Przebudowano budynek dla pacjentów z COViD-19

  • 01.03.2021, 18:44
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przebudowano budynek dla pacjentów z COViD-19
Będący na pierwszej linii walki z pandemią w regionie Szpital Wojewódzki w Szczecinie zmodernizował w lokalizacji przy ul. Arkońskiej budynek „G”. To przestrzeń, która pomoże w leczeniu COViD-19. Po zakończeniu prac remontowych, na potrzeby pacjentów z koronawirusem utworzonych zostało 28 łóżek intensywnej opieki medycznej oraz 60 łóżek szpitalnych dla chorych wymagających tlenoterapii.

Uruchomienie wyremontowanego budynku i przeniesienie tam części pacjentów z COVID-19 pozwoli na stopniowe uruchamianie oddziałów szpitalnych oraz Zintegrowanego Bloku Operacyjnego dla pacjentów niezakażonych Sars-cov-2. Umożliwi to reorganizację pracy szpitala w taki sposób, by oddziały specjalistyczne mogły – przynajmniej częściowo – rozpocząć funkcjonowanie w normalnym trybie.

 

Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 pozostającego w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rada
rada 01.03.2021, 20:10
Szpital powinien iść w to na co teraz popyt jest -> medycyna estetyczna. Kosmetyczki sie prawie zabijaja by ostrzykiwać mimo ze nie maja uprawnień. Dzisiaj kazdy mlody kekarz wychodzi z uczelni z kursem ostrzykiwania botoxem i kwasem hyaluronowym i dorabia na boku. Teraz juz nikt nie haruje w nocnej opiece tylko ostrzykuje mlode i pachnace kobiety. Niech szpital pośle któregoś z lekarzy na kurs botoksu, zamówi karton preparatu do gabinetu zabiegowego i ma kure znoszaca zlote jaja. Zysk wiekszy niz z tych wszystkich skomplikowanych operacji chirurgicznych, bo baby beda walily drzwiami i oknami.

Pozostałe