Będzie mniej teleporad lekarskich

  • 04.03.2021, 20:01
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Będzie mniej teleporad lekarskich
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w piątek 5 marca 2021 r. podpisze rozporządzenie ograniczające zakres świadczonych przez lekarzy teleporad. To już jest czas, żeby przywracać normalne leczenie, teleporada powinna być jedną z metod kontaktu z lekarzem, ale nie dominującą – podkreślił.
Niedzielski mówił w czwartek w Polsat News, że dzięki szczepieniom liczba dziennych zachorowań wśród lekarzy spadła z ok. 200 przypadków dziennie w grudniu ub. roku do 10 obecnie. Powtórzył, że wśród lekarzy nie widać trzeciej fali epidemii.
 
-W dniu jutrzejszym podpiszę rozporządzenie, które było przygotowywane w ostatnich dwóch tygodniach, które będzie ograniczało zakres świadczonych teleporad, dając oczywiście pacjentowi cały czas możliwość skorzystanie z tej teleporady – zapowiedział Niedzielski.
 
Mówił, że teleporada jest bardzo funkcjonalna, wygodna, np. w razie konieczności wydania tylko recepty.
 
-Ale to już jest czas, żeby przywracać normalne, standardowe leczenie, aczkolwiek uważam, że teleporada też powinna mieć stałe miejsce w arenale środków, ale powinna być jedną z metod kontaktu lekarza, ale nie dominującą – podkreślił szef MZ.
 
Niedzielski – w kontekście obostrzeń epidemicznych – był też pytany o doniesienia radia RMF FM, że być może już po Świętach Wielkanocnych restauracje i kawiarnie będą mogły otworzyć ogródki dla klientów. Zapytano go, czy po świętach napijemy się kawy w takim ogródku?
 
Odparł, że trudno udzielać jednoznacznych odpowiedzi. -Myślę, że jest duże prawdopodobieństwo, że tak będzie, o ile ta trzecia fala, jej apogeum, zmieści się w czasie przed świętami – powiedział Niedzielski. (PAP)
 
Autor: Karol Kostrzewa
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Chory i oburzony
Chory i oburzony 07.03.2021, 09:04
Wykręcany telefon do przychodni automatycznie się rozłącza. A człowiek niech umiera . Pora z tą fikcją leczenia skończyć.
wiesz, że dzisiaj niedziela?
wiesz, że dzisiaj niedziela? 07.03.2021, 10:43
przecież dzisiaj przychodnie nieczynne?
spokojnie
spokojnie 07.03.2021, 09:39
Automatycznie? Nie przesadzaj. Trzeba poczekać w kolejce.
Jadwiga
Jadwiga 05.03.2021, 22:19
Popieram !
pacjentka
pacjentka 05.03.2021, 14:47
80 procent lekarzy jest już zaczepionych więc czas już otworzyć poradnie i przychodnie
do bezmyślnej
do bezmyślnej 05.03.2021, 20:44
a ty jesteś zaszczepiona debilko? Tęsknisz za pogaduszkami w poczekalni? Bezkrytycznie łykasz papkę z TVP?
na żywo
na żywo 05.03.2021, 14:21
Własnie minister Niedzielski na żywo na konferencji informuje, że ograniczy teleporady.
ano tak to wygląda...
ano tak to wygląda... 05.03.2021, 20:46
Tak, nie ma jak to ministerialne zakazy i nakazy - szczególnie te dyskryminujące ludzi ze względu na wiek. Starszy człowiek może głosować - ale sam zdecydować, jaką formę kontaktu z lekarzem nie może?
***
*** 05.03.2021, 11:54

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

proste
proste 05.03.2021, 09:10
Szczepienia lekarzy chronią głównie lekarzy. To ważne, żeby nie pozbawić opieki medycznej szpitali czy przychodni - szczególnie tam, gdzie jest jeden lekarz na kilka wiosek.
Ale pacjenci mogą zakazić się i od lekarza (nawet zaszczepionego!) - i przede wszystkim w zatłoczonej poczekalni...
dziecinnie proste
dziecinnie proste 05.03.2021, 09:15
To trzeba tak zorganizować pracę aby poczekalnia była nie zatłoczona. Zamast teleporad telezapisy.
nie zawsze...
nie zawsze... 05.03.2021, 09:51
I co - wyeliminujesz staruszków, co przychodzą godzinę przed terminem? Wygonisz człowieka z gabinetu "czas wizyty się skończył"?
Proste to jest dla ministra i bogatej prywatnej przychodni, do jakiej pewnie chodzi. A nie zwykłej normalnej...
dobry kierunek
dobry kierunek 05.03.2021, 08:56
Skoro lekarze zaszczepieni to czas zrezygnować z teleporad.
do bezmyślnego
do bezmyślnego 05.03.2021, 09:07
Naucz się myśleć samodzielnie a nie to, co ci rząd papkę podaje - albo korzystaj z niegłupich słów poniżej...

czy leci z nami pilot? Wczoraj, 22:15 ta... jak zwykle pany z Warszawy zapominają, że zagrożeniem dla pacjenta nie jest w przychodni lekarz, ale zatłoczona poczekalnia... Oczywiście gdyby lekarz był zakażony to też - a jak słychać specjalistów - zaszczepieni lekarze w górnych drogach oddechowych też mogą przenosić i zakażać innych...

