Będą kolejne podwyżki. Urząd podnosi ceny gazu

  • 17.04.2021, 14:03
  • News4Media
Będą kolejne podwyżki. Urząd podnosi ceny gazu iStock
Najbardziej ucierpią odbiorcy, którzy gazem ogrzewają dom. Najmniej ci, którzy tylko na nim gotują. Podwyżka dotyczyć będzie jednak wszystkich klientów największego przedsiębiorstwa gazowego w Polsce. Urząd Regulacji Energetyki podał nowe stawki paliw gazowych dla gospodarstw domowych.

Najdroższe ogrzewanie

Jeśli ogrzewacie mieszkanie gazem, musicie przygotować się na to, że wasze rachunki już wkrótce wzrosną średnio 8,84 zł miesięcznie. Jeśli używacie go tylko do podgrzewania wody, wydatki na ten cel wzrosną o ok. 2,88 zł. Dla tych, którzy na gazie tylko gotują, wzrost cen będzie praktycznie nieodczuwalny - wyniesie ok. 0,46 zł w skali miesiąca. To wszystko za sprawą wniosku o zmianę taryfy dot. obrotu gazem ziemnym dla gospodarstw domowych, który PGNiG Obrót Detaliczny złożył do Urzędu Regulacji Energetyki.


Źródło: URE

Decyzja pozytywna, będą podwyżki

Prezes URE wydał w tej sprawie pozytywną decyzję. W oficjalnym komunikacie urzędu można wyczytać, że: „powodem złożenia przez PGNiG do regulatora wniosku o zmianę taryfy był utrzymujący się od początku roku wzrost cen gazu na Towarowej Giełdzie Energii, która stanowi główne źródło pozyskania paliwa gazowego przez tę spółkę”. Aby nowe stawki weszły w życie, musi minąć minimum 14 dni od daty jej opublikowania w Biuletynie Branżowym URE – Paliwa gazowe.

Wszystko drożeje

Od początku roku w Polsce obowiązuje również wyższa cena prądu, która uderzyła w kieszenie Polaków za sprawą nowej składowej rachunków, tzw. opłaty mocowej. To wartość mająca zapewnić bezpieczeństwo w kwestii stałych dostaw prądu. W ostatnim czasie głośno jest również o podwyżkach cen za gospodarowanie odpadami. Część obywateli może otrzymać rachunki nawet o 100 proc. wyższe, ponieważ kwoty w nich uwzględnione uzależnione są w niektórych miejscach Polski od zużycia wody. Kolejną dotkliwą zmianą był podatek cukrowy, który odczuwalnie podniósł ceny napojów zawierających cukier, substancję słodzącą, kofeinę lub taurynę.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gonia
Gonia 18.04.2021, 03:12
A dobra zmiana obiecala taniej żyć
ekolog
ekolog 17.04.2021, 22:41
Kopaliny trzeba wyeliminować bo za dużo gazów cieplarnianych produkują.
realista
realista 17.04.2021, 23:13
https://youtu.be/anHZ7flJsn0 TO WSZYSTKO PRZEZ WĘGLOWODANY ich brak zakłóca prace mózgu ha ha ah
sieg haill rodszyld  ha ah ah
sieg haill rodszyld ha ah ah 17.04.2021, 22:15
dywersyfikacja kosztuje ha ah ah ktos musi dorabiać saudów i koszerna spółke pośredników z IV rzeszy ha ha ah
On35
On35 17.04.2021, 17:32
Dziekujcie za to wszysrkim tym ktorzy sie sprzedali za 500 plus, za trzynastki za zerowy podatek...
Dywersyfikacja czyli zamiana siekierki na kijek
Dywersyfikacja czyli zamiana siekierki na kijek 17.04.2021, 16:48
Trwa stopniowe przestawianie Polaków na amerykański, katarski i norweski gaz. Za niecałe dwa lata nie dostaniemy rosyjskiego gazu z Jamału bo wypowiedzieliśmy prawie dwa lata umowy ruskim i nie nawiązaliśmy nowych. A różnica w cenach to średnio 200 % drożej. Mam nadzieję, że zawarliśmy umowy na zakup rosyjskiego gazu od Niemców z gazociągu OPAL - przedłużenia NS 2 biegnącego wzdłuż Odry na południe (wielu Gryfiniaków go budowało) - choć kłamcy z PGNiG twierdzą, że nie. Pomyślcie, że gdyby pogłoski o budowie elektrowni gazowej były prawdziwe to do gazociągu OPAL i taniego gazu było by kilka kilometrów. Jak nie to gaz z USA, Arabów i Norwegii zabije nas cenami.
Oba majtki
Oba majtki 17.04.2021, 16:35
Mamy najdrozej w ue. Dojna zmiana.
pisie skutki...
pisie skutki... 17.04.2021, 14:39
Czy tę firmę przejął pan Obajtek - wbrew zarządowi, który protestował, że jest to niekorzystne, żeby mniejszy (tak, tak) kupował silniejszego?
No ale w państwie pisim nie takie rzeczy mają miejsce...
ja
ja 17.04.2021, 16:14
trzeba jakoś wyrównać za droższy gaz amerykański.głupi polaku płać

Pozostałe