Redukcje wśród pracowników w ZEDO

  • 06.04.2021, 20:38
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Redukcje wśród pracowników w ZEDO
Elektrownia cieplna powoli jest wygaszana. Kilka miesięcy temu przestały działać dwa bloki energetyczne. W pewnym zakresie zastąpią je bloki gazowe. Okazuje się, że w nowej elektrowni nie potrzeba tylu pracowników. Jednak niektórzy dowiedzieli się, że nie ma dla nich zajęcia, gdy…przyszli do pracy.

Kilkunastu pracownikom Zespołu Elektrowni Dolna Odra skończyły się umowy 31 marca 2021 r. i nie zostały przedłużone. To już kolejna redukcja pracowników.

Ta była jednak nieco inna, ponieważ z jednej strony mieli nadzieję na dalszą pracę, gdyż firma dużo zainwestowała w ich szkolenia. Dramatyczna jest sytuacja zwłaszcza tych osób, które ciężko chorują na covid-19 i obecnie walczą o zdrowie, a nawet życie.

To wszystko budzi niezadowolenie wśród pracowników. Na dodatek z czasem trzeba się spodziewać kolejnych redukcji.

Komitet Protestacyjno-Strajkowy GK PGE wystąpił 2 kwietnia 2021 r. do wiceprezesa Rady Ministrów, ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina z informacją o bieżącej sytuacji w GK PGE i oczekiwaniem podjęcia decyzji aby "nie dochodziło do pogarszania warunków pracy i płacy pracowników".

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (100)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Romek
Romek 22.04.2021, 16:54
Gdybym u siebie w domu rządził tak jak w dolnej to bym pod mostem mieszkał
no tak
no tak 22.04.2021, 17:04
Ale kolesiów byś pozatrudniał :))))
Misio
Misio 22.04.2021, 16:51
W elektrowni pracowitych i fachowców to można policzyc na palcach jednej ręki.
stonoga
stonoga 22.04.2021, 17:05
To żeś wielopalczasty stwór.
Aga
Aga 22.04.2021, 16:48
Tu gimbaza komentuje?
do Aga
do Aga 22.04.2021, 17:05
Aga to trzeba było się uczyć a nie tylko gimnazjum kończyć.
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 08.04.2021, 18:42
NORBERT ŁYSY ŁBIE HA HA AH ZAPYTAJ SIE TATY JAKA BYŁ DZIWKĄ HA HA AH I NIE WYBIELAJ TEGO PAJACA BO MI UBLIŻASZ HA AH AH DO CIEBIE NIC NIE MAM PO ZA TYM ZE CI ZA KRÓTKIE ŁÓZKO KUPIŁ STAD T ŁYSINA ZA MŁODU HA A AH
a andrych to tylko traktorzysta z PGRu ha ah ah tak jak jego tesciu pegeerus…
a andrych to tylko traktorzysta z PGRu ha ah ah tak jak jego tesciu pegeerus ah aha ha 08.04.2021, 18:30
andrzeju olewniczak znajde ciebie i się nawalimy ha ah ah ja stawiam ha ah ah marek bolko nie doczekał heniek wypych tez itd etc ha ah ah ale my sie nawalimy ha ah ah w snku milery teraz kreca gazete ze stankiewiczem ha ah ah ponoc lody ha ha ah lodziarnia gryfina z mnietkiem w tle ha ah ah
88
88 08.04.2021, 19:52
Marek Bolko ? prawie zapomniałem o tym moim serdecznym kumplu z młodości.
pozdro
pozdro 08.04.2021, 22:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

POZDRO
POZDRO 08.04.2021, 20:45
WIESZ ZE MAREK JUZ NIE ZYJE Z 15 -16 LAT LATKA LECĄ ŁEB SIWIEJE HA HA AH
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 08.04.2021, 20:30
ja byłem małolatem ha ha ah może sie nawet znamy ha ah ah z widzenia pamietsz ja zawsze latałem po wóde dla marka ha ha ah taki małolat w czerwonym albo pomarańczowym kasku ha ah ah jako najmłodszy z brygady ha ha ah a marek wtedy był brygadzistą ha ah ah
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 08.04.2021, 20:20
oj z markiem jakie imprezy krecilismy ha ah ah głowa mała ha ha ah jeszcze mieszkał koło snaka w podwórku ha ha ah to były czasy ha ah ha
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 08.04.2021, 20:12
TAK MAREK BOLKO mój z jednych najlepszych kumpli ha ha ah świat jest mały ha ha ha a pamietasz jego wypadek w niemczech na elektrowni
88
88 08.04.2021, 21:42
Marka poznałem jak tylko przyjechał do Gryfina i zamieszkał w hotelu Pod Platanem pokój 123, razem z Mietkiem Kowalczykiem i Staszkiem Bojanowskim.
Praktycznie nasze drogi się rozeszły jak się ożenił a ja wyjechałem szukać wrażeń. To było gdzieś w 1983 roku. Wiem o jego śmierci.
pozdro
pozdro 08.04.2021, 22:05
TO JA BYŁEM JESZCZE GÓWNIARZEM w 8 klasie podstawówki marka znałem juz tylko z gryfina wiesz ze platan teraz to prywatne mieszkania a poznałem go bedac w technikum energetycznym
i powstał łyusy łeb  parobek wieczorka
i powstał łyusy łeb parobek wieczorka 08.04.2021, 17:49

