Uczcili pamięć o żołnierzach poległych w rejonie Siekierek i Gozdowic [FOTO]

  • 16.04.2021, 19:39
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Uczcili pamięć o żołnierzach poległych w rejonie Siekierek i Gozdowic…
W 76. rocznicę rozpoczęcia forsowania Odry wicewojewoda Marek Subocz złożył kwiaty na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach oraz pod Pomnikiem Sapera w Gozdowicach.

Forsowanie Odry w rejonie Siekierek i Gozdowic przeprowadziła 1. Armia Wojska Polskiego w dniach 16-20 kwietnia 1945 r. W operacji brali udział również żołnierze wojsk inżynieryjnych, którzy zbudowali most pontonowy.

Cała operacja zakończyła się rozbiciem niemieckich wojsk. W wyniku walk śmierć poniosło blisko 2 tysiące polskich żołnierzy.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Osadnik
Osadnik 17.04.2021, 17:02
Przed 1 AWP uciekali żołnierze wyklęci. Do Niemiec , do Austrii.
Weteran chyba już jeden z ostatnich dziękuję
Weteran chyba już jeden z ostatnich dziękuję 17.04.2021, 07:14
Źle ostatnio widzę bo nie widzę Gryfiniaków. Ale igryfino było. Ja już wybieram się na drugą stronę Styksu. Mam prawie 100 lat.
ja
ja 17.04.2021, 13:54
to jest artykuł poświęcony pamięci poległych.Po co te nienawistne wpisy dotyczące wszystkiego i wszystkich .chwila ciszy nad grobami poległych.Tak was dławi żółć i nienawiść ?
właśnie
właśnie 17.04.2021, 15:51
ja, skoro dajesz takie dobre rady, to dlaczego sam z nich nie korzystasz?
do weterana....
do weterana.... 17.04.2021, 09:32
O kim piszesz? Przecież te darmozjady nawet w swojej gminie nic nie robią, potrafią tylko grabić ile się da.
Mnieszko
Mnieszko 17.04.2021, 07:13
Bez Dziegi? Szok.
Pamiętam cię.....
Pamiętam cię..... 17.04.2021, 12:36
A Dzięga jeszcze jest arcybiskupem ? To ten od Dymera i Salezjanów z bitą śmietaną dla dzieci na udach.
ja
ja 17.04.2021, 10:34
a gdzie terytorialsi?no gdzie .gdzoe najlepsza formacja WP?
Osadnik
Osadnik 17.04.2021, 07:01
To była jedna z największych operacji lądowych w czasie II Wojny Światowej. Tu zdobyliśmy nasze ziemie na Niemcu co zaczął wojnę. Oczywiście byliśmy lichym dodatkiem do bratniej Armii Czerwonej ale fakt się liczył.
RAFAŁ ZAWSZE DZIWKA     I DZIEWICA    HA AH AH
RAFAŁ ZAWSZE DZIWKA I DZIEWICA HA AH AH 16.04.2021, 22:52
NIC PODOBNEGO GRAZYMAKA OD LAT ROZLICZA NASZ A BARTKOWSKI BÓRDEL A MODLIMY SIE DO BALETNICY HA AHA H
a wieczorek o ty wie i czasmi boi sie ROZERWAĆ W KLUBIE LEWICY HA AH AH…
a wieczorek o ty wie i czasmi boi sie ROZERWAĆ W KLUBIE LEWICY HA AH AH 16.04.2021, 22:05
NIE MINERÓW JAKIŚ POPIERDÓWEK HA AH AH CO STUPKI URYWA JA BYŁEM PIETRO WZEJ BA STO PIENTER cała gama ha aha h DAREK GDZIE JEST MOJE 1,5 BAŃKI OD DZIADKA
kołomyja
kołomyja 16.04.2021, 21:43
To były te uroczystości czy ich nie było?
RKM-ista weteran
RKM-ista weteran 18.04.2021, 00:42
Biskupi nie przyjechali bo wszyscy na cenzurowanym i wolą się nie lansować ale ta ich pedofilia dopadnie ich.
Mnieszko
Mnieszko 17.04.2021, 07:15
Były tylko dla miejscowych kacykow
Chwała!
Chwała! 16.04.2021, 20:03
Chwała Bohaterom!
Kombat mortal z 1 AWP
Kombat mortal z 1 AWP 17.04.2021, 12:39
A przede wszystkim chwała gierojom Sowietskowo Sojuza za wolność i ocalenie narodu od eksterminacji przez Niemców..
ZA NAS Z WAMI   I ZA***   Z NIMI HA AH AH
ZA NAS Z WAMI I ZA*** Z NIMI HA AH AH 16.04.2021, 21:23
U MNIE W DRUŻYNIE MINERÓW JEDEN SIE TYKO WYCHYLIŁ I JUZ SIĘ NIE NAPIŁ Z NIKIM NA DYWIZJONIE HA AH AH KUPOWAŁ SE ALKOHOL I WALIŁ DO LUSTERKA HA AH AH
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 16.04.2021, 20:45
CHWAŁA TYM CO PRZEŻYLI BOHATERÓW HA AH AH
Jowisz
Jowisz 17.04.2021, 06:48
Mars na saturna
mój ból jest mniejszy niż twój?
mój ból jest mniejszy niż twój? 16.04.2021, 19:55
To albo jest zakaz, albo nie. Wybrańcy mogą przebywać na cmentarzu?

Pozostałe