Trzecia fala epidemii nabiera impetu. Ponad 15 tys. nowych zakażeń

  • 03.03.2021, 10:41
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Trzecia fala epidemii nabiera impetu. Ponad 15 tys. nowych zakażeń
Ostatniej doby przybyło aż 15 698 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. - Trzecia fala nabiera impetu przyznał dzisiaj wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Lekarze obserwują coraz większą liczbę przypadków brytyjskiej mutacji. Wzrasta liczba pacjentów w covidowych szpitalach oraz osób wymagających respiratora.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało aż 28 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Na szczęście nie zarejestrowano żadnego zgonu.

Wyższy niż wczoraj w powiecie gryfińskim jest współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 3,43. W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest ciemniejszym kolorem.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 349

Liczba wykonanych testów: 263

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 32

Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych 605 zakażeń. Niestety, 12 osób zmarło na choroby współistniejące i COViD-19.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano średnią na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 3,36. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone nieco ciemniejszym kolorem.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 7 337

Liczba wykonanych testów: 2968

w tym z wynikiem pozytywnym: 663

W kraju mamy dzisiaj 15 698 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

mazowieckiego (2750),

śląskiego (1989),

pomorskiego (1399),

małopolskiego (1272),

wielkopolskiego (1212),

warmińsko-mazurskiego (1132),

łódzkiego (960),

kujawsko-pomorskiego (949),

dolnośląskiego (782),

podkarpackiego (687),

zachodniopomorskiego (605),

lubelskiego (500),

podlaskiego (461),

lubuskiego (387),

świętokrzyskiego (274),

opolskiego (208)

Zmarło w kraju aż 309 osób: z powodu COVID-19 zmarło 61 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 248.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 15 598 osób, u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (jest 26 241 łóżek przeznaczonych dla takich pacjentów), w tym 1583 jest pod respiratorami (mamy 2 587 respiratorów) – podało Ministerstwo Zdrowia.

Na kwarantannie przebywa 194 086 osób.

W ciągu ostatniej doby wykonano 62 680 testów na koronawirusa.

Łącznie od początku epidemii wykryto w Polsce 1 735 406 przypadków COVID-19. Zmarło 44 360 chorych.

Na koronawirusa do tej pory w Polsce zaszczepiły się ponad 3 465 576 osób - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

15 tysi
15 tysi 04.03.2021, 10:50
Dziś wcale nie lepiej!
*** *** ***
*** *** *** 04.03.2021, 01:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

pisowskie planowanie? mają na sumieniu?
pisowskie planowanie? mają na sumieniu? 03.03.2021, 22:52
Rząd PiSu jak zwykle pootwierał wszystko idealnie w sam punkt wzrostu zachorowań!
Jak wszyscy mówili, żeby ferie były porozkładane województwami - to się uparli, że nie BO NIE!
Ale jak wszyscy (łącznie z rządem) wiedzieli, że KOLEJNA FALA IDZIE - POOTWIERALI Z PIĄTKU NA SOBOTĘ - bo Dudzie się na narty zamarzyło...
A potem się dziwili, że ludzie chcieli skorzystać z RZĄDOWEGO ROZPORZĄDZENIA!
Danka
Danka 03.03.2021, 22:31
Oto skutki demonstrancji bab, Zakopanego i wyjazdów do pracy w Niemczech. Nie oszukujmy się, będzie jeszcze gorzej. Młodzi mają gdzieś zasady bezpieczeństwa.
do prymitywa
do prymitywa 03.03.2021, 23:27
Nie nazywaj kobiet chodzących do kościołów babami!!! To, że co tydzień kilkaset tysięcy idzie na nabożeństwa - to nie demonstracja, tylko religia...
A na wyjazdy do Zakopanego przecież Morawiecki pozwolił.
do debila
do debila 03.03.2021, 22:49
Baba to Dudowa? Nie była na nartach z Dudą? Ale Pawłowicz na wypoczynku (pardon - na leczniczym pobycie, che che) była...
alarm
alarm 03.03.2021, 19:47
Mamy w Polsce o 2 tys. więcej łóżek zajętych niż jeszcze tydzień temu. W 9 województwach zostają uruchomione szpitale tymczasowe.
pytam
pytam 03.03.2021, 19:59
A szpital powiatowy w Gryfinie przestał być szpitalem covidowym. Gdzie tu logika?
pisowskie planowanie?...
pisowskie planowanie?... 03.03.2021, 22:53
Nie szukaj w pisowskim rządzie logiki - przecież teraz mają pretensje do ludzi, że robili to samo, co Duda - jeździli na nartach w tym czasie, co on...
Zenia
Zenia 03.03.2021, 18:45
Szkoły zamknąć a efekt bedzue natychmiastowy
pisowskie planowanie...
pisowskie planowanie... 03.03.2021, 22:58
Dzisiaj, jutro i chyba jeszcze dwa dni - kilkaset tysięcy maturzystów o 9 rano jedzie do szkół na próbne matury... W samym szczycie zachorowań!
Nawet nie chodzi o samą maturę, tylko o dojazd do szkół, o spotkania (niech znajdzie się taki nastolatek, co nie porozmawia z kolegami!)...

