Spalony budynek. Na szczęście udało się uratować pobliskie domy [ZDJĘCIA]

  • 21.02.2021, 14:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Spalony budynek. Na szczęście udało się uratować pobliskie domy [ZDJĘCIA]
Jako pierwsi poinformowaliśmy, że w niedzielę 21 lutego 2021 r. o godz. 00:30 wybuchł pożar w Gryfinie przy ul. Łużyckiej. Płonął niezamieszkały budynek. Na szczęście szybkie i sprawne działania strażaków sprawiły, że ogień nie przeniósł się na domy usytuowane w pobliżu.

W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

W akcji brały udział: 3 zastępy JRG Gryfino, OSP Wełtyń, OSP Radziszewo, OSP Chwarstnica, policja.

O nocnej akcji strażaków informowaliśmy po północy tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/39836,pozar-w-budynku-wielorodzinnym-zdjecia

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SPADEK
SPADEK 23.02.2021, 23:22
PODPALIŁ WNUK WŁASCICIELKI Z POMOCNIKIEM
???
??? 24.02.2021, 00:36
Który adwokat tak doradził ?
????
???? 23.02.2021, 23:50
ciekawie się robi...
Kurwiłeb skórzany zwyrol i łajza
Kurwiłeb skórzany zwyrol i łajza 23.02.2021, 17:18
Dawac ten zlom ooo szyny widzę juz biore wózek i po kolędzie będzie
o zgrozo
o zgrozo 23.02.2021, 00:24
Zaczyna przypominać mi Nerona.
retoryczne pytanie
retoryczne pytanie 22.02.2021, 23:33
Czy jest jeszcze gospodarz w naszym mieście?
Sąsiad
Sąsiad 22.02.2021, 16:43
Właściciel tej nieruchomości nie żyje od ponad 20 lat ,niewiadomo czy ktoś to odziedziczył, odkąd pamiętam stoi pusty i nikt tam nie zagląda.
Prometeusz
Prometeusz 22.02.2021, 18:41
Ktoś musiał jednak zajrzeć skoro ogień zostawił!
Knagulec
Knagulec 23.02.2021, 17:18
Oprawić i na złom
kwestia czasu
kwestia czasu 22.02.2021, 15:06
teraz tylko czekać na bar z placu Barnima
był gem...
był gem... 22.02.2021, 18:47
bar, targowisko, komenda, pałacyk...
miasto
miasto 22.02.2021, 10:24
Miler znajdzie kupca na tą nieruchomość.
Też dealer działek
Też dealer działek 24.02.2021, 00:38
Może już kupił ?
szkoda
szkoda 22.02.2021, 07:10
Ciekawe będą dalsze losy tej nieruchomości. Miasto mogłoby wykorzystać. Zainteresować się. Ewentualnie odkupić. Albo negocjować przekazanie. Nie wiem czy teraz do czegoś się nadaje - ale jeszcze w zeszłym tygodniu - handlarzom nieruchomości mógł przeszkadzać, ludziom zainteresowanym historią miasta - nie...
Zenek
Zenek 21.02.2021, 17:29
PALIŁ się PUSTOSTAN ,teraz to praca policji, kto podpalił. Dziwi mnie tylko to że 3 zastępy z ZAWODOWEJ STRAŻY mieszczącej się kilkadziesiąt metrów od zajścia sobie nie poradziły. Widać że bez ochotników z OSP , zawodowi sobie nie radzą. Ochotnicy mieli do pokonania po kilkanaście kilometrów.
Sąsiad
Sąsiad 21.02.2021, 22:21
Wlasciciel nie może zostawić nieruchomiści samej sobie. Powinien ją doglądać, dbać o nią.W tym przypadku niestety tak nie wygląda. Jeżeli nie dba, to należy przymusić. Może wysoki mandat nauczył by wlasciciela,że należy dbać o swoją własność.
@
@ 23.02.2021, 19:14
Ciekawe jak wyjdziesz z domu bo nie pilnujesz to uzasadnia wejście na cudzą posesję i podpalenie jej oraz rozgrabienie. Współczuję braku inteligencji
NN
NN 22.02.2021, 15:27
Do Sąsiada: Jak idziesz do pracy i Twój dom zostaje pusty to można podpalać czy nie? Jak nie zamkniesz drzwi na noc to można Cię okraść czy nie?
szkoda
szkoda 22.02.2021, 07:13
