Pudrowanie, wychodzenie tylnymi drzwiami i polepszanie bubla, czyli o opłatach za śmieci na sesji

  • 25.02.2021, 18:34
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pudrowanie, wychodzenie tylnymi drzwiami i polepszanie bubla, czyli o…
- To był wielki błąd. Zabrakło debaty, konsultacji społecznych. Nowe zasady opłat za śmieci są w mojej ocenie i zdaniem wielu mieszkańców gminy niesprawiedliwe, dzielą ludzi. Uważam, że najbardziej sprawiedliwe byłoby naliczanie opłat za śmieci od osoby, niezależnie od tego gdzie one mieszkają. Oczywiście trzeba uszczelnić system. Jednak nie będę zgadzał się pudrować coś, co jest złe - stwierdził na dzisiejszej (25 lutego 2021 r.) sesji przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie Rafał Guga.

Przewodniczący przy okazji przypomniał, że tzw. uchwała śmieciowa została zaskarżona przez grupę mieszkańców.

Na krytykę zareagował zastępca burmistrza.

-Nie stwarzajmy wrażenia niewłaściwego postępowania. Nowy, 5-metrowy limit dotyczący zużycia wody uważam za odpowiedni. Zweryfikowaliśmy dane i dochodzące do nas opinie. Pracowaliśmy rzetelnie. Dodam, że możemy pochwalić się jednymi na niższych opłat w regionie - bronił się Tomasz Miler.

-Teraz dodajecie metry, dodajecie osoby. Nowym wnioskiem w zasadzie przyznajecie się do błędu, tylnymi drzwiami próbujecie wycofać się ze swojego wcześniejszego pomysłu - Rafał Guga zwrócił się do burmistrza Sawaryna i jego zastępców Milera i Nikitińskiego.

Jeszcze ostrzej wypowiadał się w kwestii opłat za śmieci radny Marek Sanecki.
-To, jaki bubel pan przygotował świadczy o tym, że nie pracował pan rzetelnie. Gdyby burmistrz Sawaryn i zastępcy przed podjęciem uchwały słuchali uważnie innych oraz przedstawianych argumentów, nie doszłoby do takiej sytuacji - ocenił Marek Sanecki. 

Jednak radni z Gryfińskiej Inicjatywy Samorządowej popierającej burmistrza mieli inne zdanie.
- Ludzie, z którymi rozmawiałem chwalą to rozwiązanie, mówią że nareszcie sąsiad będzie płacił tyle ile trzeba. Dajmy sobie czas aż system stanie się jasny i przejrzysty. U nas ceny są stosunkowo niskie. Z tego co słyszałem, w Stowarzyszeniu Dolnej Odry to jest dopiero "sajgon"! - starał się przekonywać radny Zenon Trzepacz.

Do nierealizowania założonego celu uchwały odniosła się natomiast radna Magdalena Pieczyńska.
- Uchwała powinna zachęcać do segregacji, a jest wręcz przeciwnie. Zresztą zdjęcia, które możemy oglądać mówią same za siebie - powiedziała radna Pieczyńska.

Dyskusję niewygodną dla władz Gryfina próbował upolitycznić radny Tomasz Namieciński.
- Niektóre wypowiedzi mają charakter polityczny, a nie merytoryczny. Zgadzam się z Zenonem Trzepaczem. A odnosząc się do słów przewodniczącego Rafała Gugi powiem, że to nie jest "pudrowanie", tylko polepszanie - odkrywczo stwierdził Tomasz Namieciński.

 

Jednak z tym "polepszaniem" chyba było coś nie tak, bowiem burmistrz zdecydował się wycofać z głosowania przygotowane na dzisiejszą sesję nowe projekty uchwał dotyczące opłat za odpady komunalne.

Przy okazji petycja złożona przez Spółdzielnię Mieszkaniową Dolna Odra apelująca o zmianę sposobu naliczania opłat za śmieci znalazła zrozumienie u większości radnych (Rafała Gugi, Wandy Hołub, Roberta Jonasika, Jerzego Piaseckiego, Magdaleny Pieczyńskiej, Macieja Puzika, Piotra Romanicza, Marka Saneckiego, Andrzeja Urbańskiego, Małgorzaty Wisińskiej), chociaż Tomasz Miler krytycznie ocenił władze spółdzielni, mówiąc: "Widać, że nie mamy rzetelnego partnera, jeśli chodzi o niektórych zarządców nieruchomości".

