Udaremnili próbę przemytu telefonów komórkowych

  • 24.02.2021, 12:49
  • dost.
Udaremnili próbę przemytu telefonów komórkowych
-Osadzeni w czasie pobytu w warunkach izolacji więziennej nie mogą posiadać telefonów komórkowych. Skazani mogą korzystać na własny koszt lub na koszt rozmówcy z samoinkasujących aparatów telefonicznych znajdujących się w oddziale mieszkalnym. Natomiast tymczasowo aresztowani mogą korzystać z takiej możliwości tylko za zgodą organy dysponującego do dyspozycji którego pozostają w związku z toczącym się postępowaniem karnym – powiedział mjr Sebastian Matuszczak rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie.

Podczas kontroli paczki odzieżowej adresowanej do osadzonego odbywającego karę w nowogardzkim zakładzie karnym, uwagę funkcjonariusza zwróciła jedna z części garderoby, którą miał otrzymać osadzony.

W trakcie rutynowej kontroli funkcjonariusz sprawdzając paczkę urządzeniem prześwietlania bagaży i przedmiotów, ujawnił "dodatkową" zawartość kurtki. Po jej dokładnym sprawdzeniu okazało się, że wewnątrz znajduje się minitelefon komórkowy z kablem USB, owinięte w folię aluminiową. Rzecz jasna przesyłka nie trafiła do adresata.

Dzięki profesjonalizmowi oraz rzetelnie wykonywanym obowiązkom służbowym przez funkcjonariusza Zakładu Karnego w Nowogardzie udało się zapobiec przedostaniu się na teren jednostki przedmiotu niedozwolonego, który miałby negatywny wpływ na prawidłowy tok postępowania karnego.

Należy zaznaczyć, że osadzeni w czasie pobytu w warunkach izolacji więziennej nie mogą posiadać telefonów komórkowych. Skazani mogą korzystać na własny koszt lub na koszt rozmówcy z samoinkasujących aparatów telefonicznych znajdujących się w oddziale mieszkalnym. Natomiast tymczasowo aresztowani mogą korzystać z takiej możliwości tylko za zgodą organy dysponującego do dyspozycji którego pozostają w związku z toczącym się postępowaniem karnym – powiedział mjr Sebastian Matuszczak rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie.

Opisany przypadek to kolejna nieudana próba transferu na teren jednostki penitencjarnej przedmiotu niedozwolonego, do których najczęściej należą środki łączności oraz środki odurzające. Wcześniejszej udaremnione próby zostały ujawnione między innymi w paczkach przesyłanych do skazanych z zewnątrz oraz u osób ubiegających się o widzenia z osadzonymi.

mjr Sebastian Matuszczak, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie

 

 

dost.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Okoń
Okoń 24.02.2021, 15:27
Moze do szczerbatego ćpuna sk.... zwyrodnialca wysłała ta larwa
no
no 24.02.2021, 13:36
Jasne, więzienie to nie hotel.
Okoń
Okoń 24.02.2021, 16:42

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe