Enea partnerem Roku Lema

  • 11.04.2021, 14:02
  • dost.
Enea partnerem Roku Lema 1973_with_pegaz_copyright_boleslaw_lutoslawski
Rok 2021, w którym przypada 100. rocznica urodzin autora „Solarisa”, został ogłoszony Rokiem Lema. W całym kraju planowanych jest wiele działań i akcji nawiązujących do dziedzictwa literackiego wybitnego pisarza, a także projektów budujących i zwiększających kompetencje cyfrowe społeczeństwa. W obchody Roku Lema włączyła się Enea, która została partnerem tego niezwykłego wydarzenia.

Energetyka staje się obszarem transformacji. Branża podejmuje ważne kroki rozwojowe dla środowiska i człowieka w globalnym ujęciu. Dzisiejsze decyzje będą miały wpływ na to, jakie miejsce we wszechświecie zajmie ludzkość, w jakiej kondycji będzie nasza planeta i jak będzie się rozwijała nasza cywilizacja – podkreśla Paweł Szczeszek, prezes Enei. – Wybitny twórca literatury fantastyczno-naukowej miał niezwykłe wyczucie współczesności. Dziś energetyka dogania futurystyczne wizje, proponując odbiorcom energię pozyskiwaną ze źródeł natury, magazyny energii czy ładowanie pojazdów jak rowery, hulajnogi i samochody z domowego gniazdka – dodaje Paweł Szczeszek.

W Roku Lema Grupa Enea zaangażuje się w wydarzenia i projekty z zakresu kultury, technologii i nauki. Między innymi prowadzony przez Fundację Enea projekt „Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie”, poza zajęciami dla seniorów z zakresu świadomości konsumenckiej, bezpieczeństwa przeciwpożarowego i pierwszej pomocy, zostanie wzbogacony o blok tematyczny dotyczący cyberbezpieczeństwa. Enea będzie również partnerem Instytutu Lema w najważniejszym projekcie w zakresie edukacji cyfrowej pn. „Ogarnij hejt”. Jego celem jest walka z cyberprzemocą w polskich szkołach. Rekrutacja szkół do projektu rozpocznie się już 12 kwietnia.

Bardzo cieszymy się, że Enea dołącza do grona partnerów Instytutu w ramach Roku Lema. To dla nas wyjątkowy czas pełny projektów z zakresu kultury, technologii i nauki. Bo taki będzie ten rok – łączący działania z różnych, pozornie odległych od siebie dziedzin. I taki był też sam Stanisław Lem. Pisał, że „jesteśmy jak na technologicznej krze, która nas unosi, a my nie wiemy dokąd”, zawsze apelował o edukację cyfrową i podnoszenie kompetencji użytkowników technologii. To wspólnie z Eneą zamierzamy robić przez cały ten rok, zaczynając od najważniejszego dla nas projektu, jakim jest „Ogarnij hejt” – mówi dr Maciej Kawecki, prezes zarządu Instytutu Lema.

Luiza Trocka

dost.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zydowskie bajki  lema ha ha ah
zydowskie bajki lema ha ha ah 12.04.2021, 08:34
lem to bajkopisarz tylko idioci sie tym zachwycają ha ha ah tworzył na potrzeby oswieconych trutni ha ah ah i robił wodę z muzgu goją ha ha ah
ajwaja aleluja i na saturna
ajwaja aleluja i na saturna 12.04.2021, 08:29
tesla 120 lat temu miał lepsze rozwiązania samochód elektryczny który juz wtedy jechał 150 km/h ha ha ah a zasieg nieosiagalny dla obecnych pojazdów elektrycznych ha ah ah ale w watykańskim ciemnogrodzie niewolnicy egipscy w tym te zydowskie trutnie z enei myślą ze odkryli amerykę ha ha ah i czesza goi za prund ha ha ah
Najbardziej zacofani w Europie
Najbardziej zacofani w Europie 12.04.2021, 01:28
ENEO, to nie lokomotywy parowe i elektrownie węglowe na parę, podbijały Kosmos kiedy zaczynałem czytać Lema z dobre 50 lat temu a u nas bez zmian . A może jeszcze gorzej.

Pozostałe