Więcej chorych w szpitalach, więcej używanych respiratorów, więcej zgonów

  • 13.04.2021, 10:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Więcej chorych w szpitalach, więcej używanych respiratorów, więcej zgonów
Nowe mutacje koronawirusa sprawiają, że choroba ma coraz cięższy przebieg. Wskazują na to: coraz więcej zajętych łóżek w szpitalach i niepokojące dane o pacjentach. Potrzebnych jest coraz więcej respiratorów. Umiera coraz więcej osób zakażonych lub krótko po wyzdrowieniu. Jest często tak, że odejście jednego pacjenta, to szansa na leczenie nowego chorego. Leczenie pacjenta covidowego to też często zmniejszenie szansy na leczenie innych chorób. W tygodniu na początku tego miesiąca odnotowano prawie 14 tys. zgonów. To tak, jakby w ciągu tygodnia wymarła cała gmina Chojna.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 37 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa (o 21 więcej niż wczoraj). Na szczęście nie zarejestrowano żadnego zgonu.

Wyższy w powiecie gryfińskim jest współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 4,53. W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest nieco ciemniejszym kolorem.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 580

Liczba wykonanych testów: 228 

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 38

W naszym województwie odnotowujemy nieznaczny wzrost zachorowań. Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych 543 zakażenia. Niestety, 4 osoby zmarły na choroby współistniejące i COViD-19.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano nieco wyższą na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 3,21. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone nieco ciemniejszym kolorem.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 13 123

Liczba wykonanych testów: 3343

w tym z wynikiem pozytywnym: 594

W kraju mamy dzisiaj 13 227 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

mazowieckiego (1766),

śląskiego (1666),

dolnośląskiego (1276),

wielkopolskiego (1184),

małopolskiego (1080),

łódzkiego (1073),

lubelskiego (817),

kujawsko-pomorskiego (758),

pomorskiego (614),

zachodniopomorskiego (543),

podkarpackiego (525),

warmińsko-mazurskiego (490),

świętokrzyskiego (487),

lubuskiego (295),

podlaskiego (264),

opolskiego (214).

Zmarły w kraju aż 644 osoby: wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 216 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 428.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa bardzo duża ilość osób, bo aż 34 619 osób (o 629 więcej niż wczoraj), u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (jest 45 726 łóżek przeznaczonych dla takich pacjentów), w tym aż 3 513 jest pod respiratorami, czyli o 30 więcej niż wczoraj (mamy 4 450 respiratorów) – podało Ministerstwo Zdrowia.

Na kwarantannie przebywają 367 577 osób.

W ciągu ostatniej doby wykonano 81 902 testy na koronawirusa.

Łącznie od początku epidemii wykryto w Polsce 2 599 850 przypadków COVID-19. Zmarło 59 126 chorych.

W kraju do tej pory wykonano 7 784 384 szczepienia przeciwko COVID-19 (w tym liczba szczepień 2. dawką 2 113 615) - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lockdown story
lockdown story 14.04.2021, 09:07
Zdecydowana większość restrykcji zostanie przedłużona do 3 maja, do poniedziałku. Jakiekolwiek otwarcie i poluzowanie obostrzeń miałoby nastąpić najwcześniej od 4 maja. Przed majowym weekendem - pod koniec kwietnia - rząd, uwzględniając statystyki dotyczące zachorowań, sytuację w szpitalach, tempo szczepień, podejmie decyzję co do ewentualnego odmrażania niektórych branż - mówi WP osoba związana ze źródłami rządowymi.
marlin
marlin 14.04.2021, 09:16
To kiepsko.
uważam, że
uważam, że 14.04.2021, 10:14
lepiej zdusić teraz niż bez sensu otwierać a potem na wakacje zamykać!
Wczoraj słuchałem hotelarzy - też wolą spokojniejsze wakacje niż dwa dni weekendu a potem kolejne zamknięcie - tym bardziej, że uruchomienie hotelu to także koszty - i nie wszyscy nawet ze względów ekonomicznych na jeden weekend to by zrobili...
Hubert
Hubert 14.04.2021, 10:26
Zdusić zupełnie się nie da, ale poddusić jak najbardziej.
uważam, że
uważam, że 14.04.2021, 10:50
tylko że rząd robi bardziej podduszanie gospodarki - bo wirusowi odpuszcza. Zajętość łóżek i respiratorów ponad 70-80%?
Poziom 50% to nie jest bezpieczny!
Bo jeśli przyjdzie nawet niewielki wzrost od poziomu, gdy tyle łóżek i respiratorów będzie zajętych - marginesu bezpieczeństwa nie będzie!

