Kombinacje w sprawie studium. Romanicz: burmistrz poluje na radnego

  • 07.04.2021, 20:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kombinacje w sprawie studium. Romanicz: burmistrz poluje na radnego
Mieczysław Sawaryn, mimo uwag wojewody i odrzucenia przez radnych propozycji oddania sprawy do sądu, z uporem dąży do „klepnięcia” wadliwego - także zdaniem wielu mieszkańców - studium. Tuż przed świętami, jakby chcąc odwrócić uwagę, podjął decyzję o ponownym wyłożeniu studium do dyskusji publicznej.

Mieczysław Sawaryn zagrał va bank – napisał w ostatnim wydaniu 7 Dni Gryfina redaktor Ryszard Kwapisz, oceniając próbę przeforsowania studium. Zwłaszcza, że studium daje możliwość burmistrzowi z terenów pod lasem zrobić działki budowlane. Zyskuje też wiceburmistrz (Tomasz Miler odpowiedzialny za przygotowanie dokumentu) wraz ze współwłaścicielami działki na terenie przyłączonym do Gryfina. Tracą za to np. dziesiątki właścicieli nieruchomości, którzy zgłaszali swoje sprzeciwy, ale w większości nieprzyjęte przez autorów studium.

Co na ten temat sądzi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie Piotr Romanicz, główny krytyk studium w obecnej formie? Oto jego stanowisko:

Trzecie już wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gryfino, pomimo dotychczasowego negatywnego odbioru społecznego, dużych zastrzeżeń i wątpliwości połowy Rady Miejskiej oraz negatywnej oceny wojewody zachodniopomorskiego, wskazuje na wielką determinację burmistrza w doprowadzeniu do formalnego przyjęcia tego dokumentu. Szczerze mówiąc ta determinacja burmistrza mnie już nie dziwi. Wręcz przeciwnie – z każdym krokiem burmistrza zmierzającym do przyjęcia studium w obecnym kształcie nabieram przekonania, że determinacja będzie coraz większa.

Polowanie na jednego, jedynego radnego, który zdecyduje się zmienić swoje dotychczasowe negatywne zdanie na temat projektu studium zostało tym samym ponownie rozpoczęte. Pozostaje retoryczne pytanie: jakiego kalibru argumenty będą amunicją pozwalającą złowić takiego jedynego radnego, którego głos przeważy głosy radnych w ciemno popierających burmistrza? Alternatywną wersją polowania będzie zapewne polowanie na sytuację, w której będzie wiadomo z wyprzedzeniem, że jeden radny nie będzie obecny na sesji z powodów czy to zawodowych, czy zdrowotnych, czy też urlopowych. Tym bardziej, że termin zgłaszania ewentualnych uwag określono na 1 czerwca br., więc zanosi się na głosowania wakacyjne.

 

Być może przypadkowym „ułatwieniem” mieszkańcom wglądu do projektu zmiany studium jest to, że obwieszczenie o trzecim wyłożeniu studium ogłoszono bezpośrednio przed Wielkanocą w piątek 2 kwietnia, z możliwością obejrzenia studium w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy od 11 kwietnia. Jeśli jednak spojrzymy na stronę główną Biuletynu Informacji Publicznej, to przeczytamy, że od dnia 29 marca 2021 r. do odwołania biura Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie są zamknięte dla interesantów. Oznacza to, że Urząd nadal pracuje, lecz interesanci są obsługiwani przez internet i telefonicznie. Gdyby ktoś jednak chciał przejrzeć projekt studium przez internet, to w obwieszczeniu zamieszczonym w BIP o trzecim wyłożeniu do wglądu, znajdziemy link do projektu studium. Niestety prowadzi on do… strony głównej BIP. Jeśli mimo tego uparcie będziemy chcieli znaleźć projekt studium w wersji elektronicznej, to możemy próbować go znaleźć przez wyszukiwarkę umieszczoną w prawym górnym rogu Biuletynu Informacji Publicznej. Tyle, że od razu musimy ugryźć się w język, żeby stojącym obok nas nie spuchły uszy po tym co usłyszą.

