Architekt Gryfina Katarzyna Krasowska wyróżniona nagrodą

  • 07.04.2021, 11:04
  • Mateusz Lipka, rzecznik prasowy ZUT
Architekt Gryfina Katarzyna Krasowska wyróżniona nagrodą dr inż. arch. Katarzyna Krasowska
Znamy laureatów konkursu na najlepsze prace doktorskie napisane w 2020 roku. Wśród wyróżnionych znalazła się dr inż. arch. Katarzyna Krasowska.

Prodziekan ds. organizacji i rozwoju Wydziału Architektury ZUT - dr inż. arch. Katarzyna Krasowska, otrzymała tytuł laureata konkursu o Nagrodę Ministra Rozwoju za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania
i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

Rozprawa doktorska pt. „Rozwój zrównoważony małych miast Pomorza Zachodniego po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej” została napisana pod kierunkiem prof. Zbigniewa Paszkowskiego.

-W swojej pracy poszukiwałam metody, która w uporządkowany sposób pozwoli dokonać oceny zmian rozwojowych zachodzących w przestrzeni miast, na przykładzie wybranych małych miast Pomorza Zachodniego – tłumaczy dr Katarzyna Krasowska.

Monitorowanie zmian funkcjonalno-przestrzennych zachodzących w niewielkich ośrodkach osadniczych, może być kluczowym elementem do trafnej diagnozy bieżących problemów małych miejscowości.

-Zaprojektowałam model monitorowania miast dostosowany do możliwości pozyskania danych na poziomie gminy. Ma on charakter uniwersalny, może stanowić narzędzie wsparcia budowania strategii rozwoju miast małych, średnich i dużych – dodaje.

Dr Krasowska jest nauczycielem akademickim na Wydziale Architektury ZUT. Prowadzi zajęcia dotyczące rewitalizacji miast, ochrony i konserwacji oraz zagadnień społecznych w architekturze.

-Staram się cały czas rozwijać. Pracę naukową łączę z praktyką, ponieważ oprócz prowadzenia zajęć na uczelni pracuję jako architekt miejski Miasta Gryfino. W swoich pracach badawczych rozwiązuję różnorodne problemy związane z rozwojem i rewitalizacją miast. Obecnie prowadzę badania dotyczące społecznych aspektów kształtowania przestrzeni miast, dostępności miejskiej oraz rozwoju idei Human Smart City w Polsce – mówi dr Krasowska.

Otrzymana nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem oraz motywacją do dalszego rozwoju. Jest również dowodem na to, że doświadczenie realizacyjne w takich dziedzinach jak architektura, urbanistyka i planowanie przestrzenne jest nieodłącznym elementem do stworzenia wartościowego opracowania naukowego – dodaje.

 