Więc uważam, że lepiej jeszcze pocierpieć kilka tygodni z gospodarką - mlodzieży i dzieci nie puszczać do szkół do wakacji (można próbować powoli te najmłodsze - ze względu na rodziców - ale województwami - i zobaczyć, czy nie wzrasta) - ale zadbać o gospodarkę - i o spokojne wakacje - dla ludzi - i dla wielu przedsiębiorców, dla których sezon letni to żyć albo nie żyć na cały rok...
trol
trol 14.04.2021, 00:09
Psychopaci nigdy nie przyznają, że to oni są winni doprowadzenia ofiar do sytuacji bez wyjścia. Nigdy nie przyznają, że to oni stworzyli sytuację, w której ofiary cierpią. Zamiast tego, będą wmawiać ofiarom, że to one są winne obecnego stanu rzeczy. Mówią, my chcieliśmy dobrze, ale to wasza wina, bo chcecie jeździć na urlopy, bo chcecie się ze sobą spotykać, bo chcecie obchodzić święta. My chcemy dobrze, ale to wasza wina, że się nie stosujecie. Prowadzi to do sytuacji, w której ofiara zaczyna postrzegać swojego oprawcę jako wybawcę z obecnego stanu rzeczy. Ofiara oczekuje, że oprawca znajdzie jakieś rozwiązanie
racja
racja 14.04.2021, 00:43
taki syndrom sztokholmski trochę...
W sumie - winić Polaków za to, że... słuchali o wirusie w odwrocie, że naśladowali premiera, prezydenta?
Albo ministrów edukacji, którzy w imię (właściwie nie wiadomo czego) koniecznie chcą wpychać dzieci do szkół wbrew doświadczeniom z poprzednich dwóch otwarć szkoły?
Jeszcze rozumiem kwestię zasiłków dla najmłodszych (cyniczne, ale rozumiem) - ale starsze?
Kosztem gospodarki? Zniszczonych wakacji tych dzieci i urlopów?
Wiedza
Wiedza 13.04.2021, 23:43
Boze chron mądrych ludzi bo głupi i tak sa juz straceni
:(
:( 13.04.2021, 23:05
W sumie to nie wiadomo na czym stoimy.
fakty po faktach
fakty po faktach 13.04.2021, 21:09
Prawda jest taka, że to system jest niewydolny. On już nie wytrzymał. Dowodem są nadmiarowe zgony
tym bardziej
tym bardziej 13.04.2021, 21:19
Dlatego należy zrobić wszystko, by "zbić" liczbę zachorowań do minimum - a nie otwierać szkół (nie wiadomo po co) - żeby niszczyć po raz kolejny gospodarkę i psychikę ludzi zamykając wszystko półtora miesiąca po wpuszczeniu dzieci do szkół....
piekiełko
piekiełko 13.04.2021, 21:00
Każdy katolik, który w ciągu ostatniego roku, będąc świadomym objawów typowych dla choroby COVID-19, jednocześnie nie testował się, nie pozostawał w izolacji, nie nosił prawidłowo maski na ustach i nosie, powinien się spowiadać z zabójstwa uważa dr Łasińska-Kowara.

A co z księżmi, którzy narażają siebie i innych?
no tak
no tak 13.04.2021, 21:04
Dokładnie tak. A dla księży coś tam w piekle się znajdzie.
pesymista
pesymista 13.04.2021, 20:35
Pesymistyczna wersja wydarzeń zakłada, że jesienią w dalszym ciągu będziemy mieć dużo osób, które nie chcą albo nie mogą się zaszczepić. Wirus więc dalej będzie krążyć w społeczeństwie, stwarzając ryzyko pojawienia się kolejnych mutacji, które będą uciekały przed odpowiedzią immunologiczną i będą zakażały zarówno ozdrowieńców, jak i osoby, które się zaszczepiły - komentuje prof. Szuster-Ciesielska.
tym bardziej
tym bardziej 13.04.2021, 21:22
W jesieni trzeba będzie prawdopodobnie szykować się na dawkę przyominającą szczepionki - być może na inne warianty - jak z grypą, gdzie co roku się zmienia.
Tym bardziej trzeba zadbać o gospodarkę i oddech dla służby zdrowia - żeby zbijać zachorowania do poziomu jak tylko się da niskiego - i zapewnić ludziom w miarę normalne miesiące letnie - chodzi zarówno o tych, którzy będą mieli urlopy - jak i o tych, którzy będą mogli pracować!!!!
cytat
cytat 13.04.2021, 16:55
Przykład tego widać w Manaus, gdzie obserwuje się już nie tyle kolejną falę zakażeń, tylko właściwie następną epidemię, choć wcześniej nawet 76 proc. populacji tego regionu miało kontakt z koronawirusem. Taki scenariusz niestety może powtórzyć się w każdym innym miejscu na świecie – ostrzega Szuster-Ciesielska
sportsmen
sportsmen 13.04.2021, 15:21
Nie żyje czterokrotna mistrzyni świata. Przegrała walkę z koronawirusem
Na Węgrzech była prawdziwą legendą. W wieku 56 lat - w wyniku powikłań związanych z COVID-19 - zmarła Diana Igaly, multimedalistka mistrzostw świata, mistrzyni olimpijska z Aten.
Antoni
Antoni 13.04.2021, 14:17
Obawiam się że jutro będzie 9 Tupolewow. Mają rozmach pisowskie s.....



