W Dniu Kobiet: Będziemy nadal wspierać kobiety na Pomorzu Zachodnim! Skarga na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody

  • 08.03.2021, 18:38
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
W Dniu Kobiet: Będziemy nadal wspierać kobiety na Pomorzu Zachodnim! Skarga na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody wzp Zamek Książąt Pomorskich w listopadzie 2020 r.
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz jest zbulwersowany decyzją wojewody zachodniopomorskiego, który stwierdził nieważność stanowiska wspierającego kobiety na Pomorzu Zachodnim. Po raz kolejny przypomina, że samorządy mają nie tylko prawo, ale i obowiązek zabierania głosu w imieniu mieszkanek i mieszkańców. - Dzisiaj widzimy, że wiele kobiet spotyka się z represjami i problemami natury prawnej tylko z powodu uczestniczenia w manifestacjach, które przetoczyły się przez całą Polskę po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Wyroku, który zburzył delikatny konsensus społeczny w tak osobistych i traumatycznych decyzjach dotykających kobiety i ich bliskich – mówił w styczniu o stanowisku marszałek Olgierd Geblewicz.

Mowa o stanowisku wspierającym kobiety, które Radni Województwa Zachodniopomorskiego przyjęli 28 stycznia 2021 r. Była to reakcja na publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uniemożliwia przerwanie ciąży w sytuacji, gdy wykryte są nieodwracalne wady płodu. W uzasadnieniu uchwały czytamy:

 

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego w odniesieniu do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, zabierającego kobietom prawo do decydowania o własnym losie w dramatycznych życiowych sytuacjach, solidaryzuje się z kobietami na Pomorzu Zachodnim, które manifestują w obronie prawa wyboru i decydowania o własnym życiu.

 

Radni zawnioskowali także o przeznaczenie kwoty 100 tys. zł na opracowanie i realizację przez organizacje pozarządowe „Programu wsparcia kobiet na Pomorzu Zachodnim”. Ma on polegać m.in. na pomocy prawnej i psychologicznej dla kobiet dotkniętych skutkami wprowadzonego prawa. Obecnie w Urzędzie Marszałkowski taki program jest przygotowywany.

 

Na Pomorzu Zachodnim mamy przyjęty konkretny i jasny kierunek działań. Priorytetowo traktujemy takie wartości jak: solidarność, równość, tolerancja, współpraca z organizacjami pozarządowymi. Na bieżąco reagujemy na potrzeby naszych mieszkanek i mieszkańców. Te działania będziemy kontynuować i rozszerzać o specjalny program wspierający kobiety Pomorza Zachodniego, który obecnie przygotowujemy – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Samorząd Województwa zamierza wnieść na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jola.
Jola. 09.03.2021, 08:44
Głupota ludzka nie zna granic przyzwoitości?To trzeba zlikwidować Dzień kobiet,bo teraz to są osoby z macicami.
boisz się, czy brzydzisz słowa macica?
boisz się, czy brzydzisz słowa macica? 09.03.2021, 10:11
Zszokuję księdza - "macica" to nic przerażającego - ma "to" każda kobieta (zdrowa)! A jakby ksiądz biologii na kółku ministranckim nie poznawał, to by wiedział, że nie tylko nasz gatunek ma taką budowę anatomiczną (o zgrozo - o ewolucji mówią, prawda?)
Fakt
Fakt 09.03.2021, 09:12
Jola ty pewnie tego organu nie posiadasz ...Wspolczuje bo widze jak sie meczysz..
prosty sposób
prosty sposób 09.03.2021, 08:49
Na ludzką głupotę jest sposób. Zbanowanie takich jak ty "Jolu" - trollu.
Rajmund
Rajmund 09.03.2021, 00:29
"Meluzyna, czyli historia podwodnej miłości" powstała w 1985 r. Piosenkę zaśpiewała Małgorzata Ostrowska, wówczas wokalistka Lombardu i gwiazda numer 1 polskiej muzyki. Słowa napisał Krzysztof Gradowski, muzykę Andrzej Korzyński. A wszystko na potrzeby filmu "Podróże Pana Kleksa" w reżyserii Gradowskiego. W ich wersji Meluzyna zako***e się w Pustoraku.
toniemy  ha ha ah
toniemy ha ha ah 09.03.2021, 01:08
NIE TRYBISZ TEMATU RAJ MUN DZIE HA HA AH tu nic nie powstaje przypadkiem a pustorakiem jesteś sam i to jeszcze spedalonym jak mniemam taki dualizm płciowy ha ha ha i to pod wodą ha ha ah https://youtu.be/wCIGZWS9I1s
błękitna  krew  ha ha ah 69 ha ha ah koszulka
błękitna krew ha ha ah 69 ha ha ah koszulka 08.03.2021, 23:45
wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet hhhhhhhha ha zyczy ajwaj itd idiotyczny wpis ha ha ah https://youtu.be/Tfodk95O_rQ
czekamy do czerwca
czekamy do czerwca 08.03.2021, 22:48
Robimy to samo, co robiły Argentynki - przekonywała Lempart, przypominając piętnastoletnią walkę kobiet w tym kraju o prawo do legalnej aborcji. - Finał będzie w czerwcu - zapowiedziała w rozmowie z WP. Nie chciała jednak zdradzić, co się wtedy wydarzy.
ajwaj aleluja i  na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 08.03.2021, 23:34
widziałeś lempart ha ha ah z takim ryjem sam bym se zrobił aborcję ha ah ah
Dobra rada
Dobra rada 09.03.2021, 09:16
Z takim mozgiem tez powinienes zrobic sobie aborcje...tej szarej masy nieprzydatnej ci do niczego.
kod
kod 08.03.2021, 20:37
a my jestesmy zszokowani marszałkiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzien Kobiet
Dzien Kobiet 08.03.2021, 22:48
A my popieramy światłego człowieka.
czytelnica
czytelnica 08.03.2021, 19:35
Prawa kobiet są zagrożone. Najgorzej po wojnie. Polecam ostani Newsweek.
czytelnik
czytelnik 09.03.2021, 07:52
Możesz polecić jakieś bardziej poważne pismo?
kod
kod 09.03.2021, 05:30
lewackich brukowców nie dotykamy!!!!!!!!!!!!!
gogo
gogo 09.03.2021, 08:39
Słuchaj ojca Rycyka czerny zboczencu.
sauron
sauron 08.03.2021, 19:20

