Nie mogła dojechać karetka - list czytelnika

  • 28.02.2021, 23:53
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie mogła dojechać karetka - list czytelnika czyt.
Przez lenistwo ludzi i brak wolnych miejsc na ul. 11 Listopada ludzie parkują gdzie popadnie. W związku z tym częściowo blokują przejazd dla większych pojazdów takich jak karetka pogotowia, która przyjechała komuś z pomocą i nie mogą podjechać do pacjenta. A co dopiero kiedy byłby pożar i straż pożarna nie mogłaby dojechać żeby uratować komuś życie oraz cały dobytek?

Dlaczego nie interesują się tym strażnicy miejscy oraz policja, niektórzy parkują na pasach co zagraża ludziom, którzy przez nie przechodzą ponieważ auta zasłaniają chodniki oraz stwarzają martwe pole podczas włączania się do ruchu z wąskiej uliczki. Pomimo tego że przepisy mówią jasno, że możemy zapakować samochód w odległości 10 metrów przed i za przejściem dla pieszych. W bliższej odległości zawsze obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju, nikt tego nie przestrzega i czy ktoś się tym zainteresuje dopiero w momencie jakiejś tragedii?

Chciałbym żeby to poszło dalej i ktoś się tym nareszcie zajął.
Dodaje zdjęcie w załączniku wczorajszej interwencji Pogotowia. Ratownicy musieli porzucić karetkęi udać się na pieszo na interwencję.
 
czytelnik z Gryfina (dane do wiad. red.)
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przemek
Przemek 05.03.2021, 00:23
Jak się zacznie przebudowa Krasińskiego to będzie jeszcze gorzej.
.,MHVKJH JKYJ
.,MHVKJH JKYJ 02.03.2021, 19:10
BO W WASZEJ PIPIDUWIE STRAZ WIEJSKA JEST DO KONWOJOWANIA SAWARYNA CZYLI DO DUEOPU
ormo
ormo 01.03.2021, 23:09
nieroby z milicji i straży wiejskiej mają głeboko w dupi..e obywateli i nigdy nie zrobią pożądku na parkingach.
Gryf
Gryf 01.03.2021, 17:56
To samo jest obok poczty na Gorce. Dojazd tylko z jednej strony. Postawiono betonowe słupki które uniemożliwiają wjazd/wyjazd od szkoly podstawowej. Szkoda słów
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.03.2021, 16:06
Parkowanie w tamtym miejscu to rzecz nagminna. Dodatkowo tak jak ktoś już wspomniał parkują tam praktycznie cały czas te same pojazdy także jak najbardziej jestem za tym żeby wystawić z 10 mandatów po 500 i będzie po problemie. Wyjechanie z podwórka nie stwarzając zagrożenia dla siebie oraz samochodów jadących drogą z pierwszeństwem graniczy z cudem. Zwłaszcza jak sławny biały bus stanie przy samym wyjeździe skutecznie zasłaniając całą drogę.
Także Policja i Straż Miejska! Wzywam do interwencji!!
NN
NN 01.03.2021, 10:58
Stan wyższej konieczności - to do poczytania.
Po ludzku lepiej nie mieć czyjegoś życia na sumieniu.
Kras_mieszko
Kras_mieszko 01.03.2021, 10:38
Mieszkam na tym osiedlu od nastu lat i już niejednokrotnie wyjeżdżając z tego podwórka ledwo co uniknąłem kolizji drogowej z jadącym z dołu autem. Patrząc na zdjęcie i porównując do dzisiejszego poranka to się nic nie zmieniło. Te same auta stoją w tych samych miejscach.
Pytanie do zarządcy tej drogi czy tak ciężko jest postawić słupki na tym wyjeździe i zablokować możliwość parkowania lub lustro po drugiej stronie dla wyjeżdzających z tego podwórka aby widzieć czy coś jedzie z dołu.
Ewentualnie zostają naklejki z karnym k..... dla nieprawidłowo parkujących.
mieszkaniec Krasińskiego
mieszkaniec Krasińskiego 01.03.2021, 09:40
Jedna sprawa to parkowanie ale jest też druga strona medalu - dlaczego remontując ulicę Iwaszkiewicza na odcinku od Wojska Polskiego do Krasińskiego nie zrobiono parkingów również po drugiej strony ulicy między skrzyżowaniem Krasińskiego z 11 Listopada? Poza tym dlaczego ktoś projektuje tak wąskie ulice 11 Listopada, Sprzymierzonych ciekawe jaka będzie Krasińskiego po remoncie?
zastanawiam się
zastanawiam się 01.03.2021, 09:43
A czyja to ulica? I czy tam jest w ogóle miejsce na parking?
No co ???
No co ??? 01.03.2021, 09:07
Korytarz ŻYCIA !!!! Obowiązuje wszędzie !!!
:(
:( 01.03.2021, 11:31
Ostatnio na zakopiance służył dudusiowi na powrót z nart...
Sauron
Sauron 01.03.2021, 19:11
Tusk miał korytarz na niebie jak latał z rodzinka
Ratownik
Ratownik 01.03.2021, 08:50
Ciekawe co robi straż miejska a może pogonić nierobow?
Knagulec
Knagulec 01.03.2021, 13:52
Taczka czeka
sennik egipski
sennik egipski 01.03.2021, 09:02
Jak to co? W nocy śpi.
Anna
Anna 01.03.2021, 07:34
Mandaty!!!!!! Nauczyc idiotow.
jasne
jasne 01.03.2021, 09:02
Tak, dać im mandaty za nie robienie nic w sprawie parkingów!
Abc
Abc 01.03.2021, 06:28
Dla uściślenia na ulicy jednokierunkowej można zaparkować bezpośrednio za przejściem co nie zmienia faktu, że przejazd dla pojazdów straży pożarnej (które z racji wielkości mają zawsze najwięcej problemów) zawsze powinien zostać zachowany
Rafi
Rafi 01.03.2021, 10:47
Oczywiście za przejściem można zaparkować ale nie na przejściu dla pieszych!
bistro
bistro 01.03.2021, 01:14
Władze nie mają pomysłu jak rozładować ten korek pod blokami.
Anna
Anna 01.03.2021, 07:36
Wystawiac mandat za mandatem.
N
N 01.03.2021, 00:59
Z jednej strony brak wyobraźni kierowców, a z drugiej strony brak parkingów.

Pozostałe