 

Jest jeszcze jedna sprawa, która wiąże się z projektem nowego studium. Sięgając wstecz – w lutym 2019 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po rozstrzygniętym przetargu podpisała umowę na następujące zadanie: „Wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z dokumentacją związaną z rozpoznaniem podłoża gruntowego dla zadania pn.: Budowa drogi krajowej nr 31 na odcinku w. Radziszewo A6/31 (z węzłem) – Gryfino”. Wykonawca od podpisania umowy miał 27 miesięcy na realizację zadania. Jak łatwo policzyć, przedmiotowa dokumentacja w czerwcu 2021 roku winna być już gotowa. W międzyczasie (w styczniu 2021 r.) GDDKiA złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy drogi krajowej 31 na odcinku Radziszewo – Gryfino z 5 wariantami przebiegu do rozpatrzenia. Oczywiście trzeba się cieszyć, bo obecny Rząd RP dotrzymuje słowa i konsekwentnie realizuje inwestycje. Ale jak to się ma do naszego projektu nowego studium? Otóż tak, że uwagi do studium należy składać do 1 czerwca. Tym samym docelowego przebiegu nowej drogi krajowej nr 31 Gryfino-Radziszewo nie będzie w nowym studium Gminy Gryfino, mimo iż w momencie poddania studium pod głosowanie, przebieg ten będzie już znany. A na temat tego jak docelowy przebieg obwodnicy miasta Gryfina zdeterminował kształt projektu studium to mieszkańcy naszej gminy już mają zdanie wyrobione.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (128)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SŁÓŻBY LOZE LIONS CLABY I SZCZEŚ BOZE HA HA AH
SŁÓŻBY LOZE LIONS CLABY I SZCZEŚ BOZE HA HA AH 11.04.2021, 14:11
chyba nie sadzicie że mnietek i ekipa sa tam z potrzeby ALTRUIZMU ha ah ah i chcą dobrze dla mieszkańców gminy SANHEDRYN MIEJSCOWY ICH WYSTAWIŁ Z UBEKAMI I ESBEKAMI ORAZ WOJSKÓWKA W TLE TO TAŃCZA JAK IM GRAJĄ HA AH AH
Top gorących tematów
Top gorących tematów 11.04.2021, 11:20
Wciąż to gorący temat
były znajomy
były znajomy 11.04.2021, 11:54
Gorący temat ,bo jest wiele niejasności. A przed wyborami słyszałem,że ma być transparentnie i uczciwie...to jak to jest z tobą Mietku?
buhaha
buhaha 11.04.2021, 12:39
Transparentnie? Uczciwie? Bo buhaha
ALE KABARET
ALE KABARET 10.04.2021, 23:38
wiecie jak ja to widzę ha ah ah szajka koryciarzy powiatowo gminnych pokłóciła sie o kasę eliminując konkurencje w postaci zwykłych właścicieli działek nakupili se działek wzdłuż tej koncepcyjnej drogi wiedza gdzie będa zjazdy może ktoś planuje cpn zajazd itd a to sa juz miliony ha ha ah dla mniejszej kasy potrafą wykończyć a dla takiej to bez wachania tak działa tzw"spółdzielnia" tego PGRU HA HA AH PUZIK OSRANY TERAZ ROMANICZ HA AH AH
może masz rację...
może masz rację... 11.04.2021, 08:47
I dlatego Puzik powinien być "przepytany" kto naciskał i jak, żeby głosował wbrew własnej woli i woli klubu!
A lista właścicieli działek - właśnie szczególnie tych, co jak mówisz "cudownie" usytuowanych przy "koncepcyjnych" zjazdach z obwodnicy - jest wręcz konieczna!
I daty wykupu tych pól od starszych mieszkańców i ich spadkobierców.
Pozbywali się pól za cenę ziemi ornej - a nagle cudownie stały się gruntami budowlanymi w mieście...
Ciekawe, czy tuż przed upublicznieniem prac nad tym "studium" nie było rzutu "pałających miłością" do pól pod Gryfiniem - wtajemniczonych, którzy mieli wiedzę, której mieć nie powinni!

