Świąteczne spadki zakażeń. Jednak w naszym powiecie niestety ich nie odnotowano

  • 05.04.2021, 10:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Świąteczne spadki zakażeń. Jednak w naszym powiecie niestety ich nie odnotowano igryfino Szpital covidowy w Gryfinie.
Dane, które otrzymaliśmy w świąteczny poniedziałek, są zdecydowane liczbami najmniejszymi podczas trzeciej fali. Niestety, nie dotyczy to naszego powiatu. Czy spadek liczby zakażonych w kraju oznacza trend malejący? Trzeba pamiętać, że w niedzielę jest zawsze mniejsza ilość testów i dużo gorsza sprawozdawczość. Do tego mamy Święta Wielkanocne. Dane ze świąt spłyną dopiero za parę dni. Niestety w Wielkanocny Poniedziałek mamy smutną wiadomość - dzisiaj odnotowano największą od początku pandemii liczbę osób pod respiratorami. Smutny rekord dotyczy także liczby pacjentów w szpitalach. I to pomimo tego, że wykonano znacznie mniej testów.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 23 nowe i potwierdzone przypadki koronawirusa. Na szczęście nie zarejestrowano żadnego zgonu.

Wyższy w powiecie gryfińskim jest współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 2,82. W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest nieco ciemniejszym kolorem.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 668

Liczba wykonanych testów: 67 (o 113 mniej niż wczoraj)

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 24

W naszym województwie odnotowujemy znaczący spadek zachorowań. Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych 307 zakażeń (wczoraj 700). Niestety, 1 osoba zmarła na choroby współistniejące i COViD-19.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano stosunkowo niską na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 1,81. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone nieco jaśniejszym kolorem.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 14 543

Liczba wykonanych testów: 1371 (o 1237 mniej niż wczoraj)

w tym z wynikiem pozytywnym: 343

W kraju mamy dzisiaj 9 092 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:

śląskiego (1734),
wielkopolskiego (1255),
dolnośląskiego (986),
małopolskiego (922),
mazowieckiego (916),
łódzkiego (837),
pomorskiego (550),
podkarpackiego (495),
kujawsko-pomorskiego (376),
świętokrzyskiego (376),
zachodniopomorskiego (307),
lubuskiego (267),
lubelskiego (237),
opolskiego (237),
podlaskiego (127),
warmińsko-mazurskiego (127).

Zmarły w kraju 64 osoby: wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 19 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 45.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa rekordowa od początku pandemii ilość osób, bo aż 32 656 osób (o 729 więcej niż wczoraj), u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (jest 43 930 łóżek przeznaczonych dla takich pacjentów), w tym 3 269 jest pod respiratorami, czyli o 44 więcej niż wczoraj (mamy 4 213 respiratorów) – podało Ministerstwo Zdrowia.

Na kwarantannie przebywa 412 774 osób.

W ciągu ostatniej doby wykonano tylko 39 393 testów na koronawirusa (o 32 888 mniej niż poprzedniej doby).

Łącznie od początku epidemii wykryto w Polsce 2 448 463 przypadki COVID-19. Zmarło 55 005 chorych.

Na koronawirusa do tej pory w Polsce zaszczepiło się 6 658 909 osób - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

