Nie działa rządowy serwis raportujący zakażenia COVID-19

  • 01.05.2021, 11:01
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie działa rządowy serwis raportujący zakażenia COVID-19
Ze względów technicznych, raport zakażeń COVID-19 jest niedostępny. Przepraszamy za utrudnienia - można przeczytać na rządowej serwisie gov.pl. Zaktualizowany codzienny raport o stanie epidemiologicznym w kraju, województwach i poszczególnych powiatach powinien pojawić się o godz. 10.30. Niestety, nawet po godz. 11 dane wciąż nie są widoczne. Przez kilkanaście minut można było oglądać informacje z wczoraj, a potem ukazał się komunikat o problemach technicznych.

Ogólne dane o zakażeniach koronawirusem z ostatniej doby podaje m.in. fanpejdż Ministerstwa Zdrowia. 

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 6469 osób. Najwięcej przypadków na Śląsku – 982. Zmarło też 423 chorych z COVID-19 – przekazało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Od początku epidemii chorobę zdiagnozowano u blisko 2,8 mln osób, prawie 68 tys. z nich zmarło.

Nowe zakażenia pochodzą z województw:

śląskiego (982),

mazowieckiego (782),

wielkopolskiego (726),

dolnośląskiego (755),

małopolskiego (500),

łódzkiego (459),

pomorskiego (312),

zachodniopomorskiego (355),

lubelskiego (353),

kujawsko-pomorskiego (272),

opolskiego (169),

podkarpackiego (155),

świętokrzyskiego (182),

warmińsko-mazurskiego (163),

lubuskiego (143),

podlaskiego (97).

Na COVID-19 zmarło 99 osób, a z powodu współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami 324 chorych. Łącznie to 423 zgony.
 
Od czasu wykrycia pierwszego przypadku choroby COVID-19 w Polsce, czyli od 4 marca 2020 r., zdiagnozowano ją u 2 798 617 osób, z których 67 924 zmarły.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jesteśmy izolowani
Jesteśmy izolowani 02.05.2021, 08:52
Po prostu fałszują dane. Nikt Polsce nie wierzy.
Ilona
Ilona 02.05.2021, 11:47
Kto fałszuje? System zawsze może paść.
myśl
myśl 02.05.2021, 11:53
a dlaczego jak 19 latek wykrył UKRYWANE 20 tysięcy dziennie - to rząd zablokował źródła danych, dzięki którym to ukrywanie zostało ujawnione?
wolnizna
wolnizna 01.05.2021, 21:59
Skoro cały dzień nieczynne to widać że informatycy mają wolne.
RichardBooth
RichardBooth 01.05.2021, 21:04
ворота с элементами ковки своими руками фото (...)
Monika
Monika 01.05.2021, 17:56
Sprawdzałam i raport nadal jest niedostępny. Co się dzieje?
tak to działa...
tak to działa... 01.05.2021, 13:47
Zakażona zakonnica z Katowic zdążyła umrzeć, zakażone osoby nadal przebywają w zamknięciu, reszta "bezobjawowych" wyszła z kwarantanny - A PISIE SŁUŻBY NADAL "BADAJĄ, CZY TO TZW INDYJSKI WARIANT"...
pisia rzetelność...
pisia rzetelność... 01.05.2021, 16:09
Pisie się chwalą "wskaźnikiem zarażalności" - nie mówiąc, że testują tylko osoby "z kontaktu" z objawami...
powikłania
powikłania 01.05.2021, 13:09
Już od dłuższego czasu wiemy, że sama obecność wirusa może wiązać się z ryzykiem wywołania reakcji zapalnej i uszkodzeniem istoty białej (jednego z dwóch - obok substancji szarej - podstawowego składnika ośrodkowego układu nerwowego - przyp. red.). Prawdopodobnie jest to reakcja wtórna na obecność wirusa i rzeczywiście takie zmiany stwierdzone w mózgu, mogą przypominać takie zespoły, jak stwardnienie rozsiane, czy ADEM - rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia, w które to spektrum wpisuje się ATM - wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
grozi kalectwem
grozi kalectwem 01.05.2021, 12:41
Naukowcy od kilku miesięcy alarmują, że COVID-19 jest zagrożeniem dla układu nerwowego. Najnowsze badanie dowodzi, że infekcja wywołana SARS-CoV-2 przyczynia się do występowania rzadkiego schorzenia, jakim jest ATM - ostre poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego. - Jest to bardzo poważna choroba, która wymaga intensywnej diagnostyki i leczenia szpitalnego, bo może wiązać się z ciężkim kalectwem - mówi w rozmowie z WP abcZdrowie prof. Konrad Rejdak, neurolog.
heh
heh 01.05.2021, 12:40
19 letni maturzysta leppiej sobie radził.
właśnie
właśnie 01.05.2021, 12:49
Niech zadzwonią do niego to pomoże.
rzeczywistość nie zna próżni
rzeczywistość nie zna próżni 01.05.2021, 11:27
Jedni śpią, a inni działają - Michał Winnicki, szczeciński przedsiębiorca medialny, uruchamia w maju nowy kanał naziemnej telewizji cyfrowej – Antena HD. To już 12. stacja w jego portfolio. Oprócz Polski, biznesmen działa także w Czechach, a prawdziwy przełom w jego działalności przyniósł kanał disco polo.
cha cha
cha cha 01.05.2021, 11:17
W ministerstwie zrobili sobie święto pracy :)
Covidzista
Covidzista 01.05.2021, 11:16
A co mnie to obchodzi akor rower między nogi i sprawdzić dane w szpitalu ino migiem. Czekam
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 01.05.2021, 13:45
KAMIL jak tam gryfińska się sąduje czy prokuratura wypije jak u kozakiewicza ha ha ah
Jowisz
Jowisz 01.05.2021, 15:32
Mars na saturna
aż tak?
aż tak? 01.05.2021, 11:32
Kamil, że też ci praca dziennikarza kojarzy się z "wsadzaniem między nogi"... Ale żeby CAŁEGO ROWERU?
Jo baka wi kary
Jo baka wi kary 02.05.2021, 08:55
A on ksiądz ?
ajwaj aleluja i na saturna