Oczywiście to tylko przypuszczenia - jednak bez ujawnienia i zbadania - trudno pozbyć się wrażenia - że ajwaj ma rację...
trucizna  plus
trucizna plus 11.04.2021, 10:38
i na co zeszli ci mieszkańcy i spadkobiercy bo ta "spółdzielnia" likwiduje ludzi co maja działki im potrzebne i nie przychylnych jak pisze "nowiczok' i kolidujących z ich interesami
dziwne
dziwne 11.04.2021, 11:30
Naprawdę? To poważny zarzut, stawiasz, "trucizno" - obyś się mylił(a)...
Ale dziwnie się robi wokół tego studium i interesów...
Robert
Robert 11.04.2021, 12:44
Poważny zarzut i mało szczegółów.
a skąd szczegóły?
a skąd szczegóły? 11.04.2021, 13:17
Poważny - ale tu naprawdę jest wiele niedomówień - lista właścicieli nieruchomości co się z pól miastem stały wiele by wyjaśniła...
???
??? 11.04.2021, 10:59
co truzicno?
nowiczok ma rację
nowiczok ma rację 11.04.2021, 11:31
nowiczok https://www.google.com/url?sa=…
dziwne
dziwne 11.04.2021, 11:31
Po prostu trzeba wyjaśnić, jak to jest, że radny mówi publicznie że zmuszono go do głosowania i "ma nadzieję, że jego głos nie przeważy" - i zapada cisza!
Człowiekowi być może grożono - a nikt nie dąży do wyjaśnienia?
Już pomijam kwestię, że takie głosowanie z zastraszaniem radnych to zdaje się prokurator z urzędu powinien wyjaśniać...
stoik
stoik 10.04.2021, 23:40
Sugerujesz jakieś interesy przy stoliku brydżowym? Kto z kim?
popytaj w miejscowej parafi
popytaj w miejscowej parafi 11.04.2021, 10:11
szkoda że ks kozlowski sie wychustał znał "spółdzielnie " od zakrysti ha ha ah
stolik
stolik 11.04.2021, 09:17
Jak będzie grał Mnietek, to przed grą zrób mu rewizję osobistą.....
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 10.04.2021, 23:22
milerek niech powie czy bierze od sprzedanej działki z biur nieruchomosci ha ha ah prowizję ha ha ah za ten plan co go pocił 4 lata ha ah ah pajac ha ha ah i jak duża jest ta "spółdzielnia"
nieruchomości
nieruchomości 10.04.2021, 23:39
Nie wiem ale wiem z kim ma działkę na polach przyłączonych do miasta.
TEZ MI NOWINA HA HA HA
TEZ MI NOWINA HA HA HA 10.04.2021, 23:41
Z WIECZORKIEM HA HA AH
bystry
bystry 10.04.2021, 23:52
Przecież współwłaścicieli tam jest podobno 4.
KABARET
KABARET 11.04.2021, 00:02
PODOBNO POKŁÓCILI SIE O DROGE DOJAZDOWA DO WIECZORKA DZIAŁKI PODOBNO HA AH AH JAK ZYD Z ZYDEM
sowa
sowa 11.04.2021, 00:16
Kto z kim się pokłócił?
były kolega
były kolega 10.04.2021, 22:29
Sawarynie, piszę do ciebie pomału bo wiem że pomału czytasz. Wytłumacz mi proszę jak po skargach mieszkańców, uwagach wojewody i przegranym głosowaniu chcesz te brednie w Studium przegłosować.
cóż...
cóż... 10.04.2021, 23:07
Puzik się już nie naciskał - ale może się uda - z nim albo z kim innym?
