Najnowszy sondaż CBOS: poparcie dla PiS spada

  • 20.04.2021, 13:03
  • News4Media
Najnowszy sondaż CBOS: poparcie dla PiS spada fot. News4Media
Według najnowszego sondażu CBOS poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości minimalnie spada. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w kwietniu do urn poszłoby jednak mniej wyborców niż jeszcze miesiąc temu.

Kwietniowy sondaż CBOS pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość (wraz z koalicjantami - Solidarną Polską i Porozumieniem) ponownie znalazłoby się na 1. miejscu. Tym razem jednak z 32 proc. poparciem. To minimalnie mniej niż miesiąc temu. W marcu tego roku rządzącą koalicję poparłoby 33 proc. uczestników badania.

Ugrupowanie Szymona Hołowni już piąty miesiąc z rzędu znalazła się na drugim miejscu. Polskę 2050 poparłoby 16 proc. wyborców. Na trzeciej pozycji uplasowałaby się Koalicja Obywatelska z 14 proc. poparciem. To największa zmiana odnotowana w kwietniu - jak podaje CBOS, o 3 punkty procentowe więcej niż w marcu.

Do sejmu weszłyby także Lewica oraz Konfederacja. Oba ugrupowania uzyskałyby wynik 5 proc. głosów. W porównaniu z miesiącem ubiegłym, dwie partie straciły. Konfederacja odnotowała spadek o 2 punkty proc., a Lewica o 1.

W ławach sejmowych, według kwietniowego sondażu, nie zasiedliby członkowie PSL-Koalicji Polskiej oraz ugrupowania Kukiz’15. Ich wyniki znalazły się poniżej progu wyborczego i wyniosły po 1 proc. Porównując ten sondaż do marcowego – PSL-Koalicja Polska straciła 1 punkt proc. Kukiz’15 taki wynik uzyskuje natomiast od stycznia 2021.

Podczas kwietniowego badania zaskakuje jednak frekwencja. Udział w wyborach zadeklarowało 73 proc. głosujących. To o trzy punkty procentowe mniej niż w marcu i lutym.

Rekordowy w tym miesiącu okazał się wskaźnik osób, które nie chciały wskazać swoich preferencji politycznych. 5 proc., czyli co dwudziesty badany odmówił odpowiedzi.

Badanie przeprowadzone zostało w terminie od 8 do 18 kwietnia procedurą mixed-mode na reprezentatywnej, imiennej próbie 1131 pełnoletnich osób, wylosowanej z rejestru PESEL. Każdy badany mógł samodzielnie wybrać metodę: wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (CAPI), wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS (CATI) lub ankiety internetowa do samodzielnego wypełnienia, do której dostęp był możliwy na podstawie przekazanego wcześniej loginu i hasła (CAWI). 47,3 proc. respondentów wybrało metodę CAPI, 38,5 proc. – CATI, a 14,2 proc. CAWI.

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jedna partia i jeden wódz
jedna partia i jeden wódz 21.04.2021, 23:26
.Każdy wpis powinien chwalić teraźniejszą władzę i ich zarządzenia. ..Bo każdy inny jest anarchią wobec władzy PiS...
sauron
sauron 21.04.2021, 13:46
Do wyborow jeszcze czas.Na Holowni ludzie sie poznaja ze jest na pasku swiatowych zydow z sorosem przedstawicielem i szwabow takze marne szanse i to samo z PO.Ludzie czytaja Co oni chca zrobic NEW WORLD ORDER,THE GREAT RESET ze my wszyscy mamy byc zebrakami a oni panami swiata jeszcze bogatszymi niz sa.Chca nas zamknac w chalupach,praca ,nauka,zakupy,inwestycje,rozrywka itd ONLINE,wszystko mamy wypozyczac by ratowac klimat,domy,mieszkania,samochody,ubrania,torby,bizuterie itd co sie da a oni beda wlascicielami wszystkiego.Bil i Rotschild i Soros maja ogromne wplywy w WHO I UN i maja swoje firmy ECO do ktorych chca sciagnac wedlug umowy w Paryzu biljon dolarow rocznie dlatego Tramp nie podpisal tej umowy.To wszystko jest JEDNYM WIELKIM OSZUSTWEM.
sauron
sauron 21.04.2021, 13:45
Po sukcesie Mierzei i CPK , sukces w wyborach za 2 lata . opozycja zawyje przygnieciona wynikiem PiS .....oni zero programu tyle lat zero gospodarki tylko l g b t
sukces słomianej nikomu niepotrzebnej inwestycji...
sukces słomianej nikomu niepotrzebnej inwestycji... 21.04.2021, 16:23
cie jaki sukces - kanał przekopany. Po co? Nikt nie wie. Z Elbląga do Trójmiasta lepiej i taniej było pociągnąć kolej...
A kolos lotniczy w sytuacji obecnej - absurd i zagrożenie życia - siedlisko kolejnej pandemii...
Sauron
Sauron 21.04.2021, 20:01
Żeby ruskim nie płacić za otwarcie drzwi gamoniu tak w skorcie
rachunek ekonomiczny
rachunek ekonomiczny 21.04.2021, 21:33
gamoniu - ale na kiego grzyba dziesiątki miliardów wydawać żeby dopłynąć do Elbląga... mijając trójmiejskie porty? O Szczecinie i Świnoujściu nie wspominając?
To wykopmy przekop na jezioro Wełtyńskie - (trollu nawet nie wiesz, gdzie leży) - zróbmy "se porta morskiego"...