elo
elo 13.04.2021, 13:44
Brytyjski wariant koronawirusa może być bardziej śmiertelny - mówił jeszcze w styczniu premier Boris Johnson. W marcu ukazały się kolejne badania potwierdzające te podejrzenia. Naukowcy wciąż jednak analizowali, czy B.1.1.7 faktycznie odpowiada za cięższy przebieg COVID-19. Właśnie ogłoszono wyniki ich prac.
W marcu na łamach "British Medical Journal" naukowcy ogłosili, że "wariant COVID-19, który rozprzestrzenił się na całym świecie od czasu jego pierwszego odkrycia w Wielkiej Brytanii pod koniec ubiegłego roku jest o ok. 64 proc. bardziej śmiertelny niż poprzednie dominujące warianty". Stwierdzono też, że większe ryzyko zgonu u pacjentów zakażonych brytyjską mutacją SARS-CoV-2 pojawia się po około dwóch tygodniach od zachorowania.

Brytyjscy uczeni przeanalizowali dane dotyczące liczby ofiar śmiertelnych wśród grupy zakażonych, w której stwierdzono różne warianty wirusa. Na 54 tys. 906 chorych z COVID-19 wywołanym brytyjskim wariantem, zmarło 227 osób. Przy takiej samej liczbie zakażeń innymi wariantami koronawirusa życie straciło 141 pacjentów.

"W społeczności śmierć z powodu COVID-19 jest nadal rzadkim zdarzeniem, ale wariant B.1.1.7 zwiększa ryzyko - pisza na Medonet
Knagulec
Knagulec 13.04.2021, 12:24
Gumowiec dychasz szwagier
Knagulec
Knagulec 13.04.2021, 14:32
Nie podszywaj się pod Knagulca pyto nie myta
ale wpadka
ale wpadka 13.04.2021, 15:22
Znowu ze sobą gadasz? Zapomniałeś zmienić nick z KANGULEC na GUMOWIEC
szok
szok 13.04.2021, 12:15
A jeszcze jakie są straszne powikłania po covidzie!
Tutka
Tutka 13.04.2021, 12:08
644 zgony to jakby nie liczyć 6, 5 Tupolewow syreny jakoś z tego powodu nie wyją. Dziwne.
Tak trzymać
Tak trzymać 13.04.2021, 11:59
Okres grypowy mija będą zdrowieć na potęgę
Romek
Romek 13.04.2021, 12:16
do 11.59 - jedno z drugim nie ma nic wspólnego fake newsiarzu.
Gumowiec
Gumowiec 13.04.2021, 11:47
Gminy Chojna mi nie szkoda, żal i smutek że Knagulca koronką dopadła trzymaj się chłopie ramy i majtek mamy
szczyt szczytów czyli max maxów
szczyt szczytów czyli max maxów 13.04.2021, 11:22
Nie ma to jak wykryć w swoich szeregach doktora Mengele.
stara szkoła...
stara szkoła... 13.04.2021, 13:46
raczej stalinowskie metody - szukanie haków. Potem 9 miesięcy aresztu "wydobywczego" - I ZERO EFEKTÓW PRACY...
no
no 13.04.2021, 12:16
Mocne Max...
Orwell?
Orwell? 13.04.2021, 11:17
A teraz sabat kucharek i (i jakiegoś prokuratora stanu wojennego) znowu ma się zajmować pobocznymi tematami - żeby usunąć kolejnego niewygodnego!
Czyszczą nawet własnych - jak z kontrolami nasłanymi na Maksymowicza - z ich własnego ugrupowania - który ośmielił się krytykować...
Toż to czysta dyktatura...
kok
kok 13.04.2021, 10:57
A ile ludzi umiera poza system, po covidzie, lub gdy się nie zgłosi?
fakty po faktach
fakty po faktach 13.04.2021, 10:56
Rząd zamiast walczyć z covidem zajmuje się politycznymi polowaniami
gierki partyjne
gierki partyjne 13.04.2021, 11:00
Maksymowicz to poseł związany jest z partią Gowina.
czy leci z nami pilot? I czy robiono mu narkotesty?
czy leci z nami pilot? I czy robiono mu narkotesty? 13.04.2021, 11:12
Dlatego polują. Ziobryści polują na Morawieckiego, Morawiecki na ziobrystów i gowinowców - a Czarnek kłusuje i ciągle pitoli jak narąbany o uruchomieniu szkół - żeby zafundować Polakom kolejny lockdown na wakacje...

Pozostałe