Ponad 21 tysięcy zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 800 osób

  • 14.04.2021, 10:44
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ponad 21 tysięcy zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 800 osób Szpital w Gryfinie.
Myślę, że ten tydzień w dalszym ciągu będzie okresem dość trudnym dla polskiego szpitalnictwa - tak wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ocenia sytuację epidemiczną. W Zachodniopomorskiem w szpitalach wolnych jest 626 łóżek covidowych. Zajętych jest 1159 z 1785 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. Podłączenia pod respirator wymaga w naszych szpitalach covidowych 118 pacjentów (mamy 159 respiratorów).

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 30 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa (o 7 mniej niż wczoraj). Na szczęście nie zarejestrowano żadnego zgonu.

Nieco niższy w powiecie gryfińskim jest współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 3,68. W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest nieco jaśniejszym kolorem.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 558

Liczba wykonanych testów: 366

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 33

W naszym województwie odnotowujemy wzrost zachorowań. Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych 839  zakażeń (o 296 więcej niż wczoraj). Niestety, 31 osób zmarło na choroby współistniejące i COViD-19 (wczoraj odnotowano 4 zgony).

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano wyższą na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 4,96. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone ciemniejszym kolorem.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 12 880

Liczba wykonanych testów: 4274

w tym z wynikiem pozytywnym: 820

W kraju mamy dzisiaj 21 283 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:

śląskiego (3386),

mazowieckiego (2925),

wielkopolskiego (2102),

małopolskiego (1886),

dolnośląskiego (1710),

łódzkiego (1635),

pomorskiego (1108),

lubelskiego (1003),

kujawsko-pomorskiego (989),

zachodniopomorskiego (839),

podkarpackiego (818),

warmińsko-mazurskiego (610),

świętokrzyskiego (547),

podlaskiego (540),

opolskiego (499),

lubuskiego (438)

Zmarły w kraju aż 803 osoby: wyłącznie z powodu COVID-19 zmarły 182 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 621.

Z powodu koronawirusa w szpitalach wciąż przebywa bardzo duża ilość osób, bo aż 33 906 osób (o 713 mniej niż wczoraj), u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (jest 45 843 łóżek przeznaczonych dla takich pacjentów), w tym aż 3 457 jest pod respiratorami, czyli o 56 mniej niż wczoraj (mamy 4 506 respiratorów) – podało Ministerstwo Zdrowia.

Na kwarantannie przebywają 357 099 osób.

W ciągu ostatniej doby wykonano 99 099 testów na koronawirusa.

Łącznie od początku epidemii wykryto w Polsce 2 621 116 przypadków COVID-19. Zmarło 59 913 chorych.

W kraju do tej pory wykonano 7 970 164 szczepień przeciwko COVID-19 (w tym liczba szczepień 2. dawką 2 137 304) - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

statystyka
statystyka 15.04.2021, 12:54
Dziś podobnie jak wczoraj.
zropaczona
zropaczona 14.04.2021, 23:36
To co sie teraz dzieje to jakaś masakra.
Gdzie są szczepionki ?
Gdzie są szczepionki ? 14.04.2021, 17:34
Śmiertelne żniwo psich kundli.
Mądry przed ryzykiem
Mądry przed ryzykiem 14.04.2021, 16:02

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

gil
gil 14.04.2021, 13:06
Dane nie są optymistyczne a wręcz przeciwnie.
PiS a zagłada narodu
PiS a zagłada narodu 14.04.2021, 11:58
Trzecia fala sieje spustoszenie a oni robią otwarcie dla czwartej.
*** *** ***
*** *** *** 14.04.2021, 11:32

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Beata
Beata 14.04.2021, 11:20
Pieniądze się skończyły dla rodziców. Pora wracać do żłobka i przedszkoli. Chociaż dużo zachorowań.
ojej
ojej 14.04.2021, 12:19
Chyba tak to tylko można wytłumaczyć - skoro jest źle, to czemu otwierają? A skoro nie szkodzi - to czemu zamykali?
I czemu spadło po zamknięciu?
no tak
no tak 14.04.2021, 11:14
Poświąteczne wyniki.
ojej
ojej 14.04.2021, 12:20
obawiam się, że jednak JESZCZE nie... ale zawsze można zmniejszyć liczbę testów...
Pielęgniarka
Pielęgniarka 14.04.2021, 17:38
Tu mają drobny problem. Obecnie 80% testów ludzie robią sobie prywatnie, za własne pieniądze. To też metoda okradania Polaków przez PiSi NFZ.
szok
szok 14.04.2021, 11:01
I pomyślec że jednego dnia przez covid zmarło tyle ludzi co mieszka np. w Widuchowej.
racja
racja 14.04.2021, 11:26
Albo jak Stare Czarnowo czy Kołbacz.
masakra
masakra 14.04.2021, 10:56
A minister Czarnek chce posyłać dzieci do szkoły.
proste
proste 14.04.2021, 11:08
Bo chce dobić polskie regiony turystyczne i zrobić lockdown na wakacje. Trudno uwierzyć, żeby człowiek wykształcony był tak głupi - więc musi to być celowe działanie...
Covidek
Covidek 14.04.2021, 12:01
Duda w Juracie chce wypróbować nowe skutery wodne.
tyle
tyle 14.04.2021, 10:55
Ściana przed nami.
Dr Wstrząs i Siostra Basen
Dr Wstrząs i Siostra Basen 14.04.2021, 10:54
800 zgonów w skali kraju to 8 Tupolewow i jakoś syreny nie wyją. Im więcej zaszczepionych tym wiecej zgonów czego nie rozumiecie?
do cymbałka
do cymbałka 14.04.2021, 11:11
Popatrz - w latach 50 XX wieku w Gryfinie ginęło w wypadkach samochodowych dużo mniej osób niż teraz. Czy wobec tego TO WINA BEZPIECZNIEJSZYCH SAMOCHODÓW?
No bo idąc twoim tropem "im lepsze zabezpieczenia - tym więcej ofiar wypadków samochodowych - 70 lat temu tylu ofiar nie było"...
łowca zielonych ludzików siejących śmierć
łowca zielonych ludzików siejących śmierć 14.04.2021, 11:05
Trollu ohydny (Dr Wstrząs...), bo jak hiena żerujący na śmierci ludzi wiem do czego dążysz. Chcecie bez wystrzału karabinu aby jak najwięcej ludzi wymarło w Polsce.
Będziemy się szczepić, bo to jedna z podstawowych sposobów obrony przed pandemią. Im więcej zaszczepionych tym większe szanse na wyjście z pandemii.
taka prawda
taka prawda 14.04.2021, 12:21
Mobilizować armię na granicy z Ukrainą - to jednak drożej wychodzi, niż uśmiercać sianiem fejków...
Dr Wstrząs siostra Basen
Dr Wstrząs siostra Basen 14.04.2021, 11:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

czujna
czujna 14.04.2021, 13:01
Admin nie spij! Już dawno zgłosiłam komentarz do usunięcia. To fake news!
moskiewska wojna...
moskiewska wojna... 14.04.2021, 13:24
Klasyczny troll - nie potrafi odpowiedzieć na temat - bo mu płacą za wklejanie - a nie za myślenie...
Dr Wstrząs i Siostra Basen