Produkty UPFIELD nie zawierają tłuszczów trans - margaryny Rama, Flora, Flora ProActiv, Delma, Kasia

  • 08.04.2021, 11:31
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Produkty UPFIELD nie zawierają tłuszczów trans - margaryny Rama, Flora, Flora ProActiv, Delma, Kasia
Nawiązując do publikacji informujących o wejściu w życie rozporządzenia 649 dotyczącego ograniczenia zawartości izomerów trans kwasów tłuszczowych w żywności (tzw. tłuszczów „trans”), chcemy poinformować, że produkty Upfield nie zawierają częściowo utwardzonych/częściowo uwodornionych olejów roślinnych, będących źródłem izomerów trans (nie zawierają tłuszczów trans). Tłuszcze trans wyeliminowaliśmy z naszych produktów już w połowie lat 90. ubiegłego wieku, dlatego produkty Upfield spełniają powyższe rozporządzenie od dawna.

Szkodliwych tłuszczów trans nie znajdziemy więc w margarynach miękkich marek – Rama, Flora, Flora ProActiv, Delma, ani w kostce Kasia, która jest produktem przeznaczonym do pieczenia, zaliczanym do kategorii tzw. margaryn twardych / kostkowych.

Izomery trans kwasów tłuszczowych (w uproszczeniu – tłuszcze „trans”) stanowią szczególny rodzaj nienasyconych kwasów tłuszczowych. W naszej diecie mogą pochodzić z dwóch źródeł – występując w produktach pochodzenia zwierzęcego (mięso i nabiał) lub powstając w sposób przemysłowy w procesie częściowego uwodornienia/utwardzania płynnych olejów roślinnych.

Naturalne tłuszcze trans znajdziemy w produktach pochodzenia zwierzęcego, m.in. mięsie zwierząt przeżuwających, np. wołowinie, mleku krowim, owczym, kozim, serach czy maśle, w którym stanowią nawet ok. 3-4% wszystkich tłuszczów. Drugi typ – przemysłowe tłuszcze trans – powstają w procesie częściowego uwodornienia/utwardzania płynnych olejów roślinnych.

Od 2 kwietnia 2021 roku maksymalna dopuszczalna zawartość przemysłowych tłuszczów trans w produktach spożywczych wyniesie 2g na 100g tłuszczu. Po tym terminie nie będzie można wprowadzać do obrotu żywności, w której limit ten jest przekroczony. Dlatego niektóre produkty gotowe, wyroby cukiernicze, słodycze mogą zniknąć z rynku, a niektóre zmienią swój skład. Rozporządzenie nie obejmuje produktów odzwierzęcych, czyli mięsa i nabiału, które będą niezmiennie dostępne, a które stanowią źródło naturalnie występujących tłuszczów trans w żywności.

Anna Trela
pr manager
Upfield
 
O przemysłowych tłuszczach trans w produktach żywnościowych napisaliśmy ostatnio tutaj:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gospodyni
gospodyni 08.04.2021, 15:56
Stosuje od dawna kasię poniewaz nie zawiera konserwantów.
Ekspert
Ekspert 08.04.2021, 12:04

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

wykrywacz
wykrywacz 08.04.2021, 12:59
To fake news!

Pozostałe