Sawaryn ukrywał nepotyzm i nieprawidłowości w pracy swojego zastępcy Tomasza Milera?

  • 12.03.2021, 14:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sawaryn ukrywał nepotyzm i nieprawidłowości w pracy swojego zastępcy Tomasza… Tomasz Miler z Mieczysławem Sawarynem.
Sprawa dotyczy wynajmu gminnego lokalu przez Tomasza Milera swojemu bratu. Już prawie dwa lata próbujemy dowidzieć się od burmistrza Mieczysława Sawaryna, jak wyglądają sprawy finansowe za wynajem siedziby pewnej redakcji w centrum Gryfina. Właśnie komisja rewizyjna Rady Miejskiej w Gryfinie ujawniła porażające wyniki kontroli.

Już sam fakt, że burmistrz Mieczysław Sawaryn dopuścił do tego, żeby przetarg na gminny lokal (w którym to przetargu brała udział firma brata wiceburmistrza) prowadził Tomasz Miler, jest skandalem. To nie koniec przykładów nepotyzmu. Co więcej, tego manewru nie można w zasadzie nazwać kolejnym przetargiem. Pojawiają się niekorzystne dla gminy warunki wynajmu (łatwo porównać z innymi). I do tego to ukrywanie. Ale do czasu…

Nieprawidłowości i presja w gospodarce nieruchomościami
Na ostatniej sesji wyniki z kontroli umów najmu przedstawił Andrzej Urbański, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Gryfinie.

-Nadzór w wydziale sprawowany był w sposób niewystarczający m.in. ze względu na nierzetelny monitoring realizacji zadań z zakresu wynajmu nieruchomości wchodzących w skład gminnego zasobu – powiedział na sesji Andrzej Urbański.

Jeżeli chodzi o nadzór nad gospodarką nieruchomościami, komisja rewizyjna wytknęła władzy wiele błędów. Do podstawowych przyczyn ujawnionych nieprawidłowości należało brak szczegółowej procedury postępowania w złożonej sytuacji, czy (uwaga!) brak umiejętności stosowania przepisów prawnych. Komisja kontrolna zauważa też „presję związaną z upływem czasu braku wynajmu nieruchomości”.

Pytany przez nas burmistrz zataił warunki finansowe, nie odpowiadając na pytania.

Brak nadzoru urzędnika Milera,

czyli w rodzinie nic nie ginie

Komisja wychwyciła niewłaściwy nadzór zastępcy burmistrza Tomasza Milera, „szczególnie w sytuacji, gdy w przetargu uczestniczy osoba mu bliska i może budzić to uzasadnione wątpliwości co do bezstronności komisji przetargowej”. Urzędnik Tomasz Miler przeprowadza przetarg i wkrada się chaos, którego skutkiem są niekorzystne dla gminy warunki finansowe.

Jak jest przetarg, to się publicznie i wszechstronnie o nim informuje i to na stronie gminy. A tak zadaniem komisji rewizyjnej nie było. Komisja wykryła brak publikacji wykazu na stronie BIP, co spowodowało, iż proces najmu nieruchomości nie był przejrzysty, jawny i transparentny, co ograniczało szansę złożenia ofert przez większą liczbę osób zainteresowanych najmem, które potencjalnie mogły zaproponować gminie lepsze warunki.

Jeśli nie było dostatecznych informacji o zmianach i brak na BIP, to w zasadzie był to przetarg pierwszy, a nie trzeci… Ale wtedy mogli się pojawić oferenci, którzy przebiliby cenę.

Następnie brak weryfikacji formalnej i merytorycznej oferty pod kątem prowadzonej działalności gospodarczej – skutkujące… zaniżeniem czynszu.

W wykazie nie było terminu opłat czynszu. Nie dosyć, że zostały obniżone w stosunku do innych najemców, to jeszcze zrobiono furtkę aby brat wiceburmistrza nie musiał płacić w terminie. A wystąpił nawet o obniżkę…

