Zmarły aż dwie osoby. Gwałtowny wzrost liczby zakażeń w powiecie

  • 20.02.2021, 10:38
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zmarły aż dwie osoby. Gwałtowny wzrost liczby zakażeń w powiecie
Mamy złe wieści z frontu walki z koronawirusem. Jest aż trzykrotnie więcej zakażonych niż wczoraj. Wiemy też o dwóch mieszkańcach naszego powiatu, którzy zmarli w związku z COVID-19. Ministerstwo Zdrowia podało dziś 20 lutego 2021 r. kolejne informacje dotyczące epidemii.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało aż 19 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Niestety zarejestrowano zgony.

Wzrósł w powiecie gryfińskim współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 2,33. W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest nieco ciemniejszym kolorem.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 443

Liczba wykonanych testów: 198

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 21

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowe 373 zakażenia. Niestety, aż 17 osób zmarło na choroby współistniejące i COViD-19.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano średnią na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 2,2. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone nieco jaśniejszym kolorem.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 8 617

Liczba wykonanych testów: 2274

w tym z wynikiem pozytywnym: 411

W kraju mamy dzisiaj 8 510 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem (tydzień temu było to ponad 5 tys.) z województw:

mazowieckiego (1393),
śląskiego (818),
pomorskiego (779),
warmińsko-mazurskiego (736),
wielkopolskiego (552),
dolnośląskiego (547),
kujawsko-pomorskiego (535),
małopolskiego (493),
podkarpackiego (461),
łódzkiego (447),
zachodniopomorskiego (373),
podlaskiego (315),
lubelskiego (313),
lubuskiego (267),
świętokrzyskiego (159),
opolskiego (133).

Zmarły w kraju 254 osoby: z powodu COVID-19 zmarło 45 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 209.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 12 517 osób, u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (jest 26 390 łóżek przeznaczonych dla takich pacjentów), w tym 1 304 jest pod respiratorami (mamy 2 637 respiratorów) – podało Ministerstwo Zdrowia.

Na kwarantannie przebywa 166 639 osób.

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 50 505 testów na koronawirusa.

Łącznie od początku epidemii wykryto w Polsce 1 631 727 przypadków COVID-19. Zmarło 42 077 chorych.

Na koronawirusa do tej pory w Polsce zaszczepiło się ponad 2 660 776 osób - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

loco
loco 21.02.2021, 12:32
Nie tylko u nas problemy: W Czechach utrzymuje się bardzo wysoka liczba zachorowań na koronawirusa i ludzie coraz powszechniej winią za to premiera Andreja Babisza – przy czym jedni uważają, że przesadził, a drudzy, że nie zrobił wystarczająco dużo. Rząd wysyła niespójne sygnały dotyczące terminu zniesienia restrykcji związanych z koronawirusem, parlament zamierza ograniczyć możliwość podejmowania przez Babisza decyzji w tej sprawie, a co gorsza opozycyjna koalicja wyprzedziła właśnie w sondażach jego partię ANO, pisze Siegfried Mortkowitz z POLITICO
niestety
niestety 21.02.2021, 10:38
Są już wersje z RPA i brytyjskie więc pójdzie szybko.
***
*** 21.02.2021, 01:38

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Paweł
Paweł 20.02.2021, 21:25
W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku ma dojść do transplantacji płuc u 40-letniego mężczyzny. "On nie ma już płuc, tak są zniszczone z powodu COVID-19" - przekazał prof. Piotr Suwalski. Czytajcie na interii
Ola
Ola 20.02.2021, 20:47
No i mamy skutki demonstracji bab. Płacili im za to, a teraz my płacimy zdrowiem i życiem.
do faceta o nicku "olka" - krypto lgbt? :)
do faceta o nicku "olka" - krypto lgbt? :) 20.02.2021, 21:23
Przyłębska i Pawłowicz - "baby, którym płacili" za śmierć Polaków? Grubo, Olka, grubo...
Gonia
Gonia 20.02.2021, 18:20
Będą szczepić od 60 do 65 lat . a od 65 plus i 70- w i 80 - w którzy nie dostali się na szczepienia to zaszczepia kiedy nie wiadomo . Jest to NARODOWA EUTONAZJA . No cóż nie masz znajomości to cię nie zaszczepią . ZUS pozbędzie się świadczeniobiorców i wyjdzie na prosta brawo PIS Brawo Narodowa Eutanazja - głosujcie na PIS mohery
Wniosek
Wniosek 20.02.2021, 17:57
A czego się spodziewać..? Skutki poluzowania obostrzeń... Dopiero się zacznie.. Każden jolop był w stanie to przewidzieć tylko ni ten z rządu..
wy *** ***
wy *** *** 20.02.2021, 17:56

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zobaczymy...
zobaczymy... 20.02.2021, 14:27
Za kilka dni dopiero będziemy obserwować efekty decyzji rządu o otwieraniu rejonów górskich w zeszłym roku (hoteli nad morzem również)...
Na razie to jeszcze nie te przyczyny...
żydi roznoszą tyfus  ha ah ah to do tego dupka  na dole  gumowca
żydi roznoszą tyfus ha ah ah to do tego dupka na dole gumowca 20.02.2021, 14:25

