnię parku od 1 Maja.
Kolew
Kolew 19.02.2021, 13:44
Oni mają swój alfabet, i znaki zagłady dla drzew.
przyrodnik
przyrodnik 19.02.2021, 13:11
Ta aleja powinna otrzymać status parku kulturowego, dzięki czemu nie tylko nie można jej wyciąć, ale wręcz trzeba by było chronić.
dzięcioł
dzięcioł 19.02.2021, 13:02
I bardzo dobrze!

Pozostałe