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (116)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jkgg
jkgg 24.03.2021, 17:54
oni zawsze mogą więcej. a tak przy okazji chcialem sie dowiedzieć jak to jest, że w godzinach nocnych dzwonię na Straż Miejską a odbiera Policja bo strażnicy o tej porze nie pracują. Strażnicy zatrudniani są z naszych podatków to może powinni w nocy pilnować porządku w mieście, w nocy zatrudniani są dyżurni a brak jest patroli. a najbardziej żenujący jest fakt, że funkcjonuje tam dwoje komendantów. Paranoja
prosta sprawa
prosta sprawa 18.03.2021, 21:59
Burmistrz ma po prostu niekompetentnego pracownika. Sam go zatrudnił to i odpowiada za jego działania.
Kom. Rew.
Kom. Rew. 18.03.2021, 13:50
Najpierw jedna wpadka, potem druga i tak się to kończy.
raczej nie koniec...
raczej nie koniec... 18.03.2021, 15:04
Obawiam się, że to wierzchołek góry lodowej...
coś wypłynęło
coś wypłynęło 18.03.2021, 16:15
To oczywista oczywistość.
Obaj Tek
Obaj Tek 17.03.2021, 19:32
Żanujące są dokonania tych maluśkich karierowiczów
czytelnik
czytelnik 17.03.2021, 16:24
Teraz nawet Kamil Miler zaczął ściemniać. Winny sie tłumaczy.
typowe
typowe 17.03.2021, 16:28
Pan Urbański nakrył Millerów to teraz atak na niego.
wydało się
wydało się 17.03.2021, 13:54
Po analizie tematu studium wiemy trochę więcej o relacji tych dwóch panów ze zdjęcia.
działeczka budowlana
działeczka budowlana 15.03.2021, 23:20
Sawaryn nic nie robi z Milerem bo Miler robi dla niego.
zdzwilibyście się
zdzwilibyście się 14.03.2021, 21:26
A niby jak są prowadzone inne przetargi?
Kamilek M.
Kamilek M. 14.03.2021, 17:53
8 zł za metr !!!!
Diler działek w urzędzie
Diler działek w urzędzie 14.03.2021, 19:14
Bo on urzędnik i załatwia sprawy.
Bez okupu nic nie załatwisz
Bez okupu nic nie załatwisz 15.03.2021, 20:01
Za il? 5,10,15 czy fifty fifty.
Taksówkarz
Taksówkarz 14.03.2021, 11:56
Czyżby to nowy prezes Orlenu zatrudniony jest w UMIG-u.
Urzędnik
Urzędnik 15.03.2021, 20:05
To kiedy u nich CBA, CBS, ABW ?
nepot
nepot 14.03.2021, 10:47
A mnie się podoba :)
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.03.2021, 20:38
Za co miler dostał te 28 tyś nagrody rocznej . I jego ludzie z wydzialu planowani .
do Mieszkaniec
do Mieszkaniec 13.03.2021, 21:15
Mówią,że Miler dostał 28 tyś. złotych od Sawaryna (z naszych podatników pieniędzy) za przygotowanie uchwały śmieciowej i uchwały o studium.
Elka
Elka 14.03.2021, 18:49
No to za co bierze pensję?
Beznadzieja
Beznadzieja 14.03.2021, 06:55
Uwazam ze jest znacznie gorzej dla podatników.
Jezeli przez cztery lata siedział nad tymi projektami to mogl przez cztery lata dostawać premie.
wpier...
wpier... 13.03.2021, 21:20
No to mu się należy...
A daj pan spokój
A daj pan spokój 13.03.2021, 15:52
Mieczysławie , ale dałeś DOOPY z tymi giermkami .
womit
womit 13.03.2021, 16:44
błeeeee - a kto był chętny????
krótko
krótko 13.03.2021, 14:03
Nepotyzm to głupotyzm za pieniądze podatników.
niestety
niestety 13.03.2021, 14:21
Jak na załączonym obrazku.
TW Yoodek
TW Yoodek 13.03.2021, 13:32
Co jeszcze ukrywa Sawaryn?
TW bobo
TW bobo 13.03.2021, 14:38
i ile ?
Ego
Ego 13.03.2021, 12:07
Zywe memy, tylko jeszcze brakuje tego od nie płacenia mandatów.
ja
ja 13.03.2021, 13:31
mimo wszystko ludzie kupują o wiele częściej "gazetę gryfińską " niż "7dni gryfina "jest o wiele ciekawsza.Co prawda re gularnie czytam igryfina a to dlatego że podziwiam bezprzykładne i pełne bzdur ataki na Sawaryna.Propaganda na "nie" wymaga finezji a nie ślepe walenie cepem.są ludzie do których "prymityw"pasi .ale wiekszość myśli.Jesteście taką powoatową wersją TVP info.pozdrowienia
Izba Kontroli
Izba Kontroli 14.03.2021, 21:32
Czyli więcej osób kupuje Gazete Gryfińską, dlatego wszystko ok, nie ma problemu, nie ma problemu z bliskim pokrewieństwem wygranego przetargu i osoby odpowiedzalnej za przebieg i wybór, nie ma problemu z możliwym ustawionym przetargiem, łamaniem przy tym prawa wolnych przetargów, nie masz problemu z tym, że wyeliminowano konkurencję która miałaby lepszą oferte, płaciłaby więcej kasy za którą można wspomóc choćby potrzebujących. Niezależnie jakie by igryfino było, to nie usprawidliwuje i wystawia na święty piedestał Gazety Gryfińskiej, bo poniżej jakiejkolwiek krytyki, wolności słowa i mediów jest pokrewieństwo właściciela z obozem lokalnej władzy, jeszcze za lepszy, za grosze lokal w giminie, co Burmistrz o to pytany zawsze przemilczał. Pokrętna logika, skoro ty nazywasz kogoś "kłamcą, że wypisuje same bzdury", mówisz jakoby nic się nie stało, a ten artykuł, ostatnia decyzja wojewody ws. studium itd to manipulacja to odbiję piłeczkę. Podaj wszystkie artykuły, daty wydania, wyjaśnienia swojej opinii, o tym jak i gdzie w każdym zdaniu jest kłamstwo, przypominam, że powiedziałeś, że napisałeś, że wszystkie lub w większości, dlatego masz troche roboty. Bez tego, bez argumentów Twoja wiadomość to nieczysty atak i hejt.
miłość jest ślepa... rzekło lustro...
miłość jest ślepa... rzekło lustro... 13.03.2021, 17:07
"pełne bzdur ataki na Sawaryna" - wojewoda, Wojewódzki Sąd Administracyjny, Komisja Rewizyjna...
O "darowaniu mandatu", kar umownych za przekroczenie terminów "genialnego" projektu itp też powiesz "pełne bzdur ataki"?