Przecież ten port trzeba będzie zbudować, szlak wodny utrzymać - a pielęgnacja przekopu też będzie kosztować...
ja
ja 22.04.2021, 16:51
ten sauron ma dobrze poprzestawiane pod czachą .Ludzie ,naprawdę trzeba mieć talent do takiego bełkotu.kto to jest ten Soros w końcu.
zielony ludzik
zielony ludzik 22.04.2021, 17:07
To zagraniczny szpieg atakujący Unię Europejską i wprowadzający zamęt.
Ola
Ola 21.04.2021, 11:30
I znowu. Ble ble ble ble. Jakoś wśród znajomych i sąsiadów nikt nie krytykuje PiS. Wręcz przeciwnie, coraz więcej aprobaty, a więcej kalumni na po vel ko czy sld słyszę. Znowu propaganda
junta
junta 21.04.2021, 11:51
Ola od razu widać w jakim środowisku się obracasz. Slamsy jednak odciskają piętno.
Turner
Turner 21.04.2021, 10:19
tylko 8 gwiazdek uratuje kraj
jestem zażenowany
jestem zażenowany 20.04.2021, 21:01
Dane 20 tys. pracowników państwowych służb, w tym policji i CBŚP, Służby Ochrony Państwa czy Straży Granicznej wyciekły do internetu. Udostępnił je pracownik Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Plik z danymi udostępniono w popularnym serwisie umożliwiającym wizualizację danych. Wyciek zauważył użytkownik tego serwisu, który szukał informacji na temat szczepień. Prawdopodobnie plik był listą osób zapisanych na szczepienia. Zawierał m.in. adresy, telefony i numery PESEL.

