W Polsce pojawiła się południowoafrykańska mutacja koronawirusa

  • 20.02.2021, 12:12
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W Polsce pojawiła się południowoafrykańska mutacja koronawirusa
Oprócz mutacji brytyjskiej pojawiła się w Polsce mutacja południowoafrykańska koronawirusa; pierwszy przypadek pochodzi z okolic Suwałk - poinformował w piątek 19 lutego 2021 r. minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że obie mutacje przyczynią się do przyspieszenia procesów pandemicznych.
Szef MZ na konferencji prasowej zwracał uwagę na rosnącą w ostatnich dniach liczbę osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 oraz zwiększoną liczbę wykonywanych testów.
 
Wskazał jednocześnie, że jedynym parametrem, który maleje i jest na stabilnym poziomie, to liczba zgonów. "Tydzień temu średnia dzienna zgonów wynosiła 244, w tym tygodniu to jest 199. Proszę jednak pamiętać, że pomimo tego, że jest to bardzo korzystna informacja, to zawsze ten parametr niestety z opóźnieniem reaguje w stosunku do wzrostu liczby zakażeń" - zaznaczył.
 
Minister podkreślił, że wzrost wskaźników pandemicznych należy uzasadniać dwoma elementami - pojawieniem się mutacji brytyjskiej koronawirusa i zmniejszeniem dyscypliny społecznej.
 
"Przed chwilą dotarła do mnie informacja, że oprócz mutacji brytyjskiej pojawiła się w Polsce mutacja południowoafrykańska. Mamy pierwszy przypadek zidentyfikowany tej mutacji przez laboratorium Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Przypadek pochodzi z okolic Suwałk" - przekazał Niedzielski.
 
Obie mutacje - jak dodał - "są elementami, które będą działały na przyspieszenie procesów pandemicznych".
 
Szef MZ po raz kolejny zaapelował o przestrzeganie obostrzeń. Przywołał przy tym ostatnie wydarzenia z Zakopanego. "Niestety ta dyscyplina społeczna razem z mutacjami to krytyczne elementy, które przesądzają i będą decydowały, w jakim tempie będzie rozwijała się pandemia w najbliższych dniach, w najbliższych tygodniach" - powiedział. Minister podkreślił, że skala wzrostu zakażeń spowodowanych trzecią falą zależy od nas". (PAP)
 
autorka: Karolina Kropiwiec
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hmm
hmm 21.02.2021, 01:34
A to znaczy, że można się zarazić powtórnie.
Kali Wielkapyta
Kali Wielkapyta 20.02.2021, 21:26

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

strach się bać
strach się bać 20.02.2021, 21:24
To niezły młyn się zacznie.
Sauron
Sauron 20.02.2021, 19:03
O kurcze a kiedy będzie jakaś arabska mutacja?
Abdul Wisimulacha
Abdul Wisimulacha 20.02.2021, 21:23

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

sprawdź w laboratorium...
sprawdź w laboratorium... 20.02.2021, 19:35
wystarczy wasza chińska, sraulon...
Gumowiec
Gumowiec 20.02.2021, 16:53
Przepraszam że pytam ten mutant to Knagulec?
niestety
niestety 20.02.2021, 16:13
Bedzie podbnie jak z grypą. To złe wieści.
owszem...
owszem... 20.02.2021, 18:17
W Rosji potwierdzono transmisję na ludzi wirusa AH1N8 "ptasiej grypy". Nie wiadomo, czy było to pojedynczy przypadek...
TEAT ANALNY DAJE PEWNOŚĆ W STATYSTYCE JEST PROSTO Z DOPY HA AH AH
TEAT ANALNY DAJE PEWNOŚĆ W STATYSTYCE JEST PROSTO Z DOPY HA AH AH 20.02.2021, 16:05
TYLKO TE TESTY Z CHIN ZROBIĄ PORZĄDEK W POLINIE HA HA AH https://www.google.com/url?sa=… CO SIE ŚMIEJESZ TE TESTY POZWOLA DLA MINISTERSTWA ZDROWIA I GUS BRAĆ DANE PROSTO Z DOPY HA HA AH
czego się dziwisz prostaku
czego się dziwisz prostaku 20.02.2021, 16:13
A co kałówek nigdy nie oddawałam czy moczu do analizy?
:)
:) 20.02.2021, 17:51
Na lotnisku nie, a ty?
moze pedzie to poprą ba jestem pewien PIS perreckuum i spenetrowanie ha…
moze pedzie to poprą ba jestem pewien PIS perreckuum i spenetrowanie ha ha ah 20.02.2021, 17:12
oddawałem ale sam intymnie a tu byle cieć ci zajrzy w dopę ha ha ha krzywiaku ba spenetruje ciebie tak dla pewności ha ah ah i moze przujemnosci ha ha ah to jest tzw wolność bezodbytnicza ha ha ah teraz zeby być wolnym musisz sie urodzić bez dziury w dopie to bedziesz wolnym człowiekiem ha ah ah bo jak mawiał pewien rebe jakby gowno było coś warte to zydzi rodzili by się bez dziury w dopie ha ha ah
AJWAJ ALELUJA I  NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 20.02.2021, 16:45
DZIWIĘ SIĘ DLATEGO bo testy sa raz brane z policzka innym razem z nosa potem noso gardzieli a teraz z DOPY pytanie brzmi który jest bardziej wiarygodny i gdzie jeszcze trzeba będzie zajrzeć żeby stwierdzić to co jest oczywiste ha ah ah LUDZKĄ GŁUPOTĘ HA HA AH
ŚMISZEK HA HA AHA
ŚMISZEK HA HA AHA 20.02.2021, 16:22
JESTEM Z WIOSNY I TAKI TEST TYLKO NA WIOSNĘ W POLINIE
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 20.02.2021, 14:47
TYLE NIEWOLNIKÓW I BIAŁYCH MURZYNÓW EGIPSKICH HA AH AH TO I JEST MUTACJA HA AH AH AFRYKAŃSKA HA AH AH
czy oni mogliby się zdecydować????
czy oni mogliby się zdecydować???? 20.02.2021, 13:36
A pan minister Niedzielski tłumaczy nie wiedzieć czemu, że "bardziej zjadliwa forma wirusa była w listopadzie" - chociaż NIKT NIE BADAŁ form wirusa!!! I nikt nie mówił o "polskim wariancie" - bo jak widać to jakiś nasz, nie "brytyjski" i nie "południowoafrykański" i nie "brazylijski"...
Knagulec