Od jutra nowa rzeczywistość. Co będzie otwarte od 4 maja?

  • 03.05.2021, 14:46
  • News4Media
Od jutra nowa rzeczywistość. Co będzie otwarte od 4 maja? iStock
Rząd ogłosił luzowanie obostrzeń po majówce. Część z nich zostanie zniesionych już 4 maja. Zobacz, z czego będzie można skorzystać od wtorku.

Galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, siłownie czy restauracje – m.in. tych branż  dotyczy, ogłoszony przez rząd, nowy harmonogram luzowania obostrzeń na maj 2021. 

Część restrykcji została zmieniona już 1 maja. Działalność mogli wznowić fryzjerzy i kosmetyczki, na obiektach sportowych znajdujących się na świeżym powietrzu limit osób podniesiono do 50 osób , a w krytych placówkach oraz na basenach dozwolono uprawianie sportu dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży do 18 roku życia przy maksymalnym obłożeniu 50 proc.

Kolejne obostrzenia zostaną zniesione 4 maja i dotyczą kultury, handlu, edukacji czy kultu religijnego. Z czego będziemy mogli skorzystać od wtorku? Zrobimy na przykład zakupy w sklepach w galeriach handlowych czy w marketach budowlanych.

OD 4 MAJA:

  • otwarte galerie sztuki i muzea (limit: 1 osoba na 15 m2, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym),
  • otwarte markety budowlane, meblowe, galerie handlowe (limit: 1 osoba na 15 m2 i działalność w ścisłym reżimie sanitarnym),
  • w kościołach limit: 1 osoba na 15 m2, dodatkowo rekomendacja odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu,
  • powrót do szkół stacjonarnie dla klas 1-3 szkoły podstawowej (w reżimie sanitarnym).

Nowe zasady bezpieczeństwa zostaną wprowadzone w hotelach 8 maja. Otwarcie obiektów będzie możliwe przy maksymalnym 50 proc. obłożeniu oraz zamknięciu strefy restauracyjnych oraz wellness&spa.

Niewykluczone, że od 15 maja zniesiony zostanie także nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu, o ile wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15. Tego dnia otwarte zostaną również ogródki restauracyjne, kina i teatry na świeżym powietrzu, a w zewnętrznych przyjęciach komunijnych i weselnych, np. w ogrodowych namiotach, będzie mogło uczestniczyć 25 osób.

Do nauki hybrydowej 15 maja wrócą uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i klas 1-4 szkół średnich. Uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu od tego dnia dozwolone będzie zaś przy maksymalnie 25 proc. publiczności. 

News4Media

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kolo
Kolo 04.05.2021, 07:44

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Kolo
Kolo 04.05.2021, 07:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

absurd
absurd 03.05.2021, 19:25
We wrześniu wiadomo jak się skończyło otwieranie szkół. W styczniu również - było mniej klas - więc trwało dłużej - ale za to jak huknęło - to się pozbierać było trudno!
I naprawdę niczego nie nauczyło to?
Rozumiem powoli i etapami otwierać gospodarkę - ale szkoły nie przynoszą PKB. Szkoły generują zakażenia bezpośrednio i pośrednio!
A jaki sens merytoryczny wprowadzać dzieciakom chaos w ostatnim okresie przed wakacjami - to nie wiem zupełnie, czemu to ma służyć!
realista
realista 03.05.2021, 17:51
Zbyt gwałtownie wracamy do tej rzekomej normalności. Nic już nie będzie takie jak było.
bezmyślność
bezmyślność 03.05.2021, 18:36
od ściany do ściany - ze skrajności w skrajność - i żadnej refleksji ani wniosków z wcześniejszych doświadczeń...
Inne kraje zbijają pracowicie liczbę zachorowań, żeby zapewnić ludziom sezon urlopowy.
A nasi "na hura" otwierają wszystko - a potem zamkną na lato...
on
on 03.05.2021, 18:22
to siedz w domu i mul dalej
do muła trolla zagranicznego
do muła trolla zagranicznego 03.05.2021, 18:42
co "... dalej", zagraniczny trollu?
Im więcej Polaków umrze, tym lepiej? Im więcej firm padnie, tym zechcecie poprzejmować?

