Sala przy szkole będzie kosztowała kilkakrotnie mniej niż w Gryfinie

  • 13.04.2021, 13:13
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Sala przy szkole będzie kosztowała kilkakrotnie mniej niż w Gryfinie igryfino (arch.) Sala sportowa w Gryfinie miała początkowo kosztować 13,5 mln zł. W trakcie inwestycji zrezygnowano z wielu elementów pierwotnego projektu i nie podano całościowych kosztów zagospodarowania terenu.
Cała inwestycja kosztować będzie ponad 3,8 mln złotych, z czego ponad 1,7 mln złotych stanowi dofinansowane ze środków PFRON, będących w dyspozycji marszałka województwa zachodniopomorskiego. W tym roku z dofinansowania robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji skorzystają też dwa inne samorządy. To: gmina Gryfino (m.in. budowa zadaszenia przed budynkiem ŚDS przy ul. Sprzymierzonych) i powiat szczecinecki (montaż windy w budynku Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie przy ul. Szpitalnej 5).
Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu doczeka się w pełni wyposażonej sali gimnastycznej uwzględniającej potrzeby uczniów z niepełnosprawnością. Miasto otrzyma na ten cel ponad 1,7 mln zł dofinansowania ze środków PFRON, będących w dyspozycji marszałka województwa zachodniopomorskiego. W piątek, 9 kwietnia została zawarta umowa dotacyjna. Podpis na dokumentach złożyły: Anna Bańkowska, członek Zarządu Województwa oraz Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu.

Gmina Miasto Kołobrzeg dzięki przyznanej dotacji rozbuduje istniejący budynku SP nr 5 przy ul. przy ul. Arciszewskiego 20. Przeznaczy na ten cel m.in. dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

– W tym roku na dofinansowanie prac budowlanych ze środków PFRON, będących w dyspozycji marszałka, przeznaczamy kwotę ponad 2 mln zł. Z pomocy skorzystają trzy samorządy, w tym Gmina Miasto Kołobrzeg. Dziś podpisujemy umowę na dofinansowanie bardzo ważnej inwestycji, która zapewni dzieciom i młodzieży dostęp do odpowiednio wyposażonej infrastruktury. To też inwestycja w zdrowie naszych młodych mieszkańców. Sala będzie dostosowana do potrzeb uczniów z niepełnosprawnością. Odbywać się w niej będą zajęcia rehabilitacyjne – mówi Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.
 
Zakończenie budowy nowej sali gimnastycznej zaplanowano na koniec sierpnia przyszłego roku. W efekcie uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnej sali gimnastycznej dostosowanej do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Wyposażenie w nowym obiekcie ma pozwolić na prowadzenie rehabilitacji ruchowej czy gimnastyki kompensacyjnej. Realizowane też będą indywidualne formy rehabilitacji dedykowanej uczniom z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Cała inwestycja kosztować będzie ponad 3,8 mln złotych, z czego ponad 1,7 mln złotych stanowi dofinansowane ze środków PFRON, będących w dyspozycji Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W tym roku z dofinansowania robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji skorzystają też dwa inne samorządy. To: gmina Gryfino (m.in. budowa zadaszenia przed budynkiem ŚDS przy ul. Sprzymierzonych) i powiat szczecinecki (montaż windy w budynku Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie przy ul. Szpitalnej 5).
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

smutna
smutna 15.04.2021, 12:21
wywalono kilka razy więcej kasy - użytkowość obiektu praktycznie taka sama jak tego za 4mln... - i bez DEWASTACJI PRZESTRZENI PUBLICZNEJ CENTRUM MIASTA, PARKU, BOISK SZKOLNYCH!!!
Mama
Mama 14.04.2021, 22:09
Tańsza będzie i uczniowie będą mogli z niej korzystać . A u nas niedosyć ze drogo to zakaz wstępu uczniom
ja
ja 15.04.2021, 10:33
czy sala sportowa i hala sportowa to to samo?Sala sportowa służy do uprawiania sportu.Hala sportowa jest obiektem widowiskowym i posiada inne parametry jako obiekt
to jakie glusiu ma te parametry?
to jakie glusiu ma te parametry? 15.04.2021, 12:18
a jakie tu widowisko poza starszym facetem w gaciach co zamiast być na sesji rady miasta lata a potem siedzi i bawi się telefonem, bo "się zmęczył"...

Glusiu - a gdzie parking dla autobusów, ile osób na to "widowisko" może się zmieścić?
A gwoli ścisłości - uznałeś właśnie Sawaryna za kłamcę!
Bo mówisz o "widowiskach" - a to tylko "sportowa" - zobacz na wypowiedzi i napis...
one
one 15.04.2021, 11:27
ja, przecież sam Sawaryn nazwał to salą sportową. Problem w tym, z e tyle milionów utopili a nie może być to sala widowiskowa gdzie npo. odbędzie się koncert.
...
... 15.04.2021, 12:20
takie widowisko, że nawet po jednej klasie z każdej gminnej szkoły się nie zmieści na widowni. Zresztą Sawaryn nawet umieścił napis "sporotowa" - więc widowisa tam nie ma...
ja
ja 15.04.2021, 16:39
i nikt mi nie wmówi ,ze białe jest białe a czarne jest czarne-tak samo jest z wami.Tak nawiasem podaj mi słownik gdzie jest wyraz "glusiu"
zefirek
zefirek 13.04.2021, 21:12
Czyli można być gospodarnym, a nie tak jak w Gryfinie.
spalony gem...
spalony gem... 13.04.2021, 21:17
Za te pieniądze mieliby kilka sal przy szkołach gminnych i jeszcze boiska by nie zniszczyli! Albo porządną halę przy Lagunie i śp. kortach...
Józef
Józef 13.04.2021, 20:05
Szkoda że marszałek nie dofinansował w Gryfinie budowy sali gimnastycznej. Bo co, nie ta opcja polityczna, czyli nie PO vel KO? . A może nie udało by się coś zwędzić?
w tym "zwędzeniu" klucz...
w tym "zwędzeniu" klucz... 13.04.2021, 21:08
Stawka milion - jak się zdradził niżej jakiś widząc, że w NORMALNYCH gminach budują salę za 3,8mln - a on widział sumę 4,8....

Czcibór Dzisiaj, 18:20

Łączny koszt tej inwestycji to 4,8 mln zł.
Czcibór
Czcibór 13.04.2021, 23:03
https://gazetakolobrzeska.pl/w…

czyli można
czyli można 13.04.2021, 23:08
Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu doczeka się w pełni wyposażonej sali gimnastycznej uwzględniającej potrzeby uczniów z niepełnosprawnością.

Łączny koszt tej inwestycji to 4,8 mln zł. Za te pieniądze powstanie hala o powierzchni blisko 700 metrów kwadratowych (wraz z szatniami i pomieszczeniami gospodarczymi). Dziś miasto otrzymało dofinansowanie ze środków PFRON, będących w dyspozycji Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, więc budowa nie obciąży w całości budżetu miasta
dopisek
dopisek 13.04.2021, 21:13
Józiu - a w ogóle złożyli wniosek? Bo zdaje się marszałek na pałacyk pod lwami niemal na siłę wpychał - a oni nie chcieli, prawda?
pytam
pytam 13.04.2021, 21:18
Po składać jak można zapłacić z pieniędzy podatników?
Czcibór
Czcibór 13.04.2021, 18:20
Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu doczeka się w pełni wyposażonej sali gimnastycznej uwzględniającej potrzeby uczniów z niepełnosprawnością.

Łączny koszt tej inwestycji to 4,8 mln zł. Za te pieniądze powstanie hala o powierzchni blisko 700 metrów kwadratowych (wraz z szatniami i pomieszczeniami gospodarczymi).

Czyli sala do ćwiczeń! 700 metrów z szatniami to sala będzie miał wymiar 30X 20
To troszkę zmienia postać rzeczy
no i wyszła gryfińska stawka...
no i wyszła gryfińska stawka... 13.04.2021, 18:42
Dlaczego kłamiesz, że 4,8 jak napisane 3,8? U ciebie tyle prowizja wynosi, że to samo by kosztowało milion więcej?
30x20? To cztery takie by postawili....
30x20? To cztery takie by postawili.... 13.04.2021, 18:34
A co zmienia? Że sala do ćwiczeń? Przynajmniej. A ta do czego jest? Spotkań towarzyskich burmistrza w czasie sesji rady miasta?
Parkingu nie ma, dojazdu (i wyjazdu) nie ma, miejsc dla autobusów nie ma.
Nawet widowni nie ma takiej, żeby zmieścić po jednej klasie z każdej szkoły podstawowej w Gryfinie.
No chyba że to będą bardzo małe klasy...
Dożywocie i konfiskata mienia
Dożywocie i konfiskata mienia 13.04.2021, 15:49
Rozliczyć ten beznadziejny leniwy tercet!!!
skandal
skandal 13.04.2021, 14:48
Tercetowe kuriozum jest takie że sala sportowa jest przy szkole a młodzież ze szkoły z nie może z niej korzystać.
absurd tercetowy
absurd tercetowy 13.04.2021, 15:13
Ba - bo gmina budowała salę przy szkole powiatowej - w okresie wypowiedzenia umowy - takie prawo jak osoby, co się ci wprowadzi do mieszkania i powie - ja tu mieszkam i nic mi nie zrobisz...
Katastrofa
Katastrofa 13.04.2021, 14:47
To tylko dziewięć razy tańsze niż w Gryfinie. Nasi są oszczędni i żeby nie było tak drogo nie dokończyli inwestycji wyjazd na Niepodległości, zdewastowana Parkowa , parkingi i oszczędzali na materiałach (łatwopalna wykładzina). Wszystko się tam sypie a oficjalnie nikt z niej nie korzysta poza kumplami z GALKO.
Tomek
Tomek 13.04.2021, 17:30
Najlepsze to jest przejście obok punktu opłat. Syf, kiła i mogiła, nogi można łamać, a ta skarpa od strony hali z resztkami starego ogrodzenia- cud, miód.
mars
mars 13.04.2021, 13:30
Bo to wszytko tajne przez poufne. Pisał o tym redaktor Kwapisz.

Pozostałe