Policjanci egzekwują wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia

  • 17.04.2021, 16:44
  • Policja
Policjanci egzekwują wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia Policja
To już ponad rok, jak wspólnym wysiłkiem ograniczamy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Aktualnie sytuacja jest bardzo poważna, o czym świadczą dane dotyczące dziennej liczby zachorowań i zgonów. Dlatego wciąż obowiązują obostrzenia, znane nam z wcześniejszych miesięcy. Nie są one niczym nowym. Policjanci nadal będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia. Wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa.

Kolejne informacje o dziennej liczbie zachorowań są alarmujące. Dlatego wciąż obowiązują obostrzenia, nakazy i zakazy, które znamy z poprzednich miesięcy.

Policjanci od początku epidemii kontrolują sposób realizowania obowiązujących przepisów sanitarnych. Te, które aktualnie obowiązują w całym kraju, nie są niczym nowym. Czas pouczeń i przypominania o obostrzeniach już minął. Policjanci stanowczo egzekwują wprowadzone, dla bezpieczeństwa nas wszystkich, przepisy. Tylko podczas minionego weekendu funkcjonariusze ujawnili 2300 wykroczeń, 1300 osób ukarano mandatami karnymi, wobec 170 osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu, a 850 osób pouczono. Ta przytoczona statystyka, pokazuje, że wciąż zdarzają się przypadki skrajnej nieodpowiedzialności. Zachowanie osób, wobec których policjanci podejmowali interwencje, były modelowym przykładem na to, jak nie wolno zachowywać się w miejscach publicznych. Nie tylko dlatego, że jest to złamaniem obowiązującego prawa, ale przede wszystkim ze zwykłej ludzkiej empatii i poczucia społecznej odpowiedzialności. Postawa policjantów jest w tym zakresie jednoznaczna – nie ma taryfy ulgowej dla nieprzestrzegania obostrzeń. Wszyscy jesteśmy zmęczeni stanem pandemii, pragniemy powrotu do normalności. Szczepionki są wyraźnym światłem w tym tunelu, jednak aby dojść do jego końca, musimy być odpowiedzialni tu i teraz.

W ten weekend policjanci będą przeprowadzali kolejne działania, w które zaangażowani będą funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego oraz operatorzy dronów. Mundurowi będą skupiali się szczególnie na miejscach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców i turystów.

Aby postępować zgodnie z obowiązującym prawem, musimy używać maseczek ochronnych. Stosowane do tej pory przyłbice, chusty czy szaliki mogą być wciąż noszone, ale jako dodatkowy środek ochrony, poza maseczką. Zasada ta obowiązuje zarówno w przestrzeni publicznej- na ulicach, placach czy deptakach-jak i w sklepach. Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy-musimy mieć dokładnie zasłonięte usta, jak i nos. Nic nie daje maseczka noszona na brodzie, odsłanianie nosa nie zatrzymuje transmisji wirusa.

Ograniczenia i obostrzenia mają jeden cel-ochronę życia i zdrowia. Stosując się do przepisów, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem. Jeżeli wychodzisz z domu, to pamiętaj o maseczce. Najlepiej weź dwie, tzw. awaryjna maseczka na pewno się przyda w przypadku zgubienia tej pierwszej. Pamiętaj o zmianie maseczki jednorazowej na nową oraz o wypraniu tej, którą można używać wielokrotnie. Będąc w sklepie, pamiętaj o dezynfekowaniu dłoni, jednorazowe rękawiczki też mogą się przydać. Pamiętaj, że masz ogromny wpływ na zdrowie swoje oraz innych osób. Działaj lokalnie, ale myśl globalnie. Nie zapominajmy jednak, o tym, że osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Ważne, aby każdy z nas w codziennym życiu, stosował się do reguły „dystans, dezynfekcja, maska". Celem nadrzędnym jest zatrzymanie transmisji wirusa. Wszyscy mamy na to wpływ.

