Wiem, ale nie powiem! Kolejny absurd, jak w filmie Barei. Burmistrz Sawaryn o wojewodzie i studium

  • 02.03.2021, 17:28
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wiem, ale nie powiem! Kolejny absurd, jak w filmie Barei. Burmistrz Sawaryn…
W filmie "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" jest taka scena, jak milicjant pyta delikwenta: "Nazwisko proszę… Nazwisko!". A on takim leniwym głosem: "Właśnie zastanawiam się". Takim bareizmem posłużył się burmistrz Mieczysław Sawaryn.
Burmistrza Mieczysława Sawaryna zapytaliśmy, jakich argumentów użył, tłumacząc się w sprawie wszczętego przez wojewodę postępowania nadzorczego dotyczącego studium zagospodarowania przestrzennego gminy. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź, której nie powstydziłby się mistrz komedii z czasów PRL - Stanisław Bareja.
 
Oto przesłana na nasze pytanie odpowiedź burmistrza Mieczysława Sawaryna:
 
Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zajął już stanowisko, co do treści uwag zgłoszonych w ramach postępowania prowadzonego przez Wojewodę Zachodniopomorskiego, w odniesieniu do uchwały w sprawie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gryfino.
Stanowisko Burmistrza zostało przedłożone Wojewodzie Zachodniopomorskiemu w dniu 25 lutego br.
 
