O wstrzymanie lub ograniczenie planowych zabiegów apelują minister zdrowia i NFZ

  • 09.03.2021, 00:27
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
O wstrzymanie lub ograniczenie planowych zabiegów apelują minister zdrowia i NFZ
Aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo - wynika z informacji zamieszczonej w poniedziałek wieczorem 8 marca 2021 r. na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.
"W związku z rozwojem epidemii, na polecenie ministra zdrowia, centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo" - brzmi wpis NFZ na Twitterze.
 
Natomiast na swojej stronie internetowej fundusz wyjaśnia, że ograniczenie udzielania świadczeń nie powinno dotyczyć planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Dodatkowo - jak wskazał fundusz - przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.
 
Zalecenie - jak wymienia NFZ - dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w celu przeprowadzenia diagnostyki, zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, w szczególności endoprotezoplastyki dużych stawów, dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa, zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej, pomostowania naczyń wieńcowych, jak również dużych zabiegów torakochirurgicznych, zabiegów wewnątrzczaszkowych, nefrektomii, histerektomii, ale z powodów innych niż onkologiczne.
 
Ponadto fundusz zaleca, by "w każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia, indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia i potencjalne skutki".(PAP)
 
Autorka: Klaudia Torchała
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Co to za jaja ?
Co to za jaja ? 09.03.2021, 22:57
PiS zabija.
i dobrze
i dobrze 10.03.2021, 09:09
Tak, głupotę.
Nie leczyć
Nie leczyć 09.03.2021, 15:15
Pisie NFZ wydało karę śmierci na Polaków.
bibi
bibi 09.03.2021, 11:44
strach umierać - jak się zacznie - wiedz, że to już na pewno koniec... rząd pod sąd!
Pisi zafundowali Polakom masakrę
Pisi zafundowali Polakom masakrę 09.03.2021, 10:44
Służba zdrowia wysiadła i to już w marcu. DRAMAT> Rząd nie panuje nad zarazą. Ciekawe ile będzie zgonów z powodu braku dostępu do służby zdrowia ? A szczepionek dalej nie ma.
pisobajzel
pisobajzel 09.03.2021, 10:18
Rano ministerstwo apeluje o zwiększenie wizyt bezpośrednich u lekarzy, po południu o zmniejszenie wizyt w szpitalach. Gdzie tu logika?

No i przecież w lutym LIKWIDOWANO oddziały cowidowe - na przykład w Gryfinie!

Czy ministerstwo uważa, że takie przerabianie szpitali to tylko kwestia jednej kartki papieru?
A personel to się bierze z łapanki?
tragiczne
tragiczne 09.03.2021, 08:49
To teraz będzie umierało jeszcze więcej osób.
pisobajzel
pisobajzel 09.03.2021, 10:33
Jak w PRL trzeba sie zastanawiać - czy rząd nie mówi wszystkiego i idzie tak potężna fala, że może zabraknąć łóżek szpitalnych w ogóle, nie tylko na oddziałach zakaźnych?
Czy to zwykły pisobajzel, który kazał dwa tygodnie temu zamykać oddziały kowidowe jak w Gryfinie, uruchamiać przyjęcia, żeby po tygodniu powiedzieć, a nie, jednak się pomyliliśmy, odwracamy sytuację?
a.
a. 09.03.2021, 08:36
Takie operacje i zabiegi nie są wykonywane już dobrze prawie rok. Wcześniej nie można było się doczekać, a teraz to już jakaś kpina...
b.
b. 09.03.2021, 08:50
Co prawda to prawda :(
Leon
Leon 09.03.2021, 08:35
Może jak redaktorzy dowiecie od której godziny punkty szczepień będą rejestrować seniorów bo trudno się dowiedzieć
Brak szczepionek a rząd nie kupi ani jednej
Brak szczepionek a rząd nie kupi ani jednej 09.03.2021, 10:46
Cha, cha, cha.
Barbar
Barbar 09.03.2021, 08:51
Który? Ten w Rzeszowie? Gdzie masz skierowanie
Skierowania to pic
Skierowania to pic 09.03.2021, 10:47
U mnie na stole. I do Zdunowa nie przyjęli.
Babcia 67
Babcia 67 09.03.2021, 07:12
A pewnie niech ludzie padaja w domach jak kaczki. Panie ekonomisto odpowiesz pan za to co pan wyprawiasz jak nie tu to na gorze.
ajwaj aleluja i  na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 09.03.2021, 01:13
https://youtu.be/wCIGZWS9I1s ha ah ah i piosenka o zwierzetach ha ah ah https://youtu.be/cbN8h6EH8-8 i wzieli aSStra zenaka i pfizzera i zdobyli ksiezyc nawet ich ruski SPUTNIK mijał ah aha h a twardowski dalej wali kunia na saturnie na alllego
Klara
Klara 09.03.2021, 01:06
A kto weźmie odpowiedzialność za ewentualne ofiary nie wykonanych operacji i zabiegów?
jest źle
jest źle 09.03.2021, 01:02
Coś wiedza o czym na ra zie nei powiedzą. Można się domyżleć, że idzie potężna fala.
Gumowiec
Gumowiec 09.03.2021, 07:52
Może dojdzie miekiszon Knagulca
*** *** ***