Zapraszają na VII Rajd Rowerowy "Szlakiem Pamięci Narodowej"

  • 23.04.2021, 08:43
  • org.
Zapraszają na VII Rajd Rowerowy "Szlakiem Pamięci Narodowej" Ubiegłoroczna edycja rajdu.
Rajd rowerowy „Szlakiem Pamięci Narodowej” w Gminie Mieszkowice to już tradycja. Rejon Pamięci Narodowej to szczególne miejsce na mapie Polski, które uczy historii i patriotyzmu. To miejsce o którym nie możemy zapominać.

Jak co roku owe przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem i nawet pomimo utrudnionych warunków przez sytuację panującą w kraju chętnych do udziału w rajdzie nie brakuje. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, rajd odbędzie się w innej formie niż bywało to na początku. Niestety nie możemy się wszyscy razem spotkać i wspólnie przebyć tę trasę, ale niech nikogo to nie powstrzymuje!

Aby wziąć udział w rajdzie należy zgłosić się do muzeum w Starych Łysogórkach, aby odebrać numer startowy oraz wypełnić wszystkie potrzebne dokumenty. Jesli ktoś nie posiada to należy również zainstalować na telefon aplikacje Strave, Endomondo lub inną o podobnym działaniu. Potem można już ruszać w trasę! Niech jednak każdy pamięta, że ważną zasadą rajdu jest przejechanie minimum 30 kilometrów po rejonie Pamięci Narodowej. Oczywiście z włączoną aplikacją! Po przejechaniu trasy należy zrobić zrzut ekranu naszego wyniku, a po tym zapraszamy prosto do muzeum w Gozdowicach po odbiór medalu oraz wspaniałego pakietu gadżtów rajdowych. Nie wiem jak was, ale mnie ten medal zdecydowanie przekonuje! Czas na wzięcie udziału w rajdzie to aż cały maj, więc na pewno uda się znaleźć jakiś jeden dzień, aby wyjść i przejechać się rowerem.

Organizatorem naszego rajdu jest Sołectwo Kłosów oraz radny gminy Mieszkowice - Konsanty Michałowski. Jednak nie można też zapomnieć o współorganizatorach, którymi są Muzeum w Gozdowicach, gmina Mieszkowice oraz MGOK Mieszkowice. Natomiast patronatem miedialnym rajd objęło igryfino.pl oraz chojna24.pl.

Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji wszystkiego należą się również dyrektorowi Muzeum w Gozdowicach, Panu Michałowi Dworczykowi oraz Pani Kasi Kupczyk z MGOK.

Biorąc udział w rajdzie pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim oraz innych, a z uwagi na pandemię COVID-19 uczestnicy proszeni są o jeżdżenie w maksymalnie 10 osobowych grupach oraz o posiadanie kamizelek odblaskowych.

Miejmy nadzieję, że za rok już wspólnie wyruszymy w tę trasę!

Martyna Bitner, uczennica XVIII LO w Szczecinie

org.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prasul
prasul 23.04.2021, 14:00
Covidka nie zapomnijcie....
bywalec stały
bywalec stały 23.04.2021, 09:38
jade

Pozostałe