Dudnienie silnika lokomotywy słychać całą noc. To bardzo uciążliwe! - skarży się mieszkaniec [WIDEO]

  • 05.04.2021, 19:16
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dudnienie silnika lokomotywy słychać całą noc. To bardzo uciążliwe! -… Fot. czytelnik igryfino
Słychać dudnienie silnika, ta niska częstotliwość przenosi się po ziemi i mimo dobrze zamkniętych okien, odczuwalna jest w przyległych domach. Lokomotywy zatrzymują się i pracują niekiedy przez całą noc. Niska częstotliwość dźwięków wpływa bardzo niekorzystnie na organizm człowieka. kilkugodzinna ekspozycja powoduje zmęczenie i rozdrażnienie. Rano zamiast budzić się po nocy wypoczęty, jestem wykończony - skarży się mieszkaniec gminy Gryfino.

Chodzi o stację kolejową w Daleszewie.

Nasz czytelnik przysyła nagranie, na którym słychać pracujący silnik lokomotywy stojącej w Daleszewie.

 

Sprawa uciążliwego hałasu emitowanego przez lokomotywę poruszana była także na marcowej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dyl
Dyl 13.04.2021, 10:33
Ciekawe co redakcja iGryfino podejmie w tej sprawie, pomoże rozwiązać problem i napisze jak się skończyła ta interwencja ?
Czy będzie tak jak z tym krzyżem na Górce. Postawili, to niech stoi.
https://www.igryfino.pl/wiadom…
che che
che che 13.04.2021, 10:48
Czy redakcja to urząd gminy? Pomyliłeś adresy - tu nie prowadzą działalności biurowej, che che...
generał
generał 13.04.2021, 10:43
Myslę, że wyślą dwa oddziały to zlikwidowania problemu.
nieodwołalnie
nieodwołalnie 08.04.2021, 23:44
Obowiązuje cisza nocna! Jak głośno to wezwać policję.
Co to przeszkadza eeeech ?
Co to przeszkadza eeeech ? 07.04.2021, 09:47
A kto traktor zostawił zapalony pod blokiem na parkingu ?
88
88 07.04.2021, 08:18
W tym temacie może wykazać się lokalny radny gminy , ale czy potrafi, będzie mu się chciało ?
Przypomniałem sobie podobny przypadek w Krakowie i zapewniam , że problem jest już załatwiony.
https://dziennikpolski24.pl/po…
I co zrobisz to są odgłosy wsi.
I co zrobisz to są odgłosy wsi. 07.04.2021, 09:49
A może to lodówka tak dudni, a nie traktor ?
88
88 07.04.2021, 00:05
no dobrze, ale dlaczego te lokomotywy tam stoją nocami ?
właśnie
właśnie 07.04.2021, 00:12
I to jest bardzo dobre pytanie: dlaczego te lokomotywy tam stoją nocami
A to lokomotywa na stacji stoi
A to lokomotywa na stacji stoi 06.04.2021, 23:54
Jestem ciekaw czy klakson obudzi dziadka ? Bo jak nie zapali światła to znaczy że śpi.
Pewnie co samochód przejedzie to w kapcie i leci zobaczyć czy to listonosz.
o co kaman
o co kaman 06.04.2021, 23:56
Jaki znowu dziadek?
Sąsiad
Sąsiad 08.04.2021, 17:55
Nie dziadek tylko dziad
tylko
tylko 08.04.2021, 18:00
Sąsiad sam jesteś dziad skoro się przezywasz jak w przedszkolu.
Tamara
Tamara 06.04.2021, 19:33
To są dwie potężne radzieckie lokomotywy Tamara TEM-2,
każda ma silnik po 1200KM, dlatego nie ma co się dziwić.
Gagarin M62 (2000KM) jak jedzie przy dworcu, to w bloku przy kościele, w witrynie drżą mi szklanki.
Zimno było, - maszyniści mieli przymarznąć ?!
Było trzeba zaprosić ich do domu na ciepłą herbatkę :-)
A każde wyłączenie lokomotywy skraca jej żywotność, zwłaszcza w zimne dni.
?
? 06.04.2021, 20:15
Rozumiem, że nie będzie ci przeszkadzało, jak traktorzysta pod blokiem uruchomi swojego starego ursusa na całą noc?
Brynus
Brynus 06.04.2021, 16:42
W ***ch sie przewraca w Daleszewie.
Royal
Royal 06.04.2021, 16:33
To sie wyprowadz po vo kupowales mieszkanie przy Torach powiedz jeszcze ze Torow nie bylo jak sie wprowadzales
?
? 06.04.2021, 20:16
A ty rozumiesz, co piszesz? Jak włączysz silnik traktora na całą noc pod blokiem powiesz "po to parking pod blokiem"?
Knagulec
Knagulec 06.04.2021, 15:32
Proponuję przegumować kolejarzy
Gość
Gość 06.04.2021, 11:08
Radzę mieszkańcowi daleszewa zwrócić się z prośbą o zakaz jazdy pociągów i aut bo tak przy drodze krajowej to pewnie też uciążliwe mieszkać jak te auta tak cała dobę jeżdżą jeszcze pewnie bez celu aby tylko utrudnić życie mieszkańcowi gminy
do tępaka, co nie rozumie tekstu...
do tępaka, co nie rozumie tekstu... 06.04.2021, 11:22
Jesteś takim tępakiem? Czy nie potrafisz przeczytać - że chodzi o stojące godzinami lokomotywy z włączonym silnikiem?
POSTAW TRAKTOR POD BLOKIEM NA PARKINGU I WŁĄCZ SILNIK NA KILKA GODZIN W NOCY- ZOBACZYSZ REAKCJĘ!
Dotarło?
Knagulec
Knagulec 06.04.2021, 14:33