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Roma
Roma 20.02.2021, 15:52
Co za zakompleksiony doopek pisze takie prymitywne komentarze? Gdzie jest administrator?
ważne
ważne 20.02.2021, 12:53
Potwierdzono w Polsce pierwszy przypadek zakażenia wariantem południowoafrykańskim. - Jest to również wariant bardziej zakaźny, a dodatkowo powodujący mniejsze powinowactwo przeciwciał do tego wirusa. To może skutkować reinfekcjami, mniejszą skutecznością osocza ozdrowieńców i mniejszą skutecznością szczepionek - ostrzega epidemiolog prof. Maria Gańczak. Piszą na portal abc zdrowie
Wniosek
Wniosek 20.02.2021, 18:00
Dlatego Niemcy przedłużyli logdown.. Tam wszystko pozamykane.. No cóż Polak mądry po szkodzie.
znalazłam cały cytat
znalazłam cały cytat 20.02.2021, 13:21
Jesteśmy na etapie oczekiwania na trzecią falę. Pytanie tylko, jak wielka ona będzie i kiedy ta zwiększona liczba zakażeń odbije się na sprawnym działaniu systemu ochrony zdrowia. Mamy powody do niepokoju, bo wariant brytyjski B.1.1.7. jest bardziej transmisyjny od tego, który w Polsce był do tej pory powszechny, czyli D614G. Do drzwi puka już wariant południowoafrykański, zanotowaliśmy pierwsze zakażenie w Polsce. Jest to również wariant bardziej zakaźny, a dodatkowo powodujący mniejsze powinowactwo przeciwciał do tego wirusa. To może skutkować reinfekcjami, mniejszą skutecznością osocza ozdrowieńców i mniejszą skutecznością szczepionek - mówi prof. Maria Gańczak, kierownik Katedry Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Zielonogórskiego, wiceprezydent Sekcji Kontroli Zakażeń Europejskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.
Ola
Ola 20.02.2021, 20:55
W Niemczech i innych krajach zachodnich panuje trzecia fala. Dlaczego Niemcy mogą przyjeżdżać do Polski? Demonstracje dodały jeszcze większą zarazalność. Młodzi mają gdzieś zasady bezpieczeństwa. Mam apel do rządu. Nakazać zakaz wychodzenia z domu tak jak w Anglii, Austrii Francji czy innych krajach. Ostro, nie ma co się litować nad pomiganym społeczeństwem.
...
... 20.02.2021, 13:39
A minister Niedzielski coś pitoli o tym że "w listopadzie wirus był bardziej zjadliwy"... - to jest jakiś "polski wariant"? I czy ktoś badał "zjadliwość" wirusa w listopadzie - bo jakoś nikt nie ogłaszał, że jest jakaś mutacja?
paranoja władzy
paranoja władzy 20.02.2021, 12:11
Ten rząd to potrafi zarządzać - jak zamykał cmentarze ogłaszając w piątek po 15 - ludzie rzucili się w piątek, żeby przed północą zdążyć. Efekt - do przewidzenia...
Teraz otwierał idealnie w sam wzrost zakażeń - też ogłosił rozporządzenie wydał w piątek, że od soboty rusza - i ludzie nie mieli jak rozłożyć sobie urlopów, bo zwyczajnie nie zdążyli zaplanować. Co zrobił rząd? Zapowiedział, że... zamknie w przyszłym tygodniu... Co zrobią ludzie, którzy planowali wyjechać w następnym tygodniu? POJADĄ TERAZ...
To jakaś paranoja - jak z tym dziwnym Piątkowskim, co nadal uważa, że "szkoły nie zarażały" we wrześniu i październiku... BUDYNKI - nie zarażały...
Gumowiec
Gumowiec 20.02.2021, 12:02
Niech zgadnę Knagulec i Ajwaj tak tylko pytam
MYJTA SIE DZIEWCZYNY  BO NIE  ZNACIE  DNIA  ANI GODZINY HA HA AH
MYJTA SIE DZIEWCZYNY BO NIE ZNACIE DNIA ANI GODZINY HA HA AH 20.02.2021, 15:49
TO RYBKA TAK WALI NIEDOMYTA OD WITTA HA AH AH
baca
baca 20.02.2021, 11:31
Powoli spływają dane z Trupówek!
Duduś się na nartach wyhasał....
Duduś się na nartach wyhasał.... 20.02.2021, 11:52
nie trupku - to spływają dane SPRZED OGŁOSZENIA PRZED RZĄD LUZOWANIA GOSPODARKI!!! Rząd poluzował W SAM ŚRODEK wzrostu!!!
Taki "celny zarządca"...
A jak teraz ogłosił, że zamknie od przyszłego tygodnia - to nic dziwnego, że każdy kto mógl się rzucił na ten weekend!!!!
baracuda
baracuda 20.02.2021, 11:00
Nastąpiło częściowe otwarcie to i są skutki.
Duduś się na nartach wyhasał...
Duduś się na nartach wyhasał... 20.02.2021, 11:54
Nie - to jeszcze nie są skutki luzowania - rząd otworzył hotele i stoki w sobotę. Efekty będą dopiero za kilka dni - 7-10 dni - dodając, że teraz dużo idzie na testy dopiero, jak nie ma siły w domu - to jeszcze kilka dni...
bono
bono 20.02.2021, 10:58
Przecież w weekend to powinno być mniej, bo jest mniej testów.

Pozostałe