Rosną drzewa na murach. Kiedy władze zadbają o zabytki?

  • 06.03.2021, 19:09
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rosną drzewa na murach. Kiedy władze zadbają o zabytki?
W coraz gorszym stanie są resztki murów obronnych w Gryfinie. Jedną z przyczyn jest rozsadzanie zabytku przez korzenie. Do dużych zniszczeń dochodzi, gdy są to korzenie już kilkuletnich drzew.

To dobry czas aby pozbyć się niechcianego w tym miejscu przybysza. Na zdjęciu drzewo rosnące od strony placu Solidarności w Gryfinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pieszy
Pieszy 07.03.2021, 21:37
Miler ma działki to pewnie będzie się budował i będzie potrzebował gruzu to rozbierze resztki muru i po sprawie .
Gosc
Gosc 07.03.2021, 18:26
W budynku wielorodzinnym gdzie mieszkam też są nie duże drzewka samosiejki jesiona to akurat w tej części co mieszka syn zmarłego współwłaściciela i się nie przejmuje a korzenie wrośnięte są we fundamenty , niby to krzewy ozdobne jak mówi jego konkubina tylko udają współwłaścicieli a tak naprawdę nie mają aktu notarialnego tylko madrowac się potrafią a onic nie dbaja
Thomas Müller
Thomas Müller 07.03.2021, 17:27
Zabytki to siem po tym poznaje rze som w ruinie zarośniente albo sie walom. Po co komu fabrycznie nowe zabytki?
m
m 07.03.2021, 14:08
Ten tercet egzotyczne zasiadający w Gminie już dawno powinien wyjechać na taczkach. Mam nadzieję że w kolejnych wyborach ludzie się opamiętają.
wkurzona
wkurzona 07.03.2021, 11:00
Czaki, zabytki to jest historia, mówi nam o przeszłości, o naszych przodkach, to są nasze korzenie, o tym wiedzą dzieci w przedszkolu, szkoda ,że ciebie nie nauczyli. A co byś powiedziała gdyby tak twoje dziecko oznajmiło ci ,że jesteś już stara i nie wiadomo po co żyjesz ? WSTYD
 CZAKI
CZAKI 07.03.2021, 09:52
Ten mur można by było wyburzyć cały i tyle bo to nie jest żadna wizytówka Gryfina tylko odstrasza turystów.
pomysł na Gryfino???
pomysł na Gryfino??? 07.03.2021, 10:40
spalić, zniszczyć, posprzedawać.
nieszczęścia się przyciągają
nieszczęścia się przyciągają 07.03.2021, 09:55
Masz prawdziwie tercetowe myślenie Czaki. Chyba juz ciebie gdzieś pewno zatrudnili.
Mnietek
Mnietek 07.03.2021, 09:34
Nie opłaca się dbać bo i tak prędzej czy później się rozlecą.
ciebie przeżyją Mnietku...
ciebie przeżyją Mnietku... 07.03.2021, 10:42
A komenda rozlecieć się nie chce - policjanci wychodzili ze sprawnego budynku - starego, ale z wymienionymi oknami, dachem - i nawet instalacją komputerową...
Pietrek z rancha
Pietrek z rancha 07.03.2021, 08:18
Żebyście widzieli jakie krzaki ma moja Zośka no wiecie gdzie to dopiero gały wylazlyby wam na wierzch ze zdziwienia
kod
kod 07.03.2021, 07:55

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Nutur300
Nutur300 07.03.2021, 02:58
Zostawcie w spokoju! Są fajne klimatyczne, chciałbym stamtąd zerwać gruszkę po jakimś czasie
maliny
maliny 06.03.2021, 23:49
Murowany Nobel za ochronę zabytków!
Już pora - powiedział Giewont
Już pora - powiedział Giewont 06.03.2021, 23:16
A mury runą runą runą i
Pogrzebią stary świat.

Pora odejść......
a potem dośpiewał...
a potem dośpiewał... 07.03.2021, 00:37
będzie działka, działka działka - do opylenia naszym funflom...
kod
kod 06.03.2021, 21:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Czesiek
Czesiek 06.03.2021, 21:39
Jak sprzątali plac to mogli przecież wyciąć!
Mn
Mn 07.03.2021, 12:35
Chuda tam by nie wlazla do sklepu owszem he he he
Cześku, Cześku - w Gryfinie jesteś...
Cześku, Cześku - w Gryfinie jesteś... 06.03.2021, 21:50
Gorzej - oni parę tygodni temu WYCINALI drzewa na tym placu, że podobno chore i zagrażały a tych nie zauważyli...
Knagulec
Knagulec 06.03.2021, 20:12
Dajcie spokoj jak najszybciej podziękować tym panciom
to chyba choroba...
to chyba choroba... 06.03.2021, 19:50
Drzewa, które nie przeszkadzały (poza wizją targowiska) - wycięli. Ale tych na murach nie zauważyli...
Podatnik
Podatnik 06.03.2021, 19:43
A ja mam propozycję. Żeby tak pan przewodniczący rady zebrał towarzystwo co za darmo co miesiąc pobiera diety z naszych podatków. Narzędzia i do roboty. Bo jak nie potrafią reprezentować swoich wyborców to może tu się sprawdzą. Nikt za darmo nie będzie nikomu płacił. Ja za takie pieniądze muszę ostro zapierdzielac w zakładzie.
mieszkaniec
mieszkaniec 06.03.2021, 23:18
Ale tylko tych z gisu od seweryna
i tych też!
i tych też! 07.03.2021, 00:39
Puzik, Sobczak i Polański też głosowali mając świadomość, że to studium to bubel prawny (pomijając krzywdę ludzką i inne sprawy)... Bo była mowa o tym na sesji...
czep się terceta...
czep się terceta... 06.03.2021, 21:51
To raczej Sawaryn ze swoimi gisami plus Sobczak, Puzik i Polański! Czep się tych, co głosowali za bublem DOSKONALE WIEDZĄC, ŻE TO BUBEL!!!
nadzieja
nadzieja 06.03.2021, 19:29
Toć mamy już fachowca od zabytków,to może zainteresuje się....
?
? 06.03.2021, 21:52
fachowiec od zabytków - pani, co parzy kawę tercetowi?

Pozostałe