Co tu się wyrabia kogo przegumować
profiler
profiler 06.04.2021, 11:59
Jest trollem. I dowalanie jest silniejsze od niego.
gryfon
gryfon 06.04.2021, 07:43
a slyszeliscie o infradzwiekach no tak w podstawowce nie mowili
Gryfinianin
Gryfinianin 06.04.2021, 07:05
Skoro za włączony silnik w zaparkowanym samochodzie dostaje się mandat, to czy spalinowe pojazdy szynowe nie podlegają podobnym przepisom?
Romek
Romek 06.04.2021, 06:56
Lesiu nie przesadzaj. Stoperki w uszy.
Sylwia
Sylwia 07.04.2021, 08:58
Akurat jeśli chodzi o dźwięki o niskiej częstotliwości żaden stoper Ci nie pomoże ...
!!!
!!! 06.04.2021, 06:31
Takie duda, duda, duda, duda przez całą noc to musi być ohydne.
...
... 06.04.2021, 05:31
Współczuje tym ludzią co tam mieszkają kto tam nie mieszka i ma cisxe i spokój tego nie zrozumie.Walczyć mieszkańcy.
mieszkaniec
mieszkaniec 06.04.2021, 00:20
Niektórzy to nie czytają ze zrozumieniem. Przeciez tu nie chodzi o hałas z przejeżdżających pociągów. Ludzie co jest z wami? Kłopoty ze zrozumieniem tekstu?
Czepił się
Czepił się 05.04.2021, 23:37
Dziadek parowozy to ci nie przeszkadzały ? Krowa jak sr ała na środku drogi tyż nie ?
do czepka
do czepka 05.04.2021, 23:40
Ty, czepek - a parowozy tak hałasowały przez całą noc? A krowa jak robi - przynajmniej tak nie huczy - czym pasłeś swoją, jak takie dźwięki wydawała?
Czepił się
Czepił się 06.04.2021, 23:38
Dobre aż się popłakałem , moja krowa napewno nie dudniła duda duda duda duda. Ale napewno puszczała pare.
PROŚBA O INTERWENCJĘ W GRYFINIE W SPRAWIE GŁOŚNOŚCI KOMUNIKATÓW Z PERONU…
PROŚBA O INTERWENCJĘ W GRYFINIE W SPRAWIE GŁOŚNOŚCI KOMUNIKATÓW Z PERONU I PRZENIESIENIE ICH NA SWOJE MIEJSCE. 05.04.2021, 21:15
Przed przystąpiniem do remontu peronu przy ulicy Kolejowej zostały przełożone głośniki w inne miejsce to jest przy peronie w parku miejskim. Problem w tym, że słychać z nich komunikaty od rana do późnego wieczora. Problemu wcześniej nie było bo głośniki działały przy ukicy Kolejowej, a tu problem jest poważny, bo wcześniej były drzewa, które tłumiły dźwięki, a teraz głośniki są ustawione. Prośba o przełożenie ich tak jak miało to miejsce poerwotnie. Druga sprawa czy za nim to nastąpi można zmniejszyć głośność bo nikt nie jest głuchy i na pewno usłyszy komunikat o zappwiadanym połączeniu kolejowym. Proszę Pana aby można w tym temacie zareagować bo to jest upprczywe i głośne, robi się cieplej i okna się otwiera bo duszno. Cały dzień przy przejażdżających pojazdach słychać odgłoś komunikatu, a to trwa do późnych godzin, jeszcze po 23.00, a komunikaty przeszkadzają nawet w weekend mimo, że ruch jest mniej intensywny to słychać komunikaty w sobotę, niedzielę. Przecież to utrudnia funkcjonowanie. Nikt wcześniej nie pisał, bo dopiero tu można było zapoznać się na portalu, że takie problemy są poruszane. Przecież osoba, która puszcza komunikaty siedzi w budynku i nie wie jak drażniące jest to, bo nie słyszy. Może ktoś przestawi na peron przy ulicy Kolejowej, bo już chyba powinien kończyć się remont. Kto reguluje pokrętłem i decyduje o decybelach, które na pewno są za wysokie, bonto słychać z odległości 350 metrów. Dziękuję za możliwość wyjaśnienia i rozwiąznia problemu.
Wszyscy zgłaszają że za cicho i nie wyraźnie
Wszyscy zgłaszają że za cicho i nie wyraźnie 10.04.2021, 01:31
A jak zaśpiewa Zenek między komunikatami to cię uspokoi ?
Profit brak profitu.
Profit brak profitu. 05.04.2021, 20:50
Kup ziemie obok torów, zbuduj tam dom, narzekaj na pociągi.
Obywatel
Obywatel 06.04.2021, 22:24
Podobne cwaniaki pod gryfskandem, tylko przez nadmiar węgla nie siedza caly dzien w kiblu
Za darmo miał
Za darmo miał 05.04.2021, 23:35
on nie kupił domu tylko dziadek niemca zatłukł i się wprowadzili ?
zgłaszam!
zgłaszam! 05.04.2021, 23:41
Mowa nienawiści, debilu - ty jesteś mordercą, czy twoi rodzice, że masz takie skojarzenia?
Czepił się
Czepił się 06.04.2021, 23:44
Też ciebie zgłaszam z obrazę uczuć patriotycznych , pomówienie, zniewagę i żądam przesunięcia płotu i zamurowania okna.
tyle
tyle 06.04.2021, 23:51
Czepiacie się zamiast tematu.
ale...
ale... 05.04.2021, 21:51
Część domów w okolicy jest starszych od kolei - a przynajmniej od spalinowych lokomotyw... I z artykułu nie wynika, żeby pociągi nie jeździły w ogóle, tylko żeby nie stały godzinami z włączonym silnikiem...

Pozostałe