Pomysł aby stwierdzić, iż petycja SM Dolna Odra jest niewystarczająco uzasadniana spalił na panewce, co zapewne nie spodobało się burmistrzowi i jego zastępcom oraz niektórym radnym GIS.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (88)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

podstawowe pytanie
podstawowe pytanie 26.02.2021, 23:52
Dlaczego Sawaryn wpada na sesje tylko na chwilę na początek?
srutu tutu
srutu tutu 27.02.2021, 09:50
bo srutu tutu... a srututelki zarabiają więcej, niech się męczą...
;)
;) 27.02.2021, 00:17
Pewnie GALKO było wczoraj. Hehe
dyro
dyro 26.02.2021, 23:30
Buta i arogancja w zachowaniu Milera przekracza wszelkie granice!
mylisz się...
mylisz się... 26.02.2021, 23:41
To poczytaj to - zobaczysz, że granice znowu przekroczone...
https://bip.gryfino.pl/UMGryfi…
tylko potwierdził
tylko potwierdził 26.02.2021, 23:52
Przekroczył granice głupoty.
diagnoza
diagnoza 27.02.2021, 10:46
Debil czy zwykły cham?
pytanie
pytanie 27.02.2021, 10:52
a czy jedno wyklucza drugie?
:)
:) 27.02.2021, 09:52
obawiam się, że to nie jest jego ostatnie slowo... Jak zapomniał do sądu dowodu osobistego albo jak wysyłał do sądu na adres PUK - to już się wydało, że była granica.
A tu co krok, to nowa granica...
cuda się zdarzają
cuda się zdarzają 26.02.2021, 23:27
My tak psioczymy na gryfińską trójce u władzy, a tu moze się okazać ze Oni jednak maja honor i w ramach rekompensaty złożyli się i za prywatne swoje pieniądze zakupili dla Gryfina śmigłowiec ratowniczy. Ale by ludzie oniemieli.
:)
:) 27.02.2021, 00:15
Wystarczy, zejednemu takiemu Łukaszkowi sfinansują za gminną kasę kurs na drony
Elka
Elka 27.02.2021, 13:29
Poczytajcie sobie czasem gminny bip. Pieniądze z naszym podatków idą na szkolenie obslugi dronów. Pytam się-czy poszukiwanie osób zaginionych to jest zadanie własne gminy?!
ale taki zabawkowy jak w sklepach dla dzieci?:)
ale taki zabawkowy jak w sklepach dla dzieci?:) 26.02.2021, 23:35
Jakby było jak z najtańszymi projektami - to ja bym dołożył na lawetę, żeby to cudo mi nie próbowało fruwać nad głową...
ocenka
ocenka 26.02.2021, 23:23
Ale niegospodarni ludzie rządzą w naszym mieście.
Wuj Michał
Wuj Michał 26.02.2021, 15:05
7m3 to była norma dla osób bez licznika pobierają wodę i taka norma powinna być stosowana. Dziwi mnie to rotrojenia jaźni Milera. Bóg cie pokara Sobczaku.
grzywacz
grzywacz 26.02.2021, 12:55
Niektórzy to nie powinni się wcale odzywać.
Gosc
Gosc 26.02.2021, 10:59
Panie Trzepacz co zabzdury Pan gadasz przedtem było od osoby i to nie płacili jak należało a uważa Pan że teraz będą uciwie wypełniać deklaracje jeżeli chodzi też o budynki wielorodzinne bo będą zaniżać powierzchnię , od osoby i dobrze Pan wiesz bo jedni płacą uczciwie a drudzy nie ,żeby głosować przeciwko mieszkańcom swego okręgu to wstyd urzedasy miłego dnia panie radny
stary człowiek i już nie może
stary człowiek i już nie może 26.02.2021, 12:30
Trzepaczowi to już się wszystko myli.
emerytura
emerytura 26.02.2021, 14:52
Ten pan powinien iść już na emeryturę jako radny. Całe życie jako radny, ciągle przy burmistrzu niezależnie kto by nim nie był i nic z tego dla mieszkańców dobrego nie wynikło. Panie Trzepacz, czas odpocząć i dać szansę dla młodszych.