Ale po polsku się naucz, bo trudno zrozumieć...
On
On 03.05.2021, 18:49
Jak nie rozumiesz tego komentarza to jednoznacznie stwierdzam ze jestes niedorozwinięty.
jednoznacznie stwierdzam :):):):)
jednoznacznie stwierdzam :):):):) 03.05.2021, 19:15
to ci dopiero guru sekty - prawda objawiona - a kto nie rozumie dziwnych zbitek liter - ten "niedorozwinięty"...
najwyraźniej
najwyraźniej 03.05.2021, 19:00
On przeceniasz swoje zdolności intelektualne...
"jednoznacznie stwierdzam":):):)
"jednoznacznie stwierdzam":):):) 03.05.2021, 19:17
b ten "muł" jak widać głosi swoją "prawdę objawioną" - jak guru sekty... więc ci "nieoświeceni" są pogardzani...
Cnotliwa zuzanna
Cnotliwa zuzanna 03.05.2021, 17:28
Uwaga dziewczyny. Od jutra otwieramy parasole no wiecie gdzie wiecie?
Melani
Melani 03.05.2021, 17:26
(...)
Skończ z mową nienawiści. Komentarz usunięty.
administrator
Melani
Melani 03.05.2021, 17:24
W Polsce powstała silna naprawdę partia prąca do Polexitu. Jest nią bez wątpienia Platforma Obywatelska. To największe ugrupowanie, które chce doprowadzić do kryzysu w Unii i izolacji Polski w taki sposób, żeby nie udało się nawiązać efektywnej współpracy z UE nawet na swoich warunkach.Koalicja Obywatelska wniosła dzisiaj do Sejmu o przełożenie głosowania nad Krajowym Planem Odbudowy.Platforma, która chciała przekonać Polaków, że to PiS prowadzi do polexitu w tej chwili zaczyna też realizować własne lęki, zresztą nie po raz pierwszy. To Platforma groziła przecież, że dojście PiS do władzy doprowadzi na przykład do ucieczki zagranicznych funduszy, a tymczasem to za PiS-u one przyszły
łowca prymitywnych trolli
łowca prymitywnych trolli 03.05.2021, 18:32
a ty sraulon/kolia/mania itp - to czytasz w ogóle pod jaki artykuł wklejasz swoje prymitywne propagandziny?
Czy płacą ci za wklejanie - nieważne gdzie?
szykują nam lockdown na lipiec
szykują nam lockdown na lipiec 03.05.2021, 16:15
dlaczego pójście na wybory w Rzeszowie jest niebezpieczne, a stłoczenie dzieci (w tym samym budynku!) na 5 dni w tygodniu po ileś godzin bezpieczne?
rzeczywistość
rzeczywistość 03.05.2021, 16:11
Zakłamanie, wyścig szczurów,fałsz i obłuda panoszą się wśród ludzi.
sauron
sauron 03.05.2021, 15:34
u nas w europie te prparaty zostały warunkowo dopuszczone..dlatego nikt nie bierze za efekty odpowiedzialności...wciąż trwaja badania,ktore mają zakonczyć się w 2023 roku...więc co wy wstrzykujecie ludziom? nikt nie podpisuje się pod tymi szczepionkami....
co wypowiedź sraulona, to kompromitacja intelektu...
co wypowiedź sraulona, to kompromitacja intelektu... 03.05.2021, 16:23
a u nas w Europie nie ufa się zdradzieckim kuńfederatom, co na usługach rosyjskich producentów sputników sieją propagandę...
Od kiedy "sraulon" tak poważasz opinię naukowców? A o analizie ryzyka nie słyszałeś prymitywie?
cichociemny
