Doprowadził do ruiny, a teraz chce wydzierżawić?

  • 04.05.2021, 19:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Doprowadził do ruiny, a teraz chce wydzierżawić?
-Trudno mówić o zagospodarowaniu kortów, jak nie widać aby w ogóle był gospodarz – mówi Piotr Romanicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie. Kilka lat temu wydzierżawiono obiekty, ale potem zerwano umowę. Na przełomie ubiegłego i bieżącego roku spłonął zaniedbany przez ekipę Mieczysława Sawaryna budynek na terenie kortów. Dziś proburmistrzowskie lobby promuje ponowne wydzierżawienie, używając m.in. wizerunku kobiety.

Korty tenisowe leżące przy Centrum Wodnym Laguna należą do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie. W końcu ubiegłego roku radni podjęli uchwałę o likwidacji OSiR. Okazuje się, tak wynika z BIP, że chyba nadal zatrudnieni są tam ludzie i Ośrodek generuje stałe koszty.

Na ostatniej sesji pod nieobecność burmistrza Mieczysława Sawaryna jeden z wiceburmistrzów wrzucił temat, że korty mają zostać… wydzierżawione. Publicznie padło pytanie wspomnianego radnego Piotra Romanicza co dalej z OSIR? Nie udzielono konkretnej odpowiedzi. Jak OSiR ma dalej funkcjonować, skoro w ubiegłym roku radni podjęli uchwałę, że część zadań Ośrodka weźmie na siebie CW Laguna??? Wyszedł totalny bałagan organizacyjny i trudno się zorientować gdzie i na co idą pieniądze.

Budynek tzw. GEM-a po wieloletnim nieużytkowaniu i pożarze jest w ruinie. Na kortach imprezy odbywały się kilka lat temu (ostatnia o ile dobrze odczytujemy zdjęcia w 2015 roku). Gołym okiem widać, że same korty też są częściowo zrujnowane i wymagają renowacji. I teraz pojawia się następny promowany przez proburmitrzowskie lobby dzierżawca.

-Skoro teren ma przejąć Laguna, to najpierw dobrze się zastanówmy. Nie róbmy wyrwy w tym, czym ma gospodarować nowy podmiot - uważa radny Marek Sanecki.

Po kompromitacji z poprzednią dzierżawą burmistrz już sam nie promuje pomysłu. Jednak nadal jest odpowiedzialny za stan kortów.

Niektórzy sądzą, że chodzi o przykrycie niegospodarności i próbę wyrwania z gminy kolejnych pieniędzy.

-Obawiam się, że za chwilę w związku z tym, gdy gmina wydzierżaw korty, przyjdzie do nas klub sportowy o dotację na tenis (a to nie jest tani sport). I co wtedy? Podejmiemy decyzję kosztem innych klubów? – martwi się wiceprzewodniczący RM Piotr Romanicz.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (97)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