No ale pewnie pan minister w poczekalniach przychodni "ze zwykłymi pacjentami" czasu nie traci...
hop
hop 05.03.2021, 00:06
Jeżeli wokół ciebie nie ma nikogo to maskę opuść, jeżeli zbliża się ktoś na odległość ok.50 metrów to maskę nakładaj z powrotem na usta i nos.Ten wzrost zakażeń to tylko i wyłącznie wina ludzi, opanujemy się, nośmy te pieprzone maski, nie jest łatwo, ale za to bezpiecznie.Myśmy wydali już sporo pieniędzy na maski, wyrzucamy po powrocie do domu, zdrowie i życie nie mają ceny.Zdrowia wszystkim i rozsądku.
????
???? 05.03.2021, 00:38
Winny jest rząd, który zmarnował szansę, daną nam rok temu - "wirus w odwrocie", "wypłaszcza sie a nawet spada", potem 2 miesiace rekonstrukcji rządu... A choćby teraz - po co trzymano zamknięte wszystkie hotele i stoki a OTWORZONO W SAM WZROST ZACHOROWAŃ - O KTÓRYM WSZYSCY TRĄBILI, ŻE LADA CHWILA BĘDZIE...?
smutne, lecz prawdziwe
smutne, lecz prawdziwe 05.03.2021, 00:05
Nie trzeba stanu wyjątkowego do wprowadzania nakazu noszenia maseczek, czy nawet innych ograniczeń - ale faktem jest, że niechlujstwo rządu w zakresie stanowienia prawa od roku jest karygodne!
Zamiast wprowadzić ustawą, wprowadzają restrykcje wiedząc, że są wadliwe prawnie...
rowerzysta
rowerzysta 04.03.2021, 23:52
Są różne ułomności zakazów covidowych, np.rowerzyści trenujący (zdaje się ci w osobnych trenujących grupach) mogą nie mieć masek, ale nie uwierzę, że tacy emitują wirusów mniej niż nietrenujący lub ci nie w grupach. I jak się wykazać, że się trenuje? Gdy ruszam rowerem, by przejechać 35 km w rytmie treningowym, wyglądam jakbym jechał rowerem zwyczajnie - tym bardziej że nie mam stroju typowo rowerowego. Na szczęście widzę, że nie ściga się rowerzystów bez masek, bo trudno wysiłkowo, szybko jechać mając maskę, a bycie na powietrzu minimalizuje chyba do zera możliwość zarażenia kogokolwiek.
Gość
Gość 04.03.2021, 23:47
Oficjalnie jest stan epidemii a nie pandemii! i nakaz noszenia masek wydany na podstawie rozporzadzenia jest nieprawny, niezgodny z ustawa konstytucyjna, bo tylko w okresie stanu WYJATKOWEGO moze ustawodawca NAKAZAC noszenie masek ale na mocy ustawy a nie rozporzadzenia...i dotyczy zakrywania ust i nosa osobom chorym, aby uchronic zdrowe osoby. ...tak w ustawie !! ludzie a wy sobie tutaj znowu nawzajem ublizacie i do oczu skaczecie, nie wiem po co irytacja. ...wlaczcie mozgi i zacznijcie myslec, bo wam te maski wypalily szare komorki !
do idioty
do idioty 05.03.2021, 00:03
idioto - a jaka jest różnica między noszeniem maseczek w "stanie epidemii" i "stanie pandemii"? Przecież w uproszczeniu pandemia od epidemii różni się zasięgiem geograficznym!
WIRUSOWA CHOROBA ZAKAŹNA ZAKAŻA tak samo, czy jakiś minister, sejm ogłosi coś, czy nie ogłosi....
matys
matys 04.03.2021, 23:31
Widzę, że w końcu odezwali się pisowskie trolle!! Zaraz zaczną chwalić sukcesy pana prezesa Obajtka, a może wspomną pana od hotelowych" pokoi na godzinę". Czy to wam naprawdę nie przeszkadza?? Kompromitacja za kompromitacją!! W tym na arenie międzynarodowej!! Ale, jeżeli ludziom to odpowiada, to pewnie tak musi być. O siebie się nie martwię!! CZYWIŚCIE ŻAŁUJĘ 5O LAT CIĘZKIEJ PRACY I PŁACENIU WYSOKICH PODATÓW, PO TO ABY NA STARE LATA NA TEN BAJZEL PATRZEĆ I DO SPECJALISTY LEKARZA CZEKAĆ BEZ MAŁA LATAMI !! Mam prawo powiedzieć, że to mi się podoba, bez względu na to, czy czytają to wielbiciele PZPR, PO, SLD czy innych przybudówek, marzących wyłącznie o apanażach budżetowych. Oczywiście, po drodze rzucając puste i zakłamane słowa o Ojczyźnie i Narodzie!! PROWADZICIE POLSKĘ DO UPADKU I TO MNIE MARTWI, PANOWIE PARTYJNIACY!!
Mafioso
Mafioso 04.03.2021, 23:08
Leczenie przez telefon dobre sobie hehe
AU MIE SIU AU MIE CYK I JUŻ HA HA AH TO CHODZI JAK STRUTY HA AH A
AU MIE SIU AU MIE CYK I JUŻ HA HA AH TO CHODZI JAK STRUTY HA AH A 04.03.2021, 22:34
GRUNT O ODROBINA HUMORU HA HA AH https://youtu.be/bK_a1MT45eQ CO Z TOBĄ FLOFEK AH AHA HA A U MNIE SIUP A U MNIE CYK I JUZ CWIARTKA ZROBOMA W MIG HA HA AH https://youtu.be/t_4tRtbKjVU
czy leci z nami pilot?
czy leci z nami pilot? 04.03.2021, 22:15
ta... jak zwykle pany z Warszawy zapominają, że zagrożeniem dla pacjenta nie jest w przychodni lekarz, ale zatłoczona poczekalnia... Oczywiście gdyby lekarz był zakażony to też - a jak słychać specjalistów - zaszczepieni lekarze w górnych drogach oddechowych też mogą przenosić i zakażać innych...

No ale pewnie pan minister w poczekalniach przychodni "ze zwykłymi pacjentami" czasu nie traci...

Pozostałe