cichociemny 03.05.2021, 16:14
Trollu Sauronie piszesz "u nas w europie". To kiedy cię zrzucili spadochronem do Europy?
nieKurier
nieKurier 03.05.2021, 15:08
Dorota Kania zdecydowała o powołaniu nowych redaktorów naczelnych w największych lokalnych gazetach na Śląsku, w Krakowie i Rzeszowie. Stery w gazetach przejęli Grzegorz Gajda, Arkadiusz Rogowski i Wojciech Mucha.
A co z Głosem Szczecińskim?
Melani
Melani 03.05.2021, 17:28
BrAwo kania tych niePolakow pogonic oni zniszczyli już wszytsko,nawet wszytkie gazety sprzedali za granicę,teraz trzeba odzyskiwac
sauorn
sauorn 03.05.2021, 15:28
bardzo dobrze ale jak gazety siedzialy w NIemieckich rekach i walii propagande to jakos nie plakaliscie ale teraz jak bedzie jak we Francji czy NImieczech to bol dup ska macie
do propagandzisty
do propagandzisty 03.05.2021, 15:46
Tu chodzi o prawdę azjatycki trollu.
Melani
Melani 03.05.2021, 17:31
Włącz sobie prawdę cała dobę tv n 2 4 co koncesja się kończy,i co zyga na Polski kraj
no tak
no tak 03.05.2021, 17:51
TVN obok Gazety Wyborczej to dziś niemal jedyne największe media w Polsce. za kótcy ejsteście aby to ruszysc boprezydent Biden zareaguje.
.
. 03.05.2021, 19:14
Biden się nadaje jak jego lewackie media cenzura
nawet nie wiesz, co znaczą słowa, których używasz...
nawet nie wiesz, co znaczą słowa, których używasz... 03.05.2021, 20:25
taaa, rosyjskie i chińskie standardy "wolności słowa" - można mieć poglądy, pod warunkiem że są zgodne z linią przywódcy...
Sauron
Sauron 03.05.2021, 18:43
Michnik król Europy hahahababa
co to jest po chińsku "hahababa"?
co to jest po chińsku "hahababa"? 03.05.2021, 20:26
tefałkurska wzorzec obiektywizmu... a prezes cnót katolickich...
Melani
Melani 03.05.2021, 14:59
Na plaży szczepieni będą odgrodzeni od nieszczepionych ,i nieszczepieni będą mieli luxusy a szczepieni będą leżeć jeden na drugim
sauron
sauron 03.05.2021, 15:35
i do tego szczepini beda lezec z kagancami
Kolo
Kolo 03.05.2021, 15:31
Mózgi niech sobie zaszczepia króliki doświadczalne ,a big farma kasę kolekcjonuje
do Saszy co nienawiścią dyszy
do Saszy co nienawiścią dyszy 03.05.2021, 15:23
Melani paszoł won. Jak u was tak jest to nei znaczy ze u nas w Europie będzie podobnie.
sauron
sauron 03.05.2021, 15:29
tobie z ta europa to mozg sie popsuł napisz cos konkretnego
na północ od Seulu
na północ od Seulu 03.05.2021, 16:06
Kim ma takiego poglądy.
łowca
łowca 03.05.2021, 15:46
Wrogie trolle szału dostały. Smutne. Admin reaguj!
Knagulec
Knagulec 03.05.2021, 17:02
Jechać ze SRAULONEM
Sauron
Sauron 03.05.2021, 22:11
Ta jechać czereśniaku
ta joj
ta joj 03.05.2021, 23:13
"ta jechać" - sraulonie prymitywie - za młody jesteś, żebyś "zabużańską" mową jechał jako Polak - więc ruskim trollem jesteś...
pik
pik 03.05.2021, 14:57
Bogowie danych z Ministerstwa Zdrowia niechaj nam sprzyjają!

Pozostałe