Wstrzymali nabór wniosków do budżetu obywatelskiego. Powód... pandemia

  • 16.04.2021, 14:05
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wstrzymali nabór wniosków do budżetu obywatelskiego. Powód... pandemia Paweł Nikitiński zastępca burmistrza Gryfina.
Wiceburmistrz Paweł Nikitiński z upoważnienia burmistrza Gryfina Mieczysława Sawaryna ogłosił komunikat, który wywołał zdziwienie u wielu mieszkańców gminy. Sprawa dotyczy budżetu obywatelskiego w kontekście... epidemii koronawirusa.
Komunikat burmistrza z 13 kwietnia 2021 r. brzmi tak:
"Mając na uwadze § 2 ust. 1 Załącznika do Uchwały Nr VI/49/19 Rady Miejskiej w Gryfinie z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego Gminy Gryfino, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino informuje, że ze względu na trwający nadal na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii, wywołany zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 oraz ogłoszonymi zasadami postępowania w reżimie sanitarnym, nabór wniosków na propozycję zadań do realizacji w 2022 roku w ramach budżetu obywatelskiego zostaje zawieszony do odwołania".
 
Co się kryje pod § 2 ust. 1 załącznika do Uchwały nr VI/49/19 sprawdziliśmy i cytujemy poniżej:
Rozdział 2
Zgłaszanie przez mieszkańców propozycji projektów
§ 2. 1. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino ogłasza nabór wniosków na propozycje zadań w ramach budżetu obywatelskiego poprzez umieszczenie informacji na stronach internetowych: www.gryfino.pl , https://gryfino.budzet-obywatelski.org/ , www.facebook.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie.
2. Propozycje zadań do budżetu obywatelskiego mogą zgłaszać mieszkańcy gminy Gryfino.
3. Przez mieszkańca należy rozumieć osobę stale zamieszkującą na terenie gminy Gryfino.
4. Propozycja zadania do budżetu obywatelskiego musi zostać poparta przez grupę co najmniej 20 mieszkańców gminy Gryfino.
5. W przypadku, gdy osobą zgłaszającą projekt jest mieszkaniec mający poniżej 16 roku życia dodatkowo wymagana jest zgoda rodzica/opiekuna prawnego na przetwarzanie jego danych osobowych oraz danych osobowych jego dziecka lub podopiecznego.
6. W przypadku, gdy osobą popierającą projekt jest mieszkaniec, który w dniu składania wniosku nie ukończył 16 roku życia, wymagana jest zgoda rodzica/opiekuna prawnego na przetwarzanie jego danych osobowych oraz danych osobowych jego dziecka lub podopiecznego.
7. Propozycję zadania należy złożyć na formularzu wraz z kartą poparcia mieszkańców, które stanowią załącznik nr 2 do niniejszej uchwały.
8. Wnioski w wersji elektronicznej dostępne są na stronach internetowych www.gryfino.pl , https://gryfino.budzet-obywatelski.org/ , w Biuletynie Informacji Publicznej.
9. Wnioski w wersji papierowej dostępne są w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16.
10. Wnioski wraz z dołączoną listą podpisów można złożyć:
1) drogą elektroniczną w formie zeskanowanego dokumentu na adres e-mail: [email protected] ,
2) poprzez system informatyczny https://gryfino.budzet-obywatelski.org/ ,
3) w formie papierowej drogą pocztową na adres: Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie, ul. 1 Maja 16, 74-100 Gryfino z dopiskiem „Budżet obywatelski”,
4) w formie papierowej osobiście w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie.
11. W przypadku przekazania wniosku za pośrednictwem poczty o zachowaniu terminu decyduje data wpływu do Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie.
12. Propozycje zadań zgłaszane po terminie lub w innej formie niż wniosek, o którym mowa w ust. 7, nie będą uwzględniane.
13. Propozycja zadania musi być wersją ostateczną co do swojego zakresu rzeczowego i nie może być powiększona w swoim zakresie finansowym
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