taka prawda
taka prawda 05.04.2021, 20:08
Niestety - coronawirus zbiera żniwo - pośrednio i bezpośrednio. Pewnie gdyby nie cowid - Krzysztof Krawczyk jeszcze mógłby pożyć...
pomyślałem
pomyślałem 05.04.2021, 20:34
Taka prawda: Śmiało można postawić taką tezę
big cyc
big cyc 05.04.2021, 19:16
*** nawet krzychu poszedł w piach
lalalala
lalalala 05.04.2021, 19:33
Zostaną nam piosenki Krawczyka są za***
*** ***
*** *** 05.04.2021, 18:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Mirka
Mirka 05.04.2021, 17:59
Krawczyk nie żyje! Wczoraj jeszcze w telewizji mówili, że przezwyciężył covid... Brak słów...
BO NIE ZASZCZEPIŁ SIĘ  ASTRA ZENEKA
BO NIE ZASZCZEPIŁ SIĘ ASTRA ZENEKA 05.04.2021, 18:31
CZYŻBY ZABRAKŁO ADRENOCHROMU ***
ale w statystykach nie będzie...
ale w statystykach nie będzie... 05.04.2021, 18:14
Normalną cechą człowieka chorego w szpitalu jest chęć za wszelką cenę wyjścia na święta do domu... Może też tak bardzo chciał wyjść, że trochę zataił objawów?
z tego co wiem
z tego co wiem 05.04.2021, 18:19
On był po prostu schorowanym człowiekiem.
smutna prawda
smutna prawda 05.04.2021, 18:57
Na pewno, tylko ten schorowany człowiek w ostatnich tygodniach walczył z covidem... Schorowany człowiek lekko uderzony przez samochód może tego nie przeżyć - młody i zdrowy ma większe szanse....
no tak
no tak 05.04.2021, 19:20
Ale prawdopodobnie gdyby covida nie miał to jeszcze by żył.
M.
M. 05.04.2021, 18:10
Ile miał lat?
pik
pik 05.04.2021, 19:49
75-tych urodzin już nie dożył.
taka prawda
taka prawda 05.04.2021, 20:08
Mógł jeszcze pożyć...
sojuz
sojuz 05.04.2021, 17:49
Alberto Fernández, 62-letni prezydent Argentyny, ma koronawirusa. Polityk chorobę przechodzi łagodnie, "w dużej mierze z powodu ochronnego działania szczepionki" - tłumaczą lekarze. Z początkiem roku Fernández szczepił się Sputnikiem V - informuje "The New York Times".
poruszające
poruszające 05.04.2021, 17:08
Lekarz opowiedział historię młodego pacjenta umierającego na COVID-19. - Rozmowa z rodziną była ostatnią w jego życiu - przekazał Karauda i dodał, że chorujący pytał swoją rodzinę o to, czy nadal walczyć, czy się poddać. - To nawet nie jest rozmowa. Możesz wypowiadać tylko pojedyncze zdania i głośno krzyczeć przez tę maskę, gdzie każde słowo kosztuje cię wydatek energetyczny i saturacja spada poniżej 80 proc. po każdym zdaniu wypowiedzianym. To jest męka przy każdym zdaniu - dodał gość WP. - Często na tym etapie niewydolności oddechowej starsi ludzie są na granicy przytomności - powiedział dr Karauda.
Mriek
Mriek 05.04.2021, 13:11
A jak tam trzyma się szpital w Gryfinie?
Gryfiński pacjent
Gryfiński pacjent 05.04.2021, 16:44
Trzyma się ramy i majtek mamy
cytat
cytat 05.04.2021, 13:10
Łatwo wyjść na konferencję i powiedzieć, że tworzone są kolejne łóżka, wstawiane kolejne respiratory. A gdzie personel? Brak - mówiła w rozmowie z Medonetem Krystyna Ptok. To rodzi "takie sytuacje, że ja nie wiem, jak z tego wszystkiego wyjdziemy. Zjawisko stresu pourazowego będzie nieuniknione" - przyznała Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Jak dziś wygląda dzień pracy pielęgniarki, jak wyglądają zarobki, czy w tej krytycznej sytuacji myśli się o strajku?
Heniek z czworakow
Heniek z czworakow 05.04.2021, 12:06
Ja co dnia wypijam setkę Domestosu i jestem zdrów jak ryba
niestety
niestety 05.04.2021, 11:51
Atmosfera się zagęszcza.
Gumowiec
Gumowiec 05.04.2021, 11:45
Knagulec drugi dzień milczy czyli dopadło dzbana albo pijany śpi alkoholik
Knagulec
Knagulec 05.04.2021, 12:15
Zgadłeś świętuje mam kaca
Gumowiec
Gumowiec 05.04.2021, 14:24
Żarcie kapusty i sałatki nazywasz świętowaniem? Chla nie mozgotrzepow i innej gnojowicy też nie można uznać za degustatcje. Pozdrów córeczkę *** *** ***
Denis
Denis 05.04.2021, 11:40
Jak jest naprawdę, to pokazują wzrastające liczby zajętych łóżek w szpitalach i wykorzystywanych respiratorów.
wiem
wiem 05.04.2021, 11:51
Denis , najlepszym wyznacznikiem - jak mówią niektórzy epidemiolodzy - jest ilość zgonów.
Gumowiec
Gumowiec 05.04.2021, 11:47
Knagulec nie w łóżku ale w swoim barłógu dogorywa i wentyluje się pompka od rower.
Knagulec
Knagulec 05.04.2021, 12:16
Siema szwagier pozdrów starą
He he
He he 05.04.2021, 11:26
Na szczęście coraz więcej ludzi nie daje się nabierać na te bzdury no ale idiotów niestety jeszcze jest sporo
do prymitywów
do prymitywów 05.04.2021, 11:45
He he przede wszystkim już nikt nie daje się napbierac pałskoziemcom i [-różnej maści trollom zza wschodniej granicy, którzy mają za zadanie wyniszczyć naród polski i w ogóle w UE. Kiedyś krzyczeliscie "czy zna ktoś kogoś zakażonego"? Teraz już zostały puste frazy bzdury i inwektywy.
niedobrze...
niedobrze... 05.04.2021, 11:25
Co trzeci test był w powiecie pozytywny... A ile się nie zgłasza mimo objawów?
L
L 06.04.2021, 00:28
W moim otoczeniu większość... niestety.
W
W 06.04.2021, 00:52
Mieszkasz w niebezpiecznym otoczeniu. Uważaj na siebie.
Astra Zenka brym brym
Astra Zenka brym brym 05.04.2021, 11:17
A Szymon Hołownia zaszczepiony zdruf jak ryba.))))
no
no 05.04.2021, 11:45
I tylko pozazdrościć.
Karyna z Czepina
Karyna z Czepina 05.04.2021, 11:15
Rok temu w powiecie 0 zakażeń czyli rok do roku wzrost olbrzymi co robią władze? Nic. Jak żyć jak żyć skoro w takim tempie za 250 lat w powiecie będzie każdy zakażony. Jak żyć pytam się jak żyć.
ten co umie liczyć
ten co umie liczyć 05.04.2021, 11:46
Skoro już jedna trzecia przeszła, a tempo wysokie to jeszcze w tym roku możemy być prawie wszyscy zakażeni. Niektóryz się zabunkrowali.
niestety
niestety 05.04.2021, 11:12
To nie są optymistyczne wieści.
Ekspert
Ekspert 05.04.2021, 11:10
Świąteczne odkażanie nie pomaga.
heh
heh 05.04.2021, 11:47
Trump sugerował kiedyś czy tych środków dezynfekujących nie można stosować wewnętrznie.
stat
stat 05.04.2021, 11:05
Dane za weekendy można porównać do tych sprzed tygodnia. Ale do czego porównać dane ze świąt? Według mnie są nieistotne statystycznie.
:(
:( 05.04.2021, 11:03
Niestety w fotogalerii mapka pokazuje że nasz powiat źle rokuje.

Pozostałe