Policja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ojciec
ojciec 20.04.2021, 12:46
Te maseczki to bzdura. Skoro nie jestem zakażony to czym mam niby zarazić innych? Niech ta psychoza się kończy bo z tego co czytam niektórzy z domu nie wychodzą bojąc się wirusa.
demokracja
demokracja 19.04.2021, 20:29
Policjanci z milicji egzekwują wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia.
Sądy egzekwują prawo.
Milicja nie ponosi żadnych konsekwencji.
prawo pięści
prawo pięści 19.04.2021, 20:37
A łysi bandyci biją kobiety (drobniejsze od nich) bo ośmielają im się zwracać uwagę, że mają chronić innych i przestrzegać prawa...
Jula
Jula 17.04.2021, 21:27
Niech kasują bo to musi się skończyć wreszcie.
JA CRABIS Z RZ
JA CRABIS Z RZ 17.04.2021, 17:51
te mnaski tyle daja co stringi na M ROZIE
Nerwowy
Nerwowy 17.04.2021, 17:45
Pandemia-srandemia... Nic tylko zmuszanie ludzi żeby skakali jak im rząd karze
od tego jest...
od tego jest... 17.04.2021, 18:22
Tak, policja jest od dbania, żebyś nie stwarzał zagrożenia dla innych. A nawet dla samego siebie.
....
.... 18.04.2021, 19:50
XDDDDDD..........
ano tak...
ano tak... 18.04.2021, 20:32
Jak znowu jakiś szaleniec zostawi kartkę że idzie się wieszać - to kogo wzywają? Policję...
emeryt
emeryt 17.04.2021, 17:33
Raczej nie widzą ludzi bez maseczek.
włóż okulary!
włóż okulary! 17.04.2021, 18:21
z odkrytym nosem albo nosem i ustami - pełno. Co więcej - zarówno starszych jak i młodszych...
...
... 18.04.2021, 19:51
Ci bez kagańców są to tak zwani wolni i normalni ludzie niewolniku wiesz? nie wiesz, bo ty nie wiesz co to wolność i własność :) tym sie różnimy, a teraz szczekaj.
a wiesz co to MORDERSTWO I ZŁODZIEJSTWO?
a wiesz co to MORDERSTWO I ZŁODZIEJSTWO? 18.04.2021, 20:26
Widać że Korwin smycz i kaganiec zdjął ci? Masz dziwne skojarzenia - maseczka chirurgiczna jako kaganiec?
Nazywasz "wolnością" ZABIJANIE INNYCH?
A "własnością" ZMUSZANIE WSZYSTKICH DO POKRYWANIA KOSZTÓW PARANOICZNYCH ZACHOWAŃ OBŁĄKAŃCÓW OD KORWINA?
obvious
obvious 19.04.2021, 08:57
jak do tej pory to ok 90 tyś ofiar spoza pondemiopsychozy - nie umarli na kowid a mogli żyć - rozumiesz ? chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego umarli... Bo lekarzom jest spoko że szpitale pozamykane a kasa lepsza... I nie są to fakty powiedziane przez żadnego Korwina - to już jakiś czas temu "wyliczyli" ludzie z otoczenia MZ - i co z tego ? - nic !
demokracja
demokracja 19.04.2021, 20:32
Ich wyborców, ani ich bliskich to nie spotka. Wiara w partię, siłą przewodnią! W demokracji to większość ma rację.
na marginesie
na marginesie 19.04.2021, 20:38
Kto głosi "W demokracji to większość ma rację" zwykle jest zwykłym faszystą.
do oszołoma od konfederacji korwina
do oszołoma od konfederacji korwina 19.04.2021, 11:48
Tylko oszołom jak Korwin może powiedzieć "niech umierają" - bo nie dopowiada, że ofiar wirusa nie byłoby 62 tysiące - a 600 tysięcy.
A służba zdrowia nie wytrzymałaby tego obciążenia - więc śmiertelność BEZ SZPITALI I BEZ RESPIRATORÓW była zwielokrotniona.

A niby skąd wytrzasnąłeś 90 tysięcy? Jak dane o nadumieralności są mniejsze - w tym zawierają tych, co umierali "na kowid"?

A niby jak otworzyć szpitale, jak nie ma anestezjologów, bo zajęci obsługą respiratorów?

Pozostałe