błagam
błagam 17.04.2021, 23:28
Paweł błagam cię nie myśl. proszę naprawdę nie myśl już więcej
klamra
klamra 17.04.2021, 17:30
Odbieram to jako usprawiedliwienie lenistwa.
pavulon
pavulon 17.04.2021, 16:11
CHCIWOŚĆ WYLEWA SIĘ KAŻDYM OTWOREM... SPADKOBIERCY ***
Krycha
Krycha 17.04.2021, 15:05
Czy to aż takie trudne przyjmować wnioski online? Chyba, że problem z internetem, no to rozumiem. 🤦
chcę wiedzieć
chcę wiedzieć 17.04.2021, 10:37
Kim jest ta maszkara na foto ?
TOmo
TOmo 17.04.2021, 08:28
A DAj PAN sPOKÓJ
odpowiedź
odpowiedź 17.04.2021, 00:56
Nie ma komu przyjmować wniosków, bo chyba cały urząd pracuje zdalnie bez podłączenia do systemu i do tego nie potrafią spraw załatwiać przez ePUAP
hotel
hotel 17.04.2021, 09:28
Szczególnie zdalnie "pracuje" Sawaryn. Na odległość z Warszawy.
wniosek
wniosek 16.04.2021, 23:09
Politykom nie można wierzyć "na gębę".
do wniosek
do wniosek 17.04.2021, 10:42
No jak wpisuje sobie w rubryce zawód: POLITYK ( chyba,że mówimy o zarobkach , to tak ,bo mają więcej nawet) i to na fb....to klękajcie narody
i po śniadaniu...
i po śniadaniu... 17.04.2021, 09:12
Szczególnie taka twarz....
fakt
fakt 17.04.2021, 09:40
Odrażająca, a po bliższym spotkaniu przerażająca.
panie miler!!!
panie miler!!! 16.04.2021, 21:27
Czy jest pan po studiach budowlanych- jest pan inżynierem,zna się pan na budownictwie?tak sobie myślę ,że na niczym pan się nie zna- jak taki człowiek może być v-ce burmistrzem,niech ludzie wypowiedzą się-dla mnie jest pan człowiekiem porażką-nikim!!!!
Urzędnik
Urzędnik 17.04.2021, 08:58
To jest niebywały nieudacznik!!!.I To jest urzędnik od inwestycji? OSOBA KTÓRA POWIERZYŁA TO STANOWISKO BUŁA MYŚLĘ !!ŚWIADOMA ŻE TO JEST NIE DOBRY WYBÓR. ALEŻ COTAM.
O LOSIE!!!
O LOSIE!!! 16.04.2021, 21:09
Ileż można zganiać na pandemię-panie Miler budowlanka chodzi niewiarygodnie-na czym człowieku znasz się!!!!-do dzieła-ohhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!-aHHHHHHH DOBREGO MENADŻERA W GMINIE POTRZEBA-od zaraz,przy tym gościu to będziemy pseudorozwojowi panie Milea !!!!
PARÓWY GYFINA GDZIE MILETÓW DWÓCH TAM JEST BEZRUCH A JAK JET ICZ TRZECH…
PARÓWY GYFINA GDZIE MILETÓW DWÓCH TAM JEST BEZRUCH A JAK JET ICZ TRZECH JAK ***ÓW MIECH WYDYMANE GRYFINO HA AH AH 16.04.2021, 21:31
NIE LOSIE TYLKO O LIONSIE WODNIK SZUWAREK AH AHA H
JAK TO SIĘ CZASEM Z MARZEŃ I INNYM SWIECIE W PODSTAWÓWCE WYŁANIAJA SIE…
JAK TO SIĘ CZASEM Z MARZEŃ I INNYM SWIECIE W PODSTAWÓWCE WYŁANIAJA SIE ***E I ZŁODZIEJE W ZYCIU DOCZESNYM HA HA AH DZIWNE NO NIE HA HA AH TAKI NIKT Z PGERU EGLAMENTUJE PRĄ W ENE 16.04.2021, 20:53