niegospodarnosć
niegospodarnosć 10.05.2021, 13:25
W głowie się nie mieści jak można coś takiego zaniedbać.
filmowy klub dyskusyjny
filmowy klub dyskusyjny 07.05.2021, 23:42
Bonanza to na tamte czasy to był dobry serial, w który złodzieje i inni przestępcy szli do więzienia, dostawali kulkę lub wisieli na gałęzi, więc nazwa tego co się dzieje jest zdecydowanie nie trafiona.Taka Bonanza to by się przydała...
brak parlamentarnych słów
brak parlamentarnych słów 07.05.2021, 23:23
Normalnie chciałem to skomentować,lecz mimo intensywnych poszukiwań w słowniku języka polskiego ,brakowało tam słów mogących opisać całą sytuację
podpowiedź?
podpowiedź? 07.05.2021, 23:31
Sawaryn, Nikitiński, Miler...
kpt Wagner
kpt Wagner 07.05.2021, 23:30
Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić to postępowanie
a może?
a może? 07.05.2021, 23:40
patrz wyżej....
szeryf
szeryf 07.05.2021, 23:12
Sawaryn przygotowuje niezła Bonanzę.
wipek
wipek 07.05.2021, 16:07
Według mnie chodzi o przykrycie tego totalnego zaniedbania.
jaka gmina takie wipki...
jaka gmina takie wipki... 07.05.2021, 16:29
przychodzi gościu nie wiadomo skąd i dlaczego i dostaje korty. Nie wiadomo na jakich zasadach, warunkach itp...
Ciekawe, czy ranczo - prywatną własność tak samo by powierzył komuś w taki sposób...
stać ich na kolejny błąd
stać ich na kolejny błąd 07.05.2021, 16:49
Republika kolesi już raz to zrobiła.
oni za ten błąd z własnej kasy nie płacą...
oni za ten błąd z własnej kasy nie płacą... 07.05.2021, 17:28
trzy osoby to nie republika - co najwyżej klika...
Elka
Elka 06.05.2021, 18:22
Gryfińskiego dziadostwa ciąg dalszy..
ważne odnośnie wyrządzenie znacznej szkody majątkowej
ważne odnośnie wyrządzenie znacznej szkody majątkowej 06.05.2021, 16:30
Artykuł 296 k.k. kryminalizuje wyrządzenie znacznej szkody majątkowej związane z nadużyciem uprawnień lub niedopełnieniem obowiązku w zakresie zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą innego podmiotu. Odpowiedzialność na gruncie tego przepisu związana jest zatem z podjęciem nieprawidłowej decyzji o charakterze gospodarczym lub niepodjęciem działania, które było konieczne z uwagi na zasady prawidłowego gospodarowania.
pargraf
pargraf 06.05.2021, 16:02
Artykuł 296 k.k. kryminalizuje wyrządzenie znacznej szkody majątkowej mandantowi przez osobę, która jest zobowiązana na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, poprzez nadużycie udzielonych jej uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na niej obowiązku. Artykuł 296 k.k. statuuje cztery typy przestępne: typ podstawowy (art. 296 § 1), typ kwalifikowany poprzez działanie przez sprawcę w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (art. 296 § 2), typ kwalifikowany polegający na wyrządzeniu przez sprawcę szkody majątkowej w wielkich rozmiarach (art. 296 § 3) oraz typ przestępstwa nieumyślnego (art. 296 § 4). Ponadto § 5 tego przepisu wprowadza klauzulę niekaralności związaną z dobrowolnym naprawieniem szkody przez sprawcę przed wszczęciem postępowania karnego.
asesor
asesor 06.05.2021, 16:06
To nie jest hop. Ciekawe, że ustawodawca zaakcentował poprzez umieszczenie tego przepisu jako pierwszego w rozdziale kodeksu karnego noszącym tytuł "przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu". ... 296 k.k. Nazywane jest ono bowiem "przestępstwem nadużycia zaufania", "karalną niegospodarnością", czy "niegospodarnością menedżera".
Znajomy
Znajomy 06.05.2021, 14:36
Gienio ! daj sobie już spokój z robotą !!! Masz emeryturę !! Zdrowia życzę .
przestroga
przestroga 06.05.2021, 14:51
Gienio, przede wszystkim nie podpisuj co ci podtykają. Pamiętasz jak cię wrobili ostatnim razem?
Kamil M .
Kamil M . 06.05.2021, 13:59
Tomcio z Kamilciem kupią jako zdewastowane nieużytki !!! PO 8 złoty za metr , albo jako remont za 50 groszy za metr .
zdziwiony
zdziwiony 06.05.2021, 14:16
Myślisz że to jakaś przykrywka?
zobacz kto pisze
zobacz kto pisze 06.05.2021, 14:51
Jak pisze to chyba wie.
yyjjyjy
yyjjyjy 06.05.2021, 12:42
Zburzyć i wybudować kolejny market albo jak to teraz modne park handlowy xDDDD
legalista
legalista 06.05.2021, 12:17
czyszciciel napisał
"Proponuję zrobić przetarg a'la Miler i wydzierżawić za 51 groszy za m2 na działalność biurową."

Przetarg jak najbardziej, ale uczciwy!
przejęcie
przejęcie 06.05.2021, 11:57
Czy Bodnar skierował już sprawę do sądu?
Były działacz
Były działacz 06.05.2021, 10:58
Jaką tu wszyscy mają krótka pamięć. Przecież te korty były opuszczone już za czasów poprzednika. Ktoś komuś zostawił w spadku bubla i tyle w temacie. Jak jesteście tacy mądrzy, to sypnijcie pomysłami co z nimi zrobić , tylko nie zapomnijcie wskazać źródła finansowania. Takie zapytania jak składa pan Romanicz pod publikę, to każdy głupi potrafi złożyć.
Do dzieła!!!!!!
były działaczu - nie ćpaj tyle...
były działaczu - nie ćpaj tyle... 06.05.2021, 16:42
wystarczyło nie ćpać - to korty funkcjonowały jeszcze w 2015. Jak zapłacisz pensję wicepremiera kraju - to za ciebie będe myśleć...
świadek dewastacji
świadek dewastacji 06.05.2021, 11:06
Niby "Były działacz" a pewne , zę obecny sawaryniarz - to jest kłamstwo powtarzane przez Sawaryna i Milerów, że były"opuszczone przez poprzednika". Obóz odbywał się tam imprezy sportowe ale i Dni Gryfina.! To sa fakty i to jest prawda.