Mateusz Lipka, rzecznik prasowy ZUT

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ola
ola 08.04.2021, 17:24
,,oceny zmian rozwojowych zachodzących w przestrzeni miast" - czy to ktoś wykorzysta? Kolejna praca widmo - jak doktorat Paszkowskiego o Kazimierzu Krakowskim.
Observatore
Observatore 08.04.2021, 13:35
Gratulacje i dajcie tej Pani pracować wreszcie, bo dopiero zaczyna, a tu takie okropne wpisy nieudaczników
Analityk
Analityk 08.04.2021, 06:55
Jaka gmina i władzia, taka architekt miasta.
Tytuły, nagrody, tylko nic z tego nie wynika dla mieszkańców.
Moim zdaniem, mimo że to może i ambitna dziewczyna i coś potrafi, to wstyd bo nic nie robi dla gminy.
Kobieto zwolnij się z tej gminy i nie utożsamiaj się z tym zakładem pracy, jeżeli zależy Tobie na resztkach przyzwoitości. Nie bądź pazerna, masz pracę i tytuły, poradzisz sobie bez tego bałaganu. Bo już zapisujesz się w historii Gryfina w kategorii zasłużeni za nic robienie.
Prośba do pani dr .inż .arch .zatrudnionej w umig Gryfino , mieszkańcy…
Prośba do pani dr .inż .arch .zatrudnionej w umig Gryfino , mieszkańcy chcą wychodka ! 07.04.2021, 19:57
Czytałam ten nadintelektualny bełkot trzy razy , z którego nic nie wynika , litości , nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób można zasugerować pani dr inż arch , że w mieście potrzebny jest chociaż jeden wychodek , aby mieszkańcy pod pozorem spaceru ,przymuszeni nie załatwiali się w krzakach
studium dla znajomych królika
studium dla znajomych królika 07.04.2021, 19:14
Nie pomogą doktoraty kiedy człowiek niekumaty :-(
Elka
Elka 07.04.2021, 18:21
Nagroda nagrodą, ale co konkretnie ta pani architekt zrobiła dla miasta?
budżet
budżet 07.04.2021, 19:14
Kasę bierze
obiektywnie
obiektywnie 07.04.2021, 18:26
Dla miasta to raczej same minusy.
rozczarowany
rozczarowany 07.04.2021, 17:49
Pani architekt jest dobrym teoretykiem,a nie praktykiem Jako architekt miejski szału nie ma. Był a czy jeszcze jest super parking zaprojektowany dla osób niepełnosprawnych przy dworcu PKP od ul. Sprzymierzonych, żeby zaparkować trzeba byłoby najpierw przejechać posadzone drzewka.
schody pana em...
schody pana em... 07.04.2021, 18:15
Widzisz - bo to parking dla helikopterów... A parking przy mauzoleum - gdzie zapomnieli zrobić wyjazdu na Niepodległości - co skutkuje dewastacją przestrzeni publicznej parku miejskiego?
pkiko
pkiko 07.04.2021, 16:45
Czarno- białe zdjęcia daje się jak ktoś umarł!
spełniający życzenia
spełniający życzenia 08.04.2021, 00:18
Sama sobie takie zażyczyła.
?
? 07.04.2021, 18:16
mało architektury w Gryfinie?
zasmucona
zasmucona 07.04.2021, 16:09
Szkoda, że Gryfino na tym nie skorzystało.
Andrzej
Andrzej 07.04.2021, 16:05
Gratulacje!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.04.2021, 15:25
Pani Kasia popisala sie przy Studium . Fachowiec az pożal się Boże......
ten teges
ten teges 07.04.2021, 15:40
No właśnie - naukowiec, wykładowca akademicki - poparł i zmiany i tryb ich wprowadzania? Trochę nie ten teges - w świetle uchylenia przez wojewodę...
bred
bred 07.04.2021, 15:50
A podpisała się? A jak podpisała to czytała co podpisywała?
nie wiem, co gorsze...
nie wiem, co gorsze... 07.04.2021, 20:03
Wiesz - jeśli architekt miejski nie miała wpływu na studium - to po co takie stanowisko?
50 groszy  / za metr
50 groszy / za metr 07.04.2021, 15:08
Czy to Pani wymyśliła NIEŚCISŁOŚC z działkami ??? No tymi jako wiocha , na miejskie ??? No wie pani , STUDIUM TKM - u
***
*** 07.04.2021, 13:22

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

cóż...
cóż... 07.04.2021, 13:07
A czy pani architekt załączyła swoją opinię co do studium, czy nikt nie pytał ani ona nie czuła potrzeby?
Czy likwidacja terenów budowlanych przy granicy z miastem wojewódzkim to dobry krok?
To jedno z pytań, które mi się nasunęło po dowiedzeniu się, że W GRYFINIE JEST ARCHITEKT MIEJSKI...
zdziwiony
zdziwiony 07.04.2021, 12:53
Ta pani dr inż.architekt Krasowska jest architektem miejskim miasta Gryfina ? Trudno uwierzyć. Chyba,że mocno N I E D O W I D Z I
Taka prawda
Taka prawda 07.04.2021, 19:02
Dowidzi jak na konto pieniądze wpływają, tym bardziej że nie trzeba nic robić, no bo taki ład że HOhohoho
cóż... w każdym razie gratulacje...
cóż... w każdym razie gratulacje... 07.04.2021, 13:05
Cóż, jak napisała "oprócz innych zajęć" - może po prostu na Gryfino czasu nie starcza. Może jest z częstotliwością podobną jak burmistrz?
mauzoleum w parku
mauzoleum w parku 07.04.2021, 12:22
Ile trzeba mieć doktoratów aby dostrzec potrzebę budowania kilku poziomowych parkingowców w centrach miast?
Bbb
Bbb 07.04.2021, 12:14
Pani architekt miejski, której zdania na temat studium nikt nie slyszał. Gmina nic nie buduje w mieście, powiększenie granic miasta, plany zagospodarowania i studium warte funta kłakow. W miescie bałagan. O uchwale krajobrazowej to nawet się nie wspomina. To po co ona tam siedzi? Doktorat w spokoju pisać? Zbyt wielu znajomych królika w umigu!
Vatzlav
Vatzlav 07.04.2021, 17:57
JAKIE OSIĄGNIĘCIA MA KOLEGA Z POKOJU, plastyk miejski ?
Gratulacje i niedowierzanie
Gratulacje i niedowierzanie 07.04.2021, 11:36
Brawo dla pani architekt za nagrodę i oczy przecieram z niedowierzania kiedy ta pani znajduje czas na pracę w urzędzie. Coś tu nie pasuje. Wykłady i praca urzednika nie kolidują czasowo?

Pozostałe