- To absolutny skandal - powiedział w rozmowie z money.pl były szef CBA i dyrektor CBŚ Paweł Wojtunik. - Jeśli w ten sposób wyciekają dane funkcjonariuszy, czyli osób, które powinny być szczególnie chronione, to jak mają się czuć pozostali obywatele?
Ola
Ola 21.04.2021, 11:32
Dlaczego siejesz TVN owską kłamliwą propagandę. Kiedy wojtuniuk powiedział prawdę. Za te kłamstwa powinni ostro karać
aleś ty durna...
aleś ty durna... 21.04.2021, 12:09
A "wirus w odwrocie" rzekł jeden pan, co go nazywają Pinokio.. I co?
ereks
ereks 21.04.2021, 11:52
Przecież Wojtyniuk tylko komntuje.
żałosne
żałosne 21.04.2021, 12:16
Nie Można odnieść się do faktów, to czepiają się ludzi. Jak to fabryka trolli z ministerstwa.
Wyborca
Wyborca 20.04.2021, 20:57
PiS PO jedno zło-to Polska kolesi, Polska korupcyjna.
SandB
SandB 21.04.2021, 14:41
Od 2005 oficjalnie. Komentarze ich pachołków to potwierdzają.
sr atat tata
sr atat tata 20.04.2021, 21:05
powiedział dureń końfederata
Faja
Faja 20.04.2021, 20:05
Poparcie pis spada - czyzby ciemnogród wkońcu sie obudzil?? Napewno nie na wschodzie - tam co ksiądz na ambonie powie to święte...
Pikuś
Pikuś 20.04.2021, 19:50
Czekajcie jak tylko ten mały karakan wyciągnie kopytka pisiory sami sobie gardła przegryzą. I pies ich j....ał.
***EWO HA HA AH
***EWO HA HA AH 20.04.2021, 19:32
PO WESPRZE PIS RABIEJ TERAZ BEDZIE FACETEM A JAREK KOBIETA https://youtu.be/ze83DKDG4uI
kod
kod 20.04.2021, 16:18
bzdura. o połowę więcej niż inni
metan
metan 20.04.2021, 15:49
Konfederacja wesprze PiS i mogą rządzić dalej.
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 20.04.2021, 15:10
POKAZYWAĆ JARKA ZAWSZE DZIEWICE MOZE WSZYSTKIE PEDAŁY SIE NAWRÓCĄ NA HETEROSEKSUALIZM HA AH AH
tuszowany incydent
tuszowany incydent 20.04.2021, 14:42
Niebezpieczny incydent, do którego doszło podczas lotu Andrzeja Dudy latem 2020 r., próbowali zatuszować urzędnicy, władze LOT-u, szef agencji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo lotów, doradca prezydenta Dudy oraz dwóch wiceministrów. Wirtualna Polska dotarła do stenogramów rozmów, z których wynika, że prezydent lub ktoś z jego otoczenia naciskał na pilotów. A ci w konsekwencji złamali przepisy podczas lotu z Zielonej Góry do Warszawy.
Ola
Ola 21.04.2021, 11:38
Następna propaganda. Napiszcie jak to Tusk leciał do Sopotu i poganiał pilotów, żeby zdążyć na spotkanie z Putinem. Na molo nie potrzebował tłumacza , ciekawe dlaczego? Przed 8 kwietniem 2010 roku. A później w Smoleńsku już miał tłumacza, a polskim śledczym nie dał. Oto zakłamanie władzy
aleś ty durna...
aleś ty durna... 21.04.2021, 12:11
Aleś ty durna... Ale Duda leciał 11 lat PO SMOLEŃSKU... I nadal niewyuczalny?
Ok lo
Ok lo 20.04.2021, 17:18
WP i wszystko jasne. To jest odwet za zdjęcia uśmiechniętej Kopacz w prosektorium, bo przecież czymś trzeba odwrócić uwagę. Putinowski chwyt.
dobry trop, trollu
dobry trop, trollu 20.04.2021, 19:57
Ty, dobrze że mówisz o "putinowskim chwycie" - a SKĄD MAJĄ ZDJĘCIA Z ROSYJSKIEGO WOJSKOWEGO PROSEKTORIUM?
Kto im wysłał akurat teraz? Kiedy wokół Rosji robi się gorąco?
Przecież zdjęcia robili sobie lekarze - rosyjscy funkcjonariusze...
Kolo
Kolo 20.04.2021, 16:31
WP to portal dla idiotów naprawdę ktoś to czyta ?na stronie prezydenckiej kancelarii przekazał, że był na pokładzie samolotu Embraer 175 lecącego 2 lipca 2020 roku z Babimostu do Warszawy, w którym, poza prezydentem Andrzejem Dudą, znajdowało się kilkanaście osób.

Zgodnie z moją najlepszą wiedzą, wszelkie standardy bezpieczeństwa zostały zachowane – podobnie jak przy innych podróżach samolotem z udziałem prezydenta RP. Stanowczo podkreślam, że ze strony pasażerów nikt nie wpływał w jakikolwiek sposób na decyzje załogi Jak wskazał, Kancelaria Prezydenta "zamawia usługę, którą realizuje LOT, on też zabezpiecza podróż".

