Ojciec z synem napadli na bank. Strzelano z pistoletu

  • 02.05.2021, 14:00
  • Policja
Ojciec z synem napadli na bank. Strzelano z pistoletu Policja
Policjanci z wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na bank. Ojciec i syn kilka dni temu weszli do placówki bankowej i grożąc trzem pracownicom zażądali wydania pieniędzy. Jeden z nich użył broni. Strzał został oddany w sufit. Zagrozili też kobietom, kładąc na biurku urządzenie przypominające ładunek wybuchowy. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara od 3 do 15 lat więzienia.
Jak ustalili policjanci, jeden z zamaskowanych sprawców, po wejściu do lokalu, zagroził znajdującym się tam pracownicom trzymaną w ręku bronią, z której oddał strzał w sufit. W międzyczasie położył na biurku urządzenie, które wyglądem przypominało ładunek wybuchowy, a następnie zażądał wydania pieniędzy. W przeciwnym razie urządzenie miało eksplodować.
 
Zastraszone pracownice placówki bankowej wydały mężczyznom pieniądze, po czym napastnicy uciekli do zaparkowanego nieopodal samochodu.
Mężczyźni poruszając się ulicami Błonia odjechali w kierunku Rokitna. Na jednej z ulic drogę uciekającym utrudnił stojący wzdłuż ulicy samochód ciężarowy. Wobec jego kierowcy, uciekający mężczyźni, zaczęli wymachiwać przedmiotem przypominającym broń, co miało oznaczać, że powinien jak najszybciej ułatwić im przejazd.
 
W tym samym czasie w placówce bankowej pojawili się policjanci. Ze względu na zagrożenie z powodu niewiadomego urządzenia pozostawionego przez napastników ewakuowali pracownice i osoby z okolicznych budynków. W sumie 11 osób. Przybyli na miejsce pirotechnicy ustalili, że urządzenie jest atrapą. Wtedy funkcjonariusze mogli przystąpić do wykonania czynności na miejscu zdarzenia.
 
W kolejnych dniach, w toku prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie śledztwa, policjanci Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw ustalili, kto może odpowiadać za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia w placówce w Błoniu. Wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie udali się do ustalonej miejscowości, gdzie, jak się okazało zatrzymali ojca i syna w wieku 55 i 23 lat, podejrzanych o napad na placówkę bankową z użyciem broni i kradzież pieniędzy pochodzących z napadu.
 
Obaj usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty za dokonanie wspólnie i w porozumieniu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i kradzieży pieniędzy.
Prokurator wystąpił z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Może im grozić kara od 3 do 15 lat więzienia.
 