Joanna Ekiert, Naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (114)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mnich
mnich 05.03.2021, 22:25
Już wiadomo czemu nie powiedział. Wstydził się swojej wpadki. Ale wojewoda go naprostuje!
credo
credo 04.03.2021, 23:43
"Bez ludzi zdolnych można się obejść. Potrzebni są tylko posłuszni"
Miś
Miś 05.03.2021, 08:48
On prawdę powie jak się pomyli.
donos
donos 04.03.2021, 23:34
Urzędnicy /opcja polityczna bez znaczenia/ potrafią w sposób doskonały odbierać nam pieniądze. Następnie wydawać zagrabione pieniądze zgodnie ze swoim" widzimisię". Kontrola i selekcja w procesie wyborczym jest fikcją.
OGÓŁ
OGÓŁ 04.03.2021, 23:28
TAK SIĘ TRAKTUJE PLEBS. GÓWNO TO MAŁO POWIEDZIANE. ONI NIEDŁUGO KAŻĄ WAM PŁACIĆ PODATEK OD ŻYCIA. POTRAFIĄ WAM UMILIĆ ŻYCIE.
AJWAJ ALELUJA I HNA SATURUA HA AH AH
AJWAJ ALELUJA I HNA SATURUA HA AH AH 04.03.2021, 19:37
MNIETEK HA HA AH AH CHYZY TO MILER KRZYKAŁA TO TEN Z OPLA HA AH AH A JA ICH ***E I GÓRY Z BOKU I Z POD SKOKU HA HA AH https://youtu.be/Ov5RpwTQtuQ BO W TYM JEST JEST .................... JET MI WSZYSTKO JEDNO HA AH AH
Ada
Ada 04.03.2021, 19:49
Tobie może wszytko jedno, ale mnie nie.
Monika
Monika 04.03.2021, 15:09
Panie redaktorze jest mała prośba.Niech pan nie puszcza więcej zdjęcia.
Ania
Ania 04.03.2021, 10:48
Zwolennicy burmistrza w osobach p.Pary ,Kasprzyk ,Sobczaka ,Trzepacza i inni będą bronić władze jak ,,niepodległości ,,
ANIA 2
ANIA 2 04.03.2021, 11:41
no i Zwoliński, bo tyle on i jego rodzina zawdzięcza czeszaszowi
śmiechłem
śmiechłem 04.03.2021, 11:05
A kto słucha wyżej wymienionych przez Ankę pajaców bez własnego zdania.
literat
literat 03.03.2021, 20:06
Miasto jak Folwark Zwierzęcy Orwella. Pytanie za 100 punktów: kto gra w nim rolę Świń u steru i koryta?
Wuja Michał
Wuja Michał 04.03.2021, 13:51
GIS. A na czele Srutututu.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 04.03.2021, 11:29
musisz zapytać kruka ha ah ah tego z plebani ha ha ah bo chyży zostanie banitą za ten 4 letni plan ha ha ah
ORWELL
ORWELL 03.03.2021, 22:21
jak to kto *** NAPOLEON Z ZASTEPCAMI CHYŻYM I KRZYKAŁĄ HA HA AH
Nie mieszaj Boga ze świeckim życiem i ciemnotą
Nie mieszaj Boga ze świeckim życiem i ciemnotą 04.03.2021, 13:57
A Tatarka ten od aktów notarialnych co ich nie było i Opatrzności czuwającej nad nim jak im dom butla z gazem rozwaliła. A Piłat ci zrobił podłączenie gazu to wolałeś z buteleczki. To nie opatrzność roz*********** ten dom tylko wy sami. Dziwie się, że gość jest urzędnikiem.
powolniak:)
powolniak:) 04.03.2021, 00:24
który to "chyży"? bo patrząc po osobach do nikogo mi nie pasuje...
CHYŻY
CHYŻY 04.03.2021, 08:33
TEN RYŻY
Ot jaczejka
Ot jaczejka 04.03.2021, 13:58
To Wojciech D im doradza ? To *ujowo.
zdezorientowana
zdezorientowana 03.03.2021, 13:58
To w sumie Nikitiński czy Miler siedział nad studium 4 lata?
:)
:) 03.03.2021, 17:34
ważne który posiedzi teraz..
M.S.
M.S. 03.03.2021, 13:21
Żerują na ludzkiej krzywdzie.
Prawda
Prawda 03.03.2021, 21:54
Raczej interesuje ich bardziej własny interes. Nic poza tym.
tak ogólnie
tak ogólnie 03.03.2021, 22:15