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Norbert
Norbert 08.04.2021, 17:56
To zwykły hejt. Zgłaszam do administratora te rzygi.
ajwaj aleluja i do przodu   ha ha ah
ajwaj aleluja i do przodu ha ha ah 08.04.2021, 15:39
np do andrycha ha ah ah kto zastapi np burzyńskiego ha ha ah argonowca od lat prekursor tego spawnia w powiecie ba polinie ale konfidentem był pomimo umiejetnosci ha ha aha i tak jak wy konfidenci bawi mnie to andrych to pegeerus tw traktorek bański ah ah ah ale reszta dzieki mnie się wybiła i teraz nóż w plecy ha ah ah
Norbert
Norbert 08.04.2021, 17:57
Ajwaju widać, że masz coś osobiście do człowieka. Jak masz to powiedz mu w oczy a nie jak tchórz atakujesz go w internecie. Leczysz kompleksy?
NIEH POCZUJE HEJT TAK JAK JA W LATACH BEZ DOJSCIA DO GAZET HA AH AH
NIEH POCZUJE HEJT TAK JAK JA W LATACH BEZ DOJSCIA DO GAZET HA AH AH 08.04.2021, 18:53
ZAPYTAJ SIĘ HA HA AH MŁODY HA HA AH DO CIEBIE NIC NIE MAM HA AH AH TAKI ODPRYSK NASZYCH ANIMOZJI HA HA AH
TO TYLKO FAKTY HA AH AH
TO TYLKO FAKTY HA AH AH 08.04.2021, 18:36
a co mareczek nie był tzw "filozofem" SLD HA HA AH I NIE BYŁPAROBKIEM DARIUSZA KRZYSZTOFA WIECZORKA HA AH AH ORAZ AGRONOMA Z 11 LISTOPADA HA AH AH I TRAKTORZYSTA Z BANI Z PGRU HA AH AH
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 08.04.2021, 15:00
jakim trzeba być imbecylem zeby słuchać bajek jak tzw zwiazkowcy nikt normalny z energetyków nie wierzy w te bajki za mnie jak jeszcze raczyłem zaszczycić moją obecnoscią tzw energomontaż kazdy był na swoim stanowisku ha ha ah nie to co teraz fachowcy odeszli na emeryturę a została sitwa z kadr i tzw solidarnosci ruchu ciagłego oraz opzz któży wsadzali tam swoich z rodziny HA HA AH ps andrzej olewniczak jak to czyta powiedz chłopaka ze ten małolatr miał rację ze to j*** nie ha ha ah 
no tak
no tak 08.04.2021, 19:02
Ty do normalnych na pewno nie należysz.
NO NIE
NO NIE 08.04.2021, 21:25
TAK JESTEM NORMALNY TYLKO TEN SKORUMPOWANY KRAIK POLINEM ZWANY TEGO NIE TRAWI HA HA AH ZNAM ELEKTROWINĘ BA PRACOWAŁEM NAPRAWIAŁEM I TWORZYŁEM OD 3-5-8 PO DACH HA AH AH ZNAM JEJ SPRWNOŚĆ ZALETY MANKAMENTY NIE Z KSĄZEK TYLKO Z PRAKTYKI HA AH AH PRACOWAŁEM NA KAZDYM ASPEKCIE TEGO BADZIEWIA WŁCZNIE Z GDAŃSKA I POMORZANAMI I NA DODATEK MAM WYKSZTAŁCENIE TECHNICZNE ENERGETYCZNE HA AH AH PONADTO POSŁUGUJE SIE MATEMATYKA PIETNASTKOWA I SZESTNASTKOWĄ TAK JESTM DEBILEM HA AH AH
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 08.04.2021, 19:30
POSŁUCHAJ JARKA NIKT NORMALNY TEGO NIE TRAWI HA AH AH W TYM JA TAK JESTEM NIENORMALNY NORMALNY JUZ DAWNO BY NIE GŁOSOWAŁ NA PIS PEJSY I SATANIZM ORAZ BY WYJECHAŁ Z TEJ ***NI JAK NAJDALEJ Z RACJI ZE JESTEM PATRIOTĄ IDIOTĄ TO TU JESZCZE SIEDZĘ *** WIE PO CO HA AH AH I DLA KOGO HA AH AH CO MNIE TU TRZYMA AH AH AH https://youtu.be/-aHwMnEN5Ik
ajweaj aleluja i na saturna
ajweaj aleluja i na saturna 08.04.2021, 14:42
jarek ratuje dojna odrę ha ah ah weglowodany zastapia wegiel https://radioszczecin.pl/serwi… ha ha ah kabaret https://youtu.be/pQSY51zRJvo jarek wie najlepiej o weglowodanach ha ah ah to jak mucha o energetyce ha ha ah REPUBLIC POLAND OF I pajace na stanowiskach ha ah ah teraz bedzie gaz jak jan kes kazał jnko kes ten z pejsami ah ah ah
dokładnie tak
dokładnie tak 08.04.2021, 13:53
Za dużo jest w dojnej tzw, specjalistów i związkowców.
łódź
łódź 08.04.2021, 12:28