Ostatnia impreza sportowa była w 2015 r. czyli za czasów tercetu.

To kto doprowadził do ruiny i do dziś nie ma pomysłu na OSiR?
działacz sportowy
działacz sportowy 06.05.2021, 11:50
Tercet lubi zaprzeczać faktom i tworzyć mity. Oczywiście za dewastację jest odpowiedzialny
Były działacz
Były działacz 06.05.2021, 11:46
Mam rozumieć ,że to są twoje słowa? Czy piszesz to co ci każą? Stawiam na to drugie. Twoja odpowiedź jak dla mnie jest bezwartościowa.
Nie myślisz samodzielnie a piszesz pod publikę.
"twoja odpowiedź jest dla mnie bezwartościowa" - KOGO TO PRZYPOMINA????
"twoja odpowiedź jest dla mnie bezwartościowa" - KOGO TO PRZYPOMINA???? 06.05.2021, 16:44
były działaczu - nie ćpaj tyle, będziesz umiał czytać ze zrozumieniem. Imprezy były na kortach jeszcze w 2015. Trzeba było ich nie zapuszczać...
działacz sportowy
działacz sportowy 06.05.2021, 11:52
Były odnieś się do faktów a nie mnożeniu pytań i opinii, które są wobec faktów po prostu śmieszne.
brat
brat 06.05.2021, 10:25
Nie będzie większej żałoby niż oddanie w środku z obiektów sportowych kortów. To jak eksmisja z własnego domu.
świadek dewastacji
świadek dewastacji 06.05.2021, 11:00
Budowaniu rzeczywistości w oparciu o dobre chęci, często prowadzą do bardzo niedobrych konsekwencji. Już przecież raz pan Sawaryn popełnił błąd i oddał znajomemu korty. Wiemy że skończyło się to zrujnowaniem obiektu.
niestety
niestety 06.05.2021, 00:41
Prawda i uczciwość umierają pierwsze.
Panie Guga , do dzieła...
Panie Guga , do dzieła... 06.05.2021, 00:37
Korty to kryminał dla tercetu.
dociekliwy
dociekliwy 06.05.2021, 00:40
Kryminał? A kogo tam zabito?
owszem
owszem 06.05.2021, 09:00
Owszem, zabito. Ale kryminał nie jest tylko za morderstwa... Były tam imprezy sportowe, widowiska i koncerty...
rakieta
rakieta 06.05.2021, 10:09
Prokurator ma się tym zająć bo były tam imprezy?
prokurator ma się tym zająć BO NIE BĘDZIE tam imprez...
prokurator ma się tym zająć BO NIE BĘDZIE tam imprez... 06.05.2021, 10:17
Prokurator ma sprawdzić, czy to aby nie celowo jakaś banda czyścicieli nieruchomości doprowadziła do stanu, w którym żadna impreza się nie odbędzie.
No chyba że to było celowe i rozsądne działanie - doprowadzić od 2015 roku obiekty do takiego stanu - to też prokuratura powinna wyjaśnić...
straszna wizja
straszna wizja 06.05.2021, 12:13
Sugerujesz że można było doprowadzić do dewastacji po aby ktoś to może przejął?
wyszukiwarka
wyszukiwarka 06.05.2021, 17:46
wpisz sobie w wyszukiwarkę "czyściciel nieruchomości"...
sledczy
sledczy 06.05.2021, 00:12
Nie zacierajcie śladów!
Roni
Roni 05.05.2021, 23:54
A tak w ogóle to radni wiedza na czym polega cwancyk? A czy przy tym przecierają oczy ze zdumienia lub nie mają złudzeń?

7
7 05.05.2021, 23:30
Siódme przykazanie

Pozostałe