Lot był zamówiony z należytą starannością, a zmiana godziny wylotu została przez nas zakomunikowana przewoźnikowi ze znacznym wyprzedzeniem ..........
Hahaha
Hahaha 20.04.2021, 19:48
A wiedzę czerpiesz skąd? Z TVP 1?
a propos tuszowanie
a propos tuszowanie 20.04.2021, 15:33
My się chyba nigdy nie nauczymy respektowania procedur.
Olo
Olo 20.04.2021, 14:14
Nie wiem czy wiecie ale Szymon jak się szczepił to płakał.)))
ja
ja 20.04.2021, 14:40
admin jeśli można to zadnych zdjęć Kaszyńskiego .conajmniej 70% ludzi go nie trawi .
ufffff
ufffff 21.04.2021, 10:53
ale ty luśnia jesteś!
Kolo
Kolo 20.04.2021, 16:25
Pisz za siebie zboku
ja
ja 20.04.2021, 20:28
po czym kolo próbujesz poznać kto zbok .?bo sam jesteś jak i twój prezesina.Widać że kolo to aparatczyk pisowski.Ta zarliwość w wychwalaniu pisu pod niebiosa.Rzeczywistość jest taka :panie doktorze co innego słyszę co innego widzę!!!
Pis to złodzieje
Pis to złodzieje 20.04.2021, 16:41
Kolo to ***
ryba
ryba 20.04.2021, 20:16
pis to ideologia
Kolo
Kolo 20.04.2021, 13:57
Odzyskujemy godność, pewność siebie i odebraną nam kiedyś pozycję. Popieramy PiS/ZP. W ostatnich wyborach daliśmy im o prawe 8 MILIONÓW głosów więcej i bardzo dobrze na tym wychodzimy. Mamy naprawdę wspaniały rząd, Morawiecki jest fenomenalnym premierem, który tak rządzi, że mimo pandemii gospodrka się rozwija. I oby tak dalej!
ja
ja 20.04.2021, 20:34
typowyprzykład rozwijającej sie gospodarki to szykowanie likwidacji dolnej.Owszem kolo mozemy kupić prąd od niemców jak węgiel z donbasu od ruskich ale to trzeba zapłacić twardą walutą której nie mamy bo skąd.Polska gospodarka to się zwija a nie rozwija!Tak więc kolo zejdż na ziemię i nie fantazjuj
Ktoś
Ktoś 20.04.2021, 17:38
Zmień dilera bo obecny ewidentnie Ci nie służy.
Pis to złodzieje
Pis to złodzieje 20.04.2021, 16:42
Hehe debil się odezwał idz jarusia w stópki całować
Kolo
Kolo 20.04.2021, 13:55
Jeszcze raz przypomnę, że co rząd PiS zaczął robić, to KONIECZNIE musi dalej kontynuować, ale bez zd//radzieckich przystawek, żeby suweren Polski uwierzył, że żyje w swoim wolnym i niepodległym kraju, a nie w kolonii niewolników na potrzeby niemieckiej unii. Więc marzenia się spełniają, tylko trzeba chcieć i być zawsze DUMNYM, że jest się Polakiem, a nie niemieckim zbrodniarzem wojennym, parobkiem, kolaborantem, folksdojczem, szmalcownikiem i kapusiem, który dla kasy i własnych korzyści sprzeda matkę, dziecko, a nawet wyrzeknie się swoich narodowych korzeni. Dlatego koniecznie wspierać decyzje rządu Prawa i Sprawiedliwości, bo tylko człowiek wolny jest szczęśliwy i żyje w swoim niepodległym kraju, a wyrobnik - niewolnik, pozbawiony wolności, czci i wiary jest smutnym efektem kolonizatora, któremu ma służyć aż do usranej śmierci i to wszystko dla dobra Niemca i niemieckiej unii. Czy to trudne do zrozumienia /? raczej nie
A PIS  TO SKRÓT   OD PEDAŁ I  SATANIZM   HA HA AH
A PIS TO SKRÓT OD PEDAŁ I SATANIZM HA HA AH 20.04.2021, 20:38
chłopie o czym ty piszesz ha ha ah wpis sobie REPUBLIC POLAND OF a zobaczysz ze polin jak mawia dudus to kolonia ha ah ah ba morawiecki cytujac blomberga powiedział ze polin to kraj POSIADANY PRZEZ KOGOŚ Z ZEWNĄTRZ AH AH AH
ja
ja 20.04.2021, 20:37
nie wywołuj wilka z lasu kolo,bo jak wróci do kraju te 3-4 ml polaków co są na saksach kto ich utrzyma?
przestań ćpać
przestań ćpać 20.04.2021, 15:47
Kolo ileż w tobie nawiści.
obserwator polityczny
obserwator polityczny 20.04.2021, 13:52
Nie ma wyborów więc to nie ma większego znaczenia.
Jony
Jony 20.04.2021, 14:03
nie pasuje mi to że mamy 6 % *** ***
do fejka
do fejka 20.04.2021, 15:37
Jony trochę szacunku zagraniczny trollu piszacy po polsku!
Kolo
Kolo 20.04.2021, 13:52
Brawo Polacy pamietajcie przy urnach tylko PiS !!Reszta to zdrajcy !
 JA ZAWSZE ZA PIS   PEDALSTWO I SATANIZM HA AH AH
JA ZAWSZE ZA PIS PEDALSTWO I SATANIZM HA AH AH 20.04.2021, 20:41
A CO SZYKUJA SIE PRZEDTERMINOWE WYBORY HA AH AH
Kolo
Kolo 20.04.2021, 13:43
Dokończycie przekop mierzei wiślanej, oraz rozpocznijcie CPK, a macie ponad 55% poparcia w nadchodzących wyborach - Polska będzie wielka pod rządami PIS, a jeżeli pogonicie Gowina to dodatkowo przybędzie dla PIS 5 % nowych wyborców.a tych antyPolskich lewicowych zdrajców pogonić
prawda ekranu
prawda ekranu 20.04.2021, 14:47
Inteligentny człowiek potrafi wyciągać wnioski. Pokaż mi kraj (obecnie lub w historii), w którym obywatelom żyje się ok, a w którym niemal wszystkie instytucje są wydmuszkami działającymi na polecenie jednego człowieka. Możesz posłużyć się rankingiem: https://subiektywnieofinansach…

Czy jak pis dorwie już wszystko w swoje łapki, Polska podskoczy w tym rankingu do np. pierwszej 20-tki?

Pozostałe