Czyszczyciele elektrowni?
Kasia
Kasia 08.04.2021, 11:02
Czemu nie zwalniają tych z biur tylko fizycznych? Po jaką cholerę tylu umysłowych w biurach to skandal.
Z DO
Z DO 07.04.2021, 20:00
Ja nie rozumiem jednego. Może ktoś mnie oświeci?
Zakład ma kilku przewodniczących związków, którzy pobierają co miesiąc bardzo wysokie apanaże. Pytam za co? Za brylowanie na salonach?
Przecież uczestniczyli we wszystkich rozmowach i nagle się obudzili ze snu bo pojawiło się nad nimi widmo zwolnienia? Tak nad nimi. Każdy by chciał mieć taką fuchę. Żyć nie umierać. Myślę, że oni nie martwią się tak pracownikami ,tylko utratą swoich ciepłych posadek.Epoka komuny już dawno minęła ,bo żeby w jednym zakladzie było tylu związkowców na etatach to już przegięcie. I tak dzięki ich odejściu kilkunastu ludzi zostanie uratowanych od zwolnienia. Ludzie sami potrafią się obronić a tu jeszcze ich mają bronić? Pytam w imię czego?
Obserwator
Obserwator 07.04.2021, 19:15
Najpierw sprawdźcie komu jednak przedłużono umowę o pracę na czas nieokreślony. Sprawdźcie nazwiska poprawność polityczną i powiązania z obecnymi działaczami związkowymi. Zrobili to Ci sami ludzie, których związkowcy napiętnują. Jacek podaj nazwiska.
Bbb
Bbb 07.04.2021, 17:12
Jeśli to mnietkowe pociotki lecą, to znaczy że ich promotor ma już guzik do gadania i sam pewnie będzie wysłana na delegacje w kosmos.
Banczot
Banczot 07.04.2021, 16:58
Jak się mają w tej sytuacji gryfińskie muchy? - brylantowo!!!
ale 50 groszy za / metr ???
ale 50 groszy za / metr ??? 07.04.2021, 15:25
Zdaje się że Pan Burmistrz Mieczysław Sawaryn jest w Zarządzie PGE . No i co ??? MORDA w kubeł ??? Ciało zanurzone w wodzie traci na wadze , a ciało zanurzone w G...o ...nie traci na ODWADZE !!!
Komuch
Komuch 07.04.2021, 18:11
Czy to znaczy ze zwolinski tez dostanie kopa.
Mnietek
Mnietek 07.04.2021, 19:07
O/n nie
były pracownik
były pracownik 07.04.2021, 11:10
A ja wam tylko podpowiem - przekształcić w SPALARNIĘ śmieci !!!
POLONIA PROESTYTUTA HA AH AH
POLONIA PROESTYTUTA HA AH AH 08.04.2021, 21:46
LEPIEJ DWA W JEDNYM HA HA AH I SPALARNIA I ELEKTROWNIA TYLKO KTO KUP[I GAZ OD SAUDÓW HA AH AH
alex
alex 07.04.2021, 10:51
Pamiętam jak w 2015r. elektrowniane związki zawodowe agitowały za pis , rozdawali ulotki i mamili polskim przemysłem ,a tu proszę !! Dzisiaj pani Ania z solidarności jest przeciwko '' dobrej zmianie '' ,której takim wielkim fanem jest jej szef przewodniczący Duda !! Normalnie szok !!!
:(
:( 07.04.2021, 20:55
Ta pani to siedzi cicho, bo mąż już w Szczecinie ustawiony.
Zorganizujmy Strajk w Ich Obronie!!
Zorganizujmy Strajk w Ich Obronie!! 07.04.2021, 10:42

W Power Plant jest ogłoszone ""Pogotowie Strajkowe""
Czy zna ktoś TELEFON na POGOTOWIE STRAJKOWE??

Pytam się gdzie są protestanci ze strajku bab, ci z piorunami na maseczkach, lampartem i okrzykami:
Wypier***ać , Jeb*ać *i* , Zatrzymamy Dobrą Zmianę , Zatrzymamy Państwo itd itp i tak bez końca nie widać ... .
Pytam się gdzie są??
do pisiego synka
do pisiego synka 07.04.2021, 13:09
pisi synku - "protesty bab" pod krzyżem smoleńskim niech cię bronią - a niby czemu pisi synku mają protestować?
Dawno to było, jak fetowano pisich przywódców w dolnej? Widać pisi robią, co uzgodnili...
qwerty
qwerty 07.04.2021, 11:56
nie ma i nie bedzie! do prawdziwej roboty a nie *** w stolek 8h

Pozostałe