Milczenie w sprawie tych nacisków jest dziwne - przecież to, co publicznie mówił radny - powinno być wyjaśnione - kto naciskał i czym?
DURZY KALIBER   HA HA AH  SPRAWY HA AH AH KABARET
DURZY KALIBER HA HA AH SPRAWY HA AH AH KABARET 10.04.2021, 20:37
MNIETEK JAKO MYŚLIWY WYCZUŁ JELENIA I POLUJE HA HA AH 30-06 NA JELENIE
taka przestroga
taka przestroga 10.04.2021, 21:33
Ty lepiej uważaj bo myśliwy może stać się zwierzyną.
naganka
naganka 10.04.2021, 22:41
chyba nosi kamizelkę kuloodporna ha ah ah
cwancyk plus
cwancyk plus 10.04.2021, 21:53
JA NA CO NIE MAM TAM DZIAŁEK HA HA AH po 8 zeta za metr ha ha ah na binowie też po 048 groszy za metr
powiązania
powiązania 10.04.2021, 20:25
https://www.kingnieruchomosci.…
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 10.04.2021, 22:34
biura nieruchomosci sie żrą twoim zdaniem ha ha ah jak wieczorek tez ma te sama działke wystawiona na sprzedaż w bartkowie co te wyzej biuro ha ha ah i też plan mnietka to obejmuje ha ha ah kabaret działka koło mojej ha ah ah https://www.kingnieruchomosci.… https://gryfino.nieruchomosci.… własnie nowy plan obejmuje te działke rolną ha ha ah
nie kojarzę
nie kojarzę 10.04.2021, 21:32
A to powiązania z czym czy kim , przepraszam.
szok i niedowierzanie
szok i niedowierzanie 10.04.2021, 21:29
Czy ta działka co została wpisana do szybkiego studium?
powiazania
powiazania 10.04.2021, 20:00
https://www.kingnieruchomosci.…
tylko pytam
tylko pytam 10.04.2021, 21:44
To chodzi o ta słynną działkę pod lasem?
hah
hah 10.04.2021, 23:41
Ciekawe namiary.
nie rozumiem
nie rozumiem 10.04.2021, 23:51
No tak, ale co one znaczą?
Włodek
Włodek 10.04.2021, 17:03
Zastanawiające że burmistrzowi tak zależy na tym krytykowanym studium. Wydaje mi się, że jeszcze nie wszytko wypłynęło.
grubo...
grubo... 10.04.2021, 17:49
Dlatego tak panicznie boją się, żeby Puzik nie zaczął mówić kto i jak go "naciskał" - wydaje mi się, że nie te działeczki, o których wiemy chodziło...
do rzeczy
do rzeczy 10.04.2021, 21:32
A o które działaeczkim kaman?
no no
no no 10.04.2021, 19:21
Myślisz że mają Pietra?
sierściuch
sierściuch 09.04.2021, 22:20
Sawaryn liczy na drapane.
Pyrć
Pyrć 10.04.2021, 21:45
Być może że jakiś nowy radny go wesprze.
radniak
radniak 11.04.2021, 09:27
Pyrć Pewnie Wisińska, bo to taka szemrana babcia
Gordon
Gordon 11.04.2021, 10:31
Pani Wisińska jednak głosuje godnie jak widac. Nigdy by wstydu swojej wiosce nie przyniosła.
radniak
radniak 11.04.2021, 12:07
A to ciekawe od kiedy zachowuje się godnie.... no ale w tym wieku to demencja
stop!!!
stop!!! 08.04.2021, 19:54
Puzik, który mówił publicznie, że głosuje wbrew sobie "mam nadzieję, że mój głos nie przeważy" - czy jakoś tak - zdobędzie się na odwagę i nie pozwoli osobom, które wywierały na niego "naciski" być bezkarnymi!!!