Efekty zobaczymy za dwa tygodnie - znowu - niekoniecznie u maturzystów (oni raczej przejdą bezobjawowo) - ALE U LUDZI Z AUTOBUSÓW I TRAMWAJÓW CZY RODZIN MATURZYSTÓW - albo trochę później - na przykład u koleżanek z pracy rodziców maturzystów - a potem będą się dziwić skąd - no właśnie tak to działa...
Żenady ciąg dalszy
Żenady ciąg dalszy 03.03.2021, 13:39
Trzeci etap wciskania bzdur ciemnej masie
albo albo
albo albo 03.03.2021, 20:00
Fakty są bzdurą? Co ty się zmieniłeś z małpą na rozum? Czy po prostu jesteś trollem zza wschodniej granicy?
cyt
cyt 03.03.2021, 13:37
Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Ponad 15 tys. nowych przypadków to liczba, która przewyższa liczbę sprzed tygodnia o 3,5 tys. Niestety, ta tendencja ma poziom trwały Podjęliśmy taką decyzję w trybie zarządzania kryzysowego - mówił. Odniósł się do ewentualnego kupna chińskiej szczepionki.- poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Przyznał, że jest przyrost o jedną trzecią w porównaniu do ubiegłego tygodnia.
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 03.03.2021, 13:17
za mało kasy na profilaktykę bo za dużo zarabiaja męty z gminy i starostwa ha ha ah GRYFINO SIEDLISKO ESBECKICH TRUTNI HA HA HA
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 03.03.2021, 13:05
trzecia fala a gdzie piata ha ah ah https://www.cda.pl/video/23798… kiedy obozy fema
*** ***
*** *** 03.03.2021, 12:35

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Pytam
Pytam 03.03.2021, 12:19
W niemieckim Lidlu maski profesjonalne FF2 po 88 cent.. Dlaczego nie u nas?
ratunku
ratunku 03.03.2021, 11:57
Fala wysoka więc nas zaleje!
Gumowiec
Gumowiec 03.03.2021, 12:09
Knagulec już zalany
On34
On34 03.03.2021, 11:56
A moze ta trzecia fala to więcej wykonanych testów...?
proste
proste 03.03.2021, 12:01
Jedno z drugim się wiąże. Więcej testów bo więcej objawowych.
neistety
neistety 03.03.2021, 11:05
Znowu nasz powiat idzie na rekord.
Robo
Robo 03.03.2021, 11:04
OTWIERAĆ STADIONY
dopytuję
dopytuję 03.03.2021, 11:08
Taa, stadiony na ka tymczasowe szpitale czy kostnice?
mieszk.
mieszk. 03.03.2021, 10:58
oby znowu nie było lockdownu
molo
molo 03.03.2021, 10:56
Widać że trzecia fala dotarła i do Gryfina.

Pozostałe