Zenobia
Zenobia 27.02.2021, 00:18
Dokładnie. Za Henia dostał prace w TBS, żona w szkole, a teraz do Mietka sie przykleił.
demokracja
demokracja 26.02.2021, 16:30
Ale to właśnie ludzie go wybierają - obiektywnie - przecież to nie na tym polega, żeby inni rezygnowali ze startu, bo inni mają wygrać, tylko nie mogą....
Głos ludu
Głos ludu 26.02.2021, 09:26
Dymają na ze śmieciami, dymają nas ze studium. Guga i Jonasik mówią, że kiedy głosowali uchwałę, dali im oszukańczą mapkę i wprowadzili w błąd. Myślę, że forma mapy nie była przypadkiem. Ja tercet wygra ponownie wybory to stracę wiarę w naród.
wróżka
wróżka 26.02.2021, 10:12
Nie wygra tercet wyborów, bo Sawaryn już jest zs stary za leniwy, no i zdrowie facetowi od dawna szwankuje. Nikityński z Milerem są niewybieralni bo m.innymi jeden wulgarny krętacz i lejwoda, drugi konfabuluje i to publicznie, plotkuje łeeee nie fachowcy.
Marian
Marian 26.02.2021, 11:04
Tej wróżka od siedmiu boleści 😁 Sawaryn jest w takim wieku ,że śmiało może startować w wyborach. Chorób to ty człowiekowi nie wymyślaj ,chciałabyś mieć taką kondycję i zdrowie w jego wieku ,chyba że jesteś już stara i wszystkich oceniasz na swoim przykładzie. Jak radny Urbański startował na burmistrza to żeście mu wieku i chorób nie wytykali.Zostal radnym i widać
co człowiek w tym wieku może nowego wnieść.
Jedno mnie zastanawia cały czas jak można być członkiem rady i nie robić nic poza krytykowaniem władzy. Przecież oni we wszystkim są na nie. Sami nie zgłosili jeszcze żadnego własnego projektu uchwały. Najlepiej przyjąć taką pozycję ,człowiek się nie narobi a diety same wpadają. Tylko tak dla przypomnienia . Nie po to ich wybraliśmy. I nie za to im płacimy bo to wszystko idzie z naszych podatków. Oczekujemy współpracy ponad podziałami. A widać że ze strony KO takiej chęci nie ma i pewnie do końca kadencji nie będzie. Zostały trzy lata, jak mieszkańcy mają dalej oglądać ten cyrk to może najwyższa pora odwołać to towarzystwo i wybrać radnych którym zależy na dobru gminy a nie na dietach bo jak policzyć ile oni już wzięli a ile jeszcze wezmą to budżet gminy się na tym wzbogaci. Jestem za tym, żeby radny pełnił tą funkcję społecznie 👈👈ciekawe ilu byłoby chętnych.
ciu ciu ciu glubulku :)
ciu ciu ciu glubulku :) 26.02.2021, 12:44
Ilu byłoby chętnych na branie forsy większej niż wojewoda, marszałek, prezydent wojewódzkiego miasta - I ZA TAKIE EFEKTY???
Cóż - tu nie kwestia etyki (pardon), tylko ekonomii...
Wuja
Wuja 26.02.2021, 12:14
oj Marian Marian prawisz jak nie Marian tylko jeden picer krasomówca urzędas z gminy co pobory ma większe niż burmistrz, a radnym odebrałby diety należne ustawowo. Uzgadniaj te wpisy z radcą prawnym w gminie.
Marian
Marian 26.02.2021, 12:55
Najwyższa pora tą ustawę zmienić i zapanuje lepszy klimat w całym kraju wuja.
:)
:) 26.02.2021, 13:16
Ustawy zakazującej zarobków wicków w Gryfinie na poziomie premiera i prezydenta kraju nie widzisz chęci wprowadzać?
:)
:) 26.02.2021, 12:46
Wuja, patrząc na jakość i ilość poprawek i chaos w uchwałach - może właśnie uzgadniał? :):):)
@
@ 26.02.2021, 11:48
A ja radnym bym zabrał i burmistrzom choć połowę
☺
26.02.2021, 11:44
No tak Ty jak zwykle widzisz to co chcesz.