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Takie kraj
Takie kraj 08.03.2021, 19:15
Tylko glupcy ..chca szkodzic swoim corkom, wnuczkom ..czy siostrom. W 21 wieku zmuszac kobiety do rodzenia ciezko uszkodzonych plodow ,jednoczesnie odmawiajac finansiwania in vitro to podlosc i bezprawie..
Jerzy
Jerzy 09.03.2021, 01:35
Co ty bredzisz? Ktos ciebie urodzil, żyjesz, dlaczego chcesz zabijac? Aborcja nie jest antykoncepcja
Ot moralnosc.
Ot moralnosc. 09.03.2021, 09:25
Inaczaj bys spiewal jakby ciebie zmuszali do rodzenia ..a potem chowania ciezko uposledzonego dziecka .,.gdzie finalem jest i tak smierc .Cierpiienie dla wszystkich ..nazywane w jedynym kraju Europy ratowaniem .....Parodia
przypomnę
przypomnę 08.03.2021, 19:10
Już dzisiaj widzimy, że wiele kobiet spotyka się z represjami i problemami natury prawnej tylko z powodu uczestniczenia w manifestacjach, które przetoczyły się przez całą Polskę po ogłoszeniu wyroku. Wyroku, który zburzył delikatny konsensus społeczny w tak osobistych i traumatycznych decyzjach dotykających kobiety i ich bliskich – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
key
key 08.03.2021, 19:08
вес алюминиевой двери с остеклением алюминиевое остекление цены ***
sauron
sauron 08.03.2021, 19:03
Dzisiaj Święto Kobiet oglądam w jedynce koncert, siedzę w fotelu popijam dobre piwko z małego Polskiego browaru i włączyłem komputer a tu...obrazki z Warszawy a na nich widać jak gromy biją raz PO raz, biedni Policjanci muszą stać i pilnować by ten fetor "spalenizny" po uderzeniach piorunów nie rozlał się PO całej Warszawie, dwa światy mam przed oczami w jednym świecie piękna impreza, zabawa, radość i śmiech pięknych kobiet, a drugi świat?.. to ten który widać na ulicach Warszawy.
w sumie to mi ciebie trochę żal...
w sumie to mi ciebie trochę żal... 08.03.2021, 19:34
to smutne sraulon, że w dzisiejszy dzień siedzisz sam przed telewizorem i zabawiasz sie piwem - no ale nie dziwię się kobietom, że żadna z tobą być nie chce...
 sauron
sauron 08.03.2021, 19:02

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

sauorn
sauorn 08.03.2021, 19:01
(...)
Skończ z pomówieniami i wyzwiskami. Komentarz usunięty.
administrator
sauron
sauron 08.03.2021, 19:05
(...)
To był twój ostatni podły wpis.
Zawieszony do odwołania.
adminitrator
brawo admin!
brawo admin! 08.03.2021, 19:31
Brawo administratorze! Gonić faszystę! Już dawno trzeba było tego prymitywa zbanować - siał nienawiść i obrażał Polaków, Europejczyków i wszystkich dobrych ludzi!
sauron
sauron 08.03.2021, 18:59
(...)
Hamuj się z wyzwiskami i spiskowymi teoriami.
Komentarz usunięty.
administrator
przypomnę
przypomnę 08.03.2021, 18:59
Wiele kobiet może dotknąć dramat spotęgowany odmową pomocy medycznej, do której w ich przekonaniu mają prawo. W tej strasznej sytuacji muszą mieć dostęp do pomocy prawnej, psychologicznej i każdej innej niezbędnej do przetrwania tak ekstremalnych przeżyć – uważa radny województwa, Wojciech Dorżynkiewicz.
sauron
sauron 08.03.2021, 18:59
Warszawiacy, za to że głosujecie na tą bandę złodziei rozkradających Polskę, na dziką reprywatyzację my Polacy was rozliczymy i nic wam nie pomoże ani Bruksela ani Berlin ani Moskwa.
sauron
sauron 08.03.2021, 18:58
Mam wątpliwości czy to kobiety . Ale zastanawia fakt braku armatek wodnych . Godzina i po sprawie . NIE DLA ZARAZY CZERWONEJ . WYP**RDALAĆ Z POLSKI E*NUCHY .
Smutna prawda
Smutna prawda 08.03.2021, 18:55
Wstyd za kraj, w którym kobiety w 21 wieku muszą walczyć o podstawowe prawa. Kraj który wymusza rodzenie ciężko uszkodzonych płodów, a jednocześnie tępi i odmawia finansowania in vitro...
dzieje się
dzieje się 08.03.2021, 18:55
A w tym momncie w Warszawie oraz miastach w całej Polsce trwa kolejny protest Strajku Kobiet. Manifestacje w Dzień Kobiet mają związek z publikacją wyroku Trybunału Konstytucyjnego z zeszłego roku, który dotyczył aborcji.
Olka
Olka 08.03.2021, 22:26
Jaki strajk kobiet? To nie są kobiety, to jakieś *** *** ***
&