Bo ja wiem? Teraz oczywiście wygląda smutno - ale przedtem? Czy tak bardzo różnił się od GEMA na kortach? Budynku komendy? A nawet GDK czy pałacyku? A nawet przedszkola na Sprzymierzonych? Kaplicy na cmentarzu (też gminna)?
ciekawe
ciekawe 21.02.2021, 23:31
Szczególnie jak jest jakimś staruszkiem. Ale co do zasady zgoda - tylko ciekawe, czy właściciele to staruszkowie nieporadni, czy...
może?
może? 21.02.2021, 20:08
Być może odwrotnie - to trochę jak wysyłanie karetki reanimacyjnej do złamanej nogi - a "zwykłej" do zawału? Niby obie załogi wykwalifikowane - ale wyposażenie i specjalizacja odgrywa rolę?
???
??? 21.02.2021, 16:19
Czyżby czyszczyciele?
smutek i żal
smutek i żal 21.02.2021, 15:46
Szkoda że w Gryfinie nikt nie potrafi zadbać o takie perełki - z tylu piękne łączenie drewnianej konstrukcji i cegieł, z przodu cegła. Mogła być całkiem fajna siedziba jakiejś izby pamięci - od czasu wykwaterowania historyków z dworca jakoś zacichli. Jeszcze próbowali ratować mury obronne z budżetu obywatelskiego, ale uwalono im projekt i nie dopuszczono do konkursu i głosowania mieszkańców - bo pewien "histeryczny historyk" (albo odwrotnie;)) nie mógł znieść, że ktoś wymyślił i jeszcze by musiał to robić...
Smutek i żal.
Mieszkaniec Łużyckiej
Mieszkaniec Łużyckiej 21.02.2021, 22:11
Budynek ma właściciela, ktory nie jest zainteresowany zrobiebiem porządku z tą nieruchomością. Na działce jeden wielki burdel. Wlasciciel powiniem dostać mandat za nieporządek i stwarzanie zagrożenia dla innych posesji.Czy nie ma w tym mieście służb, które mogłyby zmusić wlascieciela do podjęcia kroków, by poprawić estetykę tego miejsca, posprzątał i wywiózł stare niepotrzebne rzeczy. Naprawil plot i był gospodarzem nie tylko na papierze.Teraz jest tam wylęgarnia kotów. Proponuję Straży Miejskiej zająć się tym tematem oraz radnym z tego terenu. Nie czekajmy na tragedię.
Gość
Gość 21.02.2021, 19:37
Ten budynek to własność prywatna a nie miasta
...
... 21.02.2021, 20:09
A co to zmienia? Była perełka - bo ten budynek ciekawy jest i z tyłu...
Esteta
Esteta 21.02.2021, 22:14
Mieszkam niedaleko.Faktycznie perełka, z właścicielem fleją.
po co tyle roboty
po co tyle roboty 21.02.2021, 15:59
Sawarynowi zabytki nie na rękę bo trzeba o nie dbać.
ciekawe pytania
ciekawe pytania 21.02.2021, 15:35
I działeczka oczyszczona? Ciekawe, jakie teraz będą jej losy. Czy ktoś przyjdzie do właścicieli i zaoferuje "pozbycie się kłopotu" - za malutką cenę?
A może działka nie jest już własnością rodziny, z której tu kiedyś mieszkali? Tylko należała do kogoś, kto kupił i miał problem z wyburzeniem?
\
\ 23.02.2021, 19:22
Jak jesteś taki mądry to może zgłoś się na Policję i podaj prawdziwego podpalacza
Gumowiec
Gumowiec 21.02.2021, 15:03
Zaraz zaraz czy tonie melina Knagulca
Knagulec
Knagulec 21.02.2021, 15:16
Tam parze twoją starą
przykre
przykre 21.02.2021, 15:01
Kolejna ruina w Gryfinie do wyburzenia.
Czytelnik
Czytelnik 21.02.2021, 14:57
Niesamowite, jako pierwsi poinformowaliśmy. Szacun panie nadredaktorze
Tomasz
Tomasz 21.02.2021, 15:00
Brawo, brawo, bo Milerom zajęło to 8 godzin dłużej.
Knagulec
Knagulec 21.02.2021, 15:17
Te larwy to nadają się do pchania karuzeli
:-(
:-( 21.02.2021, 14:56
Kolejny zabytek do rozbiórki !!
proste
proste 21.02.2021, 14:53
Gdyby były, jak obiecał Sawaryn, kamery to dziś wiedzielibyśmy kto to może podpalił.

Pozostałe