Zachorowalność na fali wznoszącej

  • 26.02.2021, 10:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zachorowalność na fali wznoszącej igryfino KAretka pod Samodzielnym Publicznym Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie przy ul. Arkońskiej.
Jesteśmy na fali wznoszącej, bo tych przypadków niestety będzie, według naszych symulacji, codziennie przybywało - powiedział dziś w Polsat News Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Najnowszy raport resortu zdrowia wskazuje, że mamy w kraju 11 539 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 259 osób. Jak wygląda nasz powiat i województwo na tle kraju - sprawdź infografiki w fotogalerii.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 8 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Na szczęście nikt nie zmarł.

Niższy niż wczoraj w powiecie gryfińskim jest współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 0,98. Na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest jednak nadal nieco ciemniejszym kolorem.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 469

Liczba wykonanych testów: 206

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 14

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych 395. Niestety, 21 osób zmarło.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano stosunkowo wysoką na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone ciemniejszym niż ostatnio kolorem.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 8 318

Liczba wykonanych testów: 2064

w tym z wynikiem pozytywnym: 425

Dzisiejszy raport z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

mazowieckiego (2098),

pomorskiego (1050),

śląskiego (1018),

warmińsko-mazurskiego (960),

dolnośląskiego (849),

wielkopolskiego (806),

kujawsko-pomorskiego (743),

podkarpackiego (680),

małopolskiego (660),

łódzkiego (512),

lubuskiego (461),

lubelskiego (406),

zachodniopomorskiego (395),

podlaskiego (353),

świętokrzyskiego (201),

opolskiego (157).

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mira
Mira 27.02.2021, 01:49
Niepokojąco mi się to kojarzy. Zauważam dziwną rzecz. Mamy zachód, południowy zachód, północny zachód - tu mi się dobrze kojarzy, a bardziej pod wschód mniej mile mi się kojarzy - powiedział wróżbita Jackowski
no
no 27.02.2021, 10:43
Jego wizje się często sprawdzają, więc uwaga.
trzeba poczekać
trzeba poczekać 26.02.2021, 23:23
W Izraelu po szczepieniach wszytko wraca do normalności.
***
*** 26.02.2021, 23:20

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gumowiec
Gumowiec 26.02.2021, 15:05
Fala wezbrala i Knagulca zabrala
cyklon
cyklon 26.02.2021, 14:30
Holenderskie prostytutki są niezadowolone z decyzji rządu, który, luzując obostrzenia, pominął ich branżę. Zapowiadają manifestację. - To po prostu śmieszne, że nie mamy takich samych praw jak inni pracownicy - oświadczyła ich przedstawicielka.
niech zbieraja podpisy na barnima lewaki to ich branza heheh
Melani
Melani 26.02.2021, 21:33
(...)
Sauron, przyjmij jeden nick.
Komentarz usunięty
administrator
?
? 26.02.2021, 22:56
sraulon sam ze sobą pod różnymi nickami dyskutuje? Prymitywizm, braki poznawcze, czy schizofrenia?
!
! 26.02.2021, 23:22
Podejrzewam i prymitywizm i braki poznawcze i schizofrenię!
Melani
Melani 26.02.2021, 21:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

wykrywacz trolli
wykrywacz trolli 26.02.2021, 16:08
sraulon, obojętnie pod jakim nickiem - ty tak samo prymitywny i obciachowy...
że też cię to najbardziej podnieciło, heheh
że też cię to najbardziej podnieciło, heheh 26.02.2021, 15:34
Że też potem prawicowe oszołomy węgierskie z gołym tyłkiem rynny się trzymają po gejowskiej imprezie. A polski prawicowiec opowiada wrażenia z wizyty w gejowskiej dzielnicy w jednym z miast USA...
*** *** ***
*** *** *** 26.02.2021, 13:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ważne
ważne 26.02.2021, 12:54
Transmisja brytyjskiego wariantu koronawirusa w woj. warmińsko-mazurskim jest na poziomie ok. 50 proc. W skali całej Polski to ok. 10 proc. - poinformował w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
?
? 26.02.2021, 13:13
pytanie tylko ile próbek przebadali - bo to jest kwestia reprezentatywności...
pytanie chyba proste?
pytanie chyba proste? 26.02.2021, 12:53
Pytanie - ile testów PCR (tzw. złoty standard) a ile antygenowych wykonano? I ile procent pozytywnych było wśród testów PCR a ile pozytywnych wśród testów antygenowych?
odpowiedź skomplikowana
odpowiedź skomplikowana 26.02.2021, 13:00
Rzecznik W Andrusiewicz dziś w piątek był pytany, dlaczego w Polsce nie przeprowadza się systemowego sekwencjonowania genomu wirusa w kierunku wykrywania mutacji, np. w co 10, 20 lub 30 próbce. Andrusiewicz odpowiedział, że takie systemowe narzędzie już działa i będzie poszerzane. Wskazał, że w tym zakresie działa już zespół pod kierownictwem wirusologa prof. Krzysztofa Pyrcia oraz zespół w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakładzie Higieny.
?
? 26.02.2021, 13:14
Czyli nie podał liczby testów wykrywających warianty? Czyli nadal nie wiadomo, jakie próbki, jak wybierane, skąd i ile się bada?
bryła
bryła 26.02.2021, 12:29
Oby wariant brytyjski nie zdążył do nas dotrzeć
pytanie chyba proste...
pytanie chyba proste... 26.02.2021, 12:52
W innych krajach robi się od dawna badania sprawdzające poszczególne warianty. Pytanie - ILE PRÓBEK SPRAWDZONO OSTATNIEJ DOBY NA OBECNOŚĆ WARIANTÓW, M.IN. "podlaskiego", "brytyjskiego", "południowoafrykańskiego"?

11,5 tys. testów pozytywnych - a ile z nich przebadano na obecnosć wariantów?
cytat
cytat 26.02.2021, 12:28
"Brak wizji, logistyki, planowania". Prof. Krzysztof J. Filipiak nie zostawia suchej nitki na zmianach w rządowym harmonogramie szczepień. Najpierw z pierwszego etapu szczepień wyeliminowano większość chorujących na choroby przewlekłe. Teraz okazuje się, że grupa seniorów 65-70 nagle "wypadła" z systemu - piszą na WP
do jutra zmieni się pewnie jeszcze parę razy...
do jutra zmieni się pewnie jeszcze parę razy... 26.02.2021, 12:56
pojawia się i znika - ostatnio nagle pojawiła się (ale do Astra Zeneca) za to wypadli pracownicy szkół ale nie nauczyciele - co jest idiotyzmem - bo pani woźna czy szatniarka czy kucharka w stołówce ma do czynienia z większą liczbą dzieci niż nauczycielka w klasie 1 - 3...
W dodatku taka pani woźna czy portierka ma do czynienia także z nauczycielami i innymi pracownikami...
na plus
na plus 26.02.2021, 11:17
Dobrze, że nas za bardzo nie wznosi!

Pozostałe