Podpaliła kościół. Namierzyli ją i schwytali policjanci

  • 28.02.2021, 11:58
  • Policja
Podpaliła kościół. Namierzyli ją i schwytali policjanci Policja
Policjanci ustalili i zatrzymali 34-latkę , która odpowie za podłożenie ognia w kościele. Realizacja sprawy była efektem skrupulatnej pracy operacyjnej funkcjonariuszy. Kobieta została już doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów może grozić kara do 10 lat więzienia.

Dym wydobywający się z kościoła przy ulicy Pogodnej w Lublinie został zauważony we wtorek, 23.02.br., około godziny 12.30. Na miejscu od razu pojawili się świadkowie, którzy śniegiem zaczęli gasić zarzewie ognia. Po chwili pojawili się już strażacy oraz policjanci. Funkcjonariusze od razu przystąpili do dokładnego badania miejsca zdarzenia. Wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa zostały przeprowadzone oględziny, podczas których zabezpieczono ślady. Już wstępne czynności wskazywały na umyślne podpalenie kotary, od której zajęły się kolejne elementy. W całej świątyni wystąpiło bardzo duże zadymienie. Proboszcz parafii oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Nad sprawą pracowali kryminalni z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Lublinie, wspierani przez funkcjonariuszy z komisariatu 6 i komendy w Łęcznej. Policjanci bardzo skrupulatnie badali pozostawione przez sprawczynię ślady. W ciągu kilku dni funkcjonariusze zabezpieczyli i przejrzeli dziesiątki monitoringów, rozpytywali i przesłuchali świadków, sprawdzali każdy pojawiający się w sprawie wątek. Przeprowadzone czynności doprowadziły policjantów do Łęcznej. Tam zatrzymano 34-letnią kobietę. Mieszkanka Łęcznej noc spędziła w policyjnej celi.

Dzisiaj kobieta zostanie doprowadzana do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszy zarzuty. Policjanci wnioskują o wystąpienie o tymczasowe aresztowanie 34-latki na okres 3 miesięcy. Za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowi wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów może grozić kara do 10 lat więzienia.

Policja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ormo
ormo 01.03.2021, 23:26
palic pedofili w sutannach
POślico wy...j
POślico wy...j 01.03.2021, 10:24
Mówią że krzyczała *** ***
POślico wy .....j
POślico wy .....j 01.03.2021, 18:33
Krzyczała ----------- Lempart akbar !!! Cenzura ???
krótko i na temat
krótko i na temat 01.03.2021, 20:07
Obrażasz panią Lampart przez bezsensowne porównanie i wyznawców Islamu. Typowa mowa nienawiści trolla.
sauron
sauron 02.03.2021, 13:25
to pani czy pan ta lampart ?m sie wydaje ze a ni to ani tam to
ej
ej 01.03.2021, 10:32
Mieszanie do tego polityki jest nieuprawnione.
smutna prawda
smutna prawda 28.02.2021, 23:35
Nie pochwalam..Szkoda zabytku. Ale nie bez powodu..Kosciól nigdy nie był jeszcze tak znienawidzony ,jak teraz.
mesiarz
mesiarz 01.03.2021, 09:04
Niestety podobnie to widze.
sauron
sauron 28.02.2021, 20:53

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

CELA
CELA 28.02.2021, 20:34
Jest niebezpieczna dla otoczenia.
Erizoto
Erizoto 28.02.2021, 20:28
Cos z glowa musi mieć według mnie.
...
... 01.03.2021, 10:03
,,wybor nie zakaz" robi swoje xD
umundurowani
umundurowani 28.02.2021, 20:05
U nas nie ma takich bo pilnują wejść do kościoła.
60+
60+ 28.02.2021, 19:57
Nie pochwalam, ale czy kościół sam sobie tego nie wypracował? Myśleli, że zawsze bedą na górze, otóż nie, ludzie mają dość ich pychy. Głoszą by naśladować Jezusa, ich bogactwo i grzeszne życie jest zaprzeczeniem tej nauki. Wierzę lecz nie chodzę już do kościoła. Bóg jest wszędzie.
60-
60- 01.03.2021, 07:57
A czym sobie budynek zapracował na podpalenie? Ja tam zbytnio kościołowy nie jestem ale nigdy nie będę pochwalał tego typu zachowan. Kościół w Polsce istniał na długo przed obecnymi rządami.
Bartolomeo
Bartolomeo 01.03.2021, 09:05
Kościół jako świątynia to własność wspólnoty a nie kleru. I dlatego chocby jest to naganne.
rty
rty 28.02.2021, 21:54
Nikt Ci nie karze chodzić a komentarze zostaw dla siebie Nic tak mnie nie wk'''''a jak takie głupie wpisy
kod
kod 28.02.2021, 19:54
kamieniołomy!!! jaki jest sens pisać o tym u nas???? zeby podżegać????
buła
buła 28.02.2021, 20:04
Nie każdy myśli twoimi kategoriami nienawistniku.
13*52= 676  reset  2024
13*52= 676 reset 2024 28.02.2021, 18:39
zaczeła powstanie ludowe ha ha ah https://www.google.com/url?sa=…
tyle
tyle 28.02.2021, 18:04
Chciała zwrócić na siebie uwagę.
Hytry
Hytry 28.02.2021, 17:49
areszt? nic z tych rzeczy...ułaskawi ją sędzia co to 50 pln z lady stacji benzynowej zabrał jak swoje przez roztargnienie lub ten co to poodcinał metki z elektrosprzętów i wyniósł jak swoje..TU_leja wszak mówił PO_d-palić Polskę ale żaden "sont" i nad_Zwyczajna kasta nikogo nie skaże ...trochę słabo...może w TU_rkmeni_stanie by obleciało...
Hytry
Hytry 28.02.2021, 17:44
W Polsce trzeba dać lewackim mordercom ludzi nienarodzonych twardy odpór! Nie tylko różańcem. Jeżeli prawo do życia i obrona najsłabszych jest ciemnogrodem - to bądźmy takim „ciemnogrodem”!!!
A na Saharze ktoś zrobił siku.
A na Saharze ktoś zrobił siku. 28.02.2021, 16:46
Pogodna to na GT?
Giguś płyn
Giguś płyn 28.02.2021, 15:14
Podobno byla na nosach i %
Ugabuga
Ugabuga 28.02.2021, 13:51
Brawo dla niej
kotek
kotek 28.02.2021, 17:34
Proszę prokuraturę o zajęcie się Ugabuga za pochwalanie takich czynów w których mogą zginąć ludzie i zostać zniszczone mienie.
Franciszek S.
Franciszek S. 28.02.2021, 12:59
Czy oby zdrowa psychicznie?
m
m 28.02.2021, 12:48
tępić takie osoby z Lempart na czele
Ewa
Ewa 28.02.2021, 13:51
Pałuk się , weź se chore dziecko i wychowaj później miel ozorem .
Obst
Obst 28.02.2021, 12:43
Chyba to osoba z zaburzeniami psychicznymi
kolo
kolo 28.02.2021, 12:41
To teraz będzie miała piekło na ziemi.

Pozostałe