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

tyle
tyle 16.04.2021, 20:48
Zwykłe lenistwo tercetowych leni.
:):):):)
:):):):) 16.04.2021, 20:33
śliczny:):):):):)
do 20.33
do 20.33 17.04.2021, 19:03
Łukaszku ? A feeee....
zwierciadło
zwierciadło 16.04.2021, 20:48
Taa, jaki charakter - taki wygląd.
wór z 11 listopada z germkiem szymanowiczem i pucybutem kudukiem ha ah…
wór z 11 listopada z germkiem szymanowiczem i pucybutem kudukiem ha ah ah 16.04.2021, 20:15
do roboty pegerowskie burki ha ha ah wasz AGRONOM z sanhedrynem ha ah ah
agronom PGRU GRYFINO WRAZ Z ZOO TECHNIKAMI KIBUCEM TEZ ZWANY HA AH AH
agronom PGRU GRYFINO WRAZ Z ZOO TECHNIKAMI KIBUCEM TEZ ZWANY HA AH AH 16.04.2021, 19:35
a ja tam robie czulent ha ha ah wiem ze te czubki i tak na mnie robią ha ha ah MODLĘ SIE DO JARKA ZAWSZE DZIEWICY Z SATURNA AH AH HA
C
C 16.04.2021, 18:23
Na pandemię najwygodniej wszystko zwalić...
Gość
Gość 16.04.2021, 18:11
Na stronie nawet nie było zamieszczonych plików do pobrania w sprawie b.o. https://gryfino.budzet-obywate… pkt.6 Czyli tegoroczna edycja nawet się nie zaczęła. A oni już to wstrzymali.
hańba
hańba 16.04.2021, 17:33
Z powodu pandemii odwołuje nabór wniosków do budżetu obywatelskiego, ale pandemia nie przeszkadzała mu, dorobić sobie drugą pensję na dodatkach specjalnych. To po prostu jest niesmaczne i nieetyczne. Czy rada miejska nie skontrolowała tej sprawy. Wynagrodzenie roczne u wiceburmistrza takie samo jak u wicepremiera Gowina to naprawdę jest skandal!
8 zł / za metr
8 zł / za metr 16.04.2021, 16:28
Już za Budżet Obywatelski , Mnietek chciał zamknąć Kajakarza . Oskarżył Kolesia o fałszowanie podpisów !! I co ?? Z Mnietka taki Prawnik jak ze mnie KOSMONAUTA !!! Przystań chce sprzedać kolesiom tzw. wędkarzom !!! No to ile wpadło z boku ???
do 8 zł...
do 8 zł... 16.04.2021, 18:09
Acha, coś było, kajakarze współpracowali z Pieczyńską wtedy, chyba razem zbierali głosy poparcia
Pikuś
Pikuś 16.04.2021, 15:19
Zerknijcie sobie na profil Nikitynskiego na Facebooku. Wpisał sobie, zawód, Polityk! 🤪😂😂😂😂
@
@ 16.04.2021, 23:50
Czub
pytam
pytam 17.04.2021, 21:56
Kto?
🤣
🤣 16.04.2021, 18:44
Pikuś jakbyś wpisał sobie swój zawód czym tak naprawdę się zajmujesz to Internet by oszalał 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
do szalonego:)
do szalonego:) 16.04.2021, 20:40
internety nie szaleją na wpisanie przez gościa ze zdjęcia zawód "polityk" - to trudno sobie wyobrazić, po czym by "oszalały"...
mongolia
mongolia 16.04.2021, 17:34
A to dobre!!!!
Atomowka
Atomowka 16.04.2021, 16:03
Uśmiałam się jak norka. Polityk ha ha
z regulacją ruchu drogowego nie wyszło?
z regulacją ruchu drogowego nie wyszło? 16.04.2021, 15:59
o tempora, o mores...

Pozostałe