Sawaryn nosi pewnie torbę witamin, a u specjalistów bywa na kawusi hehe tego pana, ani żsdnego z WAS już nigdy Nikt nie wybierze oszołomie.🤔bo Was nie wybierali przecież

Podoba mi się prpozycja ,aby radni pracowali charytatywnie . WSZYSCY RADNI .Kiedyś ponoć tak było.
Ty i współpraca ponad podziałami ??? Dobre, dobre !🤥

Mnie zastanawia inna sprawa. Jak człowiek piastujacy poważne stanowisko może publicznie kłamać obrażać ludzi i plotkować i to facet?🤪

JAK taki CZŁOWIEK może wciąż być ciagany po sądach ? Tacy ludzie nie budzą zaufania .🥵

Boisz się o swój stołek ? No i słusznie ! Bój się , nawet o swoją opinię, bo Cię podsumują nawet najblżsi.🤗
Wuj Michał
Wuj Michał 26.02.2021, 15:08
Sumienie go zagryzie
Do 😊
Do 😊 26.02.2021, 12:59
Do kogo ty to piszesz? Sama do siebie czy coś z tobą nie tak 😁😁😁😁 Zakochałaś się w tym Sawarynie? Przecież kobieto ty mu żyć nie dajesz.
Jak na kobietę to jesteś żenująca 🤣🤣
Do 12.59
Do 12.59 26.02.2021, 14:01
Dobrze wiesz do kogo pisze, po co pytasz? Zabolało?? Fajnie ma boleć !
kogoś mi to przypomina :)
kogoś mi to przypomina :) 26.02.2021, 13:18
wiesz co, nic dziwnego, że na sesjach czasem niektórzy sprawiają wrażenie nieprzytomnych... Mylisz @ z 11.48 z :) z 11.44 - I W OGÓLE NIE SKUPIASZ SIĘ NA TREŚCI?
proste
proste 26.02.2021, 10:10
jeśli radni mówią że zostali oszukani dołączeniem niewłaściwych materiałów to sprawę trzeba zgłosić.
pytam
pytam 26.02.2021, 09:49
Oszukańcza mapka? O co chodzi?
do pytam
do pytam 26.02.2021, 11:18
O jaco chodzi niemoto. Odsłuchaj sobie wypowiedź Gugi
Gumowiec
Gumowiec 26.02.2021, 08:22
Knagulca wypudrowac bo blady jak ściana ponieważ wie że dziś covid go dopadnie żal mi cie dzbanie ale zegarmistrz światła przyjdzie dziś po ciebie
Knagulec
Knagulec 26.02.2021, 10:13
Pozdrów starą ode mnie
Knagulec
Knagulec 26.02.2021, 10:11
Knagulec ma się dobrze knago gumowa tuli twoja starą szwagier
Obi
Obi 26.02.2021, 09:49
Gumowiec martw się aby po ciebie nie przyszedł.
Krysia
Krysia 26.02.2021, 07:23
Nareszcie sąsiad będzie płacił tyle ile się należy - jakie to polskie , jakie żenujące , wstyd panie radny powtarzać takie słowa !
paralotnia
paralotnia 26.02.2021, 09:50
do Krysia: Który to tak powiedział?
***
*** 26.02.2021, 21:16
Trzepak kapucyna dupowłaz
Konsal
Konsal 26.02.2021, 03:55
Był kompetentny prawnik mecenas ***k ale ponoć burmistrz lub burmistrzowie stracili zaufanie. A ten to pewnie kolega.
bliski kolega
bliski kolega 26.02.2021, 14:55
A jak ci się wydaje? Bez znajomości zostałby radcą w gryfińskim urzędzie? Nie bądź naiwny.
Wuja
Wuja 26.02.2021, 00:39
Radny Trzepacz niezawodny w prezentowaniu swoich poglądów tym razem stwierdził cytuję "mówią że nareszcie sąsiad będzie płacił tyle ile trzeba". To jest takie myślenie jak mi krowa zdechła to i sąsiadowi niech zdechnie. Panie radny swoje wystąpienia niech Pan spisze na kartce i da komuś rozgarniętemu do zaopiniowania bo staje się Pan coraz śmieszniejszy.
wyliczanka
wyliczanka 26.02.2021, 00:07
Czy naprawdę Gminy nie stać na kompetentnego prawnika? W moim odczuciu już drugą Sesję kompromituje prawników, w tym Burmistrza Sawaryna, Radnego Adwokata Adamiaka, wprowadzając kompletny chaos, a nie fachową doradczą pomoc. Porażka!
Słuchacz
Słuchacz 26.02.2021, 05:01