Tekst: Edyta Adamus
Policja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hehe
hehe 03.05.2021, 12:18
Gang Olsena odradza się.
Schutzengel
Schutzengel 03.05.2021, 07:47
To tak samo jak z Powstaniem Warszawskim cała Polska musi wiedzieć ,że Warszawa walczy, to miasto bohaterów ,czarnych charakterów, pozerów i p osłów na Wiejskiej. Sprawcy napadu to byli wyjątkowe niedorozwoje którzy pozostawili po sobie tyle śladów, nagranie z monitoringu i zgłoszenie kierowcy że z przejeżdżającego auta wymachiwali mu bronią. Specjalistycznej grupie policjantów Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KGP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie zajęło kilka dni na ustalenie kto jest właścicielem tego pojazdu.
Później zorganizowali ekipę filmową i wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie
dokonali zatrzymania tych bardzo groźnych przestępców, którzy okazali się zwykłymi kmiotami którzy naoglądali się filmów gangsterskich i chcieli wcielić się w rolę groźnych przestępców. Rygorystyczna w swym postępowaniu prokuratura wystąpiła z wnioskiem o aresztowanie a Sąd go przyklepał. Brawo PiS i szeryf Ziobro i jego zero tolerancji. To pewnie dostaliby dozór . Niech może pani komisarz od propagandy Edyta Adamus wyda komunikat w sprawie okoliczności i przyczyny śmierci 42 letniego kapelana małopolskiej Policji. Pochwalcie się kogo zatrudniacie i jaki z tego kapelana był aparat. Nie, to pewnie tajemnica służbowa ? ha,ha,ha Tego się nie da ukryć.
Zachodniopomorska Policja oprócz zatrzymania pijanych i naćpanych kierowców przy których znaleziono używki miała jakieś sukcesy, że trzeba posiłkować się dokonaniami policjantów z Kongresówki.
Pani Edyta Adamus jeżeli przy władzy utrzyma się PiS, ma szansę na wielką karierę. Czyżby fanka talentu sztuki propagandy sukcesu słynnego Paula Josepha ?
http://www.policja.waw.pl/pl/s…
Krecik
Krecik 02.05.2021, 23:57
Rumcajs i Cypisek?
pyt
pyt 02.05.2021, 21:50
Gdzie byli rodzice? No pytam się gdzie byli
do pudła z nimi
do pudła z nimi 02.05.2021, 20:00
To zwykłe oprychy są!!!
Tylko talony dla biedoty
Tylko talony dla biedoty 02.05.2021, 18:30
500+ dla szczeniaka było mało i musieli dorobić.
nie jeść a nie napadać
nie jeść a nie napadać 02.05.2021, 15:25
Święty Paweł powiedział: Jak kto nie chce pracować to powinien powstrzymać się od jedzenia. Jest to prawda aktualna od 2000 lat.
kantorek
kantorek 02.05.2021, 15:24
A co z tymi z Mieszkowic co obrobili kantor?
piekarz
piekarz 02.05.2021, 15:00
Jak mieszkowiccy oszczajcowie
Knagulec
Knagulec 02.05.2021, 17:51
Przegumować nadgrzbietowo kurwiłba
czyszczyciele ulic
czyszczyciele ulic 02.05.2021, 14:49
Władze Bazylei zaoferowały bezdomnym darmowy bilet w jedną stronę do dowolnego innego miejsca w Europie, pod warunkiem że ci zgodzą się podpisać umowę, że do Szwajcarii już nie wrócą. Nie jest to pierwsza tego typu akcja wymierzona w ludzi żyjących na ulicy w tym kraju.

Toprak Yergu, rzecznik prasowy Departamentu Sprawiedliwości w Bazylei, powiedział lokalnej gazecie "20 Minutes", że osoby bezdomne mogą zgłosić się po voucher podróżny i 20 franków szwajcarskich (równowartość 82 zł). W zamian za to muszą jednak podpisać umowę, w której zobowiązują się nie wracać do kraju przez określony czas - pisze "Newsweek".

Urzędnik poinformował placówkę, że każdej osobie przyłapanej na naruszeniu tej umowy grozi deportacja.

Lewicowa opozycja nazwała tę ofertę "oczyszczaniem ulic"
Taka prawda
Taka prawda 02.05.2021, 16:07
Na świecie jest mnóstwo bezdomnych z Polski... Berlin oblężony, napici i agresywni..Pracę mają gdzieś... Czego nie chcą wracać do Polski? Każdy kraj ma problem ze swoimi tego typu obywatelami. Ci w Szwajcarii to też pewnie polscy "turysci"
Tomek
Tomek 02.05.2021, 15:23
Bezdomność jest potrzebna. Każdy może kiedyś się znaleść w podobnej sytuacji może zostać stary, niepełnosprawny, może dostać depresji, lub stracić siły, bo poprostu już niewyrabia tego wyścigu szczurów lub wpaść w nałog. I nie trzeba im pomagać pomocą państwową, wystarczy ich żebranie. Potrzebne to jest by ludzie widzieli bezdomnych bali się nimi zostać i motywowali się pracując codziennie.
Bodzio
Bodzio 02.05.2021, 14:25
Patologiczna rodzinka. A mmamusia gdzie? W *** siedzi?

Pozostałe