NO WSZYSCY SIĘ SPRZYSIĘGLI... Nawet ostatnio kierowca nie ustąpił jednemu wickowi, a drugiemu grabarze muszą powiedzieć, o co chodzi z tą epidemią, prawda?
🤗
🤗 13.03.2021, 15:24
Przecież gg nie jest obiektywna,wystarczy wejść na ich portal.
Czy znajdziesz tam temat o przegranych sprawach sądowych Sawaryna czy Milera?

Czy znajdziesz temat o decyzji wojewody w sprawie studium?
Dlatego nie czytam żadnej lokalnej gazety,( wole kupić kilo bananów ) wystarczy mi ten portal.
prosty mechanizm...
prosty mechanizm... 13.03.2021, 16:46
media władzy... A wielbiciel władzy przecież nie potrzebuje krytyki obiektu uwielbienia...
do gminnej wersji Kurskiego :)
do gminnej wersji Kurskiego :) 13.03.2021, 14:50
ślepe walenie cepem - prymitywów nie widzisz u Sawaryna... I to jest dopiero ślepe uwielbienie...
ja
ja 14.03.2021, 09:32
co wy wszyscy z tym "uwielbieniem" co ma cep do uczuć.wielbiciel?zalatują ni te wpisy kruchtą! .
my
my 13.03.2021, 14:47
oho Tomcio Pawcio nie śpią!!!
nepotyzm
nepotyzm 13.03.2021, 14:46
To i tak tylko kilkaset sztuk tygodniowo. Kto w dzisiszjyszych czasach kupuje gazetę? Już wszytko już wcześniej opisane w internetach. A że "Gryfinskiej" wiecej niz e "7 Dniach" bo tam przecież piszą urzędnicy, bibliotekarze, z domu kultury i jeszcze wspracie lokalowe i finansowe w reklamach gminy i jej spółek. To w ogóle dobry temat a'props tego tu tematu.
....
.... 13.03.2021, 14:52
wielbiciel Sawaryna podał doskonały przykład - skoro gazeta ma kilkaset a portal kilkanaście tysięcy - to sawaryniarz odrzuca portal. Ale jak gazeta ma kilkaset a druga ma mniej - "oooo, gazetę brata wiceburmistrza kupuje więcej"...
Fałsz i obłuda tercetowa...
tak tylko pytam
tak tylko pytam 13.03.2021, 11:02
Pytanie: czy nepota może ukrócić nepotyzm?
Nepota z trójcy świętej
Nepota z trójcy świętej 13.03.2021, 11:16
Oczywiscie ze NIE.
system
system 13.03.2021, 15:14
Ale może po prostu nie widzieć - "ale o co chodzi"???
Ulkad zamknięty samych swoich
Ulkad zamknięty samych swoich 13.03.2021, 10:59
Napoleon też poobsadzał , szkoła ,opieka społeczna , dom kultury , może warto też to prześwietlić
Tomcio szeryf
Tomcio szeryf 13.03.2021, 10:58
Możecie sobie pisać i tak mi nic nie zrobicie ha ha ha aha ha.
Jestem nie do ruszenia.
prok.
prok. 13.03.2021, 14:23
Ale twoja teczka pęcznieje.
Uncle ***er
Uncle ***er 13.03.2021, 08:21
Mietek, pozbądź się tego głąba, po pociągnie Cię na dno.
Ankel ben
Ankel ben 13.03.2021, 11:14
Na jakie dno??
Juz tam dawno są!
jądro ciemności
jądro ciemności 13.03.2021, 14:23
Ankel oni sa zdolni jeszcze zapukać od dna.
:)
:) 13.03.2021, 13:49
Dno to dla nich nieosiągalny szczyt... Oni do poziomu dna nie mogą doskoczyć...
przysłowie
przysłowie 13.03.2021, 10:23
Kruk krukowi oka nie wykole.

Pozostałe