Niestety podzielam to zdanie. Zapewne człowiek nigdy nie miał do czynienia z samorządem , bo podstawowe przepisy sprawiają mu kłopot i po prostu wprowadza w błąd przewodniczącego i radę. U niektórych radnych w kącikach ust można nawet dostrzec uśmieszek politowania czy irytacji. No ale trudno. Jakiego konia kupiliście, takiego macie. Albo się dotrze, albo przy kolejnych wpadkach zdechnie i układ nie pomoże.
5-10-15
5-10-15 26.02.2021, 01:18
To prawnika stać na dojenie takiej gminy "od zawsze" a taki Heniek Wizjoner czy leniwy tercet nie mają tu nic do gadania
jak projektant...
jak projektant... 26.02.2021, 00:43
cóż, może był najtańszy...
niekoniecznie
niekoniecznie 26.02.2021, 14:56
Ani najtańszy, ani najlepszy, po prostu swój
Jużnie przyślem aplikanta po zaocznych
Jużnie przyślem aplikanta po zaocznych 26.02.2021, 09:58
Choć na prawników nie obowiązują przetargi a "zaufanie". Wybera sie fifty fifty.
pudernica mieczysława
pudernica mieczysława 25.02.2021, 23:52
nie pomoże puder róż kiedy stara dopa juz ha ha ah
świetlica w Gardnie
świetlica w Gardnie 25.02.2021, 21:16
Trzepak i Namieściński to dwa wazeliniarze dymani przez tercet przy każdym budżecie
plan miejscowy
plan miejscowy 26.02.2021, 01:20
Niereformowalni frajerzy
Rodrigo
Rodrigo 25.02.2021, 21:09
Po zaszczepieniu niestety wystąpił u mnie problem, o którym niestety milczą media. Już dwie godziny po zastrzyku wystąpił u mnie silny wzwód prącia i sytuacja trwa już czwarty dzień. Znajomy lekarz jest bezradny. Nie wiem co mam robić i nie wiem czy to nie jest niebezpieczne bo zaczynam mieć zawroty głowy, pewnie od spadku ciśnienia krwi.
Spijacz śmietanki i wina
Spijacz śmietanki i wina 26.02.2021, 00:02
Idź do księdza.
porada dla Rodrigo
porada dla Rodrigo 25.02.2021, 21:15
Rodrigo. Myślę że rzeczywiście powinieneś zmniejszyć ciśnienie w krzyżu wtedy ciśnienie krwi wróci do normy.
Perskie oczko
Perskie oczko 26.02.2021, 00:03
Zrób to ze swoim kapłanem.
Rycki
Rycki 25.02.2021, 20:58
Ja pierdziele co za gmina żeby nie było na ratowanie życia człowieka a na wydziwione dopłaty do basenu za ciężkie pieniądze to jak najbardziej. Kiedy w końcu będzie normalność w tym padole?
Gość
Gość 25.02.2021, 20:55
Podatek katastralny to wprowadzi Unia i to szybko w celu poprawy ekologii itp.Duzy dom tylko dla milionerow a bieda do blokow.Pieniadze z tego podatki maja trafiac na walke z ociepleniem.Takie sa plany unijne i zobaczymy co wtedy bedzie opozycja wolac...dobrze czy nie dobrze.Zobaczymy co rzad na to powie.Najwieksi ekololudki mieszkaja w fomach po kilkaset metrow kwadratowych uzywaja ajgonow i maja auta po 3 litry pojemnosci oczywiscie diesel.
a u terceta perfuma jak skarpeta:)
a u terceta perfuma jak skarpeta:) 25.02.2021, 21:11
Na razie w Gryfinie posiadacze domów zwolnieni z podatków - chociaż wokół ich domów z PODATKÓW INNYCH wiele inwestycji w drogi itp.
W domach płacą mniej niż w blokach - bo tercet uznał, że METRY MIESZKANIA W BLOKACH ŚMIECĄ (do spółki z wodą w kiblu w blokach) - ALE TAKIE SAME METRY I TAKA SAMA WODA W DOMACH NIE ŚMIECI...
666
666 25.02.2021, 20:47
"Jedna jaskółka wiosny nie czyni"
LAS KRZYWY
LAS KRZYWY 25.02.2021, 20:43
LOOL, NIEZŁY BURDEL Z NASZEGO PRASŁOWIAŃSKIEGO LASU JAKIEŚ PRZYBŁĘDY ZROBIŁY.

Pozostałe