Niestety bywa, że interesy robi się cudzym kosztem.
a mleko sie rozlało
a mleko sie rozlało 03.03.2021, 13:50
I próbują udawać, że nic się nie stało.
Senior
Senior 03.03.2021, 13:16
Miałem już nic nie pisać ale sami mnie do tego sprowokaliscie. To że mnie porównujecie z panem Pawłem Nikitinskim to żadna ujma bo człowiek mądry i inteligentny. Z resztą się nie zgadzam !!! To że piszę pozytywnie o burmistrzu to jest moje zdanie i nikt ani nic do tego mnie nie musi namawiać i zdania tego nie zmienię. W takim razie ja państwu zadam pytania. Na czyje zlecenie piszecie te plugawe komentarze? Czy osoba dla której to robocie zasługuje na takie poświęcenie bo wybaczcie ale nikt wam nie uwierzy że robicie to bezinteresownie. Piszą tu cały czas te same osoby to widać gołym okiem. Atakujecie ludzi co myślą inaczej i uważacie że to jest zdrowe? Otórz nie bo ludzie przestają wchodzić tutaj i pisać a opinia o portalu robi się jak najgorsza. Dziwię się panu Kordylasinskiemu że na to pozwala. Bo portal jest przyzwoity i dobrze prowadzony. Jedno powinniście przyjąć do wiadomości że na dzisiejszej scenie politycznej Gryfina nie ma nikogo kto mógłby konkurować z panem Sawarynem.
Życzę dużo zdrowia bo widzę że będzie wam potrzebne.
:)
:) 03.03.2021, 17:36
cha cha cha - z ciebie taki senior jak z burmistrza gospodarza, che che. A ile na temat artykułu?
Mówisz, że artykuły Milera powstawały na zlecenie Nikitińskiego i Sawaryna za czasów śp. Piłata? Tu się zgodzę - ale NIE SĄDŹ INNYCH MIARKĄ SWOJĄ!!!
łowca krętaczy
łowca krętaczy 03.03.2021, 13:49
Nikitiński to człowiek niekompetentny i który lepiej aby po skończonej sawarynowej "misji" zniknął z Gryfina, bo ludzie będą odwracać od niego wzrok. Ja i moi znajomi już tak robimy.
Górny taras
Górny taras 03.03.2021, 13:44
Bardzo dobry tekst popieram w calisci
do górny taras
do górny taras 03.03.2021, 15:06
Zwoliński, czy p Ania ....haaaahaaa
Wuja
Wuja 03.03.2021, 13:36
Ha ha ha ...
mixt
mixt 03.03.2021, 13:51
Wuja Nikitiński nie tyle jest śmieszny co żałosny.
:)
:) 03.03.2021, 17:37
jedno nie wyklucza drugiego - w tym przypadku niestety....
rozbawiona
rozbawiona 03.03.2021, 13:21
Napisać, że Nikitiński jest mądry i inteligentny to mógł sam Nikitiński. Nie widze innej opcji? :)))))))))))))))))
schiza
schiza 03.03.2021, 13:41
Jak nikt go nie chwali to sam ciepło o sobie napisze.
🤗
🤗 03.03.2021, 13:06
Chcesz być dobrym gospodarzem?
Oczekujesz szacunku ?
Słuchaj głosu ludzi, nie krzywdź innych, bo to co dajesz ,to sam dostaniesz !
:)
:) 03.03.2021, 17:56
Miler już powoli dostaje...
Karma wraca Tomasz, pamiętaj
nie ma szans
nie ma szans 03.03.2021, 13:22
Przecież oni są głupi, slepi i chciwi!
ajwaj aleluja i na satuirna
ajwaj aleluja i na satuirna 03.03.2021, 12:40
do hymnu ha ha ah https://youtu.be/FVXMk3wHL_0 sieg haill rodszyld ave sachsen koburg gotta von wettyn vel windsor ha ha ah
Daniel Ob***tek
Daniel Ob***tek 03.03.2021, 12:26
Brawo Mieczysław! My mieszkańcy jednym głosem wspieramy naszego burmistrza i jego wspaniałych zastępców, że o przecudnej skarbnicy od prywatnej hali nie wspomnę!

