Szczepienia w gryfińskim szpitalu w kratkę

  • 05.03.2021, 09:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Szczepienia w gryfińskim szpitalu w kratkę
Poza poniedziałkiem szczepieniami w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie przebiegają zgodnie z planem. Niektórzy nauczyciele zostali wysłani do Szczecina. Problem może być z planowanymi szczepieniami w przyszłym tygodniu. Wszystkie zmiany związane są z brakiem dostawy zamówionej szczepionki. Decyzje o przekazaniu nauczycieli z Gryfina do Szczecina to decyzje NFZ.
-W przyszłym tygodniu będziemy doszczepiać pracowników grupy „0”. Nabór niezaszczepionych pracowników medycznych i niemedycznych podmiotów leczniczych trwa. Grupa „0” w dodatkowych terminach będzie szczepiona szczepionką AstraZeneca - informuje nas Piotr Ignaciuk, prezes zarządu Szpital Powiatowy w Gryfinie Sp. z o.o.
I w tym właśnie problem. Jak wczoraj podano dostawa 62 tys. dawek szczepionki AstraZeneca, która miała w czwartek dotrzeć do Polski została odwołana.
Jeśli nie dotrze szczepionka AstraZeneca dla grupy „0”, to też nie będzie przeprowadzonych szczepień w Gryfinie w przyszłym tygodniu. Nie są realizowane wszystkie zamówienia na dostawy szczepionek przez Agencję Rezerw Materiałowych.
W poniedziałek gdy nie dowieźli szczepionek do Gryfina nauczyciele Szkoły Podstawowe w Radziszewie, Szkoły Podstawowe w Trzcińsku-Zdroju i jeszcze część pedagogów z SP w Gardnie musiało jechać do Szczecina. W Przychodni Portowej w Szczecinie jest nadwyżka szczepionek i tzw. „moce przerobowe”.
W środę szczepili się w Gryfinie kolejni nauczyciele SP S nr 2 Gryfinie, SSP nr 3 w Gryfinie oraz pedagodzy z Szkoły Podstawowe nr 1 w Chojnie. Natomiast w czwartek w Gryfinie szczepiono pracowników pedagogicznych Szkoły Podstawowa nr 1 w Chojnie, Szkoła Podstawowe nr 2 w Gryfinie oraz Szkoła Podstawowej nr 3 w Gryfinie.
Na dziś (piątek 5 marca 2021 r.)przewidziano szczepienia nauczycieli ze Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie (c.d.) oraz Szkoły Podstawowej w Widuchowej.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

procenty jak w spirytusie
procenty jak w spirytusie 08.03.2021, 09:35
Według stanu na piątek zaszczepiono zdecydowanie ponad 400 tys. nauczycieli. Szczepienia trwały też w weekend. Obecnie ponad 90 proc. nauczycieli jest już zaszczepionych - powiedział minister minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
jak pisklaki z otwartymi dziobami...
jak pisklaki z otwartymi dziobami... 05.03.2021, 13:09
Rząd wprowadził taki bałagan, że nikt już nie wie, ani jakie są rezerwy szczepionek, ani jak ma to wyglądać dalej!
Ja rozumiem, że nie wszystko zależy od rządu (nie ma co się wdawać w dyskusje, czy mogło być lepiej - bo już się nie odwróci) - ale dlaczego nie ma rezerwy przynajmniej na tydzień dwa?
Dlaczego dezorganizują pracę I LUDZIOM, KTÓRZY MAJĄ WYZNACZONE TERMINY I PERSONELOWI MEDYCZNEMU, który szczepi - odwołując z dnia na dzień?
Przecież to jest choćby kwestia wynajęcia busa, to ludzie, którzy pracują!

Rozumiem, że nie dowieźli szczepionek - to odwołujemy szczepienia za tydzień dwa - i wszyscy wiedzą z wyprzedzeniem!

Agencja Rezerw Materiałowych (jak nazwa wskazuje) powinna mieć jakieś rezerwy u licha! A nie czekać jak pisklak z otwartym dziobem na każdą dostawę!!!
eLka
eLka 05.03.2021, 11:53
Jest trochę odczynów... Przynajmniej w mojej szkole.
Krysia
Krysia 07.03.2021, 13:40
Wszyscy przeżyli , żadna szkoła nie została zamknięta a ze jest trochę odczynów ... to normalne
ped.
ped. 07.03.2021, 14:09
Ale jedna nauczycielka zmarła na covid. Uczyła w klasach I-III. Druga wicedyrektorka zmarła. Dotyczy to nauczycieli zakażonych. Te przypadki były w Warszawie. Chociaż jakoś dziwnie cicho o nich.
Zenia
Zenia 07.03.2021, 19:59
Nie zdążyły się zaszczepić ... właśnie dziwne jest że głośno o skutkach ubocznych po szczepionce , które mijają po dobie a cisza o chorych nauczycielkach, które walczą o życie w szpitalu.
*** ***
*** *** 05.03.2021, 11:29

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

N-L
N-L 05.03.2021, 10:50
Szczepienie przebiega w bardzo miłej atmosferze , szybko i sprawnie !
Tajniak szczepiony
Tajniak szczepiony 05.03.2021, 10:20
Pic na wodę, z tymi szczepieniami. Jedno jest pewne wyszczepili trochę białego personelu, esbeków (SB) z ABW, CBś, CBA, SW, SJW policjantów i żandarmerii.
X
X 05.03.2021, 19:53
Szkoda ze niektórym mózgu nie można wyszczepic
przecież
przecież 05.03.2021, 10:51
Wyszczepienie kilkudziesięciu milionów to nie jest pstryknięcie palcem!
jak pisklaki....
jak pisklaki.... 05.03.2021, 13:11
to wytłumacz, czemu najpierw szczepić będą 65-70 - a nie dokończą 70+ którym nie starczyło w styczniu terminów? Potrafisz wytłumaczyć?
Bo jak mówimy "szczepimy seniorów" - to chyba właśnie od najstarszych - jako najbardziej zagrożonych?
MM
MM 05.03.2021, 09:59
W kratkę, jak w całej Polsce.

Pozostałe