Bo skoro głosował wbrew sobie, wbrew własnemu klubowi i wbrew logice - to nie może być pobłażania!

Ludzie - czekacie na tragedię? Skoro dzisiaj zastraszają radnego - i panuje zmowa milczenia - ponadpartyjna - to co będzie jutro?

Jak w Rosji? Nowiczoki? Albo inne "choroby"?
Bbb
Bbb 08.04.2021, 21:35
A on ubezwłasnowolniony jest? Gdyby był realny problem, to już platformiane tvn albo wybiórcza miały doskonały materiał. Mi się wydaje, że on po pristu tak zagłosował jak chciał, tyle że tłumaczenie się z tego wymknęło się spod logicznej kontroli. A przed kolejnym głosowaniem chyba miał poważną rozmowę w swoim klubie W końcu dyrektora szkoły powiatowej bez poparcia rządzących powiatem trudno wybrać na kolejną kadencję. Moim zdaniem to nadmuchany balonik z tymi naciskami. Swiadczący o niedojrzałości politycznej i nieudolnie ja tuszujący.
nowiczok
nowiczok 09.04.2021, 14:15
Puzik balonik? Ale w takim razie ktoś z igłą przy nim stał - mówił wyraźnie, że nie chciał tak głosować - więc trzeba to wyjaśnić i tyle.
Nie może być tak, że ktoś "naciska" radnego żeby głosował niezgodnie z rozumem i wolą mieszkańców (i jak się okazuje - za wadliwym projektem) - i nikt nie próbuje nawet powstrzymać "naciskaczy"...
uważam, że
uważam, że 08.04.2021, 23:44
A ja uważam, że trzeba zbadać, dlaczego tak cichutko się zrobiło - czym "naciskali"! A co do niedojrzałości - to owszem - jak się boi - to niech składa rezygnację - albo zgłasza czyny karalne!!!!
ja
ja 09.04.2021, 09:21
Romanicz i kwapisz w jednym szeregu ..czyli PIS +7 dg
do ja
do ja 11.04.2021, 09:29
A co to takie dziwne ? Przecież wł gazety 7 dni ,to zwolennik PIS
do sawaryniarza - ale ci tłuszcz załał mózg...
do sawaryniarza - ale ci tłuszcz załał mózg... 09.04.2021, 11:12
A dyrektorem "dojnej" - pierwszym "spadochroniarzem" za pierwszego pisu kto został? A we władzach koncernu siedzi z polecenia SLD?
Pikuś
Pikuś 08.04.2021, 18:02
Przecież za te działki co tak brzydko pachną wzięto już zaliczki. Sprawa studium miała być tylko formalnością łatwą do przepchnięcia. Jeżeli studium nie wypali trzeba będzie kasę zwrócić i to podwójnie....
Wróżbita Maciej
Wróżbita Maciej 08.04.2021, 18:26
Pikuś ty od dawna zajmujesz się wróżeniem z fusów tylko że żadna twoja wróżba jak do tej pory się nie sprawdziła. Wiesz co ja słyszałem na twój temat? Nie chciałbyś wiedzieć bo internet by oszalał 🤭🤭🤣
Pikuś
Pikuś 08.04.2021, 19:25
Dawaj śmiało. Nie oszalał internet po burmistrzu nie oszaleje po Pikusiu. Najwyżej zrobisz z siebie idiotę.
:)
:) 08.04.2021, 19:38
może napisze w gazecie będąc w pracy opłacanej z gminnych pieniędzy?
Pikuś
Pikuś 08.04.2021, 20:04
Ten wróżbita to ten pajac z gazety? Ten z odstającymi uszami i płaską potylicą? 😂😂😂😂😂🤪
nie wiem
nie wiem 08.04.2021, 20:07
Pikus kogo masz na myśli?
Pikuś
Pikuś 08.04.2021, 20:20
Tam wszyscy tacy że ciężko znaleźć wróżbitę po rysopisie ?
:p
:p 08.04.2021, 20:52
W sumie, Pikuś właściwie to masz rację - Einsteinów to tam nie widać...
Maria
Maria 08.04.2021, 17:32
Groteskę i szaleństwo w tym działaniu burmistrza widać aż nadto.
cba
cba 08.04.2021, 17:27
Tu jest skrzyżowanie dróg i historii, tu wydarzyć by się mogło wszystko, ale musiałby tu ktoś najpierw przyjechać.
okup sie na wypadek śmierci w PZU
okup sie na wypadek śmierci w PZU 08.04.2021, 16:11
Radna Witowska opuściła sesję. Chyba się bardzo boi.
sołtys
sołtys 08.04.2021, 16:49
Straszny był na nią atak. Sam Sawaryn i jego pieski kąsały dotkliwie.
polownik
polownik 08.04.2021, 15:48
Burmistrz Sawaryn w tej sprawie najwyraźniej zgubił kontakt z rzeczywistością.
jarek zawsze dziewica
jarek zawsze dziewica 08.04.2021, 15:41
doszły mnie słuchy ze robią (...) za metr ha ah ah
pens
pens 08.04.2021, 15:47
Ale kto i za ile? Jeszcze wtedy gdy robili studium?
8 zł / za metr Milerów
8 zł / za metr Milerów 08.04.2021, 14:47
Przepraszam za to że głosowałem na Mietka !!!!!!!! PRZEPRASZAM !!!!!! Nigdy więcej !!!!!!! Ja naprawdę przepraszam !!! Przepraszam !!!
Kamil . M.
Kamil . M. 08.04.2021, 15:44
Brawo !!!!!!!!!!!!
TKM
TKM 08.04.2021, 15:46
Brawo My!
Szukający prawdy
Szukający prawdy 08.04.2021, 14:34
Proszę o konkretne wyjaśnienie na przykładach, kto z władz gminy lub radnych miałby korzyść na uchwaleniu tego studium. Proszę nie pisać głupich komentarzy tylko wypunktować np. ten zyska bo jego działka była taka a będzie taka. Punkt po punkcie.
do głupiego komentarza z 14.34 - podaj listę, to powiemy...
do głupiego komentarza z 14.34 - podaj listę, to powiemy... 08.04.2021, 19:40
Jak Sawaryn ujawni właścicieli działek - tych miłośników pól (z datami przejęcia) co się stały miastem - to będzie można sprawdzić - kto z kim...
bejt
bejt 08.04.2021, 19:44
do 19.40: Czy chodzi o to do czego zobowiazali burmistrza radni podczas sesji?
...
... 08.04.2021, 19:55
To będzie ciekawe... Jeśli okaże się, że duży ruch zrobił się tuż przed podjęciem prac przez gminę nad studium...
leniu sam poszukaj
leniu sam poszukaj 08.04.2021, 15:34
Szukający guza przecież były na ten temat artykuły a ty głupa rżniesz?
???
??? 08.04.2021, 13:18
Wykładają 11 kwietnia? To w dzień wolny wyłożą i liczą się terminy ??? Tak można???
Data
Data 08.04.2021, 15:29
Wykladają od 12 kwietnia. Jakaś pomylka w tekscie. Sprawdziłem. Ale to i tak nic nie zmienia bo przez covid urząd zamknięty dla mieszkańców.

Pozostałe