Dodam że wściekłej opozycji pozostało jedynie zawistne wycie i ujadanie bo to brudne pały są i tryple je. ...ne!

My uczciwi i prawdomówni mieszkańcy qrna zawsze będziemy popierać brak działań naszego burmistrza i żadna qrna ulica i zagranica nam w tym nieprzeszkodzi!
mane tekel fares...
mane tekel fares... 03.03.2021, 12:03
Krzywda wielu ludzi - z reguły dla nich działki to dorobek życia. I zyski nielicznych - za to potężnych...
KK  to  ostoja   klątw
KK to ostoja klątw 03.03.2021, 12:51
ależ oni całe życie na krzywdzie ludzi ja się pytam gdzie jest biskup nałoży klatwę na mnietka
oburzony
oburzony 03.03.2021, 12:01
Bagna narobili i tak szybko tego nie osuszą. Urzędnicy tacy jak Miler czy Nikitiński powinni bronić ludzi, bo to z ich podatków mają najwyższe dodatkowe pensje w kraju na tym stanowisku.
Monika
Monika 03.03.2021, 11:44
Pajac zostanie pajacem
trefniś
trefniś 03.03.2021, 11:56
Ale pieniądze bierze za co innego.
!!!!!
!!!!! 03.03.2021, 12:33
Pieniądze bierze z różnych źródeł.
?!
?! 03.03.2021, 13:15
!!!! co sugerujesz ?!
:)
:) 03.03.2021, 17:39
że pensja to tylko część dochodów - a co nie wiedziałeś - pisano ostatnio o tym :):):)
kodeks
kodeks 03.03.2021, 11:06
Lenia nie ma często w pracy i nie dopilnował Milera a teraz świruje pawiana.
Senior
Senior 03.03.2021, 10:38
Będę bronił burmistrza Mieczysława Sawaryna czy to się komuś podoba czy nie. Uważam go za mądrego i rozsądnego człowieka. Wprowadził wiele pozytywnych zmian w tej naszej zapyziałej gminie. Każdy burmistrz ma swoich zwolenników i przeciwników. Tych zwolenników na szczęście jest więcej co pokazały ostatnie wybory. My mieszkańcy pamiętamy jak było a jak jest. Nikt chyba nie chciałby się cofnąć do poprzednich lat bo
do udanych to one nie należały. Każdy burmistrz musi podejmować trudne decyzje co nie u wszystkich zyskują aprobatę ale tak już jest. Czy to będzie Sawaryn czy inny one muszą być podejmowane. Jak patrzę na Gryfino teraz i wracam myślami to przeszłości, to widzę te zmiany
na każdym kroku. I to pozytywne zmiany. Wiem że
opozycja zawsze będzie wsxystko krytykowała ale takie jej zadanie. Każdy zdrowo myślący mieszkaniec te zmiany docenia. Ja też rozmawiam z ludźmi co podzielają moje zdanie. Wypisywanie bzdur, oczernianie nie robi już na nikim wrażenia. Taki mamy klimat w całym kraju i ludzie mają już dosyć tych wojenek bo one do niczego dobrego nie prowadzą. Ludzie mają inne problemy.I nie jestem z urzędu jak ktoś sugeruje. Tak to wygląda jakby tylko urzędnicy potrafili pisać i bronić burmistrza.
Burmistrz ma obrońców w społeczeństwie a to ono decyduje a nie opozycja, gazety i portale.
Dorota
Dorota 03.03.2021, 18:00
Zapyziała gmina to się dopiero za Mietka nastała. Brud, syf, dziurawe ulice (w większości gminne), brak atrakcji dla młodych ludzi, marazm, zwijające się biznesy etc. Wymieniać można by długo. Ktoś tu miał pomysł na Gryfino i obiecał, że zwiększy liczbę mieszkańców. Jak na razie z roku na rok mieszkańców ubywa i wcale mnie to nie dziwi.
cwancyk, ktoś to kiedyś nazwał...
cwancyk, ktoś to kiedyś nazwał... 04.03.2021, 00:29
a miał pomysł na Gryfino Dorota - miał... powiększył miasto o hektary pól, bo komuś zakaz handlu ziemią rolną zamroził gotówkę - a potem w studium zmniejszył tereny budowlane tam, gdzie ludzie chcieli budować - drobni ciułacze, albo na odziedziczonej ziemi po rodzicach i dziadkach...
do naczelnego słowotoka gminy:)
do naczelnego słowotoka gminy:) 03.03.2021, 11:56
Takie pitolenie mógł wymyślić tylko jeden gościu - na facebooku można czytać wiele podobnych stylistycznie...
A co do treści - O CZYM JEST TEN ARTYKUŁ? Jakieś słowo odniesienia w tym słowotoku do TREŚCI ARTYKUŁU?
do speca
do speca 03.03.2021, 11:58
Pitolenie czyje? Nikitińskiego czy Milera.
Wuja
Wuja 03.03.2021, 11:46
Tak tak broń burmistrza bo jak go braknie to wylecisz z posady na zbity pysk. Przecież ty nie potrafisz wyrazić myśli w kilku zdaniach tylko musisz kluczyć obok tematu nie poruszając istoty sprawy. Urzędasy wyją czyli sprawy idą w dobrym kierunku dla pokrzywdzonych.
Młynarczyk
Młynarczyk 03.03.2021, 11:55
Fakt, sawaryn raczej nie zatrudnia kompetentnych.
do Nikitińskiego
do Nikitińskiego 03.03.2021, 10:57
Senior/UMIG, bronić to trzeba słusznej sprawy, a nie sytuacji zbudowanej na ludzkiej krzywdzie.
myślący senior
myślący senior 03.03.2021, 10:18
Drogi seniorze
Nie bronię nikogo, ale pamiętaj o tym, że kodeks karny działa w obie strony.

Piszesz o ludziach, którzy liczyli na zyski , a przez wprowadzone zmiany stracili ?
Natomiast milczysz na temat tych, którzy zyskali choć jeszcze nie tak dawno nie mieli na buty...? Ciekawe ?

Dzięki portalowi igryfino wiemy to o czy milczy gg
Odpowiedź burmistrza jest logiczna??? A cóż to prywata burmistrza?
OBOWIĄZKIEM TEGO PANA JEST PRZEKAZYWANIE OGÓLNODOSTĘPNEJ INFORMACJI MIESZKAŃCOM.
Burmistrz ma służyć mieszkańcom, a nie okłamywać, wzbogacać siebie i kolesi naszym kosztem.
Cytowanie wypowiedzi burmistrza czy wojewody nazywasz podłymi insynuacjami?

Co do ogłoszeń o zachorowaniach, to na tym portalu są zawsze bieżące informacje, tak jak o zmarłych.
Zastanowiłem się raz i piszę i nie pcham się do koryta.
Jestem uczciwym mieszkańcem i nikt mi ani moim dzieciom w twarz nie napluje.
krótko
krótko 03.03.2021, 10:23
Lepiej seniorzy wicki biorą się do pracy a nie kompromitują wpisami.

Pozostałe