O mało nie doszło do tragedii przez brak oświetlenia i chodnika [list czytelniczki]

  • 17.04.2021, 18:11
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
O mało nie doszło do tragedii przez brak oświetlenia i chodnika [list…
Ciemny odcinek drogi bez chodnika i oświetlenia pomiędzy hotelem a tablicą „Pniewo” może być przyczyną tragedii. Ostatnio o mało nie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Pieszy bez odblasków szedł niewłaściwą stroną drogi i prawie pośrodku prawego pasa – napisała do nas czytelniczka.

Jak widać na filmie i zdjęciu, auta nagle zaczynają hamować, włączają kierunkowskazy i coś wyprzedzają. Na początku myślałam, że to nieoświetlony rowerzysta, bo i tacy się zdarzają, a tutaj - jak widać na filmie - jest to PIESZY bez ODBLASKÓW i nawet latarki.

Na szczęście nic nie jechało z naprzeciwka, a kierowcy często tam hamują aby nie wpaść w dziury na drodze. Trzeba pamiętać, że tą trasą często wracają pracownicy z pralni. Władze gminy powinny zadbać o chodnik i oświetlenie w tym miejscu – dodaje czytelniczka i przysyła krótkie nagranie opisywanej sytuacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zgr-edo
zgr-edo 18.04.2021, 16:46
Wydaje się , że to raczej wina pieszego który w terenie niezabudowanym poruszał się bez odblasków. Trzeba było mu zaproponować podwózkę. Pamiętam jak pod koniec lat 70- u.w. , sobota, koło trzeciej w nocy ,wracałem gdzieś z trasy w Polsce i w Daleszewie przy stacji zepsuł mi się samochód.
Żadnych aut na drodze. Ciemno jak u murzyna w d... . Doczłapałem się z laczka aż za Czepino i nagle koło mnie zatrzymała się taksówka, to był pan ś.p. Stasiu Drohomirecki / mój późniejszy kolega z pracy w PTHW / który wracał z kursu do domu. Był jak mityczny anioł stróż. Było bardzo zimno, a ja nie odpowiednio ubrany bo wracałem z pracy gdzie ciepła odzież nie była mi potrzebna. Podwiózł mnie pod samą Intermodę. Ale to były czasy złego PRL-u i mieszkali tu sami pozbawieni empatii, bezduszni komuniści.he,he
Gminni urzędnicy jeżeli faktycznie to ich wina za stan zagrożenia i nie wykazują incjatywy aby to zlikwidować, powinni być dyscyplinowani karami. Ponieważ publiczna chłosta, dyby, kręcenie wora nie wchodzi w grę , a więc kary pieniężne.Swoją drogą skoro gmina chce zaoszczędzić na oświetleniu , to może zainwestować w czujnki ruchu które włączają się na jakimś odcinku np. na 5 minut. tak aby pieszy mógł się swobodnie przemieścić w okolice drugiej lampy. Jeżdżące samochody utrzymywałyby oświetlenie aż do ustania ruchu. Oczywiście , że wszystkich rzeczy nie można od razu zrobić, ale powinien przynajmniej powstać plan z czaso- okresem kiedy zostaną zrealizowane, a osoby odpowiedzialne pozbawione możliwości dostawania premii nagrodowych, jeżeli założenia z planu nie zostaną zrealizowane.
https://radioszczecin.pl/1,624…
Zdzisław Dyrman zasadniczo
Zdzisław Dyrman zasadniczo 18.04.2021, 06:56
W nocy przed autem powinien biec człowiek i ostrzegać innych idących poboczem ze za chwilę przejedzie tedy Passat lub inny wsiowagen i należy zachować ostrożność taka mam koncepcję zasadniczo
Smutny
Smutny 17.04.2021, 21:20
Na trasie Mieszkowice Wierzchlas to norma... Nie ma pobocza gdzie pieszy czy cyklista mógłby uciec... Ale tak poza tym wszystko jest ok... Prawda Panie W.???
nie wiem
nie wiem 17.04.2021, 21:25
Kto to jest pan W.?
OskR
OskR 18.04.2021, 07:46
Pan W to taki Józef K z opowiadania Franza Kawki.
'pmu0[9
'pmu0[9 17.04.2021, 19:04
sawaryn ma was w d,,ie
mieszkanka
mieszkanka 17.04.2021, 20:51
To po co się zgodził zostać naszym burmistrzem?

Pozostałe