Zatrzymali nielegalną naukę jazdy

  • 21.02.2021, 12:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zatrzymali nielegalną naukę jazdy
Policjanci ze szczecińskiej drogówki na ul. Wyszyńskiego zatrzymali do kontroli drogowej 20 – letnią kierującą peugeotem. Nie byłoby w tym niczego zaskakującego, gdyby nie to, że kierująca pod okiem pasażera uczyła się jazdy samochodem. Interwencja zakończyła się mandatem karnym dla obojga.

Policjanci z WRD szczecińskiej komendy, podczas popołudniowej służby na terenie miasta, zatrzymali w minioną środę kierującą samochodem osobowym. Podczas czynności legitymowania wyszło na jaw, że 20 – latka nie posiada w ogóle uprawnień do jazdy, a siedzący na miejscu pasażera ojciec kobiety, uczył ją jazdy samochodem.

Interwencja zakończyła się mandatami karnymi dla obojga. Policjanci nałożyli na kobietę mandat w wysokości 500 zł za jazdę bez uprawnień, natomiast pasażer otrzymał 300 złotowy mandat.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem przez osobę (kandydata na kierowcę) nie posiadającą uprawnień do kierowania przy niespełnieniu uwarunkowań dotyczących zasad i metod prowadzenia szkolenia nauki jazdy, stanowić będzie wykroczenie określone w art. 94 § 1 kodeks wykroczeń. Wykroczenie to zagrożone jest grzywną w wysokości 500 zł.

Ponadto, zgodnie z art. 96 § 1 ust. 2 cytowanego wyżej kodeksu - właściciel, posiadacz lub użytkownik pojazdu, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę nie mającą wymaganych uprawnień podlega karze grzywny w drodze mandatu karnego w wysokości 300 zł.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Knagulec to łeb
Knagulec to łeb 21.02.2021, 23:07
Zatrzymali by lepiej Sołtysa co z menelami trawe na Gryfino wozi...
Knagulec
Knagulec 21.02.2021, 15:12
Gumowca stara u mnie non stop na drążku
bardo
bardo 21.02.2021, 14:29
Bardzo często w rodzinie doszkalają.

Pozostałe